Latvijas Mūzikas Ziņas

July

2

Jul

Ivo Fomins sniegs savu labāko dziesmu koncertu Ungurmalās

24. jūlijā atpūtas kompleksā “Ungurmalas” (Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads) ar īpašu, savu labāko dziesmu koncertu uzstāsies liepājnieks, tautā iemīļotais dziedātājs Ivo Fomins.

Brīvdabas koncertā Fomins kopā ar pavadošo grupu skaistajā Ungura ezera krastā izpildīs savus lielākos hitus, tajā skaitā “Cilvēks”, “Nekas jau nebeidzas”, “Viņa raud”, “Dziesma par laimi” un daudzas citas. Koncerts ieskaņos rudenī gaidāmo Fomina jauno ierakstu albumu “Cilvēks”, kas nāks klajā pēc piecu gadu pārtraukuma.

Kā stāsta pats mūziķis: “Programma būs veidota īpaši šim saulrieta vakaram. Gaidīšu ikvienu no jums, lai dziedātu kopā visiem labi zināmās, sirsnīgās, smeldzīgās un roķīgās dziesmas!”

Ieeja pasākuma jau no 17.00, savukārt no 18.00 atpūtas kompleksa teritorijā tiks aizvadīts noskaņu pikniks labiekārtotās vietās. Ikvienam interesentam būs iespēja makšķerēt Ungura ezerā, doties laivu izbraucienā, izmēģināt supošanu un citas ūdens aktivitātes.

Pasākumā laipni gaidītas ir arī ģimenes ar bērniem, jo tiks nodrošināta bērnu pieskatīšana un aktivitātes – piepūšamās atrakcijas, bungu ritmu darbnīca ar iespēju kāpt uz skatuves un citas iespējas draudzēties un spēlēties.

Fomina koncerts sāksies plkst. 21.00, savukārt, no plkst. 23.00 ballītes atmosfēru radīs DJ Roberts Lejasmeijers.

Biļetes pieejamas www.aula.lv. Bērniem līdz 13 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

» Lasīt vairāk
June

30

Jun

Ģitārists Gints Smukais izdod singlu “Thaw” un aicina uz brīvdabas koncertu

Gints Smukais iepazīstina ar pirmo singlu “Thaw” no gaidāmā albuma “Thaw”/ “Atkusnis” un aicina vasaras pilnbriedā, 31. jūlijā uz albuma atklāšanas brīvdabas koncertu “Atkusnis” uz ezerā peldošas skatuves, ko būs iespēja vērot no krasta, kā arī laivās un uz sup dēļiem. Koncerts sāksies saulrieta stundā plkst. 21:00 Raiskuma ezera krastā kempinga “Apaļkalns” teritorijā. Biļešu skaits ierobežots.

Pirmajā skaņdarbā “Thaw” no otrā  Ginta Smukā albuma “Thaw”/ “Atkusnis” ir nojaušama otrā albuma skanējums un tā noskaņa, par ko stāsta ģitārists Gints Smukais: “Skaņdarbs tapa man emocionāli sarežģītā dzīves posmā, kad biju spiests tuvam cilvēkam paziņot ne tik priecīgas ziņas. Tā muzikālais vēstījums atklāj, ka reizēm nav viegli saskarties ar realitāti, jo piespiedu reformas dzīvē ne vienmēr ienāk ar spalvas vieglumu. Skaņdarba ievērojamā repetīcija ritmā un harmonijā, kas atspoguļo negulētās naktis, cirkulējošās domas par sekām un nožēla par nepateikto. Un skaņdarba kulminācijā ir pateikts viss - vārdi kļūst lieki, jo iestājas atkusnis.”

Ģitārists Gints Smukais 31. jūlijā, saulei rietot, plkst. 21:00 uz ezerā peldošas skatuves iepazīstinās ar sava otrā solo albuma “Thaw”/ “Atkusnis” skanējumu. Ģitārists Gints Smukais atklāj:“Otrais albums manā dzīvē ir ļoti īpašs mūzikāls stāsts. Ūdens klātbūtnei albumā būs nozīmīga loma, tāpēc arī izvēlējos ļoti skaistu vietu albuma prezentācijas koncertam – Raiskuma ezeru, kura akustika un saulrieta noskaņa piešķirs neaizmirstamu skanējumu un baudījumu katram klausītājam.”

