Satiec Latvijas mūziku

18

Feb

Grupas “Laime Pilnīga” solists Ervīns Ramiņš nāk klajā ar dziesmu “Barības ķēde”

Grupas “Laime Pilnīga” solists Ervīns Ramiņš nāk klajā ar dziesmu “Barības ķēde”, kas tapusi sadarbībā ar Miku Frišfeldu un Kasparu Ansonu dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE#4”, kas notika pagājušā gada aprīlī.

Ierasti “RIGaLIVE” dziesmu rakstīšanas nometnes radošajās komandās satiekas mūziķi, kas iepriekš kopā nav strādājuši, lai astoņu stundu laikā radītu dziesmas pirmo jeb demo versiju, un arī Ervīns Ramiņš, Mikus Frišfelds un Kaspars Ansons šādā komandā tikās pirmo reizi.

“Sākumā visi aprunājāmies un Ansonam prātā bija vārdu salikums, kas viņam ilgāku laiku nelika mieru, bija  “barības ķēde”. Dziesmā doma par “barības ķēdi” izskan ironiski, bet, skatoties globāli, šī doma kļūst daudz nopietnāka - kamēr problēmas nejūtam uz savas ādas, neko nedarām, un tā tas ir ar daudzām lietām. Tāpēc ir labi ir savlaicīgi aizdomāties par lietām, kamēr tās nav samilzušas par problēmām,” saka Ervīns Ramiņš.

“Par ko būs dziesma, to mēs sapratām dienas otrajā pusē. Sākām mēs ar paaudžu konfliktu līdz nonācām pie vispasaules ekoloģiskajām problēmām. (Dziesmas rakstīšanas brīdī Grēta Tūnberga vēl īsti nebija uznākusi uz globālās skatuves.) Kad viens otrā ieklausās, pienāk brīdis, kad var noķert domas pavedienam un sākt to šķetināt, un tad lietas aiziet! Mēs to pavedienu atradām sarunu procesā. Atnāca frāze "iespējams, es kļūdos", kas ir tāds uzstādījums, pēc kura tu vari teikt jebko. Mēs izsmējāmies par šo domu, un sākām rakstīt pirmo pantu,” atceras Mikus Frišfelds, kurš ir dziesmas teksta autors.

Jau sestā “RIGaLIVE” dziesmu rakstīšanas nometne notiks no 7. līdz 9. aprīlim, dalībai pasākumā saņemts vairāk nekā 120 pieteikumu no dziesmu autoriem, producentiem, izpildītājiem  no septiņām valstīm.

» Lasīt vairāk

18

Feb

KATŌ savu gada jubileju svin ar dziesmu “Man vairs nav bail”

18. februārī, svinot dziedātājas KATŌ jubileju, tiek izdota dziesmas “Man vairs nav bail” akustiskā versija.

Dziedātājai apvienojoties ar pianistu Tomu Mikālu un ģitāristu Kasparu Vizuli, izdevies radīt dzīvāku un sapņaināku versiju dziesmai “Man vairs nav bail” no novembrī izdotā debijas EP albuma “Ko mani putni ēd”.

“Ja tev ir kas sakāms tad vajag teikt. Īpaši labās lietas. Manuprāt, daudziem cilvēkiem, tajā skaitā reizēm arī man, ir grūti pateikt otram labus vārdus. Visbiežāk mēs tos tikai nodomājam un beigās paturam pie sevis, it kā baidoties “pienākt tuvāk” vai “pieskarties”. Es cenšos šim pārkāpt un dziesmā aicinu par to aizdomāties arī citiem. Tas prieks otra cilvēka acīs – tā ir balva, kuru mēs vienmēr saņemsim pretī,” par dziesmu stāsta dziedātāja.

Dziedātāja veiksmīgi sevi pieteica 2019. gada 18. februārī ar singlu “Es gāju par tālu”. Deviņu mēnešu laikā tapa arī pirmais minialbums “Ko mani putni ēd”, kuram pateicoties, dziedātāja ir tikusi nominēta Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” kategorijai “Gada labākā debija”. Liela daļa albumā ietverto dziesmu guva arī Latvijas radio staciju atzinību, ilgstoši noturot augstas pozīcijas latviešu mūzikas TOP’os.

» Lasīt vairāk

17

Feb

Oskars Deigelis izdod dziesmu par depresiju

“Virs zemes” ir dziedātāja un dziesmu autora Oskara Deigeļa jaunākais singls no pavasarī gaidāmā, ceturtā studijas albuma. Dziesmas mūzikas autori ir Oskars Deigelis un Ruslans Kuksinovičs. Deigelis radījis arī dziesmas tekstu, kamēr Kuksinovičs strādājis pie dziesmas aranžējuma. Dziesmas video versiju veidojis Ēriks Saksons.

