Skip to content

“LV džeza sērijā 2021” uzstāsies pianists Toms Mikāls

28. oktobrī ar jaunā pianista un komponista Toma Mikāla kvinteta un dziedātājas Kristīnes Prauliņas uzstāšanos turpināsies “LV džeza sērija 2021”, kurā gan klātienē, gan tiešraidē tiek piedāvāti latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncerti leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā.

Toma Mikāla džeza kvintets “LV džeza sērijā 2021” piedāvās oriģinālmūziku ar īpaši veidotiem aranžējumiem un neparastām improvizācijām, uzsvaru liekot uz instrumentālo mūziku, taču ik pa laikam tai pievienojot arī jaudīgo Kristīnes Prauliņas vokālu. Koncertprogrammā dzirdamo kompozīciju raksturs plešas no mierīgām un atturīgām melodijām līdz ugunīgiem, aizraujošiem skaņu izvirdumiem, kas klausītājiem sniegs iespēju piedzīvot emocionāli piepildītu un muzikāli bagātīgu koncertvakaru.

Programmas pamats būvēts uz spēcīgas ritma sekcijas, ko Toms veido kopā ar tādiem jau atzītiem meistariem kā Kasparu Kurdeko (sitaminstrumenti) un Reini Ozoliņu (kontrabass), pievienojoties arī izciliem solistiem ar unikālu skanējumu un brīnišķīgu improvizācijas prasmi – Kārlim Auziņsam (saksofons) un Rūtai Sīpolai (flauta).

Toms Mikāls absolvējis Prinča Klausa konservatoriju Nīderlandē, spēlējis dažādos starptautiskos projektos un jau piedalījies vairāku albumu ierakstos. Viņš koncertējis kopā ar tādiem pašmāju māksliniekiem kā Aija Andrejeva, Aminata, Elza Rozentāle un Evija Vēbere. Šogad nāca klajā arī viņa paša debijas minialbums “Teikas”, kurā apkopotas klavieru improvizācijas par lietām, vietām un cilvēkiem.

Koncerta sākums pulksten 19.00. Biļetes iegādājamas aula.lv. Derīgu Covid-19 sertifikātu īpašnieki “LV džeza sērijas 2021” koncertus ierobežotā skaitā var apmeklēt klātienē, taču ikvienam tiek piedāvāta iespēja pieslēgties arī maksas tiešraidei. Tādējādi šobrīd aktuālāko Latvijas džeza mākslinieku uzstāšanās pieejamas neatkarīgi no atrašanās vietas un valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem.

Koncerti notiek reizi mēnesī līdz pat gada beigām un mūziķi tajos piedāvā jaunas programmas. Pēc koncertiem to ieraksti savukārt tiek piedāvāti starptautiskajam džeza mūzikas komunikācijas tīklam “Europe Jazz Network”, kurā apvienojušies vairāk nekā 250 Eiropas džeza festivālu, regulāro pasākumu un koncertvietu organizētāji un uzturētāji. Tādējādi mūsu mākslinieku jaunās džeza programmas tiek popularizētas arī starptautiskajā apritē.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit