Satiec Latvijas mūziku

11

Dec

Rīgas Modes publisko skeitborda video un aicina uz gada noslēguma balli klubā One One

Grupa Rīgas Modes laiž klajā video singlam “Mēs Braucām Visu Nakti” un aicina uz gada noslēguma balli 20. decembrī, klubā One One (Šarlotes iela 18a).

Jaunais video tapis sadarbībā ar pašmāju skeitborda kustību “RajonTV” – klips uzņemts Rīgā un tās apkaimē.

Savukārt dziesmas “Mēs Braucām Visu Nakti” ierakstā piedalījies saksofonists Mikus Solovejs, kurš iepriekš darbojies apvienībā “Kuba”, kā arī citos mūziķu sastāvos.

Rīgas Modes šogad pēc ilgāka laika atgriezušies pie klausītājiem ar jaunu mūziku un patlaban strādā pie sava otrā pilnmetrāžas albuma, kuru lielā mērā iedvesmojis tā saucamais “sophisti-pop” mūzikas novirziens. “Mēs Braucām Visu Nakti” seko pirmajam topošā ieraksta priekšvēstnesim, dziesmai “Savvaļas Zirgi” un ir pieejama mūzikas straumēšanas platformās.

Jauno muzikālo materiālu būs iespējams dzirdēt jau 20. decembrī, kad Rīgas Modes sniegs solo koncertu klubā “One One”, kas ir bijusi īpaša vieta grupas līdzšinējā darbībā. Viens no balles īpašajiem viesiem būs Radio SWH raidījuma “Mazā sestdiena” vadītājs Little Freddy, kurš sniegs savu deju vakara DJ setu.

Biļetes uz koncertu ir iegādājamas “Biļešu Servisā”. Šobrīd tās pieejamas par 10 eiro, bet tuvojoties pasākumam biļetes kļūs dārgākas.

» Lasīt vairāk

10

Dec

Grupa “CREDO” brīdina: tā strauji tuvojas

Grupa “CREDO” uz skatuves ir jau 45 gadus. Šajā laikā ir piedzīvotas neskaitāmas sastāva maiņas, panākumu un klusuma periodi, taču nekad nav mainījies tās dalībnieku radošais gars un arvien ir tikušas sacerētas jaunas dziesmas. Daudzas melodijas grupai savulaik uzticējis Raimonds Pauls, bet tikpat daudz dziesmu šajos gados ir pašu grupas dalībnieku rakstītas.

Tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem un gadumijai, ir tapusi jauna dziesma, kuru grupas šī brīža sastāvam, pieaicinot vārdu autoru Guntaru Raču, uzticējis viens no grupas agrākajiem dalībniekiem Edgars Silacērps.

Dziesma “Brīnumu nakts” stāsta par vientuļu ceļinieku, kurš dodas uz mājām, lai kopā ar saviem mīļotajiem sagaidītu gada gaidītāko brīnumu. Ir vientuļi, ir auksts, taču nojauta par drīzu satikšanos sasila sirdi, “..jo tuvojas brīnumu nakts...”.

Dziesmas ierakstā piedalījies Guntis Veits (balss), Guntars Endzelis (ģitāra), Aivars Vīksna (bass) un Gundars Lintiņš (bungas). Studijā “Factory Sounds” to visu ierakstīja, miksēja un māsterēja Gints Stankevičs. Dziesma jau ir pieejama visos populārākajos mūzikas straumēšanas un lejupielādes servisos, tostarp Spotify, iTunes, Deezer, YouTube un Apple Music.

Tuvākajā laikā plānots vēl vienas jaunas dziesmas ieraksts, bet tikmēr grupas līderis Guntis Veits brīdina: “Tā nakts strauji tuvojas. Esiet gatavi visvisādiem brīnumiem, jo tie patiešām notiek. Arī mūsu jaunās dziesmas tapšana ir viens no tādiem brīnumiem.”

» Lasīt vairāk

10

Dec

Raimonds Pauls dāvina grupai “Saldās sejas” 4 jaunas dziesmas. Noklausies pirmo!

Gatavojoties koncertu sērijai “Reiz Ziemassvētkos 2”, kura sāksies jau rīt, 11. decembrī ar koncertu “VEF Kultūras pilī”, Guntars Račs un grupa “Saldās sejas” griezās pie Maestro Raimonda Paula ar lūgumu uzrakstīt kādu jaunu dziesmu. Maestro bija ļoti atsaucīgs un uzdāvināja grupai ne tik vien vienu, bet četras jaunas dziesmas, kuras nu ir iekļautas jaunajā koncertprogrammā.

Vienu no tām grupa jau paspēja ierakstīt studijā un ar prieku šodien publicē! Dziesmas “Prieka sniedziņš” ierakstā pieaicināta grupas pastāvīgā soliste Katrīna Bindere, bet pavadījumu iespēlēja Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass) un Guntars Račs (bungas), kurš ir arī visu 4 jauno dziesmu vārdu autors.

Guntars Račs: “Dziesmas pamatā ir dzejolis no pērn izdotās grāmatiņas “Reiz Ziemassvētkos”. Dziesma ir stāsts par laiku, kad visas mūsu domas kļūst gaišākas, un mēs kļūstam atvērti visam labajam. Tas ir arī laiks, kad mēs gaidām kaut ko līdzīgu novērtējumam. Tieši tāpēc es rakstīju par Dievu, kurš šajā laikā dala savas balvas, uzmanību veltot, ikvienam no mums. Tās lielākās, protams, saņem tie, kuri darījuši labas lietas.”

Dziesmas teksta video izmantoti Latvijā filmēti kadri. Filmēts tajās dažās sniegotajās dienās, ar kurām pasaule mūs uz dažām dienām apveltīja novembra beigās.

Dziesma pieejama visās populārākajās pasaules mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

“Reiz Ziemassvētkos 2” koncertu norises vietas:

11. decembrī plkst. 19.00 – Rīga

14. decembrī plkst. 19.00 – Rēzekne

15. decembrī plkst. 15.00 un 19.00 – Cēsis

20. decembrī plkst. 19.00 – Kalnu kultūras nams

21. decembrī plkst. 15.00 – Ventspils

22. decembrī plkst. 15.00 un 19.00 – Liepāja

» Lasīt vairāk

10

Dec

Hiphopa izpildītājs SANDIS laiž klajā debijas EP «SEV»

5. decembrī hiphopa izpildītājs un mūzikas producents SANDIS, īstajā vārdā Sandis Kalniņš, izdeva savu debijas EP “SEV”. "EP koncepcija, nosaukums un tituldziesma “SEV” runā par laika posma noslēgšanos, kas nav ļāvis doties tālāk un mesties jaunos izaicinājumos. Savā ziņā tas simbolizē viedokli, kas iekšēji tirda, bet paliek cilvēkos. Lai arī kas notiktu, pēc negaisa vienmēr būs saule.” stāsta SANDIS.

“SEV” ir SANDA pirmais mazā izmēra albums, kas tapis 2019. gada rudenī. Tajā iekļautas 4 dziesmas, tostarp singls "Rauts". Albums pieejams straumēšanas servisos "Spotify", "Deezer","iTunes", kā arī citos.

SANDIS līdz šim sadarbojies ar tādiem mūziķiem un mūziķu projektiem kā KOHORTA, Dzelzskalns, Puriic, Grafomāns, Strauts, Retrace My Life, Harta un citiem.

» Lasīt vairāk

10

Dec

Grupa "the eve" laiž klajā debijas albumu "Tu Mana Vintage" un izziņo koncertu

Grupa “the eve” laiž klajā savu debijas albumu “Tu Mana Vintage” un izziņo jaunā EP  prezentācijas koncertu 21. decembrī, sestdien, plkst 22:00 The Sinners Club, Rīgā (Grēcinieku ielā 11a-3).

Grupa ir dibināta 2018. gadā. Tās sastāvā ir Evelina Homcenko (solo), Patriss Valdemārs (taustiņi, ģitāra) un Toms Klikičš (bungas). Jaunajā EP ir 5 dziesmas latviešu valodā, kurās realizētas visu trīs grupas dalībnieku muzikālās fantāzijas un ambīcijas.

Albuma mūzikas autori ir paši grupas dalībnieki, taču dziesmas vārdus albumam sarakstījis Patriss Valdemārs, izņēmums ir dziesmas "Femme Fatale", kur vārdus rakstīja arī Estere Smeltere un "Burbuļtējām" - Aleks Rei.

