Skip to content

LATVIJAS RADIO KORA MULTIMEDIĀLĀ PROJEKTA “LĀČPLĒSIS” PIRMATSKAŅOJUMS BRISELĒ.

Latvijas Radio koris, komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons, Beļģijas saksofonu kvintets BL!NDMAN un diriģents Sigvards Kļava Briseles leģendārajā Flažē (Flagey) koncertzālē sniegs divus koncertus. 24. aprīlī Briseles publikai piedāvāsim multimediālu projektu “Lāčplēsis”, bet 26. aprīlī izskanēs koncerts kopā ar Beļģijas saksofona kvintetu BL!NDMAN, ar kuru koris uz skatuves  Rīgā tikās jau šī gada februārī.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā 24. aprīlī ar mūsdienu kora mūzikas, vokālās mākslas un elektroniskās mūzikas izteiksmes līdzekļiem Latvijas Radio koris sniegs vēsturiskā materiāla – Latvijas Kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rustaiķa 1930. gadā veidotās filmas “Lāčplēsis” – emocionālu un aktuālu šodienas interpretāciju. Muzikālais “celiņš” tiks veidots divos paralēlos slāņos: saglabājot filmas mūziku un iekļaujot 20. gadsimta pirmās puses latviešu kora mūzikas izcilākos piemērus, vienlaicīgi izmantojot šodienas starptautisku atzinību ieguvušo vokālo mūziku, respektējot un izceļot filmas dramaturģiju un stilistiku. Projektā koris izmantos dažādu komponistu – L. Leibovics, E. Dārziņš, P. Barisons, P. Vasks, R. Kronlaks, S. Ratniece, M. Viļums, K. Pētersons, Ģ. Bišs, V. Johansons, A. Peguševs – mūzikas fragmentus . Kopā ar kori uzstāsies komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons.

Savukārt 26. aprīļa koncertā satiksies divi izcili mūsdienu mūzikas interpreti – saksofonu kvintets BL!NDMAN un Latvijas Radio koris. Abi kolektīvi savā ikdienas koncertdzīvē meklē jaunas skaniskas izteiksmības kombinācijas un radošus draugus. Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Jēkaba Nīmaņa darbs Das Selige Stillschweigen (Svētā klusēšana). Programmā iekļauti arī Dž. Hārvija, O. Di Laso, A. Hillborga, P. Bartolomē un J. S. Baha darbi.

Koncerti ir iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, apliecinot tās pamatvērtības – laikmetīgumu, unikalitāti un izcilību. Programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas. Koncertus rīko Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts, sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā un Latvijas Radio kori.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit