Satiec Latvijas mūziku

7

Aug

Rassell, Grafomāns un Kris Brand piedāvā jaunu vasaras video ''Skrien cauri dzīvei''

Mūziķis un producents Rassell, sadarbojoties ar reperi Grafomānu un jaunu pašmāju R&B izpildītāju Kris Brand, piedāva jaunu dziesmu un vasarīgu video ''Skrien cauri dzīvei''.

Vasaras pēdējo mēnesi ir vēlme noslēgt siltos un atmosfēriskos toņos, lai cilvēkiem atgādinātu, ka vēl nekas nav beidzies. Dziesmā abi ar pieredzi bagātie mākslinieki stāsta par savām gaitām un iepazīstina ar savu stilu. Sadarbība bija plānota jau labu laiku atpakaļ, bet laika trūkuma un citu sadzīvisku lietu iespaidā sanāca finišēt ar ierakstu tikai šogad. Dziesmā piedalās arī abiem mūziķiem pazīstamais jaunais R&B izpildītājs Kris Brand (īstajā vārdā Kristaps Zariņš), kurš ar šo sadarbību sāk startēt kā oficiāls latviešu R&B pārstāvis.

Jaunai dziesmai tapis arī košs un vasarīgs videoklips, kurš tika filmēts Palangā, Lietuvā, tāpat kā daudzi citi Rassell videoklipi. To izdaiļojusi Ruslanam labi pazīstama modele, kura sadarbojusies ar mūziķi arī agrāk.

Dziesmas mūzikas autors - Rassell, teksta autori - Grafomāns un Rassell. Producēja, miksēja - Rassell, ģitāru iespēlēja - Aleksandrs Ozols, māsterēja - Jānis Kalve. Video režisēja, montēja, apstrādāja - Rassell, filmēja - Kaspars Kambars.

Drīzumā dziesma ''Skrien cauri dzīvei'' būs pieejama lielākajās mūzikas straumēšanas platformās - Spotify, Apple Music, Deezer u.c.

» Lasīt vairāk

5

Aug

“Rīgas Modes” izdod jaunu singlu, video un aicina uz koncertu

Grupa “Rīgas Modes” izdod singlu “Dejot Vienatnē” un dziesmas videoklipu, kā arī aicina uz koncertu Liepājā, 7. augustā.

”Dejot Vienatnē” ir trešais singls no ”Rīgas Modes” topošā albuma, kas seko dziesmām ”Savvaļas Zirgi” un ”Mēs Braucām Visu Nakti”. Grupa jaunā singla skanējumu vēlējās papildināt ar gospeļu mūzikas elementiem un tajā piedalās arī bekvokālistes: Zane Biķe, Alise Kante, Lība Ēce-Kalniņa un Guna Leščinska.

”Šī bija viena no pirmajām dziesmām, kas tapa sākot darbu pie jaunā materiāla, un mēs pirms pāris gadiem jau paguvām to izspēlēt arī vasaras festivālos. Tomēr studijā pagāja ilgs laiks un pamatīgi skaņu meklējumi, kamēr pietuvojāmies tam, ko patiešām vēlamies dzirdēt. Mēs topošo ierakstu dēvējam par savu “pieaugšanas albumu” un varētu teikt, ka ”Dejot Vienatnē” ir izaugusi kopā ar to. Protams, šī “pieaugšana” nenozīmē, ka mums tagad ir atbildes uz visiem jautājumiem, taču mēs esam iemācījušies daudz ko jaunu. Arī šobrīd, pēc 30 miksa versijām, varētu šķist, ka tur vēl vajag kaut ko pamainīt, kaut ko uzlabot, taču tas, visticamāk, beigtos ar skandālu, grupa izjuktu, mēs katrs sāktu savu solo karjeru un iesūdzētu viens otru tiesā. Tas būtu milzīgs zaudējums Latvijas popscēnai. Tāpēc, lai paliek tā kā ir, jo ir jau labi. ”Dejot Vienatnē” ir mūsu oda šai nenotikušajai vasarai,” vēsta grupas dalībnieki.