Albums pieejams straumēšanas vietnēs Spotify, Deezer Music, Apple Music, taču fiziskā formātā to varēs iegādāties jau tuvākajās nedēļās.

Albumu producējis "stabu iela records". Albumu miksējis Patriss Valdemārs. Albumu māsteroja Patriss Valdemārs un Jānis Dubavs. Albuma noformējumu veidoja Marta Folkmane.

» Lasīt vairāk

10

Dec

Grupa “Audiokvartāls” savu piecgadi atzīmē ar koncerttūri

Atzīmējot piecu gadu jubileju, grupa “Audiokvartāls” aizvadījusi trīs koncertu sēriju Latvijas lielākajās pilsētās. Pie Jelgavas klausītājiem grupa viesojās jaunatklātajā klubā “The Blow”, Liepājā klausītāji tika uzņemti mājīgajās kultūrvietas “Kursas putni” telpās, bet grandiozais noslēgums bija Latvijas 1. Rokkafejnīcā.

“Lai gan galvenā ideja visos koncertos bija viena, katrs izvērtās atšķirīgs. Jelgavā, kā jau klubā, sanāca spēlēt vairāk deju mūziku, Liepājā, bija ļoti sirsnīga un mājīga atmosfēra, bet noslēgums, kā jau noslēgums, ar šovu, ballīti un torti”, stāsta grupas solists Ivars Ozoliņš. 

Noslēguma koncertā, kā īpašais viesis pie bungām sēdās mediju eksperts Artūrs Mednis, kurš kopā ar grupu nospēlēja vienu no “Audiokvartāla” populārākajām dziesmām “Tu ar mani”. Koncertā bija novērojamas arī īpaši veidotas video projekcijas, kā arī pēc tā, tuvākie grupas draugi un fani tika aicināti uz torti un kopīgām sarunām.

Turpinot piecgades svinības, “Audiokvartāls” strādā pie sava debijas albuma, kurš dienas gaismu ieraudzīs jau nākamā gada martā, tajā būs iekļautas arī šajā gadā  izdotās dziesmas: “Nāc ar mani spēlēties”, “Tu man pajautā” un “Mazliet noskumis”.

» Lasīt vairāk

9

Dec

"Labvēlīgais tips" piedāvā jaunu dziesmu "IA jeb Operācija i - 2. daļa"

Sākoties korporatīvo ballīšu laikam, Jaungada sagaidīšanas priekšnojautām, iepirkšanās trakumam, slēpošanas un slideno ceļu sezonai, grupa "Labvēlīgais tips" parūpējusies par attiecīgu muzikālo noformējumu un laiž klajā jaunu dziesmu "IA jeb Operācija i - 2. daļa".

Dziesma tikai pašā pirmajā ikdienas steigas un paviršuma brīdī var šķist minimālistiska. Patiesībā katrs vērīgs klausītājs tajā pamanīs ļoti daudzas svarīgas un košas nianses. Ir gan pastaiga Rīgas guļamrajona mežā, gan siena talka plus 30 grādu karstumā, gan seni lībiešu raksti un marokāņu ornamenti, kā arī pauzes un intervāli no Imanta Ziedoņa, Māras Zālītes, Kornēlijas Apškrūmas un Olivereto poēzijas. Un galu galā - cietais, slāviskais "i" no Majakovska. Klausītājam atliek tikai, kā teiktu Pietuka Krustiņš, "...turēties un palikt kājās".

Par dziesmas melodiju un tekstu, ja tā to drīkst dēvēt slīpētās popmūzikas laikmetā, parūpējās A. Freidenfelds, Ģ. Lūsis, un N. Jakušonoks, savirpinot košā rakstā tikai "Labvēlīgajam tipam" raksturīgās nošu kombinācijas un citējot mazu vasaras saules pieskārienu no Vidusjūras austrumu reģiona tradicionālās dziesmas "Misirlou" melodijas.

Neizdzēšamus skaņu pogu nospiedumus atstāja Lotars Lodziņš un Jānis Kalve no "Labo ierakstu studijas". Dziesmas videoversiju uzfilmēja un samontēja Anatolijs Dovgeļs, un tā tapusi šoruden, koncertsērijas "= I A =" laikā.

Atgādināsim arī, ka, turpinot pērn krāšņi aizsākto tradīciju, grupa "Labvēlīgais tips" aicina uz tikšanos Rīgas Kongresu namā - Vecgada šovā "Lai laime nepāriet 2020”. "Biļešu paradīzes" kasēs vēl nopērkamas biļetes uz papildkoncertu 31. decembrī pulksten 16.00. Koncerts pulksten 20.00 jau izpārdots.

» Lasīt vairāk

9

Dec

Festivāls Laba Daba ar īpašu akciju uzsāk biļešu tirdzniecību

Mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA 2020.gadā notiks jau 12. reizi, no 7.augusta līdz 9.augustam. Pirms svētku laikā sākas festivāla biļešu tirgošana Biļešu servisa kasēs. Tikai 3 nedēļas biļetes būs iegādājamas par 30,00Eur. Pirmās biļetes, par akcijas cenu, tirdzniecībā būs no 9.decembra līdz 29.decembrim (ieskaitot).

Biļetes ir nopērkamas visās Biļešu servisa klātienes tirdzniecības vietās un internetā: www.bilesuserviss.lv. Šobrīd tirdzniecībā būs festivāla biļetes visām festivāla dienām. Grupu biļetes tirdzniecībā būs no maija, kad tiks izziņots vairums mūzikas grupu. Savukārt vienas dienas biļetes būs pieejamas no jūnija. Tiek saglabāts arī vecuma slieksnis, līdz kuram ieeja festivālā, vecāku pavadībā ir bez maksas. Biļetes nav nepieciešams bērniem līdz 13 gadiem (ieskaitot).

Festivāla organizatori, pasākumu aģentūra Pareizā ķīmija un Radio NABA norāda, ka festivālu iemīļojušas ģimenes un kuplas saimes, kurām izdevīgs piedāvājums ir aktuāls jautājums: "Esam novērojuši, ka ģimenes, kurām festivāla apmeklējums kļuvis par tradīciju, biļetes iegādājas savlaicīgi. Ietaupījums, pērkot pirmās pieejamās biļetes, ir tieši tik liels, lai atsvērtu, tās izmaksas, kuras festivāla laikā tiek atvēlētas, piemēram, maltītēm. Priecājamies, ka ir apmeklētāji, kuriem festivāla biļešu iegāde ir kļuvusi par Ziemassvētku tradīciju, jo ir patīkami dāvināt lietas, kas nekrāj putekļus, bet dod iespēju pavadīt laiku kopā – saturīgi un brīvā dabā."

Aizvadītajā gadā festivāls piedzīvoja virkni svaigu vēsmu, kuras atzinīgi novērtējuši arī apmeklētāji. Piemēram: tika ieviesta depozīta glāžu sistēma, mainīti kārtības noteikumi, kas ļauj apmeklētājiem ienest savus traukus ēšanai un dzeršanai, smēķēšanas ierobežojums skatītāju zonās, un atdzimšanu piedzīvoja skaistais Ratnieku šķūnis, kurš pārtapa performances, dejas un teātra paviljonā.

2020. gadā iesāktās pārmaiņas tiks turpinātas un pilnveidotas. Līdzīgi kā citus gadus, tiks pārstāvēti dažādi mūzikas žanri: regejs, etno folks, roks, elektronika, punk, ska un cita mūzika, ko izpildīs gan pašmāju mūziķi, gan mākslinieki no ārvalstīm. Kopumā plānotas aptuveni 70 uzstāšanās. Lielākā daļa no tiem būs mūzikas grupas, no kurām aptuveni 10 līdz 15 ir no ārvalstīm. Būtisku programmas daļu plānots veidot no dažādām skatuves mākslas izpausmēm. Kā vienmēr, bez maksas darbosies apsargāta telšu pilsētiņa skaistajā ābeļdārzā un būs pieejama plaša festivāla papildprogramma ar Dzīvo sapņu dārzu, īsfilmām, labdarības projektiem, sporta turnīriem, tirdziņu, radošām darbnīcām, meistarklasēm un citām norisēm.

Pilna programma pakāpeniski tiks izziņota festivāla mājas lapā, www.labadaba.lv un sociālajos tīklos.

» Lasīt vairāk

9

Dec

Mārtiņš Ruskis savā jaunajā dziesmā apdzied sniegavīra nedienas

Neskatoties uz to, ka 1. decembrī klajā nāca jauns Mārtiņa Ruska dziesmu albums ar jaunām un vēl agrāk nedzirdētām Raimonda Paula dziesmām, mūziķis nav pārstājis dziesmas rakstīt arī pats. Šoreiz talkā aicinot dziesmu vārdu autoru Guntaru Raču, tapusi jauna, īpaši ziemas sezonai atbilstoša dziesma “Sniegavīrs”.

Dziesma stāsta par kādu visai neveiklu atgadījumu, kad dziesmas galvenais liriskais tēls sniegavīrs ir pazaudējis burkānu, kurš tam savulaik tika iesprausts deguna vietā. Dziesmas ierakstu producējis Jānis Čubars.

Dziesma ir sagatavota īpaši koncertu sērijai “Reiz Ziemassvētkos 2”, kura sākas jau šonedēļ ar koncertu “VEF Kultūras pilī” 11. decembrī.  Koncertos Ruskis šo dziesmu izpildīs kopā ar bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” mazajiem dziedātājiem un tā sauktās vecās skolas mūzikas grupu “Saldās sejas”. Guntara Rača, jau otro gadu pēc kārtas, organizētajā turnejā, bez iepriekš nosauktajiem māksliniekiem, piedalīsies arī Ivo Fomins, Katrīna Bindere, Kristena Cīrule, Tomass Kleins, Jānis Narkevics Jr., Tomass Kleins, Andris Alviķis un Gints Stankevičs. Koncerti notiks Rīgā, Rēzeknē, Cēsīs, Nīgrandē, Ventspilī un Liepājā. Klausītāju atsaucība jau ir tik liela, ka Cēsīs un Liepājā šobrīd jau ir izziņoti papildkoncerti.

Dziesma “Sniegavīrs” pieejama visās populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes aplikācijās visā pasaulē, tostarp Spotify, iTunes un Deezer.

 

 

» Lasīt vairāk

6

Dec

Klajā nāk Artura singls “Laimīgs” no gaidāmā debijas albuma

Ir iznācis Artura singls “Laimīgs” no gaidāma debijas albuma “Aplī”, kura iznākšana plānota nākamā gada pirmajā pusē.  Kā paskaidro Arturs Gruzdiņš: “Izpratne par to, kas ir laime, mums katram, protams, ir atšķirīga. Man arī par to bija sava vīzija līdz manā dzīvē ienāca dēliņš - Ernests. Tas mainīja manu uztveri par to, kas tad ir patiesa laime. Dziesmas vēstījums rotē ap ikdienu kopā ar bērniņu. Ne vienmēr ir tik viegli, kā bijām iztēlojušies, bet katrs smaids, ko saņemam ir tā vērts, savukārt brīdis, kad neesam kopā, liek mums ilgoties pēc tiem.”

Arturs uzsver, ka tā nav bērnu dziesma, bet gan dziesma par bērniem: “Es ceru, ka tas būs kā kopējs vēstījums no vecākiem viņu atvasēm un otrādi. Mēs esam viens otram un nekas nevar būt skaistāk par to. Un tiem, kuri vēl nav satikušies, es novēlu lai tas notiktu drīz.”

Arturs, kā atpazīstamā TV šova X-Faktors pirmās sezonas uzvarētājs, ieguva iespēju parakstīt līgumu ar pasaulē zināmo mūzikas ierakstu kompāniju “Sony Music Entertainment”, kuras paspārnē iznāk jaunais ieraksts. Albumu producējis Latvijā atzītais mūziķis un producents Reinis Sējāns. Abu mūziķu sadarbība veiksmīgi turpinājās pēc TV šova X-Faktors  beigām, kas savukārt ļāvusi ierakstīt kvalitatīvus skaņdarbus latviešu valodā. Jāatzīmē, ka papildus balsis dziesmā “Laimīgs” ir iedziedājusi grupa “Radio Trio”.

 

 

» Lasīt vairāk