Latvijas Mūzikas Ziņas

December

13

Dec

“Instrumenti” piedāvā “Pasaule” singlu un koncertieraksta video

“Instrumenti” gada nogalē piedāvā singlu “Pasaule” no maijā izdotā grupas piektā studijas albuma “Cilvēks”, kā arī piedāvā noskatīties dziesmas video no Daugavas stadiona koncertieraksta, kas iemūžināts “Instrumenti” vērienīgajā šovā šī gada 31. augustā.

“Pasaule” ir jau astotais albuma singls; tā mūzikas autors ir Reinis Sējāns, vārdi tapuši Jānim Šipkēvicam. Zināms, ka “Instrumenti” kā viesmākslinieki šo dziesmu izpildīs šova “X Faktors” finālā svētdien, 15. decembrī.

“Dziesma nāca ļoti viegli un spontāni. Laikam jau tāpēc, ka ir tik viegli ar šo tēmu identificēties. Noteikti negribētos kādam ar dziesmas vēstījumu mācīt dzīvot, bet drīzāk aicināt uz mirkli paskatīties uz savas ikdienas skrējienu un sadzīves procesiem no malas - varbūt galu galā vismaz par tām norisēm, kuras nekādi nespējam ietekmēt, pārstāsim “cepties”..” par dziesmu stāsta “Instrumenti” mūziķis Reinis Sējāns.

Pilns Daugavas stadiona koncertieraksts, kura režisors ir Juris Matuzelis (PEPE FX), skatāms LMT mājas viedtelevīzijā un straumēšanas platformā “LMT Straume”

 

 

 

» Lasīt vairāk

13

Dec

Klajā nāk “RIGaLIVE“ sarakstīts singls “Mazā Parīze”

Klausītājiem tiek nodots jauns, šī gada pavasarī dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE“ sarakstītais singls “Mazā Parīze”. Dziesma tapusi autoru kolektīvā, sadarbojoties Annai Kristai (skatuves vārds AnnaKrista) Ostrovskai, Mārai Upmanei-Holšteinei, Kārlim Auzānam, Kristapam Ērglim, kā arī Dj Rudd.

Dziesmu “Mazā Parīze” izpilda jaunā dziedātāja Anna Krista, kuru plašāka publika iepazina šoruden kā televīzijas šova “XFaktors” dalībnieci.

"Ar Annu Kristu strādāt ir viegli - viņa ir atsaucīga, enerģijas pilna un ļoti darbspējīga, un šis, pirmais singls, ir tikai priekšvēstnesis citām labām lietām! Mūsu komandas nejaušā satikšanās bija ļoti veiksmīga, kurā katrs kolosāli pienesa savu artavu," dziesmas tapšanu atceras Māra Upmane-Holšteine. Gandarījumu par kolektīvi produktīvo darbu pauž arī Kristaps Ērglis, kurš kopā ar Dj Rudd veicis dziesmas pēcapstrādi, padarot dziesmas skanējumu enerģisku.

"Mazā Parīze" tapa jau pirmajā “RIGaLIVE” dienā, Anna Krista stāstījusi Mārai par aktuālajiem notikumiem savā dzīvē, kurus Māra veikli fiksējusi dziesmas teksta veidolā. Savukārt frāzes “Mazā Parīze” ierosinātājs bijis Kārlis Auzāns, kura vadībā dziesmas melodija tika ietērpta harmonijā.

Anna Krista atceras: "Tolaik biju izšķīrusies no ilglaicīgām attiecībām un man īsti nebija, kur dzīvot. Tādēļ manas draudzenes man bija iedevušas savu māju atslēgas, rūpēdamās par to, lai man būtu, kur palikt, kamēr es atrodu jaunu dzīvesvietu. Un tā arī sākas dziesma, man dziedot "ar atslēgām piecām". Katrā dziesmas pantā ir ietverta daļa no mana stāsta. Es nezinu, kā Māra to paveica - kad es beidzu stāstīt, dziesmas vārdi bija gatavi!"

Dziesmu rakstīšanas nometne “RIGaLIVE” kopš 2017. gada kopā pulcē pieredzējušus un jaunus mūziķus, veicinot sadarbību kā dziesmu tapšanā, tā arī kontaktu un zināšanu apmaiņā.  “RIGaLIVE”  piedalās ne vien Latvijas, bet regulāri viesojas arī mūziķi no ārzemēm. Dziesma “Mazā Parīze” tika sarakstīta nometnes ceturtajā sesijā, kas notika šī gada aprīlī, kopā pulcējot vairāk nekā 30 mūziķus. Savukārt piektajā “RIGaLIVE” sesijā šajā rudenī piedalījās 32 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Krievijas.

Dziesmu rakstīšanas nometni organizē “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” ar LaIPA un Kultūras ministrijas atbalstu.

» Lasīt vairāk

12

Dec

Krāšņi tērpi un stāvovācijas “Reiz Ziemassvētkos 2” atklāšanas koncertā

Vakar, skatītāju pilnībā piepildītā VEF Kultūras pils lielajā zālē, ar stāvovācijām noslēdzās Guntara Rača un grupas “Saldās sejas” koncertu sērijas “Reiz Ziemassvētkos 2” pirmais koncerts. Šo sestdien koncerts notiks Rēzeknē, bet svētdien Cēsīs, kur izsludināts arī papildkoncerts, jo pirmais koncerts plkst. 15.00 ir jau pilnībā izpārdots.

Koncertā VEF Kultūras pilī bez Guntara Rača un grupas “Saldās sejas” dalībniekiem uzstājās arī dziedātāji Ivo Fomins, Katrīna Bindere, Kristena Cīrule un Mārtiņš Ruskis. Savas solo dziesmas izpildīja arī grupas dalībnieks Jānis Narkevics Jr. Jau otro gadu kopā ar pārējiem ir arī bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”, kuri uzstājās gan ar solo dziesmām, gan arī duetos ar lielajiem dziedātājiem.

Koncertā izskanēja daudz pirmatskaņojumi. Pateicoties Guntara Rača sadarbībai ar Raimondu Paulu, grupa tikusi pie 4 jaunām un tematiski atbilstošām Maestro dziesmām. Arī Mārtiņš Ruskis izpildīja vairākas šajā tandēmā radītās dziesmas no sava jaunākā albuma “Piparmētru tēja”, bet papildus tām arī divus savus jaundarbus - Baltā ģitāra” un pavisam svaigo dziesmu “Sniegavīrs”. Koncertā skanēja arī Tomasa Kliena, Ainara Virgas, Zigfrīda Muktupāvela un grupas jaunpienācēja Ginta Staneviča dziesmas ar Rača vārdiem. Neiztika arī bez pasaules populārāko dziesmu pārlikumiem. Uz skatuves un zālē vakar valdīja prieks un aizrautība. Izskanot dziesmai “Klusa nakts, svēta nakts”, skatītāji mirdzot mobilo tālruņu lampiņām, godinot dziesmu un mūziķus, piecēlās kājās.

Koncertā autora lasījumā bija klausāmi arī dzejoļi no Rača jaunākajām grāmatām “Mīlestība ir” un “Reiz Ziemassvētkos”.

Pēc koncerta autors sniedza autogrāfus un uzklausīja klausītāju viedokļus un emocijas.

Koncerti “Reiz Ziemassvētkos 2” vēl notiks sekojošās vietās:

14.12. – Latgales vēstniecība “Gors”, Rēzekne, plkst. 1800

15.12. – Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, plkst. 1500 (izpārdots) un 1900 (papildkoncerts)

20.12.–  Kalnu k/n, plkst. 1900

21.12. – Teātra nams “Jūras vārti”, Ventspils, plkst 1500

22.12. – Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”,  plkst. 1500 (izpārdots) un 1900 (papildkoncerts).

Biļetes Biļesuparadīzes kasēs un internetā.

» Lasīt vairāk

12

Dec

LEILALI kopā ar savu grupu nāk klajā ar singlu/videoklipu dziesmai “Mīļais Draugs”

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, LEILALI aicina atminēties par to, ka mēs neesam vieni. Katra cilvēka dzīvē ir tie mīļie cilvēki, kuru sirds atbalsts un mīlestība ir neizmērojami dziļa un sirdi sildoša. Dziesma “Mīļais Draugs” ir veltījums un pateicība šiem cilvēkiem par klātbūšanu kā dzīves priecīgajos, tā arī drūmajos brīžos.

“Mīļais Draugs” dziesmu papildina sirsnīgs videoklips, kurš ir  veidots no personīgajiem  dzīves arhīviem, svinot tos, šķietami mazos mirkļus, kuri  ienes gaišumu  un liek atminēties par mīļajiem.

Dziesma Spotify
LEILALI grupas sastāvu veido Leila Alijeva, Ieva Rūtentāle, Rihards Lībietis, Matīss Akurāters. Vairak par LEILALI
» Lasīt vairāk

12

Dec

Fredijs vairs nedziedās - atvadu singls

Pieminot Džona Lenona traģisko bojāeju, kad Ņujorkā ar pieciem revolvera šāvieniem viņš tika nogalināts, un Fredija Merkūrija pāragro aiziešanu aizsaulē, izdota dziesma “Fredijs vairs nedziedās. Tas ir grupas Katrina Gupalo & the Black Birds atvadu singls, kas tapis sadarbībā ar elektroniskās mūzikas guru - Orioli.

Dziesmā iešifrēti motīvi no Fredija Merkūrija, The Beatles, Džeimsa Brauna un Maikla Džeksona mūzikas. Tajā ir protests un kosmoss kā iedvesmas un ģenialitātes rašanās sinerģija. “Frediju sarakstīju pirms gada, vēl pirms lielajām diskusijām ap Evijas Vēberes “Svētku dienas” interpretāciju. Sajutu, ka gaisā virmo lielas pārmaiņas. Nāk jauna mūzika, ļoti daudzveidīga un neparasta mūzika. Tā pagaidām netiek pieņemta, bet neapturami meklē ceļu pie sava klausītāja. Jā, Fredijs Merkūrijs, Džons Lenons un citi mūzikas grandi vairs nekad nedziedās, bet tas nenozīmē, ka viss ir beidzies. Ka visas labās dziesmas jau ir uzrakstītas, visas izcilās filmas nofilmētas. Pasaule attīstās, un kas zina, varbūt kāds maziņš Fredijs Merkūrijs tieši šobrīd ir piedzimis tieši Latvijā?” - atklāj dziesmas autore Katrīna Gupalo.

Mūzikas video filmēšana, ņemot vērā šo tagadnes un pagātnes momentu, simboliski notika leģendārajā latviešu velosipēdu ražotnē Ērenpreiss Original. Dziesmas kodols ir par atbrīvošanos no sabiedrības radītā nepārspējamās ģenialitātes kulta, par atļaušanos iet savu ceļu, un būt brīvam radošumā. Veco un jauno pasauli video savienojuši klipa veidotāji Katrīna Gupalo un Jānis Romanovskis. Stila māksliniece Iveta Vecmane, grima māksliniece - Anita Intaite. Klipā izmantoti dizaineres Lienes Grīnbergas tērpi (zīmols  Public Makes Image).

Ģitāras virtuozo solo iespēlējis Miķelis Vanags, savukārt basa un kolorītās piebalss partijas autors ir Kristiāns Kosītis. Skaņu režisors un producents - Aleksandrs Volks. Dziesma “Fredijs vairs nedziedās” pieejama Spotify, iTunes, Deezer un citās mūzikas straumēšanas platformās.

Šonedēļ dziesma savu pirmizrādi piedzīvoja radio SWH, taču skaņdarba dzīvo versiju klausītāji varēs baudīt Rīgas Ziemassvētku koncertos, kuri notiks 25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē.

» Lasīt vairāk

11

Dec

Rīgas Modes publisko skeitborda video un aicina uz gada noslēguma balli klubā One One

Grupa Rīgas Modes laiž klajā video singlam “Mēs Braucām Visu Nakti” un aicina uz gada noslēguma balli 20. decembrī, klubā One One (Šarlotes iela 18a).

Jaunais video tapis sadarbībā ar pašmāju skeitborda kustību “RajonTV” – klips uzņemts Rīgā un tās apkaimē.

Savukārt dziesmas “Mēs Braucām Visu Nakti” ierakstā piedalījies saksofonists Mikus Solovejs, kurš iepriekš darbojies apvienībā “Kuba”, kā arī citos mūziķu sastāvos.

Rīgas Modes šogad pēc ilgāka laika atgriezušies pie klausītājiem ar jaunu mūziku un patlaban strādā pie sava otrā pilnmetrāžas albuma, kuru lielā mērā iedvesmojis tā saucamais “sophisti-pop” mūzikas novirziens. “Mēs Braucām Visu Nakti” seko pirmajam topošā ieraksta priekšvēstnesim, dziesmai “Savvaļas Zirgi” un ir pieejama mūzikas straumēšanas platformās.

Jauno muzikālo materiālu būs iespējams dzirdēt jau 20. decembrī, kad Rīgas Modes sniegs solo koncertu klubā “One One”, kas ir bijusi īpaša vieta grupas līdzšinējā darbībā. Viens no balles īpašajiem viesiem būs Radio SWH raidījuma “Mazā sestdiena” vadītājs Little Freddy, kurš sniegs savu deju vakara DJ setu.

Biļetes uz koncertu ir iegādājamas “Biļešu Servisā”. Šobrīd tās pieejamas par 10 eiro, bet tuvojoties pasākumam biļetes kļūs dārgākas.

» Lasīt vairāk

10

Dec

Grupa “CREDO” brīdina: tā strauji tuvojas

Grupa “CREDO” uz skatuves ir jau 45 gadus. Šajā laikā ir piedzīvotas neskaitāmas sastāva maiņas, panākumu un klusuma periodi, taču nekad nav mainījies tās dalībnieku radošais gars un arvien ir tikušas sacerētas jaunas dziesmas. Daudzas melodijas grupai savulaik uzticējis Raimonds Pauls, bet tikpat daudz dziesmu šajos gados ir pašu grupas dalībnieku rakstītas.

Tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem un gadumijai, ir tapusi jauna dziesma, kuru grupas šī brīža sastāvam, pieaicinot vārdu autoru Guntaru Raču, uzticējis viens no grupas agrākajiem dalībniekiem Edgars Silacērps.

Dziesma “Brīnumu nakts” stāsta par vientuļu ceļinieku, kurš dodas uz mājām, lai kopā ar saviem mīļotajiem sagaidītu gada gaidītāko brīnumu. Ir vientuļi, ir auksts, taču nojauta par drīzu satikšanos sasila sirdi, “..jo tuvojas brīnumu nakts...”.

Dziesmas ierakstā piedalījies Guntis Veits (balss), Guntars Endzelis (ģitāra), Aivars Vīksna (bass) un Gundars Lintiņš (bungas). Studijā “Factory Sounds” to visu ierakstīja, miksēja un māsterēja Gints Stankevičs. Dziesma jau ir pieejama visos populārākajos mūzikas straumēšanas un lejupielādes servisos, tostarp Spotify, iTunes, Deezer, YouTube un Apple Music.

Tuvākajā laikā plānots vēl vienas jaunas dziesmas ieraksts, bet tikmēr grupas līderis Guntis Veits brīdina: “Tā nakts strauji tuvojas. Esiet gatavi visvisādiem brīnumiem, jo tie patiešām notiek. Arī mūsu jaunās dziesmas tapšana ir viens no tādiem brīnumiem.”

» Lasīt vairāk

10

Dec

Raimonds Pauls dāvina grupai “Saldās sejas” 4 jaunas dziesmas. Noklausies pirmo!

Gatavojoties koncertu sērijai “Reiz Ziemassvētkos 2”, kura sāksies jau rīt, 11. decembrī ar koncertu “VEF Kultūras pilī”, Guntars Račs un grupa “Saldās sejas” griezās pie Maestro Raimonda Paula ar lūgumu uzrakstīt kādu jaunu dziesmu. Maestro bija ļoti atsaucīgs un uzdāvināja grupai ne tik vien vienu, bet četras jaunas dziesmas, kuras nu ir iekļautas jaunajā koncertprogrammā.

Vienu no tām grupa jau paspēja ierakstīt studijā un ar prieku šodien publicē! Dziesmas “Prieka sniedziņš” ierakstā pieaicināta grupas pastāvīgā soliste Katrīna Bindere, bet pavadījumu iespēlēja Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass) un Guntars Račs (bungas), kurš ir arī visu 4 jauno dziesmu vārdu autors.

Guntars Račs: “Dziesmas pamatā ir dzejolis no pērn izdotās grāmatiņas “Reiz Ziemassvētkos”. Dziesma ir stāsts par laiku, kad visas mūsu domas kļūst gaišākas, un mēs kļūstam atvērti visam labajam. Tas ir arī laiks, kad mēs gaidām kaut ko līdzīgu novērtējumam. Tieši tāpēc es rakstīju par Dievu, kurš šajā laikā dala savas balvas, uzmanību veltot, ikvienam no mums. Tās lielākās, protams, saņem tie, kuri darījuši labas lietas.”

Dziesmas teksta video izmantoti Latvijā filmēti kadri. Filmēts tajās dažās sniegotajās dienās, ar kurām pasaule mūs uz dažām dienām apveltīja novembra beigās.

Dziesma pieejama visās populārākajās pasaules mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

“Reiz Ziemassvētkos 2” koncertu norises vietas:

11. decembrī plkst. 19.00 – Rīga

14. decembrī plkst. 19.00 – Rēzekne

15. decembrī plkst. 15.00 un 19.00 – Cēsis

20. decembrī plkst. 19.00 – Kalnu kultūras nams

21. decembrī plkst. 15.00 – Ventspils

22. decembrī plkst. 15.00 un 19.00 – Liepāja

» Lasīt vairāk

10

Dec

Hiphopa izpildītājs SANDIS laiž klajā debijas EP «SEV»

5. decembrī hiphopa izpildītājs un mūzikas producents SANDIS, īstajā vārdā Sandis Kalniņš, izdeva savu debijas EP “SEV”. "EP koncepcija, nosaukums un tituldziesma “SEV” runā par laika posma noslēgšanos, kas nav ļāvis doties tālāk un mesties jaunos izaicinājumos. Savā ziņā tas simbolizē viedokli, kas iekšēji tirda, bet paliek cilvēkos. Lai arī kas notiktu, pēc negaisa vienmēr būs saule.” stāsta SANDIS.

“SEV” ir SANDA pirmais mazā izmēra albums, kas tapis 2019. gada rudenī. Tajā iekļautas 4 dziesmas, tostarp singls "Rauts". Albums pieejams straumēšanas servisos "Spotify", "Deezer","iTunes", kā arī citos.

SANDIS līdz šim sadarbojies ar tādiem mūziķiem un mūziķu projektiem kā KOHORTA, Dzelzskalns, Puriic, Grafomāns, Strauts, Retrace My Life, Harta un citiem.

» Lasīt vairāk

10

Dec

Grupa "the eve" laiž klajā debijas albumu "Tu Mana Vintage" un izziņo koncertu

Grupa “the eve” laiž klajā savu debijas albumu “Tu Mana Vintage” un izziņo jaunā EP  prezentācijas koncertu 21. decembrī, sestdien, plkst 22:00 The Sinners Club, Rīgā (Grēcinieku ielā 11a-3).

Grupa ir dibināta 2018. gadā. Tās sastāvā ir Evelina Homcenko (solo), Patriss Valdemārs (taustiņi, ģitāra) un Toms Klikičš (bungas). Jaunajā EP ir 5 dziesmas latviešu valodā, kurās realizētas visu trīs grupas dalībnieku muzikālās fantāzijas un ambīcijas.

Albuma mūzikas autori ir paši grupas dalībnieki, taču dziesmas vārdus albumam sarakstījis Patriss Valdemārs, izņēmums ir dziesmas "Femme Fatale", kur vārdus rakstīja arī Estere Smeltere un "Burbuļtējām" - Aleks Rei.

Albums pieejams straumēšanas vietnēs Spotify, Deezer Music, Apple Music, taču fiziskā formātā to varēs iegādāties jau tuvākajās nedēļās.

Albumu producējis "stabu iela records". Albumu miksējis Patriss Valdemārs. Albumu māsteroja Patriss Valdemārs un Jānis Dubavs. Albuma noformējumu veidoja Marta Folkmane.

» Lasīt vairāk