Koncertu būs iespējams vērot ne tikai no sauszemes, iekārtojoties kempinga “Apaļkalns” teritorijā, ezera krasta zālienā uz saviem līdzpaņemtajiem krēsliem vai segām. Savukārt aktīvāka dzīvesveida piekritējiem būs iespēja koncertu klausīties no savas laivas vai sup dēļa. Laivas un dēļus būs iespējams arī iznomāt, pērkot kopā ar biļeti iepriekšpārdošanā “Bilešu Paradīzes” kasēs un internetā.

Gints Smukais ar savu pirmo ģitāru satikās 2008. gadā un 3 gadus vēlāk jau bija sācis pētīt kompozīciju perkusiju pirkstu stilā.  Kopš tā laika regulāri uzstājies koncertos viens pats ar savu mūziku un sadarbojies ar Latvijā zināmiem mūziķiem (Jānis
Aišpurs (The Sound Poets), Jānis Stībelis, “MUSIQQ”, Annija Putniņa, “Latvian Voices”, Kristīne Prauliņa, Olga Rajecka, Jānis Ozols (koris “MASKA”) u.c.), kā arī akadēmiskās un populārās mūzikas vidē.

Gints ir uzstājies arī uz internacionālām skatuvēm un piedalījies pasaules mēroga konkursos, kuros ir augsti novērtēts kā ģitārists. 2019 Walnut Valley International Fingerstyle Guitar Championship -3. vieta. 2019 Fingerstyle Collective Intl` Fingerstyle Guitar Contest -  3. vieta. 2017 Canadian Intl` Guitar Festival Fingerstyle Contest 2017 - 2. vieta.

2018.gadā publicētais oriģinālmūzikas albums “Flourish” ieguva nomināciju “2018.gada  debija” Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvā 2019.

» Lasīt vairāk

30

Jun

Nikolajs Puzikovs atklāj jaunu talantu un ieraksta duetu

Astoņpadsmitgadīgais dziedātājs un dziesmu autors Denijs Grieze ir no Tukuma un jau vairākus gadus apgūst ģitāras spēli un raksta pats savas dziesmas.

Denijs: “Savās dziesmās ielieku savas tā brīža emocijas, tāpēc bieži dziesmas ir emocionālas. Vārdiem piešķiru lielu nozīmi. Vēlos, lai mana mūzika tiktu sadzirdēta, un ceru, ka tā palīdzēs cilvēkiem, ja ir vajadzība tikt pāri kādai nelaimei, vai tieši otrādi, atbalstīs laimīgā brīdī.”

Nikolajs Puzikovs Deniju pamanīja Ogres tehnikuma rīkotajā konkursā “O faktors”, kur bija uzaicināts piedalīties žūrijā. Pēc Nikolaja iniciatīvas Denija sarakstīto dziesmu “Tā kā tu” producējis pieredzējušais producents Artūrs Palkevičs, kurš savulaik Puzikovam uzrakstīja un producēja viņa pirmo hitu “Dievs tevi mīl”. Dziesmas video veidojis Kaspars Dvinskis (Dween Productions). Filmēšanā bez abiem mūziķiem piedalījusies arī viena no labākajām jaunajām Latvijas sieviešu handbola virslīgas spēlētājām Letīcija Veinberga, kura savulaik mūzikas skolā apguvusi klavierspēli.

Denijs: “Ogres konkursā ieguvu žūrijas simpātijas balvu. Pagāja tieši gads, un tajā pašā datumā un vietā, kur mēs bijām pirmo reizi tikušies, mēs ar Nikolaju devāmies filmēt jaunās dziesmas “Tā kā tu” videoklipu! Man ir prieks, ka varēju strādāt ar tik talantīgiem un profesionāliem cilvēkiem. Ļoti liels paldies Nikolajam un pārējiem, kas ir iesaistījušies dziesmas tapšanā, devuši vērtīgus padomus un atbalstījuši mani!”

Dziesma pieejama visos populārākajos mūzikas straumēšanas un lejupielādes servisos visā pasaulē.