“Saule ienāk telpā kūtri, it kā pirmo reizi būts. Vai pie manis laimi sūti? Nepūlies, šeit viss jau pūst,” savā jaunākajā skaņdarbā dzied Deigelis.

Vaicāts par dziesmas vēstījumu, Deigelis dalās savās pārdomās: “Tekstuāli dziesmu caurvij depresīva noskaņa. Tā atspoguļo nomāktību, apātiju, un norobežošanos no apkārtējās pasaules. Tas ir stāsts par šķietamu emociju neesamību. Tomēr cilvēks nav bezemociju mašīna. Mēs visi kādreiz jūtamies salauzti, un visi piedzīvojam vilšanos, sāpes un tukšumu.”

“Virs zemes” iespējams noklausīties Spotify, Deezer, Tidal, un citās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, kā arī lejupielādēt iTunes.

» Lasīt vairāk

14

Feb

Latviešu mūziķe ELIZZA izdod singlu "Want to Keep" sadarbībā ar Lielbritānijas "X Faktora" uzvarētāju

Valentīna dienā klajā tiek laists jaunākais Londonā dzīvojošās latviešu mūziķes ELIZZA singls "Want to Keep", kas tapis sadarbībā ar producentu Myles Stephenson (zināms arī kā Mylo un viens no  Lielbritānijas"X Faktora" uzvarētāju "Rak-Su" dalībniekiem). Dziesmas izdošanas datums nav izvēlēts nejauši - mīlestības tematika, kas ietērpta enerģiskās popa un R&B skaņās, būs labākais pavadījums gada romantiskākās dienas dejām, neatkarīgi no attiecību statusa! 

Singlu  "Want to Keep" virzījusi virkne veiksmīgu notikumu. Sākotnēji ELIZZA to sarakstījusi kopā ar dziesmu autoru Mafro, savukārt kāds kopīgs draugs to atskaņojis dziesmas producentam Myles Stephenson, kurš piedāvāja mūziķei sadarboties, tiklīdz to izdzirdēja. Un jau pēc pirmajiem aranžijas paraugiem ELIZZA bija pārliecināta, ka šī sadarbība ir tieši tas, kas šai dziesmai vajadzīgs!

"Dziesmas vārdi ir par kādu, kurš liek man justies pieņemtai, iekārotai un pasargātai. Tā ir par laimes un mīlestības vibrācijām un fantastisko enerģiju, ko tās raisa. Kad tu satiec cilvēku, kas liek tev šādi justies, nelaid viņu vaļā!" atklāj dziesmas autore un izpildītāja.

ELIZZA nodarbojas ar mūziku jau kopš bērnības. Viņu iedvesmojuši tādi mākslinieki kā Mariah Carey, Michael Jackson un Joss Stone, savukārt par šī brīža elkiem mūziķe dēvē SIA, Dua Lipa un Jorja Smith. ELIZZA ir ieguvusi izglītību BIMM (Brītu un Īru Modernās mūzikas institūts), izdevusi vairākus veiksmīgus singlus, sadarbojies ar starptautiski atzītiem mūziķiem un tikusi intervēta gan Clash, gan BBC Introducing. Pašlaik turpinās darbs pie jaunas mūzikas, un "Want to Keep" ir tikai sākums.

Singls ‘Want to Keep’ pieejams straumēšanas vietnēs no 14. februāra.

 

» Lasīt vairāk

14

Feb

Duets “Signe un Jānis” jaunais singls un videoklips “Bez vārdiem”

Signe un Jānis Aizupieši laiž klajā savu trešo singlu un videoklipu ar nosaukumu "Bez vārdiem", kas nu tiek piedāvāts plašākas sabiedrības vērtējumam.

“Šī dziesma tika sarakstīta jau pirms vairākiem gadiem, taču oficiāli publiskota tieši tagad. Sapratām, ka, par godu mīlestības svētkiem, ir laiks arī šai dziesmai parādīties plašākai publikai un ļaut to izdzīvot arī citiem," stāsta Signe. Mūzikas un vārdu autori ir pats pāris - Signe un Jānis.

Dziesma stāsta par iemīlēšanos jeb pirmajām sajūtām, kuras nav iespējams izteikt vārdos, bet kuras jūt sirds.

 “Lai paskaidrotu sajūtas, ne vienmēr ir jāmeklē vārdi. Darīt zināmu otram, cik viņš ir svarīgs un dārgs, var caur skatienu, glāstu, skūpstu vai - mūsu gadījumā - dziesmu.” stāsta Jānis.

“Dziesma atnāca pāris mirkļos, Jānim radot melodiju pie klavierēm, bet dziesmas pašas teksts vēl vienkāršāk – pierakstot tā brīža sajūtas. Dziesma radās pusstundas laikā," par dziesmas tapšanu turpina Jānis.

Dziesmas ierakstā duets piesaistīja vēl divus pieredzējušus un profesionālus mūziķus – perkusionistu Matīsu Uškānu un ģitāristu Armandu Varslavānu. Dziesmas ierakstu un apstrādi veica mūziķis un producents Armands Varslavāns, ar kuru duets ir sadarbojies jau iepriekš, ierakstot tādas dziesmas kā “Tilti” un “Inner light”.

Līdz ar dziesmas izdošanu publicēts arī dziesmas videoklips, kurš ir pieejams mūziķu Youtube kanālā. Videoklipa idejas autore ir Signe, bet video filmēšanu uzņēmās Daniels Daņilovs.

Publicitātes foto – Anete Podiņa.

» Lasīt vairāk

14

Feb

apteiņa Reiņa "Putukrējums"

Kapteinis Reinis šajā Valentīndienā piedāvā vienu no savām retajām dziesmām par mīlestību, kas domāta cilvēkiem, kuriem nepatīk dziesmas par mīlestību. Dziesma tapusi sadarbībā ar jaunu un daudzsološu dziedātāju un pantiņskaitītāju Elizabeti Madi jeb vienkārši Madi.

Made par sadarbību izsakās šādi: "Pozitīvs un radošs process, kopā ar Reini gatavot dziesmas. Viss sākās kā skicītes un idejas. Tā to visu papildinām un lipinām kopā. Ideju kristalizēšana. Reinis padod ideju un es viņam dodu atpakaļ savējo, kas manuprāt, rezonē ar viņa ideju. Tā radās atšķirīgi individuāli repa panti, kas savstarpēji rezonēja ziņojumā. Mazās idejas beigās kā puzle veido lielo rezultātu.”

Dziesmai tapis arī krāsains videoklips, kurš filmēts leģendārajā Buratino teātrī, sadarbojoties ar vācu režisoru Reiner fon Klattenberg un operatoru Norbertu Verneru Gulbi.

Dziesma ir arī daļa no topošā Kapteiņa Reiņa otrā albuma “Antiņa Pantiņi”, kas iznāks šajā gadā.

» Lasīt vairāk

14

Feb

Grupa TESA prezentēs albumu “CONTROL”

Sestdien, 28. martā, bijušajā Latvijas TV studijā Āgenskalnā (Nometņu iela 62) , savu jaunāko albumu “Control” prezentēs pašmāju progresīvā roka / post metal grupa “Tesa” .

“Tesa” - pašmāju mūzikas trio, kas aizsācies 2005. gadā pēc hardcore grupas “In Stora” izjukšanas. Grupa darbojas post metal / progressive mūzikas žanrā. Viņu kontā ieraksti "Tagad" (ep, 2006) , "Nekad" (ep, 2007) , "HeartBeatsFromTheSky" (2008) , "IV" (2012) , "G H O S T" (2015) .

Grupa ir viena no pazīstamākajām un novērtētākajām latviešu eksperimentālās mūzikas grupām savā žanrā ne vien Latvijā, bet arī citviet Eiropā.

Grupas jaunākais albums "CONTROL" ierakstīts Valmierā, „Hodila Studio” pie Ģirta Laumaņa, savukārt māsterēts ASV – Džeimsa Plotkina studijā „Plotkinworks” . Albums tiks izdots 30.03.20 izdevniecības "My Proud Mountain" paspārnē, kura izdevusi arī iepriekšējo grupas albumu “Ghost” .

Albums Bandcamp

Grupas sastāvs palicis nemainīgs – Kārlis (bass, balss) , Jānis (sitamie instrumenti, balss) , Dāvis (ģitāra) .

Koncertu ievadīs Sarma Gabrēna - eksperimentālas čella oriģinālkompozīcijas, progresīvi atmosfēriskā stilā.

Koncerta sākums 20:00, apmeklētājiem durvis vaļā no plkst. 19:00, Ieeja bezmaksas – ziedojumi.

» Lasīt vairāk

13

Feb

Mūziķis Mārtiņš Grunte laidis klajā savu jauno dziesmu “Iedvesma”, ko veidojis sadarbībā ar mūzikas producentu GRQQM

Dziesma ir tapusi mūziķa jaunās dzīves sākumā - jaunās mājvietas pārveidošanas procesā, kad it nemaz radošums un muzikālā dzirksts nav klātesoši.  Kad mazais mērķis ir sasniegts, tu sēdi viens, izsapņo jaunus sapņus…  Iedomājoties un sapņojot, kāds būs nākotnes lielais rezultāts, piezogas arī iedvesma. Ģitāra nekavējoties rokā un akordi jaunajai dziesmai top nemanot, tāpat kā vārdi. Negaidīti, bet tik patiesi...  Kad ir laiks aizdomāties, vai mūsu asaras ir skumjākas par mums pašiem…

“Vai tikko paveiktais varētu būt iedvesma kam jaunam, lielam un grandiozam?! Vai mēs tiešām visus savus sapņus izsapņojam ar tīru sirdsapziņu?” tā saka dziesmas autors.

» Lasīt vairāk

12

Feb

Klajā nāk Artura Gruzdiņa debijas albums “Aplī”

Šī gada 12.februārī klajā nāk TV šova X-Faktors pirmās sezonas uzvarētāja Artura  debijas albums “Aplī”.

Arturs par albumu izsakās sekojoši: “Emociju izvirdumi, paldies Dievam, nav mana stiprā puse, bet radot  albumu “Aplī” tie parādījās un es tiem arī ļāvos – gan pozitīvajiem, gan ne tik ļoti.  Es savos 26 gados vēl neesmu pieredzes ceļos un neceļos nogājis pārāk tālu, bet stāsti, ko var dzirdēt albuma tekstos, ir īsti - par dūrēm gaisā sekojot sapņiem, par neizmērojamu laimi un lielu nelaimi, par dusmām, cerībām un pārpasaulīgu mīlestību. Dziesmas ir tiešas un patiesas un sintētika nav to sinonīms, dzīvie instrumenti valda pār skanējumu.”

Albumu producēja Reinis Sējāns, skaņu inženieris - Gatis Zaķis. Arturs par savu pirmo ierakstu pieredzi ar producentiem stāsta: “Viņi man neļāva iesēsties komforta zonā un par to esmu ļoti pateicīgs, jo domu lidojumam nebija robežu. Bija ļoti interesanti vērot, kā dziesmas attīstījās no to pirmajām versijām, līdz tam, ko var dzirdēt gala ierakstā. Albums tapa vairāk kā gadu, tajā ir dzirdamas 12 kompozīcijas un man ir patiess prieks, ka nu tas  ir sasniedzis klausītāju ausis.”

Albums iznāk mūzikas ierakstu kompānijas “Sony Music Entertainment” paspārnē,  ar kuru līgumu Arturs ieguva, uzvarot minētajā TV šovā  X Faktors.           

Albums digitālajās platformās

Savukārt albuma “Aplī” koncerti gaidāmi 7. martā koncertzālē “Valmiera”, 15. martā Alūksnes kultūras centrā, 18. aprīlī Liepājas kultūras namā “Wiktorija” un 23. aprīlī Rīgā, “Spīķeru koncertzālē”. Biļetes tirdzniecībā ekase.lv.

Foto autors Filips Šmits

 

 

» Lasīt vairāk

12

Feb

Noskaties Jāņa Irbes video dziesmai “Mākoņi”

Dziesma “Mākoņi” ir no pērn izdotā debijas albuma “Kas aizņēmis mūsu prātus”. Dziesmas mūzikas un teksta autors ir Jānis Irbe.

Dziesmai raksturu piešķir dinamiska bass ģitāra un bungas, bet gaisīgumu elektriskās ģitāras un taustiņi, kulminācijā jau agresīvākas “draivotas”  ģitāras.

“Aiz loga gaisma nesaplīsa manī”, šis teksts izskan piedziedājumā, paužot galveno dziesmas vēstījumu nepadoties un ticēt saviem spēkiem, lai arī kādi mākoņi dažkārt ir virs mūsu galvām.

Dziesma galvenokārt ir ierakstīta Irbes nelielajā studijā, savukārt papildināta ar Jāņa Dubava ģitāras partiju studijā “SKAN””. Miksēja Jānis Irbe, māsterēja Gints Sola.

Ieskaitot Jāni (bass, ģitāras, bungu mašīnas, balss) grupas sastāvā ir Jānis Dubavs (elektriskā ģitāras, balss) un Patriss Valdemārs (taustiņi, balss). Patriss grupai pievienojās vēlāk, viņš ir dzirdams albuma dziesmā “Daudz pamestas domas”.

Teksta video idejas autors ir Jānis Dubavs, viņš arī filmēja un montēja. Īpašs paldies viņam. Video tapa studijas “SKAN” telpās. Jau kādu laiku grupa vēlējās realizēt video tieši tur, jo telpas ir ne tikai studija, bet arī radoša vieta mēģinājumiem.

Nākamais grupas koncerts būs 29. februārī klubā “Depo”, Rīgā, Vaļņu ielā 32. Sākums plkst. 21.00. Koncertā būs iespēja tikt pie Irbes CD. Vakaru turpinās Blind Seagull (RU) un Zig Zag.

Irbes mūzika ir pieejama straumēšanas servisos un sekot var sociālajos tīklos.

» Lasīt vairāk