Video tapšanā grupa saka īpašu paldies Zanei Biķei, Katrīnai Annai Vīgantei, Ditai Graudai, Kristiānai Štālai, Jānim Eglītim, LKA Nacionālajai filmu skolai, video tehnikas kompānijai “BB Rental”, kā arī skatuves tehnikas kompānijai “3s.lv”.

”Rīgas Modes” tuvākā uzstāšanās paredzēta jau šo piektdien, 7. augustā, Liepājā, klubā ”Fontaine Palace”. Koncertā ir ierobežots 250 skatītāju skaits un biļetes vēl ir iespējams iegādāties vietnē ”Ticketshop.lv”.

Līdz šim ”Rīgas Modes” ir izdevuši divus ierakstus - savā vārdā nosaukto EP, kā arī albumu ”Fantastiski”, kas saņēmis Zelta Mikrofonu kā labākais popmūzikas ieraksts un Austras balvu, kas tiek pasniegta pašmāju labākajam ierakstam mūzikas kritiķu vērtējumā.

”Rīgas Modes” ir: Kalvis Bormanis (vokāls), Reinis Papulis (ģitāra), Anete Stuce (taustiņinstrumenti), Andris Apīnis (bass) un Mareks Ameriks (bungas).

» Lasīt vairāk

4

Aug

“Kreisais Krasts” prezentē jaunu videoklipu “Vārdu piegāde”

Hiphopa apvienība “Kreisais Krasts” iestartē augustu ar jaunu singlu un videoklipu “Vārdu piegāde”. Singla autori ir apvienības dalībnieki Kaizers un Ivans, kas videoklipā iejutušies alter ego tēlos kā Šašliks un Boriss.

“Vārdu piegāde” videoklips veidots 80. /90. gadu noskaņā. Tajā apspēlēta gangsteru un narkodīleru tematika. Nelegālo vielu vietā klipa galvenie varoņi Šašliks (Kaizers) un Boriss (Ivans) piegādā saviem klientiem vārdus aizliegtu mūzikas ierakstu formātā, kas, ņemot vērā atveidotā laika cenzūru, ir sodāma pagrīdes darbība. Sižetiskās līnijas iedvesmas avots ir leģendārs un ekskluzīvs auto - 1971. gada Volga GAZ 2424 ar V8 5,0 litru dzinēju, kas piederēja PSRS KGB ģeneralim. Radošā komanda izsaka pateicību automobiļu restaurācijas un tūninga uzņēmumam “Lucky Thirteen” par iespēju auto izmantot filmēšanā. Videoklipa režisors ir Toms Rings. Klipa pirmizrāde notika 31.jūlijā uz Baltijā lielākā ekrāna k/t “Kino Citadele” ISENSE auditorijā pirms īpaša filmas “Kriminālais Ekselences Fonds” seansa.

“Vārdu piegāde” ir otrais singls no rudenī gaidāmā “Kreisā Krasta” otrā studijas albuma. Singla vārdu autori ir apvienības dalībnieki Kaizers un Ivans Baigais, mūzikas producents Kaizers, pēcapstrāde Kaizers un Ingus (Punkts uz i). Kaizers ir pieredzes bagāts reperis un atzīts bītmeikeirs ar 15 gadu pieredzi mūzikas producēšanā. Piedalījies tādos projektos kā “Savs ir Savs” un “Satin pasauli”. Savukārt Ivans Baigais ir “miljons stilu vīrs”, kas izceļas ar daudzveidīgu repošanu. “Vārdu Piegāde” videoklipā piedalās arī “Kreisā Krasta” dalībnieks Deniss Stepanovs.

„Kreisais Krasts” ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kas sākotnēji apvienoja tieši Pārdaugavas repmūzikas pārstāvjus. Kopš dibināšanas 2002. gadā “Kreisā Krasta” kustība strauji attīstījās un Pārdaugavas ielās parādījās uzraksti ar diviem burtiem "KK". Tas bija sākums daudziem mūzikas producentiem, reperiem, graffiti zīmētājiem un citiem māksliniekiem. Uzņemot pamatīgus apgriezienus pēdējo gadu laikā, "Kreisais Krasts" ir spējis izraisīt spēcīgu rezonansi. Aizvadītā gada augustā izdots apvienības debijas albums “Tilts”, kas atzīmēts ar Vislatvijas tūri un vērienīgu koncertu “Hanzas Peronā”.

» Lasīt vairāk

4

Aug

Pašā vasaras viducī atkal uzziedējušas ābeles

Dziedātājai Aleksandrai Špicbergai sadarbībā ar Agri Daņiļeviču un Dzirnām” ir tapis jauns, dzīvi apliecinošs latviešu tautas dziesmas videostāsts.

Ir radīta jauna latviešu tautas dziesmas “Dieviņš bija, Dievs palika” apdare.  Mūzikas autori un izpildītāji ir jaunie mūziķi Aleksandra Špicberga, Elvis Lintiņš, Dagnis Roziņš, Ivars Dauksts un Reinis Zariņš.  

“Laikā, kad tik viegli ir cilvēkiem atsvešināties vienam no otra un aizcirst durvis līdzcietībai un tuvākā mīlestībai, mēs, barjeru un norobežojumu vietā, gribam simboliski likt ziedošus ābeļzarus”, stāsta videostāsta idejas autore un producente Māra Špicberga. Dejas horeogrāfijā līdzās “Dzirnu” dejotājiem līdzvērtīga loma iedalīta arī ābelēm, kuras kopā ar dejotājiem zīmē dejas rakstus. Video noslēgumā dejotāji sadodas rokās ar ābelēm, iekļaujot tās savā pulkā, smeļoties no tām spēku un aizsardzību. “Tā satiekas pagātne ar rītdienu, cilvēks un daba”, saka Māra.

Gaiša prieka pilnais video ir uzņemts bezgalīgi plašajos Tumes dārzos, kuros kā ābeļu ziedi kokos, zemē un pat gaisā ir sabiruši “Dzirnu” dejotāji. Stāsta vēsts stiprina un iedrošina turēt stingru un možu garu šodienas nestabilajā situācijā. Videostāts iecerēts kā atgādinājums un liecība tam, ka dabā visam ir sava kārtība, kuru ievērot ir cilvēka dzīves Lielais Uzdevums.

Video “Dieviņš bija, Dievs palika” veidojis operators Dāvis Doršs. Horeogrāfija – Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbala. Producente – Māra Špicberga.

Audio celiņš ir ierakstīts studijā SHINE RECORDS. Ierakstu masterējis Sergejs Laletins. 

Video veidotāji vēlas pateikties par viesmīlību augļkopības uzņēmumam SIA Auseklītis un personīgi Raivo Zvaigznem.

“Dieviņš bija, Dievs palika” ir jau ceturtais Aleksandras un Agra kopīgi radītais videostāts. Pirms četriem gadiem skatītājus sajūsmināja emocionālais un patriotiskais stāsts dziesmai “Rakstu rakstus”, kam sekoja ezerā uzburtais sapnis “Ave Maria”, bet pirms diviem gadiem par savu sakņu apzināšanu atgādināja “Suitu lūgsna”.

“Dieviņš bija, Dievs palika” ir otrā dziesma topošajā tautasdziesmu oriģinālapdaru ciklā. Rudenī klausītāju vērtējumam tika nodota pirmā cikla dziesma:“Lietiņš līti nemācēja”.

» Lasīt vairāk

31

Jul

Rodions Gordins un Normunds Rutulis piedāvā vasarīgu hitu “Mīlēt”

Rīgas dīdžejs un mūzikas producents Rodions Gordins piedāvā jaunu un vasarīgu dziesmu, ko ierakstījis kopā ar latviešu mūzikas leģendu Normundu Rutuli. Dziesma “Mīlēt” ir pozitīvs un enerģisks skaņdarbs, kas perfekti iekļausies jebkurā vasaras pleilistē vai ballītē.

Rodions Gordins jau agrāk daudz sadarbojies ar vairākiem Latvijā pazistamiem māksliniekiem, tostarp ar grupas Otra Puse solistu Normundu Pauniņu, dziedātājām Antru Stafecku, Dināru Rudāni un citiem.

Šodien tiek publicēts arī dziesmas “Mīlēt” video, kurā filmējies gan Normunds Rutulis, gan Rodions Gordins. Dziesmas teksta autors ir Guntars Račs.

“Filmējot klipu mūsu galvenais mērķis bija nodod skatītājiem un klausītājiem vasarīgo sajūtu un pozitīvismu, ko izstaro Normunds.  Mēs vēlamies, lai to noklausoties uzlabotos noskaņojums”, - tā Gordins.

Šī ir abu mākslinieku pirma sadarbība, ko Rodions un Normunds planoja jau sen, bet izdevās īstenot tikai tagad. No šodienas singls “Mīlēt” ir pieejams visos mūzikas straumēšanas servisos.

 

» Lasīt vairāk

31

Jul

Grupa "Baložu Pilni Pagalmi" publicē dziesmu "Es nākšu!"

31.jūlijā tiek publicēts "Baložu Pilni Pagalmi" jaunas dziesmas ieraksts "Es nākšu!". Ieraksts veikts šī gada pavasarī Rīgā.
Dziesma ir no jaunā dziesmu albuma, kas tiks izdots š.g. septembrī.

Dziesmas video versijā Kristīnes Ozoliņas zīmējumu iekustinājuši Aiga Diļevka un Zintis Sils

» Lasīt vairāk

31

Jul

Elektroniskā indie grupa Tree of Dawn izdod mākslas albumu “Electric Tree”

Elektroniskā indie grupa “Tree of Dawn”, kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas un Kipras, nāk klajā ar mākslas albumu “Electric Tree”. Albumā apkopoti mūziķu ceļojumos gūtie iespaidi, pārdomas un atziņas.

Grupas “Tree of Dawn” sastāvā ir Ronja Burve (balss), Kristoss Jerolačitis (taustiņinstrumenti) un Andreass Jerolačitis (elektriskā ģitāra). Grupas sākums meklējams studiju laikā, kas tas bija duets balsij un klavierēm. 2016. gadā duets izdeva laikmetīgā džeza žanrā ieturēto debijas albumu “Journey”.

Albums Spotify

Aptuveni divus gadus pirms “Electric Tree” tapšanas sākotnējais duets pavadījis pārceļoties un dzīvojot dažādās valstīs (Nīderlandē, Kiprā, Indijā). Šie ceļojumi ļoti ietekmējuši grupas dalībnieku skatījumu uz dzīvi un mūziku.

Līdz ar vēlmi eksperimentēt ar jaunām idejām un skaņām arī grupas kopskaņa ir mainījusies- iesaistīti analogie sintezatori, kā arī paplašinājies grupas sastāvs, pieaicinot ģitāristu Andreasu Jerolačiti, kura unikālā ģitārspēle un muzikālā personība arīdzan kļuvušas par grupas skanējuma neatņemamu sastāvdaļu.

Grupas dalībniece Ronja Burve stāsta - iedvesma albuma atnākusi, apkopojot iespaidus par svešām kultūrām un, tālumā esot, atrodot māju sajūtu sevī. Sadarbojoties ar mūziķiem ārzemēs, plašāk iepazīstot dažādus mūzikas žanrus.

“Ir skaņdarbs, kuru iedvesmojusi 9 stundu garas teātra izrāde, kuras sastāvā Kristoss apceļoja visu Nīderlandi. Ir skaņdarbs, par kura tapšanu paldies jāsaka Latvijas dabai. Popa un sintezatoru skaņdarbus noteikti ietekmējis laiks, ko pavadījām Mumbajā, Indijā. Savukārt skaņdarbi no eksperimentālākā gala atspoguļo Amsterdamas eksperimentālās mūzikas scēnu, kur radošajai izpausmei robežu nav.”

“Electric Tree” pieejams tikai digitālā, augstas kvalitātes wav formātā. Savukārt albuma pievienotā vērtība ir ierobežotas tirāžas mākslas komplekts, kas tapis sadarbībā ar kipriešu mākslinieku Džoniju Avramides. Komplektā ietilpst trīs iepriekš izdotu singlu mākslas plakāti, ievietoti albuma mākslas kartona vāciņā.

Albumu iespējams iegādāties “Tree of Dawn” internetveikalā, kā arī tas pieejams visās interneta straumēšanas vietnēs.

 

» Lasīt vairāk

31

Jul

Mūziķis Patriks izdod dziesmu “GRÜVIE”

Mūziķis Patriks ir atgriezies ar jaunu singlu "GRÜVIE", lai iekustinātu klausītājus šajā vasarā. Dziesma "GRÜVIE" ir pirmais singls no Patrika gaidāmā debijas albuma ar nosaukumu "PENUMBRA", kas ir gaidāms 2020. gada ietvaros.

Stāstot par ieraksta tapšanu, mūziķis atzīmē:""PENUMBRA" ir koncepta albums, kas klausītāju izvedīs cauri emocionāli dinamiskam un aizkustinošam stāstam par mūziķa dzīvi. "GRÜVIE" ir par vakariem, kuros cilvēks iet ārā ar draugiem, lai pavadītu labu laiku un pēkšņi satiek negaidīti saistošu personu, kas rada intrigu un liek ievilkties mūzikas ritmos un dejās. Stāsts tālāk attīstās līdz emocionālam ceļojumam, kura gals ir redzams tikai tad, kad ballīte tiek apturēta."

Žanri, ar ko asociējas mūziķis ir R&B/Soul, Alternative Pop, Singer/Songwriter, Bedroom Pop/Lofi Hip-Hop, Neo Soul un citi.

Singls ir pieejams visās populārajās straumēšanas platformās.

» Lasīt vairāk

30

Jul

LAIVĀ izziņo pilnu festivāla programmu

Nākamsestdien, 8. augustā Juglas ezerā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls LAIVĀ. Klausītājus sēsties laivās un baudīt mūziku aicinās ne tikai grupas Tautumeitas un DAGAMBA, bet arī modernās kokles virtuoze Laima Jansone.

Festivāls “Laivā” ir kā tilts starp tradicionālajām, klasiskajām vērtībām un mūsdienu pasauli, tieši tāpat kā crossover jeb starpžanrs mūzikā. Mūzika bez robežām, ezera plašums, senču tradīcijas un mūsdienīgs šovs – “Laivā” ir iespēja aizbēgt no ikdienas rutīnas, veldzējoties dabas skaistumā un mierā.

Festivāla idejas autors Valters Pūce skaidro: “Mēs esam ārkārtīgi pagodināti, ka pirmā festivāla LAIVĀ programmu piekrita papildināt arī virtuozā koklētāja Laima Jansone. Visi mākslinieki ir spilgti starpžanru mūzikas pārstāvji – DAGAMBA apvieno klasisko mūziku ar mūsdienu popmūzikai raksturīgām iezīmēm, Tautumeitas dara to pašu, tikai viņu fokuss ir uz etnomūziku, savukārt Laima Jansone savā kokles spēlē sintezē tradicionālo un laikmetīgo. Un kā jau festivālā, būs arī pārsteigumi.”

Pasākuma organizatori, ņemot vērā norises neparasto formātu, aicina visus apmeklētājus ierasties savlaicīgi, lai izvairītos no drūzmēšanās. Festivāla teritorija būs atvērta no 8. augusta plkst. 17.00, lai dotos izbraucienā pa Juglas ezeru un iestiprinātos festivāla ēdamzonā. Galvenā ieeja atradīsies Brīvdabas muzeja Rietumu vārtu tuvumā (no Bonaventuras ielas puses). Pasākuma norises dienā Brīvības gatves abās pusēs posmā starp Juglu un Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju būs atļauts novietot automašīnas. Rīkotāji iesaka šo zonu izmantot apmeklētājiem, kuri laivas nomās caur organizatoriem, tuvāk ieejai esošās autostāvvietas atstājot apmeklētājiem, kuri ieradīsies ar savām laivām.

Apmeklētāji, kuri plāno pasākumā ierasties ar savām laivām, tiek lūgti izplānot savu maršrutu – individuāli piebraukt ar transporta līdzekli pie Juglas ezera nebūs iespējams. Festivāla norobežotajā teritorijā varēs iekļūt divējādi – ienesot laivu ar rokām pa sauszemes ieeju vai šķērsojot vienu no trim ieejas vārtiem ezerā. Iebraukšana tiek garantēta airu laivām, SUP dēļiem un motorlaivām ar paceļamu motoru. Festivāla teritorijā ienest līdzi paņemtu pārtiku un dzērienus ir aizliegts.

Tāpat organizatori iesaka izmantot lietošanai ērto veloceliņu, pa kuru iespējams piebraukt pie paša Brīvdabas muzeja, vai arī Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu, lai izvairītos no iespējamiem sastrēgumiem.

Festivāla programma:

19.00 Laima Jansone

19.45 Tautumeitas

21.00 DAGAMBA

Jau ziņots, ka ieeja festivālā paredzēta tikai apmeklētājiem laivās. Ieejas biļetes un laivu rezervācijas pieejamas “Biļešu paradīzē”.

» Lasīt vairāk

30

Jul

Sestdien Rīgā norisināsies mentālās veselības minifestivāls “Ogle”

Šo sestdien, 1.augustā, Rīgā norisināsies minifestivāls “Ogle”. Visas dienas garumā, Sporta iela 2 kvartālā, apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt lekcijas, diskusijas un līdzdarboties izglītojošās darbnīcās, lai vairotu zināšanas par mentālās veselības nozīmi.

Jau otro gadu biedrība “Ogle” organizē festivālu, lai sabiedrībā veicinātu zināšanas par mentālo veselību un sniegtu atbalstu, lai samazinātu pašnāvību risku. Sestdien, Sporta 2 kvartālā, no plkst. 14:00 būs iespēja apmeklēt lekcijas izglītojošas darbnīcas, kuras vadīs psihoterapeits Ernests Pūliņš-Cinis, biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa, “Pusaudžu resursu centrs”, biedrība “Skalbes” un citi.

Paralēli sarunām ikvienam interesantam būs iespēja piedalīties un apgūt kustību un deju terapiju, apzināto elpošanu, mūzikas terapiju un piedalīties Latvijas Sakranā Krusta Jaunatnes veidotajā viktorīnā par mentālo veselību. Pasākumā būs iespēja noskatīties Kārļa Lesiņa filmu “Izmisums”, pēc kuras būs iespēja satikt filmas aktierus un radošo komandu. Vakara noslēgumā gaidāmi muzikāli koncerti, kurus sniegs Latvijas mūziķi - “Oranžās Brīvdienas”, “Ārpilsētas Sakars”, “Sudden Lights” un urbānais mūziķis Arturs Skutelis.

Minifestivāla “Ogle” organizatore Alise Cepurīte: “Runājot par mentālo veselību, vēlamies sniegt atbalstu tiem, kam tas ir nepieciešams un atgādināt - Tu neesi viens. Grūtos brīžos vissvarīgākais ir tuvinieku atbalsts. Ceram, ka festivāls “Ogle” sniegs sirds siltumu un ieklausīšanās speciālistu, līdzcilvēku stāstos palīdzēs rast īsto ceļu, lai ikviens spētu piepildīt savu ikdienu ar prieku”.

Biedrība „Ogle”  tika izveidota 2019. gadā, kad piedzīvojot traģēdiju ģimenē, tika pieņemts lēmums, ka ir nepieciešams vairot sabiedrībā zināšanas un izpratni par pašnāvību un depresiju, lai pievērstu uzmanību mentālas veselības nozīmei.

Biļetes pieejamas Ticketshop

Biļešu skaits ierobežots!

» Lasīt vairāk