» Lasīt vairāk

26

Jun

Grupa „Ārpilsētas Sakars” izdod dziesmu un video „All It Took”

Indie roka grupa „Ārpilsētas Sakars” izdod jaunu dziesmu un video “All It Took”, kas ir vēstnesis gaidāmajam debijas albumam.

„Dziesmas „All It Took” stāsta par sajūtu, kuru mums rada cilvēki, kad esam tikko iepazinušies. Tā ir par mirkli, kad mēs satiekam kādu, kurš mums liek aizmirst ikdienas rūpes un izdzīvot mirkli, būt šeit un tagad. Iemīlēšanos noteikti vismaz reizi vajag piedzīvot ikvienam. Taču, kamēr mēs gaidām to īsto brīdi -  baudām dzīvi un priecājamies par tiem, kurus satiekam savā ceļā!” stāsta grupas ģitārists Reinis Hanzovskis. 

Grupa “Ārpilsētas Sakars” tika dibināta 2019. gada sākumā, kad četru jauni mūziķi, pēc pavisam nedaudz kopā pavadīta laika,  nolēma apvienot savus talantus mūzikā. Ar rudens akustisko koncertu sēriju tā ieguvusi uzticamus klausītājus dažādās vecuma grupās. Grupas sastāvā spēlē  – Ints Mūrnieks (balss, taustiņi), Kristers Leitis (bass), Renārs Hincenbergs (bungas), Reinis Hanzovskis (ģitāra).

Grupa līdz šim uzstājusies Rīgā, Kolkā, Liepājā, koncertos atskaņojot savas oriģināldziesmas.

» Lasīt vairāk

26

Jun

DAGAMBA rīko pirmo crossover mūzikas festivālu Baltijā skatītājiem laivās

Festivāls "Laivā" sniegs unikālu pieredzi baudīt savu iemīļoto mākslinieku mūziku laivās dzīvajā izpildījumā Juglas ezerā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā. Festivāls “Laivā” ir kā tilts starp tradicionālajām, klasiskajām vērtībām un mūsdienu pasauli, tieši tāpat kā crossover jeb starpžanrs mūzikā. Festivāla pirmais laidiens notiks 8. augustā ar grupu TAUTUMEITAS un DAGAMBA dubultkoncertu.

Festivāls “Laivā” ir pirmais crossover jeb starpžanru mūzikas festivāls Baltijā, kas aicina klausītājus sēsties laivās Juglas ezerā ar skatu uz Brīvdabas muzeju un nodoties gleznainās Rīgas nostūra ainavas baudīšanai. Mūzika bez robežām, ezera plašums, senču tradīcijas un mūsdienīgs šovs – “Laivā” ir iespēja aizbēgt no ikdienas rutīnas, veldzējoties dabas skaistumā un mierā.

“Mēs jau kādu laiku sapņojam par starpžanru mūzikas festivāla organizēšanu. Šis mūzikas žanrs pašlaik pasaulē ir ļoti populārs, to pārstāv arī, piemēram, Deivids Garets (David Garret), 2Cellos, Apocalyptica u.c. Koncertējot ārpus Latvijas, esam sastapuši daudz interesantu muzikālu apvienību, ko noteikti aicināsim uzstāties festivālā turpmākajos gados. Esam patīkami satraukti, uzsākot šīs idejas realizāciju, kas DAGAMBAI iezīmēs arī jaunu sākumu, jo šis vienlaikus būs pēdējais koncerts tieši šādā sastāvā,” stāsta festivāla idejas autors un DAGAMBAS dibinātājs Valters Pūce.

Ieeja festivālā paredzēta tikai apmeklētājiem laivās. Ieejas biļetes un laivu rezervācijas no šodienas pieejamas “Biļešu paradīze” tīklā.

 

» Lasīt vairāk

26

Jun

Rīgā norisināsies „Ogle” minifestivāls

Pievēršot lielāku uzmanību mentālās veselības nozīmei, biedrība „Ogle” 4. jūlijā rīko „Ogles” minifestivālu. Pasākums norisināsies Rīgā, Sporta 2 kvartālā, kurā visas dienas garumā, būs iespējams apmeklēt sarunas un lekcijas par mentālo veselību, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

Ņemot vērā, ka, straujās vīrusa „Covid-19” izplatības dēļ, lielai daļai iedzīvotāju nācās pielāgoties jauniem apstākļiem, šis ir bijis emocionāli sarežģīts pusgads. Tāpēc biedrība „Ogle” rīko vasaras minifestivālu Rīgā, lai aktualizētu mentālās veselības nozīmi ikdienā. Pasākuma ietvaros būs iespējams apmeklēt Krīzes centra „Skalbes” lekcijas, uzklausīt pieredzes stāstus, kuros piedalīsies profesionāli speciālisti. Festivāla dienā tiks rādīta Kārļa Lesiņa filma „Izmisums”, pēc kuras sekos diskusija ar filmas aktieriem.

Paralēli izglītojošajām sarunām un lekcijām par mentālo veselību, norisināsies terapeitiskās jogas un meditācijas nodarbības, kuras vadīs speciāliste no Norvēģijas, kā arī būs iespēja apgūt pareizas elpošanas prasmes. Vakara noslēgumā uz minifestivāla skatuves būs iespēja dzirdēt jauno grupu „Ārpilsētas Sakars”, hiphopa pārstāvi Arturu Skuteli, duetu „Čipsis un Dullais” un alternatīvā roka grupu „Sudden Lights”.

„Ogles” minifestivāla organizatore Alise Cepurīte: „Šī gada sākums bija emocionāli grūts. Tas strauji izmainīja ikdienas gaitas, samazinot ierasto komunikāciju ar līdzcilvēkiem. Vēlamies atgādināt, ka mums ir jārūpējas par savu mentālo veselību, un par to nedrīkst aizmirst. Tāpēc, rīkojot minifestivālu, vēlamies izglītot sabiedrību un sniegt atbalstu tiem, kam tas ir nepieciešams”.

Biedrība „Ogle”  tika izveidota 2019. gadā, kad piedzīvojot traģēdiju ģimenē, tika pieņemts lēmums, ka ir nepieciešams vairot sabiedrībā zināšanas un izpratni par pašnāvību un depresiju, lai pievērstu uzmanību mentālas veselības nozīmei.

Biļetes uz „Ogle” minisfestivālu. Biļešu skaits ierobežots!

Foto - Evija Krūze

» Lasīt vairāk

19

Jun

Klajā nāk “X faktora” trešās sezonas uzvarētājas Elīnas Gluzunovas debijas singls “Svētku diena”

Īsi pirms Līgo svētkiem savu debijas singlu “Svētku diena”, kas ir komponista Imanta Kalniņa plaši atpazīstamā dziesma, ierakstu kompānijas ““Sony Music Entertainment  paspārnē izdod TV šova “X faktors” trešās sezonas uzvarētāja Elīna Gluzunova.

Kā stāsta Elīna, īsi pēc uzvaras TV šovā pasaulē nāca viņas trešā atvase, pēc tam pandēmija ieviesa savas korekcijas darbā pie debijas singla, taču priecājas, ka, mazinoties striktajiem ierobežojumiem, ir atsākušies darbi un ir iespēja izdot savu debijas singlu: “”Svētku diena” simbolizē manas dzīves skaistākos notikumus un ir tikai likumsakarīgi, ka šo singlu iedziedāju tieši savā dzimšanas dienā. Reiņa Sējāna aranžējums apvienojumā ar stīgu kvinteta pieskārienu dod dziesmai īpašu noskaņu.”

Dziesmas producents un Elīnas mentors “X faktorā” Reinis Sējāns stāsta: “Viss plūst, mainās laiki un tendences, bet ir dziesmas, kas stāv pāri tam visam.  Līdzīgi ir ar Elīnas balsi -  tā nepieder kādam laikmetam, tā dzīvo pāri laikiem, un tāpēc, turpinot strādāt pie viņas pirmā albuma, jau redzu, ka blakus oriģināldziesmām, nozīmīga loma būs ne tikai dziesmai “Svētku diena”, bet vēl citām latviešu mūzikas pērlēm.”

Dziesmu klausies šeit

 

» Lasīt vairāk

18

Jun

Grupa “Audiokvartāls piedāvā jaunu singlu”!

Grupa “Audiokvartāls” sadarbībā ar producentu Mickeen un dziedātāju Dionu Liepiņu, laiž klajā vasarīgu videoklipu dziesmai “Neuzgriez Muguru”.

Videoklipā grupas puiši veic ceļu no Rīgas uz Rēzekni, pa ceļam vācot pasažierus, kas beigās pārvēršās nelielā ballītē gan mašīnā, gan ceļmalā.
“Ideja bija parādīt to, ka nav jābaidās citiem palīdzēt. Tam uzreiz nav jābūt kaut kam lielam, var atvērt veikala durvis, padot kādam roku, kad nepieciešams, vai, kā šajā gadījumā, palīdzēt kādam kaut kur nokļūt. Ja mēs katrs dienā reizi neuzgriezīsim otram muguru un izdarīsim kādu sīku, labu darbiņu, mēs palīdzēsim veidot labāku, drošāku, smaidīgāku pasauli.” Stāsta Idejas autors Ivars Ozoliņš.

Klips viedots sadarbojoties ar AK Prodmedia un Andri Koemecu un tas filmēts ceļa posmā Rīga - Rēzekne, jo tieši no turienes ir jaunā dziedātāja Diona Liepiņa, kura ir gan redzama, gan dzirdama video.

Dziesma “Neuzgriez muguru” ir iekļauta “Audiokvartāla” debijas albumā “Runa nav par naudu”. To producējis elektroniskās mūzikas producents Mickeen, bet dziesmas tapšanā iesaistījušies arī Mārtiņš Gailītis (Marka), Jānis Niedra, Ritvars Šreibers un Deniss Smirnovs.

» Lasīt vairāk

18

Jun

Grupa „Svīres” piedāvā debijas video

Laikā, kad pirmie svīru mazuļi jau pamet savas ligzdas, arī mūzikas grupas „Svīres” dalībnieces nodod klausītājiem savu ilgi loloto projektu - pirmo videoklipu dziesmai „Kalnā balta ieva zieda”. Šis ir pirmais singls no gada nogalē gaidāmā albuma. Video veidots sadarbībā ar režisori Laini Puķīti - Olmani un operatoru, montāžas režisoru Rihardu Olmani. Video tapis pavasarī un to caurstrāvo Latvijas dabas skaistums un latviešu tautas mūzikas krāšņums tikai grupai piemītošā balsu un flautu dzidrumā.

Grupa „Svīres” dibināta 2015. gadā. To veido trīs profesionālas flautistes – Madara Behmane, Santa Grigorjeva un Zane Jurēvica. Nosaukums „Svīres” radies par godu vieniem no izveicīgākajiem un ātrākajiem putniem Latvijā. Savā daiļradē grupas dalībnieces izmanto akadēmiskās mūzikas zināšanas un pieredzi, lai veidotu krāšņas un nedzirdētas tautas mūzikas apdares, izmantojot laikmetīgās flautas spēles tehnikas un balss plašās iespējas.

Flautas spēle ir bijusi mūziķu aizraušanās daudzu gadu garumā, tāpēc debijas albumā tiks izcelta flautu, dažādu stabuļu un balsu sintēze. „Svīres” ir multi - instrumentāla grupa, kuras dalībnieces brīvi pārvalda un koncertos spēlē vairākus mūzikas instrumentus - mandolīnu, kokli, ģitāru, ukuleli un sitamos instrumentus. Līdztekus tautasdziesmu apdarēm „Svīres” raksta arī oriģinālmūziku. Šobrīd grupa sadarbojas ar Danču krātuvi, TDA Ogre kolektīvu un iesaistās Baltfolk kustībā Latvijā un programmā „Latvijas skolas soma”.

Tuvākajā laikā grupu „Svīres” varēs dzirdēt 21. jūnijā, plkst. 23.00 koncertā „Misas baltā nakts” Misas tautas nama skvērā Misā, Vecumnieku novadā.

» Lasīt vairāk

16

Jun

Grupa “Pirmais Kurss” iedzied īpašu Līgo svētku programmu

Humorroka grupa “Pirmais Kurss” un svētku uzticamākais sabiedrotais – zīmols “Jägermeister”, visiem līgotājiem ir sarūpējusi lustīgu gada īsākās nakts papardes zieda meklēšanas ballīti - “Šlāgermeistar Jāņu Top 20”, kurā apkopoti 20 skaņdarbi - latviešu tautasdziesmas, grupas oriģināldziesmas jaunās aranžijās, kā arī “Lustīgā Blumīzera”, Daniela Rēbusa un Olgas Rajeckas daiļrade jestrās “Pirmā Kursa” apdarēs. “Šlāgermeistar Jāņu Top 20” būs pieejams mūzikas straumēšanas vietnēs visiem līgotājiem un jāņtārpiņu meklētājiem īsi pirms Jāņiem.

“Šlāgermeistar Jāņu Top 20” vadošā balss uzticēta Līgo ekspertam Ufo, kurš cītīgi apkopojis dziesmas un stāsta: ”Jau pirmo gadu “Pirmais Kurss” savā un jūsu pagalmā piedāvā “Šlāgermeistar Jāņu Top 20”. Šogad iegriez ballīti kopā ar mums, dziedi un dejo līdzi!” Topā ciemojas īpaši viesi – Intars no Ģirbuļiem un Jānis.

 

Šogad grupa ar dinamiskā zīmola “Jägermeister” atbalstu ierakstījuši īpašu pavadījumu gada īsākās nakts brīnumam. Kā stāsta grupas bundzinieks Valdis Avotiņš: “Jāņi ir mīlestības laiks, un mēs jau gadiem ilgi, mīlot paši sevi, vēlamies jūs visus iepriecināt  ar mūsu mīlestību. Šlāgermūzika ir latviešu dzīvesziņas pamats, kam ir nozīmīga loma Jāņu svinēšanā. Mani “Pirmā Kursa” izpildījumā “Šlāgermeistar Līgo Top 20” priecē jau vismaz 10 gadus kopš svinu svētkus kopā ar saviem grupas biedriem, bet šogad kopā ar Jāgerīti esam pacentušies, lai tas ienāktu arī jūsu mājās ar jautriem kopdziedāšanas un kopsvinēšanas svētkiem.”

“Šlāgermeistar Jāņu Top 20” būs pieejams visās mūzikas straumēšanas vietnēs. Akordeonists Aleksandrs Okonovs iesaka klausīties visiem pieejamo topu, kas var būt ne tikai lieliska svētku ballīte katrā mājā, bet arī jautra fona mūzika šiem maģiskajiem svētkiem: “Līgo vakars man vienmēr ir bijis piepildīts ar dziesmām, liesmām un papardēm. Šogad ir liels prieks dalīties ar “Šlāgermeistar Top 20”, kuram varēs lēkāt līdzi ar draugiem, ģimeni un topošajām draudzenēm.” Bet ja nu ir sanācis, ka esi pilnīgi viens, tad grupas solists un ģitārists Dāvis Mazurenko novēl nesatraukties: “Tad, kad miglas vāli noplok, un ir pienācis Jāņu rīts, nebēdājies, jo Tu vairs neesi viens – ar tevi kopā arī svētku rītā labsajūtu iegriezīs “Šlāgermeistar Jāņu Top 20”!”

Grupā spēlē Francis Upaciers (ģitāra, vokāls), Valdis Avotiņš (sitaminstrumenti, vokāls), Aleksandrs Okonovs (taustiņi, vokāls), Kārlis Zemītis (taustiņi, bass, vokāls) un Dāvis Mazurenko (ģitāra un vokāls).

“Pirmais Kurss” ir normālu jauniešu kolektīvs, kas brīvajā laikā spēlē foršu mūziku. Puiši uz goda, savā desmit gadu pastāvēšanas periodā nospēlējuši koncertus visā Latvijas teritorijā un izdevuši albumu “Problēmas”, kas vēsta par sasāpējušām tēmām - neveiksmīga jauna auto iegāde, šķūņa būvniecības process, problēmas ar matiem un internetu. Koncertos spēlē orģinālmūziku un atsevišķus Latvijas mūzikas šedevrus. Mūziķis Intars Busulis atzinis: “Pasaules grupa nr. 1 Latvijā.”

» Lasīt vairāk