Latvijas Mūzikas Ziņas

November

27

Nov

Oskars Deigelis, Patriks Peterson un Kaspars Ansons izdod dziesmu “Parā’ man!”

Klausītāju vērtējumam tiek nodota vēl viena dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” 6. sesijas laikā radīta dziesma. Singlu “Parā’ man!” radījuši mūziķi Oskars Deigelis, Patriks Peterson (Elviss Patriks Pētersons) un producents Kaspars Ansons.

“Lai gan dziesma pauž nostaļģiskas pastaigas laikā izjustu pārdzīvojumu (esot nedaudz jautrākā prātā) par to, ka viss ir beidzies, tai nav pārlieku “dziļas” nozīmes. Tā ir vairāk par pozitīvām sajūtām, par cerību, ka viss vēl var mainīties. Es gribētu, lai šī dziesma cilvēkos izraisa prieku un vēlmi dejot,” stāsta Patriks.

Dziesma tapa dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” ietvaros, kas notika šā gada augustā. Komandas dalībnieki skaņdarbu radīja vienas dienas laikā, tikai no rīta uzzinot savu konkrētās dienas kolēģu vārdus. “Sadarbība bija organiska, un bez liekas vilcināšanās mums izdevās noķert pareizo sajūtu gan strādājot, gan domājot par dziesmas skanējumu. Katram komandas ietvaros bija savs uzdevums, taču dziesmu radījām kopīgi, radot melodiju, un domājot par tās kopējo noskaņu un virzienu, kurā vēlamies doties. Es lielākoties uzmanību pievērsu dziesmas tekstam, Kaspars – aranžēšanai, bet Patriks dziesmas izpildīšanai,” atklāj Deigelis.

“Jāatzīst, ka projekta tapšanas dienā, ierodoties ieraksta telpā, mana vīzija bija pavisam cita. No rīta, braucot mašīnā, lija lietus, nebiju izgulējies un pie sevis nodomāju: “Šodien gan es gribētu iedziedāt kaut ko melanholisku, akustisku, emocionālu.” Toties līdzko mūsu dinamiskā trijotne pirmo reizi sanāca vienā telpā, darba process aizveda pavisam citā virzienā. Vēl šodien atminos, kā vēl pāris minūtes pirms dziesmas nodošanas to klausījāmies, atgāzušies katrs savā istabas stūrī, visi saskatījāmies un bez vārdiem sapratām – ir hits! Esmu gandarīts par mūsu veikumu. Šis man bija kas jauns - gan žanrs, gan arī tapšanas process “RIGaLIVE” ietvaros,” stāsta Patriks.

 

Dziesmu rakstīšanas nometne “RIGaLIVE” kopā pulcē mūzikas autorus, dziesmu tekstu autorus, izpildītājus, dziesmu producentus. Strādājot komandās, dienas laikā tiek sarakstīts dziesmas demo ar hita potenciālu. “RIGaLIVE” aizsākās 2017. gadā un notiek divas reizes gadā, komandas veidojot gan no vietējiem, gan no ārzemju mūziķiem. Iepriekšējās “RIGaLIVE” nometnēs ir radītas tādas plašākai auditorijai zināmas dziesmas kā “Zemes stunda”, “Varbūt šodien, Varbūt rīt”, “Saku tev atā”, “Viņa nedejo” un citas. Dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” notiek ar LaIPA un Kultūras ministrijas atbalstu.

» Lasīt vairāk

26

Nov

Grupa “Tautumeitas” neierastās maskās aizdzen tumsu

Tuvojoties šī izaicinošā gada nogalei, etno mūzikas grupa “Tautumeitas” klausītājiem piedāvā savu jaunāko singlu “Spodrē manu augumiņu”, mudinot  visu tumšo un negatīvo atstāt pagātnē un meklēt gaišo pašiem sevī. Drīzumā pie skatītājiem nonāks arī dziesmas videoklips, kurā “Tautumeitas” būs redzamas līdz šim neierastos tēlos.

Dziesma “Spodrē manu augumiņu” vēstī par to, kā tumsa un viss sliktais, kas gada laikā ar mums ir noticis, tiek atstāts aiz muguras. Caur rituāliem un lietām, kas cilvēkus iedvesmo, viņi pārvēršas un top gaišāki un spēcīgāki. Senajās latviešu tradīcijās šī iekšējā transformācija norisinājās ar maskošanās starpniecību. Turot cieņā sensenās ierašas, dziesmas videoklipā grupas “Tautumeitas” dalībnieces parādīsies sev neierastos tēlos – vairāku mākslinieku un  LMT piedāvāto tehnoloģisko risinājumu mijiedarbībā tapušās īpaši šai dziesmai un šim video radītās  maskās. Videoklips tiks prezentēts decembra vidū.

“Ir pienācis izaicinošais, tumšais gada laiks, kas kontekstā ar šobrīd pasaulē pastāvošo situāciju var izvērsties par pārbaudījumu katram no mums,” stāsta dziesmas autore Asnate Rancāne. “Es ceru, ka dziesma kalpos par iedvesmu atrast sevī iekšējo spēku un atvērt milzīgo radošo potenciālu, kas mājo mūsos. Mēs varam būt tik gaiši un krāšņi, cik to sajūtam sevī. Taču ir īpaši svarīgi katram to atrast pašam.”

Singls “Spodrē manu augumiņu” tapis kopsadarbībā ar LMT un aranžiju tautasdziesmai veicis Reinis Sējāns, ar kuru grupa “Tautumeitas” ir veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Ierakstā piedalījušies mūziķi Staņislavs Judins, Mārtiņš Miļevskis un Elvis Lintiņš.

Dziesma “Spodrē manu augumiņu” no šodienas pieejama iTunes un tuvākajās dienās būs pieejama arī Spotify, Deezer u.c. mūzikas straumēšanas vietnēs.

» Lasīt vairāk

26

Nov

Balvai Zelta Mikrofons rekordskaits pieteikumu, bet iesniegšanai vairs tikai septiņas dienas

Vēl tikai līdz trešdienai, 2.decembrim, tiek pieņemti mūzikas ieraksti balvai Zelta Mikrofons. Par iemīļotu tradīciju un mūziķu gada lielākajiem svētkiem kļuvušais pasākums šogad svin savu 25 jubileju, un jau šobrīd ir saņemts ievērojami liels pieteikumu skaits.

Līdz 25.novembrim ir iesniegti 88 mūzikas albumi visos žanros, 34 debijas albumi, 102 dziesmas, 81 videoklips un 10 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 315 pieteikumi. Salīdzinājumā, uz iepriekšējo Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons pretendēja 265 pieteikumi. Līdz šim iesniegto pieteikumu saraksts pieejams mājaslapā www.zeltamikrofons.lv, sadaļā Iesniegumi 2021.

Visi Latvijas mūziķi un izdevēji, kuri laiduši klajā ierakstus laika posmā no 2019. gada 2. decembra līdz 2020. gada 1.decembrim, ir aicināti iesniegt savus pieteikumus, aizpildot anketu, kas atrodama mājaslapā www.zeltamikrofons.lv, sadaļā Iesniegšana. Ieraksti tiek pieņemti kategorijās Labākais albums (visi žanri), Labākais debijas albums, Labākā dziesma, Labākais videoklips un Labākais koncertieraksts video.

Grupas “Astro'n'out” ieraksts “Multivitamīnu multipaka” tika atzīts par 2019. gada Labāko popmūzikas albumu. Stāsta grupas līdere Māra Upmane– Holšteine: “Zelta Mikrofons vienmēr ir satikšanās svētki! Tajās reizēs, kad jāuzstājas, prieks mijas ar satraukumu par performanci – vai projekcijas nolasīsies, vai paši būsim gana jaudīgi? Jo īpaši liels satraukums mani pārņēma pagājušā gadā, kad tieši ceremonijas dienā bija gandrīz pilnībā pazudusi balss. Tas visam uzlika milzīgu papildus stresu, bet, tagad atceroties, kopā ar saņemto balvu, visas šīs grūtības piešķir atmiņām spilgtākas krāsas. Protams, mēs ļoti cerējām un jutām, ka šis albums būtu pelnījis atzinību, taču konkurence bija ļoti liela, tāpēc saņemtā balva sagādāja jo īpaši lielu prieku un gandarījumu. Tas bija apliecinājums, ka arī sfēras profesionāļi novērtē tavu darbu, dod sajūtu, ka esi pa īstam pamanīts. Tas noteikti nodrošina lielāku aktualitāti grupai un piešķir nozīmi mūsu darbam.”

Atbalstot mūziķus un producentus šajā ierobežojumiem pilnajā gadā un svinot savu jubileju, šogad Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons pieteikumu iesniegšana ir bez reģistrācijas maksas.

» Lasīt vairāk

25

Nov

Ansambļa Neaizmirstulītes un maestro Raimonda Paula sadarbībā tapusi dziesma “Lietainā vakarā”

Skaistas un melanholiski jutekliskas ilgas - šādās noskaņās maestro Raimonds Pauls un ansamblis Neaizmirstulītes ir ieskaņojuši dziesmu “Lietainā vakarā”. Šī ir viena no retajām maestro dziesmām ar pirmā latviešu erotiskās dzejas autora Edvarta Virzas vārdiem. Ieraksts tapis ar LaIPA stipendijas atbalstu.

“Pagājušā gada nogalē notika plaša Ziemassvētku koncerttūre, kurā muzicējām arī mēs. Uz kādu no koncertiem maestro atnesa dziesmu “Lietainā vakarā”, sacīdams, ka šī mūsu ansamblim varētu piestāvēt. Dziesma mūs burtiski apbūra, tāpēc šogad vēlējāmies to ieskaņot,” stāsta Neaizmirstulītes.

Šis gads ir bijis trauksmains ikvienam, arī mums - trīs reizes pārcēlām un beigu beigās atcēlām koncertprogrammas IN THE MOOD koncertus Latvijas pilsētās. Nākamajā gadā svinēsim savus desmit pastāvēšanas gadus, izdosim savu pirmo studijas albumu.

“Lietainā vakarā” aranžēja un instrumentēja Edgars Beļickis, kurš piešķīra dziesmai simfoniski plašu un niansētu skanējumu. 

Dziesmas ierakstā piedalījās: vokālais kvartets Neaizmirstulītes - Laura Goba, Laura Leontjeva, Madara Orola, Elīna Ose pie klavierēm maestro Raimonds Pauls, klarnetes solo Ivars Kalniņš, stīgu grupa Gidona Grinberga vadībā, flauta Egija Sproģe, bass Aivars Meijers, ģitāra Viktors Eunapu, sitaminstrumenti Pauls Ķierpe. 

Dziesmas ierakstu veica Artūrs Sedriks Sinkevičš studijā Sound division, mix/master Pauls Dāvis Megi, video autors Valters Mirkšs.

» Lasīt vairāk

25

Nov

Mūziķi Ed Rallidae, SKVR un JUSTIBLVCK apvienojas pavisam jaunā skanējumā

Šī jaunā underground stila dziesma “11:11” tapusi mūzikas rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” 2019. gada sesijā. Tās autori ir trīs talantīgi mūziķi – JUSTIBLVCK, Ed Rallidae un mūzikas producents SKVR.

Šī dziesma tapa kā sava veida protests pret mūzikas komerciju, kas pārsvarā koncentrējas uz vieglo popa skanējumu, jo tas ir vispārdotākais žanrs. Un tieši tas, ka nometnes žūrijas locekļi mēģināja vairāk virzīt mūzikas autorus, izpildītājus un producentus doties komercijas virzienā, nevis ķerties pie sarežģītu māksliniecisko patiesību meklēšanas sevī, pamudināja šo trio radīt jaunu muzikālo vilni. Tā radās svaigs un nepierasts, tumšās skaņās ietērpts, laikmetīgs singls.

Dziesma “11:11” ir kā garīgs ceļojums gan skaņas, gan vārdu izteiksmē ar ietvertu ļoti spēcīgu paziņojumu ne vien radiostacijām, bet visai pasaulei. Šī skaņdarba autori neseko tendencēm, viņi rada paši savas.

JUSTIBLVCK ir māksliniece, kuru nevar ievietot konkrēta žanra rāmjos, viņa vienmēr ir kustībā, meklējot jauno un nemitīgi uzsverot, ka šis ir laiks, kad jāraugās pāri robežām, dzimumiem, vecajiem uzskatiem. Ir laiks būt pašiem – visās šī vārda nozīmēs. Ed Rallidae ir pašmāju mūziķis, kurš pazīstams ar savu izteikto baritonu un dvēseliskajiem tekstiem, uzskatot, ka mūzika ir kā atsevišķs komunikācijas veids, jo mūzika runā, taču dvēsele dzied. Savukārt SKVR ir jaunākais apvienības dalībnieks, līdz šim vairāk pazīstams ārpus Latvijas robežām kā oriģināla, nepieradināta, progresīva un, dažkārt, provokatīva audio satura veidotājs –  mūzikas producents un DJ.

