Skip to content

LATVIJAS RADIO BIGBENDS UN MATS HOLMKVISTS

Latvijas Radio bigbends kopā ar zviedru mūziķi, komponistu, pedagogu un bigbendu vadītāju Matu Holmkvistu (Mats Holmquist) gatavo oriģinālu muzikālo programmu “Bigbenda minimālisms”, sekojot Mata Holmkvista iedibinātajām tradīcijām, rakstot šī žanra mūziku.

2010. gadā Mats Holmkvists radīja jaunu mūzikas apakšžanru, kura pirmsākums ir viņa paša oriģinālkompozīcijas bigbenda sastāvam. Viņš pats to raksturo kā modernās jeb laikmetīgās bigbenda mūzikas un komponista Stīva Reiha (Steve Reich) minimālisma sajaukumu, nodēvējot to par bigbenda minimālismu jeb “Big Band Minimalism”. Šo mūziku dēvē arī par afroamerikāņu minimālismu vai uzlaboto minimālismu.

Šī žanra mūzika tiek raksturota kā mūzika maksimālistiem – apbrīnojama sarežģītība un intelektuālā vērtība, kura spēj izklaidēt neskaitāmos veidos. Jauns veids kā iedzīvināt klasiskās bigbendu mūzikas tradīcijas, distancējoties no tik ļoti ierastā svinga, džeza un fanka, vairāk pievēršoties laikmetīgajai mūzikai, radot jaunu, eklektisku skanējumu.

Citi lieliski laikmetīgās mūzikas un minimālisma pārstāvji bigbenda skanējumam ir Dārsija Džeimsa Argjū (Darcy James Argue) bigbends “Secret Society”, komponiste un diriģente Marija Šneidere (Maria Schneider), u.c.

Mata Holmkvista autordarbs, grāmata “Vispārīgā metodika bigbendiem” (orģ. – “The General Method for Big Bands”) ir viens no retajiem pieejamajiem materiāliem liela muzikālā sastāva vadīšanai un organizēšanai – gan lai iegūtu lielisku muzikālo rezultātu, gan arī lai veidotu efektīvu un harmonisku sadarbību starp bigbenda mūziķiem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit