Latvijas Mūzikas Ziņas

July

30

Jul

Grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” turpina vasaru ar koncertiem Rīgā un Siguldā

Grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” turpina koncertu sēriju pa Latvijas pilsētām. Nākamie divi koncerti gaidāmi 13. augustā Rīgā un 14. augustā Siguldā.

13. augustā notiks vienīgais šīs vasaras koncerts Rīgā, Pārdaugavā, kultūrbārā “Balodis” Baložu ielā 16a. Koncerta sākums plkst. 20.00, biļetes iegādājamas www.aula.lv

“Kultūrbārā “Balodis” spēlēsim pirmo reizi. Spēlēt jaunā vietā vienmēr ir aizraujoši, turklāt šī būs teju pirmā reize grupas vēsturē, kad spēlēsim Daugavas kreisajā krastā,” stāsta grupas bundzinieks Pēteris Lunde.

14. augustā koncerts norisināsies Siguldas pils PAVILJONĀ, koncerta sākums plkst. 20.30, bet pirms tam plkst. 20.00 par labu un skanīgu atmosfēru rūpēsies DJ Edgars Bercis. Pasākuma laikā būs iespēja izbaudīt vasaras garšas kafejnīcā „Pils dārzs” un saldējumnīcā „Siguldas saldējums”. Pasākumā ieeja brīva.

No plkst. 19.30 Siguldas Pils kvartāla teritorijā varēs atrasties tikai apmeklētāji, kas ir veikuši pilnu vakcinācijas kursu, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

Grupas godalgotais un jaunākais albums “Nelaiks” pieejams grāmatnīcās, mūzikas veikalos un MicRec mājas lapā:  https://www.micrec.lv/lv/ieraksts/nelaiks kā arī straumēšanas un lejupielādes platformās visā pasaulē:

Spotify
iTunes

Deezer

» Lasīt vairāk

30

Jul

Edavārdi aicina svinēt pirmo septembri ar "Ekosistēmas" lielkoncertu

Latviešu hip-hopa izpildītājs Edavārdi izziņo “Ekosistēmas” lielkoncertu, kas norisināsies 1. septembrī Rīgā, “Hanzas perona” vasaras terasē. Tas būs pirmais repera šī gada solo koncerts, kurā tiks svinēts maijā iznākušais albums “Ekosistēmas”, kā arī ilgi gaidītā satikšanās ar klausītājiem klātienē.

“Ekosistēmas” lielkoncertu iesildīs hip-hopa smagsvars Eliots (arī zināms kā Lielais Launags un Limo Leedaka), kurš vasaras sākumā izdeva savu pirmo solo albumu desmit gadu laikā “Stulbais reps”. Bet pašu koncertu papildinās pagaidām noslēpumā turamie, īpašie viesi.

"Jo ilgāk ievelkas pandēmija, jo ekskluzīvāki kļūst koncerti gan apmeklētājiem, gan izpildītājiem, tāpēc gribam, lai šis pasākums būtu īpašs gan klausītājiem, gan visiem, kuri kāps uz skatuves. Kas to, lai zina, cik ilgi būs jāgaida, lai kaut ko tādu atkārtotu, tāpēc pirmajā septembrī nosvinēsim albumu "Ekosistēmas" un lielkoncerta esamības faktu tā, it kā nebūtu rītdienas,” atzīmē Edavārdi.

Klausītājiem klātienē pirmo reizi izskanēs visas jaunā albuma dziesmas un, protams, neiztiksim arī bez kompozīcijām, kuras pēdējo divu gadu laikā, iespējams, tiktu izpildītās uz visām Latvijas skatuvēm, ja vien nebūtu visiem jau labi zināmās pandēmijas.  

“Es neesmu ārsts, bet liels, skaļš un kvalitatīvs koncerts varētu būt lieliskas zāles pret visu, kas mūs mēģina vilkt uz leju," par pasākumu pārdomās dalās hip-hopa izpildītājs.

Albums “Ekosistēmas” izdots šī gada 28. maijā. Kopumā tiešsaitē tas noklausīts jau gandrīz 200 tūkstošus reižu. Par "Ekosistēmas" albuma ierakstu un skaņas apstrādi rūpējies rolands če, studijā "Full Clip", kā arī darbs pie albuma norisinājās studijā "DDA" un pie repera anša Berģos. Albuma īpašie viesi ir reperis ansis un dziedātājs Ralfs Eilands. 

Albums atrodams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Ieeja uz “Ekosistēmas” lielkoncertu ir bez vecuma ierobežojuma, taču tas būs pieejams tikai personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai personas, kuras ir pārslimojušas Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā.

Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kuru iespējams iegūt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Iespējams, ka, mainoties valstī noteiktajām prasībām pasākuma apmeklēšanai saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, noteikumi var būt paplašināti un mainīti.

Ieeja pasākumā jau no pulksten 19.00. Vairāk informācijas un biļetes pieejamas te.

Pasākumu atbalsta: “Delfi” un “Inbox.lv”.

» Lasīt vairāk

30

Jul

Latviešu reperis ZEĻĢIS izdod jaunu dziesmu “Puikas”

Latviešu reperis ZEĻĢIS, sadarbībā ar producentu MCKN un reperiem Odu un Goču izdod dziesmu "PUIKAS"

"Dziesma stāsta, par aizraujošo un krāsaino ceļu no laukiem uz pilsētu, visi dziesmā iesaistītie mākslinieki ir nākuši no mazpilsētām, līdz ar to šī tematika, šķita saistoša. Kādam lauki atstājuši rūgtu pieredzi, kādam tie ir bijuši līdz šim labākie gadi, bet tagad visi esam Rīgā, kur cenšamies piepildīt savas ieceres un ejam pretī sapņiem, darot to ko mīlam."

ZEĻĢIS ir reperis no Lēdmanes, kas savu darbību aizsācis pirms nepilniem diviem gadiem, pa šo laiku paspējis vairākus singlus, taču lielāku atpazīstamību ieguvis pateicoties dalībai "371 clique" projektā.

Vērts pieminēt, ka šī nav pirmā sadarbībs ar reperiem Odu un Goču, puiši izveidojuši repa apvienību "mid", un šobrīd strādā pie sava pirmā kopīgā projekta.

» Lasīt vairāk

30

Jul

“Pacific K” izdod mini albumu “Light Variations EP”

Piektdien, 30. jūlijā, iznāk “Pacific K” solo mini albums “Light Variations EP”, kurā apkopotas četru grupas dziesmu solo variācijas.

Klausies albumu “Light Variations EP” lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

“Pacific K” līderis un dziesmu autors Kristaps Bedrītis izdod solo mini albumu “Light Variations EP”, kurā dzirdamas četru grupas dziesmu solo variācijas. Dziesmu pilnās versijas kopā ar grupu tika izdotas pagājušā gada studijas albumā “Light Between Oceans”.

“Pagājušais gads nebija vienkāršs. Nācās izdzīvot daudz un dažādas emocijas, sākot ar prieku par studijas albuma izdošanu līdz vilšanās sajūtai par visu iecerēto plānu atcelšanu saistībā ar koncertiem, festivāliem un tml.”, stāsta Kristaps. “Šis gads iesākās ar jaunu enerģijas un iedvesmas vilni, tāpēc nolēmu to likt lietā, pieķeroties šīm dziesmām un pāraranžējot tās jaunās solo variācijās.” Dziesmas ierakstītas Kristapa lauku mājās “Visumos”, Vidzemes augstienē, kur arī tika pavadīta lielākā daļa pandēmijas laika.

Augustā “Pacific K” varēs dzirdēt arī vairākos solo koncertos, par kuriem tiks ziņots drīzumā. Tāpat jāmin, ka “Pacific K” piedalās Baltijas mūziķu konkursā “Novus”, kas norisinās Viļņā un ko organizē koncertvieta Loftas sadarbībā ar Lietuvas nacionālo radio programmu LRT Opus. Nupat kā aizvadīta pirmā kārta, kurā “Pacific K” tika izvirzīts tālāk uz pusfinālu, kas norisināsies augusta beigās.

“Pacific K” darbojas kopš 2016. gada. Tajā apvienojušies Kristaps Bedrītis (balss, akustiskā ģitāra), Rihards Lībietis (ģitāra), Nauris Babris (bungas) un Toms Kursītis (basģitāra) un grupas unikālo skanējumu veido mūziķu līdzšinējā pieredze instrumentālajā, pasaules, folka, roka, blūza un džeza mūzikā. Iepriekš grupa ir izdevusi atzinīgi vērtēto mini albumu “Blue Fall EP” (2017), kā arī studijas albumu “Light Between Oceans” (2020), kurā dzirdams arī slavenais franču džeza trompetists Eriks Trufā (Erik Truffaz). Tāpat “Pacific K” ir uzstājušies lielākajos Latvijas festivālos, aizvadījuši veiksmīgus koncertus Baltijā, kā arī iesildījuši starptautiski zināmo britu grupu “Fink”.

» Lasīt vairāk

30

Jul

N’Works remiksējis Dārtas Stepanovas un DaGamba pirmo kopīgo hitu TĀLĀK JĀIET

Dārtas un DaGamba pirmā sadarbība, dziesmas “Tālāk jāiet” radīšanā, izvērtusies ļoti veiksmīga. Dārtas debijas hits joprojām turas Radio SWH, Latvijas radio 2, Muzikālā banka, Pieci.lv, EHR Latviešu hiti un citu radio topos. No šodienas pieejams arī dziesmas remiks. 

Valters Pūce dziesmu sacerējis speciāli Dārtai Stepanovai un grupai “Dagamba”. Valters iedvesmu guvis Dārtas dzidrajā balsī, un melodijas kodu nostiprina dziedātājas Patrisha  sarakstītie vārdi.

Valters Pūce: “Liels prieks par to, ka dziesma “Tālāk Jāiet” ir pamanīta un Normunds Rutulis jeb N’Works ir izveidojis lielisku remiksu. Viņa remiksi mani jau iepriekš pārsteiguši ar savu svaigumu un labo gaumes izjūtu. Darbs pie šīs dziesmas nav izņēmums un tas ir sanācis jaudīgs, ar lielu potenciālu, lai iekarotu klausītāju sirdis un pagarinātu dziesmas mūžu.”
 
Dārta Stepanova: “Esmu ļoti priecīga un lepojos, ka mana pirmā, plašai auditorijai izskanējusī dziesma, ir izpelnījusies Normunda uzmanību. Ja dziesmas oriģinālversija man šķiet tāda, kura pēc noklausīšanās turpina skanēt galvā, tad klausoties N'Works veikumu gribas mesties deju ritmos. Paldies viņam par to!”
 
N’Works: “Varen labs un ar svaigu elpu iekodēts ir Dārtas debijas singls. Viņiem izdevies uztvert mūsdienīgu noskaņu šajā dziesmā. Vienlīdz labi saskan Dārtas un Valtera čella tembrālā saspēle. Taču noklausoties dziesmas oriģinālu, uzreiz sajutu kā šī dziesma varētu izklausīties tuvāka deju mūzikai. “Uzcepu” pirmo uzmetumu, ar kuru dziesmas autors Valters bija apmierināts, un arī Dārtu citādais virziens iepriecināja, un man atlika vien noslīpēt līdz galam. Prieks par paveikto!”
 
Normunda Rutuļa digitālās mūzikas projekta nosaukums N’Works ir saīsinājums no Normunds’s works, un latviešu valodā nozīmē Normunda darbnīca. Pirmsākumi atrodami 90to gadu beigās.
Līdz šim Izdoti četri remiksu albumi. 2010.gadā N’Works saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu par debijas albumu – Double B tonality (nominācijā Labākais deju mūzikas albums). 2014.gadā izdots N’Works otrais albums “N.O.A.” 2016. – albums 3.45, kas tika nominēts “Zelta mikrofons” elektroniskās un deju mūzikas albuma statusam. Bet 2019.gadā izdots albums “Opus domi”. Jaunākie remiksi veidoti disco & soul house manierē - YDJ & Charlotte Kelly – This time it’s for real, Katrīna Gupalo “Par pēdējo lapu”, Vintāža “Vīrietis labākos gados”, Neaizmirstulītes “Es vēlos vienu vien”, kā arī šodien publicētais “Tālāk jāiet”remix. 

 
Melodijas autors un čella partijas iespēlējis – Valters Pūce
Teksta autors – Patrisha
Līdervokāls un piebalsis – Dārta Stepanova
Remiksa producents, aranžējuma un miksa autors – N’Works
Master – Jānis Kalve
» Lasīt vairāk

28

Jul

Jaunā dziedātāja un dziesmu autore Emīlija publisko “Bites”

Emīlijas mūzika ir izsmalcināts, niansēts indie-pops ar prātā paliekošu melodiju un skaisti smeldzīgu liriskumu. 

“Bites” ir dziedātājas otrais singls: “Tā ir  dziesma par izlaušanos un savas “īstās vietas” meklēšanu, par klausīšanos savā sirsniņā. Gribēju salīdzināt to, kā bites meklē pļavas un ziedus, tā arī es meklēju savu īsto vietu un cilvēkus. Sajūtu ziņā centos ielikt arī nelielu apjukumu un bailes mēģināt un kāpt pāri satraukumam par nezināmo,” saka Emīlija.

Dziesma Spotify

Dziesma “Bites” tapusi, Emīlijai sadarbojoties ar Agnesi Roznieci, dziesmas producents ir Pēteris Lunde, bet pēcapstrādi veicis Reinis Kārkliņš. Vizuālo tēlu veidojusi Elizabete Džeina Rubene.

Klausītājiem ir iespēja kļūt par nozīmīgu posmu Emīlijas mūzikas ceļa veidošanā, atbalstot EP "Augusts"  izdošanu kolektīvā ieguldījuma platformā Projektu Banka.

» Lasīt vairāk

26

Jul

Rihards Bērziņš aicina runāt

”Runā” ir otrais singls no šogad gaidāma mūziķa debijas albuma. Dziesmas mūzikas un vārdu autori ir Rihards Bērziņš un Reinis Briģis, taču dziesmā piedalās arī Anna Patrīcija Karele un Patrīcija Spale.

„Bieži mēs saprotam to, kas mums ir dots, tikai tad , kad tā vairs nav. Dziesmas stāsts ir   par cilvēku attiecībām un problēmām. Attiecības nevar pastāvēt un problēmas atrisināt, ja iesaistīto starpā valda klusums. Tā vietā ir jārunā un jāieklausās vienam otrā,”par dziesmu stāsta Rihards.

Pašlaik Rihards turpina aktīvi strādāt pie debijas albuma kopā ar producentu Reini Briģi. Albuma nosaukums un izdošanas datums vēl netiek atklāts, bet ir zināms, ka tajā tiks publicētas desmit oriģināldziesmas latviešu valodā country, pop un rock.

Ierakstu tapšanas aizkulises var apskatīt Riharda soc. tīklos, tai skaitā, arī TIK TOK, kur mūziķim jau ir vairāk kā 12 tūkstoši sekotāju.

Šī gada maijā Rihards izdeva pirmo singlu ”Meitene pilsētā” no gaidāmā debijas albuma. Dziesma jau ir iekarojusi klausītāju sirdis un jau vairākas nedēļas atrodas Latvijas radio 2  spēlētāko dziesmu sarakstā, kā arī tiek izpildīta dažādos mūziķa koncertos.

» Lasīt vairāk

24

Jul

Bermudu Divstūrim ''Kāposts kasē'

Lielās dīkstāves laikā Bermudu Divstūris nemeta plinti krūmos, bet gan iemēģināja dažādas jaunas profesijas. Kā saka – ei tu sazin, kad atkal notiks pilnvērtīgi koncerti.

''Sarežģīta situācija mūzikas pasaulē, bet tas kāposts kasē kaut kā jāsamet. Jāsaka, ka darba piedāvajumu klāsts nebija mazs, taču ko ar bratukiem izvēlējāmies – to Jums pastāstīs video. Protams neiztika bez mūzikas un dejām.

Ar  nepacietību gaidām tikšanos klātienē, bet tikmēr nododam Jūsu ausīm un acīm – ''Kāposts Kasē'''' - tā brālēni stāsta par savu jauno veikumu.

Grupa saka Paldies ''Eko Kurzeme'' par glauno transporlīdzekli.

» Lasīt vairāk

24

Jul

Mickeen un Ods izdod dziesmu "Lights Off"

Elektroniskās mūzikas producents Mickeen (Miks Pinzulis) sadarbojoties ar reperi Odu (Valters Grīnfogels), 23.jūlijā izdod singlu "Lights Off".

Ods par dziesmu: "Dziesmas vārdi ir par negatīvajām lietām, ko cilvēki kādam saka, pat īsti nepazīstot viņu līdz galam. Šie vārdi demoralizē un noniecina cilvēku līdz statusam, kurā viņš nejūtas kāda mīlestības cienīgs. Dziesmai turpinoties, tās galvenais varonis atrod kādu, kas labprātīgi viņu mīl, neskatoties uz lietām, kas tiek teiktas par viņu. Es uzskatu, ka visi cilvēki, arī tie, kas neizpauž savas jūtas, mīlēs no visas sirds tos, kas viņos redzēs kaut ko vairāk par kompleksiem un defektiem, kas piemīt ikkatram cilvēkam.”

Dziesmas autors ir Mickeen, bet tekstu radīja Ods.

Šī ir otrā dziesma no Mickeen EP “Bad Habits”, kas iznāk augusta beigās. Šo EP iekļauj tādi mākslinieki kā Katrīna Kreile, Ods un Zeļģis.

» Lasīt vairāk

24

Jul

Rassell un Hatty izdod dziesmu un video "FaceTime"

Kopīgā dziesmā ''FaceTime'' ir apvienojušies divi mākslinieki - pieredzējušais mūziķis un producents Rassell (Ruslans Kuksinovičs) un jaunais dziedātājs Hatty (Artūrs Hatuļevs), kurš plašākai publikai zināms darbojoties projektā "Milleny" kopā ar reperi Reiku.

Jaunā dziesma ''FaceTime'' stāsta par attālinātām pāru attiecībām, kuriem dažādu apstākļu dēļ nav iespējas tikties, taču pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, viņiem ir iespēja redzēt un dzirdēt vienam otru sazinoties videozvanā.

Līdzās jaunai dziesmai tiek piedāvāts arī vasarīgs videoklips, kura producents un montāžas režisors ir Rassell, operators - Kaspars Kambars.
Dziesma tika pabeigta jau šā gada janvārī, taču pirmā video daļa tika filmēta maija sākumā Jūrmalā, kur mākslinieki izmantoja uzķūnēto automašīnu Jeep Wrangler "HUSTLE", sadarbojoties ar labi zināmo uzņēmumu "Lucky Thirteen". Bet videoklipa otrā daļa uzņemta jūnija beigās uz luksusa motorjahtas Princess 61 Flybridge.

Dziesmas mūzikas autors ir Rassell, tekstu sarakstījuši Rassell un Hatty. Dziesmu producējis un skaņas apstrādi veicis Rassell. Papildus ģitāru iespēlējis Elvijs Grafcovs no apvienības ''Very Cool People''. Jaunā dziesma ''FaceTime'' ir pieejama mūzikas straumēšanas platformās - Spotify, iTunes u.c.

» Lasīt vairāk