» Lasīt vairāk

25

Nov

Marta Ritova izdod jaunu dziesmu “Mums viss vēl būs”

Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova izdod jaunu dziesmu “Mums viss vēl būs”.  Atšķirībā no citām reizēm, šoreiz dziesmu autore nav pati Marta, bet gan Agnese Rakovska un Kristaps Ērglis, kurš ir arī dziesmas producents.

Marta Ritova, komentējot dziesmas vēstījumu: “Tik daudz emociju mūsu galvās, kas šajā laikā liek mums dažkārt zaudēt veselo saprātu. Bailes. Neziņa. Satraukums. Dusmas... Bet mēs varam būt pateicīgi, ka varam brīvi pārvietoties. Mēs nevaram atļauties būt vieglprātīgi, jo mums viss vēl būs. Ballītes nekur nepazudīs, bet savus mīļos gan mēs varam pazaudēt.”

 

Dziesma pieejama visos mūzikas lejupielādes un straumēšanas servisos.

 

» Lasīt vairāk

24

Nov

Nācis klajā grupas “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” otrais albums

Grupa “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” laidusi klajā savu otro mūzikas albumu. Tas saucas “Dzīvojumi” un seko pirms diviem gadiem izdotajam “Ārpus Prātus”. Jauno 12 dziesmu apkopojumu “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” piesaka ar singlu “Fikcija” un eksperimentālu tā videoklipu.

“Dzīvojumus” var dēvēt par virtuves albumu, jo sadarbībā ar līdzproducentu Mārtiņu Krastiņu ieraksti bieži tika veikti paplašinātā virtuvē, kas tika aprīkota ar profesionālu studijas ekipējumu. “Šis albums ir kā ar spainīšiem piepildīts baseins,” komentē Mārtiņš Krastiņš. “Tas piesātināts ar neskaitāmiem maziem eksperimentiem – no impulsa uz pulsu.”

Albuma nosaukumā izmantotais vārds “dzīvojumi”, iespējams, ir jaunvārds. Jānis Ruņģis skaidro, ka dzīvojums ir jebkāds notikums – viena nodzīvota diena vai piedzīvojums. Par dzīvojumu var uzskatīt arī kāda cilvēka pilnasinīgi nodzīvotu dzīvi.

Jaunā albuma pirmais singls “Fikcija” savukārt ir viens no Jāņa Ruņģa agrīnajiem pusaudžu gadu garadarbiem, kas tikai nesen ieguvis tiesības iegulties albuma sasildošajā klēpī. “Šajā nenoteiktības laikā, kad informatīvajā laukā pastāv tik daudz fiktīvu lietu, kāpēc gan nepiedāvāt savu fikciju?” filozofiski jautā Jānis Ruņģis.

Dziesmas ierakstā piedalās arī dziedātājs Miķelis Putniņš no grupas “Ezeri” un stīgu kvartets “NŌNA”, bet videoklipu veidojis Oskars Artūrs Upenieks, kuram tika dota brīva vaļa nodoties dažādiem eksperimentiem ar krāsām.

“Kopīgi nonācām pie vairākiem pieturas punktiem un virzieniem,” viņš stāsta. “Jau dziesmas nosaukums “Fikcija” diezgan labi raksturo arī tās video – tajā ir kas tāds, ko īsti nevar saprast, un varbūt tā, ko redzam, īsti nemaz nav? Vai tas ir mūzikas videoklips, eksperimentāls video vai dziesmas vizualizācija, katrs var interpretēt pēc savas izpratnes. Tas var būt viss iepriekš minētais, bet varbūt tā vienkārši ir fikcija…”

Jānis Ruņģis ir visas albumā dzirdamās mūzikas autors, kā arī “Dzīvojumu” producents. Viņš pats dziesmas iedziedājis, iespēlējis ģitāras, elektrisko basu un vēl citus mūzikas instrumentus. Gala miksu un arī māsterēšanu jeb skaņas gala apstrādi veicis jau minētais albuma līdzproducents Mārtiņš Krastiņš. 

Bez paša Jāņa Ruņģa un arīdzan jau minētajiem Miķeļa Putniņa un stīgu kvarteta “NŌNA” (Līva Tomiņa (vijole), Dita Celitāne (vijole), Madara Tupiņa (alts), Sarma Gabrēna (čells)) albuma tapšanā piedalījušies vēl citi mūziķi: vokālistes Kristīne Pāže un Marija Valmiera, saksofonists un flautists Deniss Paškevičs, kontrabasists Staņislavs Judins, bundzinieks Rinalds Maksimovs, kā arī klarnetists un ģitārists Viesturs Melders un Matīss Runtulis, kuri abi piedalījušies arī ieraksta skaņu režijas un miksēšanas procesā. Albumā izmantoti paša Jāņa Ruņģa, kā arī Elīnas Veckaktiņas, Guntara Godiņa un Raiņa teksti. Dizaina autore ir Ella Mežule.

Grupa “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” radās 2012. gadā, kad ģitārists Jānis Ruņģis Rīgas Doma kora skolā “uzdžemoja” kopā ar bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un basistu Jāni Rubiku. Toreiz tapa grupas tituldziesma “Ruņģa Klātbūtne”. “Jāņa Ruņģa Klātbūtni” var uzskatīt arī par galvenā vaininieka soloprojektu, taču viņš to tomēr uztveru kā grupu, kuras dalībnieki mēdz pamainīties. 2018. gadā tika izdots grupas debijas albums “Ārpus Prātus”. Šogad nāca klajā arī Jāņa Ruņģa eksperimentālās mūzikas soloplate “Yggdrasil”. Tāpat dienasgaismu ieraudzīja nu jau ar “Lielo Kristapu” apbalvotā Lienes Lindes un Armanda Zača dokumentālā filma “Klātbūtne”, kurai Jānis radīja oriģinālmūziku.

Albums “Dzīvojumi” tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, kā arī ar biedrību LaIPA. Jānis Ruņģis īpaši pateicas arī studijai “AMFO”, Ventspils Jaunrades namam un meža bunkuram, kur tika tamborētas jaunās skaņas.

Albums pieejams vietnē “Bandcamp” un jau drīzumā būs noklausāms arī citās mūzikas straumēšanas platformās, bet jaunais singls nonācis Latvijas radiostacijās.

» Lasīt vairāk

24

Nov

Dons laiž klajā jaunu albumu “Tūrists”

Šodien iznāk mūziķa Dona astotais studijas albums, kurā iekļautas desmit jaunas kompozīcijas. Albums tika ierakstīts gan Rīgā, gan Berlīnē, sadarbojoties ar vairākiem producentiem - Kimu Venerstromu (Kim Wennerström), Kasparu Ansonu un Jāni Aišpuru.

“Ceļš līdz albumam bija diezgan aizraujošs un to iedvesmoja stāsti par attiecībām, mīlestību un jūru. Piemēram, sēžot kāpās, skatoties uz horizontu dzima “Pār septiņām jūrām”. Savukārt, pagājušajā septembrī, vērojot kā rudens izģērbj kokus, radās “Tūrists”. Katra dziesma ietver sevī kādu stāstu - izdomātu vai piedzīvotu, ” ar iespaidiem dalās Dons.

“Producenta darbs kļūst vienkāršs, kad jāstrādā ar lieliskām dziesmām un balsi – Donam piemīt abas. Albuma tapšana, pateicoties sadarbībai ar šo lielisko mūziķi, bija jautri pavadīts laiks lieliskā kompānijā,” stāsta albuma producents Kims Venerstroms (Kim Wennerström).

Albuma “Tūrists” ierakstā piedalījušies mūziķi Mārcis Auziņš, Toms Poišs, Rūdolfs Dankfelds, Rūdolfs Budze, Krišjānis Geidāns, Tommi Vainikainen, Aija Andrejeva, Antra Kūmiņa, Kristīne Pastare, Arnis Račinskis. Ieraksts veikts “Kim’s Crib”, “AnsonsLab”, “TSP music”, “Sound Division” studijās. Albuma iekļautas arī jau tādas klausītāju iemīļotas dziesmas kā – “Tūrists” un “Es nāktu mājās”.

Albums iegādājamas ekase.lv un T/C Spice info centrā, kā arī pieejams visās populārākajās straumēšanas platformās.

 

 

 

» Lasīt vairāk

23

Nov

Ar pasaku par Skalbi Radio NABA svinēs savu 18. jubileju

“Kāpēc vairot skumjas, lai vairojas prieks!,” ar šiem Kārļa Skalbes vārdiem LR6 - LU Radio NABA svinot savus pilngadības svētkus - 18 gadu jubileju, ikvienu aicina audio tiešsaistē 3. decembrī, vēlāk arī TV ekrānos vērot lieluzvedumu “Pasaka par Skalbi”.

Kārlis Skalbe savās pasakās meklēja prieku visskumjākajos laikos, spēku, lai pārvarētu netaisnības un postu. Koncertuzvedums “Pasaka par Skalbi” atspoguļos gan Radio NABA 18. skanēšanas gadus, pārmaiņas, spītību, gan ticību nekomerciāla un alternatīva radio idejām.

“Pasaka par Skalbi” ir Ģirta Šoļa režijā veidots divas stundas garš audiovizuāls koncertuzvedums, kas 3. decembrī plkst. 20.00 tiks raidīts no Radio NABA jubilejas televīzijas studijas - Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tas būs ceļojums Skalbes pasaku, varoņu un ideju pasaulē, kurā par pavadoņiem kļūs jaunie aktieri Rihards Zelezņevs un Agris Krapivņickis, bet muzikāli tā būs atgriešanās pie NABA MUSIC 2019. gadā izdotās interpretāciju izlases “Skalbe. Dzirnavās”. Šajā vakarā uz skatuves kāps Imants Daksis, Juris Kaukulis, Evija Vēbere un Toms Mikāls, Elizabete Balčus, “Inokentijs Mārpls”, “Oranžās brīvdienas” un Roberts Gobziņš.  Mākslinieku ansambli papildina audiovizuālo risinājumu mākslinieki - Klāra Grundšteine, Valters Mednieks un Kaspars Kalniņš.

Jubilejas koncertuzvedums “Pasaka par Skalbi” būs klausāms Radio NABA ēterā 95.8 FM, interneta tiešraidēs naba.lv un latvijasradio.lv, kā arī skatāms TV24 programmā. Pasākums top sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Radio, Rīgas domi, Kultūras pili “Ziemeļblāzma” un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Radio NABA ēterā dzima Latvijas Universitātē 2002. gadā 1. decembrī plkst. 12.00. Arī šajā gadā 1. decembrī radio programma būs svētku noskaņās, tomēr ievērojot valstī noteikto ārkārtas stāvokli, šogad izpaliks koncertmaratons no Radio NABA studijas. Uz doto brīdi Radio NABA programmā pieejams 51 regulārs raidījums, kuru veidošanā iesaistījušies teju simts personību – radio instruktori.

» Lasīt vairāk

20

Nov

Producents MT$ laiž klajā albumu HOMEMADE

Latviešu producents MT$ laiž klajā debijas albumu “HOMEMADE”, kurā apvienotas deviņas elektronikas un lo-fi hiphopa noskaņās ieturētas kompozīcijas.

Mūziķis, kas sevi pieteica šī gada oktobrī ar singlu “Venera”, nupat laidis klajā pilnmetrāžas albumu “HOMEMADE”. Tas sevī ietver deviņus atmosfēriski ritmiskus skaņdarbus, kuri lielākoties ir instrumentāli - mūziķis ir apvienojis dažādus semplus un papildinājis tos ar ģitāru, basu un sintezatoriem, radot unikālu sajaukumu “dzīvajām” un “mākslīgajām” skaņām.

MT$ savu albumu apraksta šādi: “Kopš darbojos ar mūziku, esmu centies apošņāt dažādus mūzikas stilus, un man ir bijis grūti iekļauties tikai viena žanra rāmjos. Strādājot pie šī ieraksta, es centos šo īpašību pārvērst par trumpi. Veidojot mūziku, izmantoju semplus tandēmā ar “dzīvajiem” instrumentiem, un domāju, ka rezultātā izdevusies, manuprāt, interesanta un savdabīga rakstura mūzika.”

Albumu “HOMEMADE” mūziķis piedāvā iegādāties arī pavisam neierastā taustāmā formā – aso mērcīšu izskatā. Ierobežotā daudzumā pieejamas trīs dažādu garšu mērcītes ar unikālu albuma lejupielādes kodu - tās iespējams iegādāties mūziķa Bandcamp profilā.

“Tā kā albums ir pilnībā tapis manās mājās un laukos, šķita, ka ideja par pašbrūvētām mērcītēm labi sasaucas ar paša albuma ideju. Man pirmais albums ir pamatīgs notikums, un gribēju to nodot klausītājiem tā, lai arī tiem tas ir kas īpašs. Galu galā, kas gan var būt vēl īpašāks par paša veidoto,” stāsta MT$.

 Albuma, tostarp etiķešu vizuālā noformējuma autors ir Didzis Upens.

Spotify

» Lasīt vairāk