Skip to content

Latvijas popmūzikas spridzekļi – grupa “Citi Zēni” izdod debijas albumu “Suņi Iziet Ielās”

Viena no šī gada populārākajām latviešu grupām “Citi Zēni” izdod ilgi gaidīto debijas albumu “Suņi Iziet Ielās” un to piesaka ar jaudīgu singlu un videoklipu “Limuzīns uz Krīta”, kurā piedalās arī Latvijā populāras personības.

“Albumā runājam par tēmām, kuras šobrīd ir aktuālas no mūsu vienaudžu perspektīvas ar nelielu devu ironijas. Attiecības, nauda un ballītes ir caurvijošie motīvi, kuri visiem ir vajadzīgi laikā, kad esam spiesti distancēties un pavadīt mājās vairāk laika nekā ierasts,” par debijas albumu izsakās grupas solists Jānis Pētersons. “Lai gan nevaram albumu prezentēt klātienē kā vēlētos, mēs apzināti to publicējam tieši tagad. Ceram, ka “Suņi Iziet Ielās” kalpos kā svaigas enerģijas lādiņš šajā tumšajā laikā. Celies kājās, dejo viens pats un baudi,” aicina grupas solists Dagnis Roziņš.

Albumā iekļauti gan līdzšinējie grupas hiti kā “Vienmēr Kavēju” un “Parādi Kas Tas Ir”, kā arī jauni skaņdarbi sadarbībā ar Latvijā atzītiem māksliniekiem kā Patrisha un Arstarulsmirus. Albumu producējis Roberts Memmēns, miksējis – Pauls Dāvis Megi un māsteringa process ir veikts Chartmakers studijā Somijā, kur to apstrādājis slavenais skaņu inženieris Svante Forsback, kurš līdz šim ir strādājis ar grupām kā Rammstein, Alan Waker un Apocalyptica.

“Limuzīns Uz Krīta” ir singls, ar kuru grupa piesaka sava debijas albuma izdošanu. “Ja nevaram tikties uz koncertu klātienē, tad šī dziesma un tās videoklips ļaus ballēties mājās,” singla izvēli pamato mūzikas producents un šova “X Faktors” dalībnieks Roberts Memmēns. “Ir jābeidz gaidīt, līdz kāds cits radīs ko pozitīvu, tā vietā mēs vēlamies dot ikvienam iespēju pazust mūsu mūzikā un aizmirst par visu pārējo,” tā par singlu raksturo grupas bundzinieks Toms Kagainis.

Jaunākā singla videoklipā piedalās arī sabiedrībā populāras personības – Baiba Sipeniece-Gavare, Sanda Dejus, Jānis Romanovskis, Edgars Bāliņš, Gusts Kikusts, Kaspars Mauriņš, Edgars Točs, Andris Daugaviņš un citi. “Pēdējā gada laikā esam satikuši un sadarbojušies ar daudziem fantastiskiem cilvēkiem. Mums bija svarīgi, lai singlā, kuru izdodam līdz ar albumu, piedalās arī mūsu draugi,” slavenību dalību filmēšanā komentē grupas ģitārists Krišjānis Ozols. Videoklipa režiju veidojis Artūrs Streļuks, montāžu – Elvis Lācis, horeogrāfiju – Beāte Svarinska, savukārt kopējo singla un albuma izdošanu nodrošina producents Jānis Kļaviņš un kompānija “Forte Production”.

Grupas taustiņinstrumentālists Reinis Višķeris aicina: “Šis ir tikai grupas “Citi Zēni” stāsta pats sākums. Debijas albums ir mūsu mēģinājums ieviest svaigas vēsmas Latvijas popmūzikā. Ceram, ka klausītāji dos mums iespēju un atradīs laiku vērīgi noklausīties albumu, tajā ir daudz paslēptu muzikālu dārgumu.”

Līdz šīm grupa “Citi Zēni” prezentējusi dziesmas “Vienmēr Kavēju”, “Parādi Kas Tas Ir”, “Suņi Iziet Ielās” un “Skaistās Kājas” kuras ielauzušās Latvijas populārāko radiostaciju rotācijās. Līdzšinējās dziesmas ir sasniegušas vairāk nekā 400 tūkstošus skatījumu YouTube platformā.

Grupa “Citi Zēni” ir sešu cilvēku muzikālā apvienība, kuras mūziku var raksturot kā vispirms sakratītu un pēc tam atvērtu svaiga tonika bundžiņu. Grupas sastāvā muzicē Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls, saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit