Satiec Latvijas mūziku

14

Dec

Podruga izdod jaunu singlu „Sasha in Furs”

Podruga, mūziķes Alises Stefanovičas elektropopa projekts, klausītājiem piedāvā jaunāko singlu – hipnotisko deju grīdas himnu „Sasha in Furs”.

Jaunākā dziesma izdota pēc gandrīz divu gadu pauzes, kuru laikā Podruga intensīvi koncertējusi, tajā skaitā uzstājoties arī tādās nozīmīgās vietās kā „Tallinn Music Week”, „Positivus Festival” un „Palladium” koncertzālē. Pa šo laiku notikusi arī mūziķu sastāva maiņa, Podrugai paliekot par vokālistes, tekstu autores un producentes Alises Stefanovičas solo projektu.

„Sasha in Furs” ir veltījums mūzai, rotaļīga atsauce uz The Velvet Underground un himna visām jaunām dvēselēm, kas nebaidās sapņot un būt paši. ”Dziesmas vārdi ir veidoti no sarunām, kas notikušas starp galveno varoni Sašu un mani”, stāsta mūziķe. „Tā vēsta par īpašu draudzību, kas dzimusi uz Rīgas naktsdzīves fona, un par skaistumu, ko var saskatīt sev apkārt esošajos cilvēkos.”

2019. gada sākumā singlam tiks izdots arī mūzikas video.

Dziesma ierakstīta Jāņa Dubava studijā „SKAN”, Rīgā. Ierakstā piedalījies ģitārists Roberts Bergs no grupas „Krāsa” un producents Kaspars Greizis.

» Lasīt vairāk

14

Dec

LNSO jaunā koncertsezona

JANVĀRIS

11. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

BRĀMSA KONCERTS UN DVORŽĀKA SIMFONIJA

Simone LAMSMĀ – vijole

Diriģents Gintars RINKĒVIČS

Programmā:

Johanness BRĀMSS Vijolkoncerts

Antonīns DVORŽĀKS Devītā simfonija “No Jaunās pasaules”

Vakars ar klasiskiem, skaistiem un emocionāli aizraujošiem skaņdarbiem. Pirmajā daļā – Brāmsa monumentālais Vijolkoncerts ar smalko, gandrīz vai trauslo lēno daļu, kurā, kā mēdz ironizēt vijolnieki, šī opusa vienīgo melodiju spēlē oboja. Prieks būs Rīgā sveikt izcilo viešņu no Nīderlandes Simoni Lamsmā – pasaules labāko orķestru gaidītu solisti. Savukārt otrajā daļā likts simfoniskais superhits – Dvoržāka simfonija “No Jaunās pasaules”, kurā indiāņu un afroamerikāņu mūzikas iespaids sintezējas ar paša komponista iespaidiem, dzīvojot un strādājot Ņujorkā.

17. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

LNSO KAMERMŪZIKA

ČELLU DREAM TEAM, TERĒZE GRETERE UN DAUMANTS KALNIŅŠ

“LNSO ČELLU DREAM TEAM”

Terēze GRETERE – soprāns

Daumants KALNIŅŠ – baritons

Uģis KRŪSKOPS – perkusijas

Oskars BOKANOVS – kontrabass

Programmā

Johans Sebastiāns BAHS, Džordžs GĒRŠVINS, Eduards PICS, Žans Filips RAMO, Eitors VILA-LOBUŠS

LNSO čellu grupa šoreiz sabalsojas ar Terēzi Greteri – dzidras balss īpašnieci, kas studē tieši senlaiku dziedammūzikas noslēpumus. Mūsu Dream Team programmās vienmēr ir Bahs, un šoreiz līdzās vācu baroka ģēnijam likts Ramo kā franču baroka spilgts un savdabīgs pārstāvis. Daudzveidībai – Vilas-Lobuša slavenā romantiskā vokalīze un Gēršvina “Blūza rapsodijas” pārlikums čelliem. Kopskaņu inkrustēs sitamo un kontrabasa raksts.

24. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

Simfoniskais hits ar Goran Gora

Šostakoviča koncerts klavierēm un trompetei

Plamena MANGOVA – klavieres

Jānis PORIETIS – trompete

Goran Gora – stāstnieks

Justīne Kļava – dramaturgs

Roberts Rubīns – režisors

Diriģents Andris POGA

Programmā:

Dmitrijs ŠOSTAKOVIČS Koncerts klavierēm, trompetei un orķestrim

Kaut kas šūbertisks ir šī acenēm un askētiskiem sejas vaibstiem rotātā jaunekļa šķietamajā neievērojamībā, kas slēpj vulkānisku skanisko enerģiju un caururbjošu skatījumu uz dzīvi. Kad Šostakovičam ir 27 gadi, viņš nevis dodas mūžībā kā Džoplina, Hendrikss vai Vainhausa, bet sacer koncertu, kurā no sirds izpriecājas, dodot pianistam galvu reibinošus uzdevumus un piesātinot partitūru ar atsaucēm uz citu gadsimtu meistaru mūziku. Aizraujoša mūzika!

“Meistari un meistardarbi”

25. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

ŠOSTAKOVIČS – JOKDARIS UN VIZIONĀRS

Plamena MANGOVA – klavieres

Jānis PORIETIS – trompete

Diriģents Andris POGA

Programmā:

Dmitrijs ŠOSTAKOVIČS Koncerts klavierēm, trompetei un orķestrim

Dmitrijs ŠOSTAKOVIČS Ceturtā simfonija

Šostakoviča dzīve ir mūžam neuzminams noslēpums, kurā jaunības delverīgais dzīvesprieks robežojas ar briedumgadu dziļu traģiku un mūža nogalē – rimtu apskaidrību. Šajā programmā vienkop likti divi absolūti atšķirīgi opusi – supertalantīga jaunekļa komponēts pārgalvīgs, asprātīgs klavierkoncerts (Plamenas Mangovas ugunīgajam temperamentam kā radīts) un profesionālajā jomā smagu triecienu piedzīvojuša joprojām jauna cilvēka radīts monumentāls dzīvesdrāmas audekls jeb Ceturtā simfonija, kas atskaņojumu ilgus gadus gaidīja atvilktnē.

FEBRUĀRIS

2. februārī plkst. 11.00 un 14.00 Lielajā ģildē

LeNeSOns un divi “Dzīvnieku karnevāli”

Aktieri Valdis Vanags un Aleksejs Geiko

Režija – Andris Kalnozols

Diriģents Andris VECUMNIEKS

Programmā:

Kamils SENSĀNSS “Dzīvnieku karnevāls”

Jēkabs BERNĀTS “Dzīvnieku karnevāls” 2.0

Franču elegantais romantiķis Sensānss rakstīja savu “Dzīvnieku karnevālu” kā joku un parodiju par draugu un kolēģu muzikālo veikumu, taču galu galā šis kļuvis par vienu no simfoniskiem hitiem, kur slavenākie zvēri ir “Gulbis” un zivis daļā ar nosaukumu “Akvārijs”. Satiekam arī rupuci, ēzeli, ķenguru un pianistu. Līdzās šim Parīzes zvērudārzam būs Rīgas zoo, ko skaņās licis jaunais komponists Jēkabs Bernāts: sākam ar roņiem un lauku sētu, sveicinām nīlzirgu un pīli, satiekam zinātniekus, apmeklējam žirafu namu, nonākam tropu mājas tumsā un noslēdzam pastaigu ar apgarotu “Pirmgaismu”.

7. februārī plkst. 19 Lielajā ģildē

LNSO KAMERMŪZIKA

BĒTHOVENS, GEORGS SARKISJANS UN KEIGO MUKAVA

Georgs SARKISJANS – vijole

Keigo MUKAVA – klavieres

Programmā:

Ludvigs van BĒTHOVENS Pirmā, Septītā, Desmitā sonāte vijolei un klavierēm

LNSO pirmā vijole Georgs Sarkisjans un japāņu pianists Keigo Mukava ir Latvijas klausītāju iemīļots duets – profesionāli saskanīgs, azarta un negaidītību pārpilns. Cēsīs un Rīgā viņi spēlējuši septiņas no Bēthovena desmit vijolsonātēm, un nu atlikušas vēl trīs: jauneklīgi jūsmīgā Pirmā, jauneklīgi dramatiskā Septītā un mīlestības gaismā sapņojoša brieduša vīra rakstītā Desmitā. Abu mūziķu ideja paliek spēkā – tā ir vēlme atgādināt klausītājiem par kamermuzicēšanu tīrā veidā bez video un bez vārdiem.

14. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

LNSO, KORIS “LATVIJA” UN VASILIJS SINAISKIS

Diana OZOLIŅA – čells

Arigo ŠTRĀLS – alts

Valsts akadēmiskais koris “LATVIJA”

Diriģents Vasilijs SINAISKIS

Programmā:

Pēteris PLAKIDIS “Atskatīšanās”

Sergejs TAŅEJEVS “Damaskas Jānis”

Rihards ŠTRAUSS “Dons Kihots”

Plakida “Atskatīšanās” (1991) ir mūsu ievērojamā meistara daiļrades robežpunkts – vienkāršs, stalts, vīrišķīgi atturīgs un dziļi izsāpēts skats uz paša veikumu. Lielisks programmas turpinājums ir Taņejeva “Damaskas Jānis” – sakrāla pārdzīvojuma un cilvēcisku sajūtu caurstrāvota ikona, kuras noskaņu labi raksturo izmantotā teksta rinda: “Kaut esmu aizgājis mūžīgā mierā, mana mīlestība paliek.” Pavisam citiem paņēmieniem veidots Štrausa apjomīgais un tēlainais opuss par leģendāro Lamančas varoni – to var klausīties kā simfonisku animācijas filmu.

MARTS

1. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

TRISTANS UN IZOLDE. MĪLASDZIESMA

Irēne TEORINA – soprāns

Martina DIKE – mecosoprāns

Korbijs VELČS – tenors

Egils SILIŅŠ – basbaritons

Mihails ČUĻPAJEVS – tenors

Diriģents Andris POGA

Programmā:

Žans SIBĒLIUSS Septītā simfonija

Rihards VĀGNERS Operas “Tristans un Izolde” II cēliens un “Izoldes mīlasnāve”

Svētki vāgneristiem – īstenojas Andra Pogas senlolota vēlme mesties vokālsimfoniskas mīlestības viļņos un svinēt Izoldes un Tristana tik ļoti alkto un tik ļoti neiespējamo attiecību stāstu. Dziedās izcili solisti: Latvijā un pasaulē labi pazīstamā zviedriete Irēne Teorina, viens no pieprasītākajiem vāgnertenoriem Stefans Vinke un mūsu tautietis-vāgnerists Egils Siliņš. Būs arī neiedomājami skaistā “Izoldes mīlasnāve” (kā bez tās), savukārt uzskaņošanās notiks ar Žana Sibēliusa ģeniālo un lakonisko Septīto simfoniju, kas metafiziskā kārtā stāv ārpus jebkuras analīzes un saprašanas.

14. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

Simfoniskais hits ar Goran Gora. Onegēra “Liturģiskā simfonija”

Diriģents Ainārs RUBIĶIS

Goran Gora – stāstnieks

Justīne Kļava – dramaturgs

Roberts Rubīns – režisors

Programmā:

Arturs ONEGĒRS Pacific 231

Arturs ONEGĒRS “Liturģiskā simfonija”

Pirmajā mirklī šķiet, ka Onegēra mūziku klausīties ir pulka interesantāk nekā runāt par viņa dzīvi, tomēr iedziļinoties var atrast saistošus stāstus par mīlestību, draudzību, Bahu, regbiju, Bugatti, Monmartru un rotaļu vilcieniņiem. Onegēra Pacific 231 (1923) ir veltījums varenai sava laika lokomotīvei ar šādu riteņu komplektu – divas, trīs un viena ass. Savukārt “Liturģiskajā simfonijā” (1946) komponists runā par modernā cilvēka attiecībām ar stulbumu, nežēlību, ciešanām, tehnokrātiju un birokrātiju.

15. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

LNSO UN AINĀRS RUBIĶIS

Solisti – tiks paziņoti

Valsts akadēmiskais koris “LATVIJA”

Diriģents Ainārs RUBIĶIS

Programmā:

Arturs ONEGĒRS “Liturģiskā simfonija”

Fēlikss MENDELSZSONS “Sapnis vasaras naktī”

Dievišķais un pasaulīgais. Kosmiskais un cilvēciskais. Onegērs savā simfonijā, kas komponēta uzreiz pēc Otrā pasaules kara, runā par konfliktu, ko rada padošanās aklam pārspēkam un laimes instinkts, vēlme pēc miera un ideja par dievišķo patvērumu. Nelaime, laime un cilvēks – mūžīgās tēmas, saka Onegērs. Savukārt Mendelszons lasa Šekspīru un izklaidējas mežā, kurā joprojām var satikt fejas, gariņus, noburtus amatniekus un līdz ausīm iemīlējušos jauniešus.

21. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

LNSO kamermūzika. Tango II

Artūrs NOVIKS – akordeons

Mārcis AUZIŅŠ – ģitāra

Sandis ŠTEINBERGS – vijole

Raimonds MELDERIS – vijole

Arigo ŠTRĀLS – alts

Ainārs PAUKŠĒNS – čells

Raivo OZOLS – kontrabass

Programmā:

Pedro DATA, Kārlis LĀCIS, Rosendo MENDISABALS, Marselo NISINMANS sen., Raivo OZOLS, Astors PJACOLLA

Pirms diviem gadiem LNSO vijolnieks Raimonds Melderis ar domubiedriem iedziļinājās tango pasaulē un izveidoja programmu, kurai nu ir turpinājums. Solista lomā te palaikam nostājas ikviens no viņiem, un viņi ir tiešām aizrautīgi tangoisti, tik nedejo, bet spēlē, un tango klasiķim Pjacollam līdzās te ir tango pionieris Mendisabals, viņa pusaizmirstais kolēģis Data un mūsu argentīniešu laikabiedrs Nisinmans, bet cits laikabiedrs Kārlis Lācis raksta jaundarbu akordeonam, stīgu kvartetam, kontrabasam un kodolam ņem motīvus no mūzikas, ko reiz rakstīja Maskavas Puškina teātra izrādei “Iemīlējies Šekspīrs”.

“Meistari un meistardarbi”

29. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

30. martā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS

Trio Palladio:

Eva BINDERE – vijole

Kristīne BLAUMANE – čells

Reinis ZARIŅŠ – klavieres

Diriģents Modests PITRENS

Programmā:

Ludvigs van BĒTHOVENS Trīskāršais koncerts

Ludvigs van BĒTHOVENS Piektā simfonija

Tuvojoties Bēthovena lieljubilejas gadam, mēs nostiprinām savu pazīšanos ar ģeniālo mūzikas revolucionāru, liekot programmā viņa Piekto simfoniju, kuras liktenīgos motīvus zina pat tie, kas nezina ne Bēthovena vārda, ne uzvārda. Klausītāji būs pamanījuši, ka mūsu kaimiņzemes Nacionālā SO vadonis Modests Pitrens Bēthovena mūzikā kļūst sevišķi azartisks, tāpēc arī koncerta pirmajā daļā būs kas iz Bēthovena, kaut te gan nāksies laurus dalīt ar spulgo Trio Palladio, kas ar ievērojamā arhitekta vārdu prātā būvē kristālskaidras skaņuceltnes, vārdu sakot, mēs sagaidām neaizmirstamu notikumu!

APRĪLIS

4. aprīlī

LNSO kamermūzika

KONTRABASS

Oskars BOKANOVS – kontrabass

Rihards PLEŠANOVS – klavieres

Programmā:

Johans Sebastiāns BAHS Sonāte Remažorā BWV 1028

Olivjē MESIĀNS Première communion de la Vierge no cikla Vingt Regards sur l’Enfant Jésus

Pēteris VASKS Bass Trip kontrabasam solo

Sezārs FRANKS Sonāte vijolei un klavierēm, Oskara Bokanova pārlikums kontrabasam

12. aprīlī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

LNSO, KRISTĪNE BALANAS UN JĀNIS LIEPIŅŠ

Kristīne BALANAS – vijole

Diriģents Jānis LIEPIŅŠ

PROGRAMMĀ:

Čārlzs AIVSS The Unanswered Question

Ēriks Volfgangs KORNGOLDS Vijolkoncerts

Sezārs FRANKS Simfonija reminorā

Amerikas avangards: agrīnais modernists Čārlzs Aivss uzdod neatbildamus jautājumus un fascinē klausītājus ar spēcīgiem simfoniskiem žestiem. Kinomūzikas klasika: ievērojamais Holivudas filmmūzikas autors Ēriks Volfgangs Korngolds dāsni gulda kinematogrāfiskus iespaidus savā Vijolkoncertā un pat nenojauš, cik spoža starptautisku konkursu laureāte no Latvijas reiz liks to savā repertuārā. Visubeidzot franču romantisms: atturīgais ērģeļu pavēlnieks Sezārs Franks simfoniskā orķestra krāsās runā aizkustinoši un atklāti.

18. aprīlī plkst. 20.00 Anglikāņu baznīcā

MŪZIKA KOKIEM. RIHARDS ŠTRAUSS UN NĪMAŅA JAUNDARBS

Ieva PARŠA – mecosoprāns

LNSO pūtēju ansamblis

Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:

Ludvigs van BĒTHOVENS Rondīno

Rihards ŠTRAUSS Otrā sonatīne pūšaminstrumentiem „Līksmā darbnīca”

Jēkabs NĪMANIS “astotie” balsij un pūšaminstrumentiem, Ulža Bērziņa dzeja

LNSO pūšaminstrumentālistu svētkus ievada Bēthovena Rondīno – mīlīga un asprātīgi instrumentēta miniatūra, ko sacerējis 22 gadus vecs Mocarta iespaidā esošs jauneklis. Programmas lauvastiesu aizņem Riharda Štrausa Otrā sonatīne, kas patiesībā ir dzīvīga, daudzkrāsaina un žilbinoši meistarīgi sacerēta simfonija, ko vecuma apskaidrotais Štrauss Otrā pasaules kara laikā veltījis Mocarta nemirstīgajam garam. Savukārt Jēkabs Nīmanis raksta jaundarbu, un teksta autors ir 2019. gada lieljubilārs, valodu pratējs un valodas ģēnijs Uldis Bērziņš (1944).

24. aprīlī plkst. 19.00 Lielajā ģildē

ŠNITKE, ŠŪBERTS UN FEDOSEJEVS

Darja SMIRNOVA – vijole

Sandis ŠTEINBERGS – vijole

Diriģents Vladimirs FEDOSEJEVS

Programmā:

Alfrēds ŠNITKE Pirmais Concerto grosso divām vijolēm un orķestrim

Francis ŠŪBERTS Simfonija Domažorā (‘’Lielā’’)

Š ir viens no spēcīgākajiem komponistu uzvārdu sākumburtiem, un šajā muzikālo Š virknē gigantu galā atrodas mūžīgais jauneklis Šūberts un un svētais grēcinieks Šnitke – gadsimta pirmās puses romantiķis un 20. gadsimta otrās puses postmodernists. No Šnitkes būs viņa pirmais Concerto grosso – alūzija par baroka laikmeta mūziku, un te ir ko solistiem patrakot un orķestrim izdelverēties, un vienkop likts liriskais, ironiskais, traģiskais un rezignētais. No Šūberta būs viņa pēdējā simfonija, “Lielā”, un tā ir gaiša, vienkārša, reizē bērnišķa un majestātiska mūzika.

27. aprīlī plkst. 11.00 un 14.00 Lielajā ģildē

LeNeSOns un Britena «Muzikālie vakari»

Aktieri – Valdis VANAGS un Aleksejs GEIKO

Režija – Andris KALNOZOLS

Diriģents Andris VECUMNIEKS

PROGRAMMĀ:

Bendžamins BRITENS “Muzikālie vakari”

Bendžamins BRITENS “Vienkāršā simfonija”

Bendžamins Britens piedzimst mazā pilsētiņā pie Ziemeļjūras un kļūst par visā pasaulē slavenu komponistu. Viņa muzikālās dāvanas parādās agrā bērnībā, un 14 gadu vecumā viņš jau ir ap 100 skaņdarbu autors. 22 gadu vecumā Britens raksta mūziku romantiskam kinostāstam par skotu jauniešu mīlestību un iedvesmai ņem kādus Rosīni kompozīciju motīvus. Tā top mundrais, dzīvepriecīgais cikls “Muzikālie vakari”, un šajā programmā tas likts blakus Britena “Vienkāršajai simfonijai”, kuras tapšanas recepte tikpat vienkārša kā simfonijas nosaukums – ņemam paša komponētus bērnudienu opusus un pārstrādājam tos nelielam simfoniskajam orķestrim. Arī pieaudzis komponists joprojām ir un paliek bērns! Izglītojoša un izklaidējoša muzikāla izrāde visai ģimenei - gaidām ar bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam. Starpbrīdī - radošas aktivitātes un aicinājums iepazīties ar mūzikas instrumentiem.

MAIJS

10. maijā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

LNSO SEZONAS NOSLĒGUMA KONCERTS. ANGELIČS UN POGA

Nikolass ANGELIČS – klavieres

Diriģents Andris POGA

Programmā:

Vilnis ŠMĪDBERGS Koncerts orķestrim (otrā redakcija)

Sergejs PROKOFJEVS Trešais klavierkoncerts

Johanness BRĀMSS Pirmā simfonijа

Jūnijā Vilnim Šmīdbergam liela jubileja, un tai par godu LNSO sezonas noslēguma programmā gandrīz vai jaundarbs – sen plauktā likts Koncerts orķestrim, kas nu ieguvis uzspodrinātu veidolu un gaida, kad varēs atgādināt mums par izcilā jubilāra jaunības Sturm und Drang. Nikolasu Angeliču vienmēr esam priecīgi sveikt LNSO viesa lomā, un iespēja klausīties Prokofjeva Trešo koncertu liek jo sevišķi gaidīt šo tikšanos. Programmas vainagojumā – Brāmsa monumentālā Pirmā, kas ikreiz no jauna liek meklēt un, kas zina, atrast noslēgtā un noslēpumainā ģēnija dvēseles atslēgas. Jūnijā Vilnim Šmīdbergam liela jubileja, un tai par godu LNSO sezonas noslēguma programmā gandrīz vai jaundarbs – sen plauktā likts Koncerts orķestrim, kas nu ieguvis uzspodrinātu veidolu un gaida, kad varēs atgādināt mums par izcilā jubilāra jaunības Sturm und Drang. Nikolasu Angeliču vienmēr esam priecīgi sveikt LNSO viesa lomā, un iespēja klausīties Prokofjeva Trešo koncertu liek jo sevišķi gaidīt šo tikšanos. Programmas vainagojumā – Brāmsa monumentālā Pirmā, kas ikreiz no jauna liek meklēt un, kas zina, atrast noslēgtā un noslēpumainā ģēnija dvēseles atslēgas.

» Lasīt vairāk

11

Dec

„Frailty” debijas albumam desmit, koncerts un dziesma!

Sestdien, 15. decembrī, klubā “Melno Cepurīšu Balerija” , Jelgavā, grupas “Frailty” debijas albuma “Lost Lifeless Lights” X gadu jubilejas concerts.

Pašmāju doom/death metal grupa “Frailty” radusies 2006. gadā, gadu gaitā grupa nobruģējusi stabilu vietu pašmāju smagās mūzikas skatuvē.

Grupas kontā trīs pilnie albumi – “Lost Lifeless Lights” (2008) , “Melpomene” (2012) , “Ways Of The Dead” (2017) , pašmāju Metālmūzikas Gada balvas – “Gada Grupa” , “Gada Albums” , aktīva koncertdarbība gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Tieši ar debijas albumu „Lost Lifeless Lights” 2008. gadā grupai aizsākās ceļš uz atpazīstamību plašākai publikai – tostarp, ārzemju.

Tuvojoties “Frailty” pirmā albuma desmitgades koncertam, grupa saviem klausītājiem piedāvā jaunu, bet savā ziņā arī "vecu" dziesmu “The Cold Beyond”. Dziesmas sākotnējā versija tika sarakstīta pirms gandrīz desmit gadiem, vienā laikā ar grupas debijas albuma “Lost Lifeless Lights” (2008) materiālu , bet toreiz tā netika iekļauta albumā. Pirms pāris gadiem grupa dziesmu atjaunoja un iekļāva koncertu programmās, bet šogad to beidzot ierakstīja un kā pilntiesīgu sava mūzikas kataloga eksemplāru piedāvā klausītājiem.

“The Cold Beyond” uzrunā nāves un pēcnāves jautājumus, aicinot klausītāju izvērtēt savu dzīvi un tās nenovēršamo kustību pretī lielās patiesības mirklim, kurā visi ir vienlīdzīgi. Vienlaikus “The Cold Beyond” kalpo kā tematisks ievads “Frailty” jaunajam albumam, kurš klajā nāks nākamgad. 

Koncertā izskanēs grupas albums “Lost Lifeless Lights” pilnā garumā, tas būs arī grupas pēdējais koncerts šogad.

Albuma desmitgadei par godu, grupa sarūpējusi melomāniem mazu pārsteigumu – ļoti ierobežotas tirāžas disku ar remāsterēto albumu un papildziesmu.

Koncerta sākums 22:00, iesildošajā daļā psihedēliska black metal grupa no Igaunijas – “Lengenu”.

» Lasīt vairāk

11

Dec

Summer Sound Spring Session papildina mākslinieku sarakstu

9. martā Rīgas Sporta manēžā notiks pavasara lielākā ballīte - Summer Sound Spring Session, kurā par muzikālu baudījumu apmeklētājiem rūpēsies arī reperis Ozols, DJ Rudd un Makree.

Pirmo reizi festivāla vēsturē Summer Sound rīko vienas nakts pasākumu Rīgā, kurā uzstāsies vācu elektroniskās mūzikas dīdžejs Tujamo, Latvijā populārā grupa Bermudu Divstūris un festivāla ballīšu karalis - dīdžejs Toms Grēviņš. Mākslinieku sarakstu papildina Latvijas repa leģenda – Ozols, DJ Rudd un Makree. Tā būs karsta ballīte visas nakts garumā, atzīmējot ziemas beigas un vasaras tuvošanos.

Par ideju rīkot Summer Sound Spring Session ballīti martā stāsta festivāla direktors Uldis Pabērzis: “2018. gada  vasara bija fantastiska – piesātināta ar daudz un dažādiem pasākumiem. Lai šīs brīnišķīgās vasaras noskaņa vēl mazliet paturpinātos un tā ievadītu arī 2019. gada vasaras  sajūtu, mēs, festivāla rīkotāji, esam ieplānojuši pavasara pasākumu Rīgā, kas ļaus gan atsaukt atmiņā labākos mirkļus no šīs vasaras, gan būs kā ieskaņas pasākums nākamā gada lielākajam pludmales pasākumam Liepājā - Summer Sound”.

Summer Sound Spring Session ballīte norisināsies Rīgas Sporta manēžā, Kojusalas ielā 9, Rīgā.

Biļetes uz festivālu Summer Sound un Summer Sound Spring Session var iegādāties summersound.lv un visās Biļešu Serviss kasēs Latvijā.

Biļešu cenas:

Summer Sound Spring Session - 25 EUR

Festivāls Summer Sound - 37 EUR

Komplekts - Summer Sound Spring Session un festivāls Summer Sound - 60 EUR

Festivāls Summer Sound 2019. gadā norisināsies 9. reizi un ir neapšaubāmi kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vasaras mūzikas notikumiem Baltijā. To apliecina tūkstošiem apmeklētāju, kuri ik gadu dodas uz brīnišķīgo Liepājas pludmali, lai baudītu divu dienu muzikālu prieku un atpūtu pašā jūras krastā. Katru gadu festivāls piedāvā vairāk nekā 50 māksliniekus, kā arī rūpējas par daudzveidīgu izklaižu un aktivitāšu programmu.

Ballītei garšu piešķir akciju sabiedrība Aldaris, festivālu atbalsta Liepājas pilsēta, informē –Radio SWH.

» Lasīt vairāk

10

Dec

“TESA” aicina uz lielkoncertu

Pirms 10 gadiem, 2008. gada 13. decembrī, “Brīvprātīgo Ugunsdzēsēju” biedrības telpās tika prezentēts “Tesa” albums “Heartbeats From The Sky” . Atzīmējot šī notikuma un albuma desmitgadi, 2018. gada 13. decembrī, “Tu Jau Zini Kur” telpās (Tallinas iela10-3, Rīga) grupa prezentēs pārizdotu ierobežotas tirāžas vinila plati, pirmo reizi desmit gados nospēlējot arī visu albumu pilnā garumā. Tāpat kā pirms 10 gadiem, arī šoreiz bez “Tesa” uzstāsies grupas ilggadīgi draugi un domu biedri - grupa “Soundarcade” .

Grupas "Tesa" spēlētā mūzika tikusi dēvēta par postmetālu un arī postroku, bet tā ir tikai klasifikācija, vadoties pēc terminiem, kas dažādu iemeslu dēļ radušies un plaši tiek lietoti.  Trio, kura dalībnieki pirms tam bija spēlējuši grupās "In.Stora", "Kriegopfer" un "Les Corte", šobrīd ir viena no aktīvi koncertējošām pašmāju grupām, kuras koncerti ir plaši apmeklēti, gan Latvijā, gan ārpus tās.

"Tesa" radās 2005.gadā. Pirmie divi izdotie albumi "Tagad" un "Nekad" bija īsformāta, un "Heartbeatsfromthesky" bija pirmais pilna garuma albums, kas tika izdots vinila platēs.

Vinila plates formātam grupa palikusi uzticīga arī vēlākajos albumos – “IV” (2012) , “Ghost” (2015) .

Grupa vienmēr ir palikusi uzticīga t.s. neatkarīgās mūzikas skatuvei, tai pat laikā - par grupas popularitāti liecina arī fakts, ka grupas koncerti ir ļoti apmeklēti, visi grupas izdotie ieraksti – gan kompaktdisku, gan vinila plašu formātā tiek izpārdoti īsā laikā.

Grupas sastāvs: bundzinieks un visu grupas albumu dizaina autors Jānis Burmeisters, ģitārists Dāvis Burmeisters un basģitārists Kārlis Tone.

Šobrīd grupa strādā pie sava jaunā albuma, kas klausītājus varētu sasniegt nākamā gada pavasarī.

Koncerta sākums plkst. 20.00, ieeja par ziedojumiem.

» Lasīt vairāk

10

Dec

Alternatīvā metāla grupa “SEIRA” debitē ar albumu “Decrypting Parallels”

“SEIRA” ir kaut kas starp “Guano Apes” un “Flyleaf”, tikai no Rīgas un pilnīgi citādāk. Tā vienā teikumā varētu raksturot grupas ritmiski smago skanējumu, kas, apvienojumā ar melodisko vokālu, ir atspoguļots debijas albuma astoņās dziesmās.

“Šis albums ir mūsu ceļa pats sākums. Vēl vairāk - tā ir mūsu pirmā lielā uzvara. Uzvara cīņā pašiem ar sevi, savu ikdienu, laika trūkumu un savu nedrošību. Uz “Decrypting Parallels” mēs raugāmies kā uz tādu kārtīgu pamatu, kuram tuvākajos gados ir jāapaug ar jaunām idejām, kas sevī turpina turēt klasiskas alternatīvā metāla vērtības,” norāda grupas bundzinieks Stasis Silovs.

Nedaudz vairāk kā 29 minūšu garumā apkopotās astoņas dziesmas ir grupas dalībnieku pašu radītas, sākot no ģitāras akordiem līdz pat dziesmu vārdiem. To teksti un melodijas harmoniski veido vienotu, taču smeldzīgu noskaņu, kas atpsoguļo cilvēku iekšējās pasaules pārdzīvojumus. Tajās ir dzirdams protests pret sarežģīto savstarpējo attiecību laikmetu. Metaforas mijas ar reālām dzīves situācijām, cenšoties mūzikā atšķetināt notikumus un sajūtas, kas skar mūs katru.

Albumu iespējams noklausīties šeit.

 “Ideja par albumu radās jau grupas dibināšanas brīdī 2016. gadā. Būtībā tas arī bija viens no mūsu vienojošajiem aspektiem, jo mēs vēlējāmies izveidot kvalitatīvu, izkoptu alternatīvā metāla skanējumu, kas pretnostatās šodienas populārās mūzikas kanoniem,” pauž “SEIRA” vokāliste Egija Ziediņa.

Albumā ir iekļautas dziesmas “Decrypting Parallels”, “Aftertaste”, “Colorblind”, “Felons Race”, “Neverland”, “Trader”, “Legion” un “Heavy Eye”. Tās ir ierakstītas studijā “KS Records - Unity Audio” un dziesmu producēšanu nodrošināja Kārlis Šteimanis.

“SEIRA” kodolu veido četri pašmāju mūziķi - Pēteris Baumanis (bass), Stasis Silovs (bungas), Agris Midegs (ģitāra) un Egija Ziediņa (vokāls).

» Lasīt vairāk

7

Dec

Vairāk nekā 120 dalībnieki noslēguma lielkoncertā "Mans draugs Mārtiņš Freimanis"

Šoruden Latvijā izskanējuši desmit koncerti "Mans draugs Mārtiņš Freimanis" visā Latvijā, un vērienīgs lielkoncerts tiks aizvadīts 11. decembrī Ķīpsalas hallē. Katra koncerta programma bijusi atšķirīga un unikāla, un arī koncerts Ķīpsalas hallē nav izņēmums, jo pārsteigs klausītājus ar vairākiem īpašiem priekšnesumiem.

Vienīgo reizi koncerttūres ietvaros uz skatuves kāps koncerta režisore Marija Bērziņa, pagaidām paturot noslēpumā, kuru Freimaņa dziesmu viņa izpildīs: "Pieaugot mēs kļūstam ļoti apdomīgi, bailīgi un neizmantojam trakas un drosmīgas idejas. Lai ko es varētu mācīties no Mārtiņa, tā ir viņa absolūtā drosme un bezkaunība - viņš metās uz galvas iekšā visārprātīgākajās avantūrās, nekad nezināja, kas no tā iznāks. Reizēm, protams, nepadevās tik labi, kā plānots, bet reizēm šīs idejas ieguva brīnišķīgu rezultātu."

Pirmo reizi Ķīpsalas hallē būs dzirdams trio "Saldais" izpildītais Freimaņa darbu popūrijs, kā arī unikālā izpildījumā vienīgo reizi Aija Andrejeva izdziedās "Tik un tā nesapratīs".

Uz skatuves dažādos duetos, trio un solo izpildījumos skanēs tādas iemīļotas Freimaņas dziesmas kā "Arī man ir sirds", "Lietus dārzs", "Bet maijpuķītēm jāpaliek", "Satīties, sapīties", "Paspēlēsim paslēpes" un daudzi citi. Tās izdziedās solisti Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Andris Ērglis, Ivo Fomins, Gatis Mūrnieks, Madara Grēgere, Katrīna Bindere kopā ar Jāņa Strazda mūziķu grupu, kā arī “Līvi”, “Refleksija” un “Z-Scars.”

Vērienīgi izskanēs koncerta kopdziesmas, kurās solistiem uz skatuves pievienosies vairāk nekā 100 dalībnieki no kora "Mūza", Āgenskalna Valsts ģimnāzijas kora, Liepājas jauniešu kora "Reverberācija" un Valmieras kora “Skan”.

» Lasīt vairāk

6

Dec

Chris Noah izziņo koncertu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Mūziķis Chris Noah izziņo koncertu 2019. gada 13. februārī Latvijas Nacionālas bibliotēkas Ziedoņa zālē. Šis būs līdz šim lielākais mūziķa solo koncerts, kurā tiks apkopota gan līdz šim izdotā daiļrade, gan arī dziesmas, kas vēl nav sasniegušas plašāku publiku.

Starp mākslinieka zināmākajām dziesmām ir 2017. gada singls “Spark”, kas iekļuva Latvijas lielāko radiostaciju topos, debijas singls “Had It All”, kā arī 2018. gadā izdotās dziesmas - “Fall Through” un “River”, kas īpašu uzmanību izpelnījušās tieši no ārzemju mūzikas pazinējiem.

Par gaidāmo koncertu Chris Noah saka: “Manuprāt, katrs jaunais mūziķis, uzsākot savas muzikālās gaitas, savā veidā meklē savu skanējumu, kas vislabāk atspoguļo viņa muzikālās ietekmes, sajūtas un personību. Koncertā varēs dzirdēt to, ka “Chris Noah” ir atradis savu skanējumu, kas viennozīmīgi atšķiras no Latvijas vai Baltijas popmūzikā dzirdamā.”

Mūziķim uz skatuves pievienosies arī vairāki viesmākslinieki, kas Chris Noah dziesmām piešķirs pavisam jaunu skanējumu.

2018. gadā izdotās dziesmas izcēlušas mūziķi kā vienu no šī brīža aktuālākajiem jaunajiem māksliniekiem Baltijā. Singls “River” ir klausīts vairāk kā 280 000 reižu vietnē YouTube, savukārt singls “Fall Through” iekļauts vairākās prestižās ārzemju mūzikas listēs, no kurām viena jau noklausīta vairāk kā miljons reižu.

2018. gadā mūziķis tika nominēts kā “Gada debija” Latvijas Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” ceremonijā, uzstājās lielākajos Latvijas festivālos, pārstāvēja Latviju festivālā “Reeperbahn” Hamburgā, kā arī tika uzaicināts iesildīt mākslinieci LP (Laura Pergolizzi) Arēnā Rīga.

Koncerts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks 13.februārī plkst. 20:00 (ieeja no plkst.19:00), biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un https://www.bilesuparadize.lv/events/event/70033.

» Lasīt vairāk

5

Dec

Jaunā dziedātāja Elizabete Gaile piedāvā dziesmu “Atbildi”

Dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” organizatori aicina noklausīties nometnē tapušo dziesmu “Atbildi”, ko izpilda jaunā dziedātāja Elizabete Gaile.  Dziesma ‘’Atbildi’’ tika uzrakstīta “RigaLive” dziesmu rakstīšanas nometnē, satiekoties trīs mūziķiem vienkopus – producentam Kasparam Ansonam, dziedātājai un dziesmu autorei Elizabetei Gailei, kā arī mūziķim un grupas ‘’Blue Jean Serenade’’ dalībniekam Jānim Niedram.

Dziesmas tapšanu komentē Elizabete Gaile: ‘’Dziesmas vīzija atnāca diezgan ātri. Gribējām aprakstīt cilvēku attiecības, kas šodien bieži vien veidojas neīstas un samākslotas, ko visvairāk ir izraisījusi tieši šī 21. gadsimta interneta pasaule un sociālie tīkli. Dziesmas galvenais akcents tiek likts uz atbildes meklējumiem par to, kad beidzot būs iespēja satikties un būt patiesiem vienam pret otru. ‘’

Oktobra sākumā notikušajā jau trešajā “Latvijas mūzikas attīstības biedrība/Latvijas mūzikas eksports” iniciētās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” sesijā divu dienu laikā tika radītas astoņpadsmit jaunas dziesmas, kas tapa komandās, kuru sastāvu veidoja arī tādi labi pazīstami mūziķi kā Aija Andrejeva, Kaspars Ansons, Aminata, Samanta Tīna, DJ Rudd un citi.

“RIGaLIVE” mērķis ir veicināt dziesmu mūzikas un teksta autoru, kā arī mūzikas producentu savstarpējas sadarbības veicināšanu, profesionalitātes līmeņa paaugstināšanu, kā arī veicināt mūzikas eksportu – potenciālu mūzikas produktu radīšanu un attīstīšanu.

Līdz ar dziesmas izdošanu, mūziķi piedāvā arī “Atbildi” teksta video, ko veidojusi Beata Jonite.

» Lasīt vairāk

5

Dec

Grupa Sub Scriptum iesūta jūsu vērtējumam jaunāko singlu „Viegli Ievainots’’

Grupa Sub Scriptum izdod video singlu ''Viegli Ievainots''. Tā stāsta par vienmēr aktuālu tēmu – katrs kādreiz dzīvē ir bijis viegli ievainots. Izdodot šo dziesmu, arī piesakām decembra Labdarības Koncertprogrammu, ko veidojam pašu iniciatīvas vadīti, lai šajā Ziemassvētku laikā liktu cilvēkiem aizdomāties arī par ne tik priecīgiem līdzcilvēku stāstiem, aicinot citus palīdzēt šiem bērniem.

Labdarības turnejas laikā tiks sniegti akustiski koncerti septiņos bērnunamos.

“Ozoli’’, Liezēre (7.decembris)

‘’Graši’’, Cesvaine (8.decembris)

‘’Zīļuks’’, Ērgļi (9.decembris)

‘’SOS’’, Valmiera (14.decembris)

‘’Sveķu internātskola’’, Jaungulbene (18. decembris)

“Pļavnieki VSAC”, Rīga (21.decembris)

,,Ziemeļi’’, Rīga (22.decembris)

Grupa Sub Scriptum radusies Madonā. Tās sastāvā ir četri klasiskās mūzikas izpildītāji, kuri satikušies un nolēmuši, ka kopīgi vēlas radīt alternatīvāku mūziku. Šogad veiksmīgi izdotas vairākas dziesmas - viena no tām “21.gs. mode” ir augsti novērtēta kritiķu vidū, kā arī radio Pieci.lv jau vairāk kā mēnesi iekļauta Top 20 Latvijas atskaņotāko dziesmu sarakstā.

Videosingls “Viegli Ievainots” tapis sadarbojoties ar Elvi Lāci. Galvenie aktieri: Kristers Rudzītis un Marta Seržante. Singlu producējis Arnis Račinskis, miksējis Arnis Račinskis, masterējis Andis Ansons. Dziesma ierakstīta ierakstu studijā “Gemstudio”.

» Lasīt vairāk