Latvijas Mūzikas Ziņas

May

15

May

Mūziķis Saule nāk klajā ar pirmo EP "Bloom"

"Bloom" iekļauj 6 dziesmas ar "Alone" kā pašu EP centru. Šajā projektā vēlējos definēt savu skaņu un spert pirmos soļus pretīm lielajam albumam. "Bloom" raksturo nostaļgiskas, bet tomēr siltas enerģijas, kuras caurvijas netikai muzikālajā pavadījumā, bet arī liriskajā vēstijumā. 

» Lasīt vairāk

14

May

Mūzikas platforma DOMOFONS iepazīstina ar sava projekta DOMOTAPES trešo epizodi ar DJ Fabio Veranda

Šodien, 14. maijā plkst. 22.00, mūzikas platforma DOMOFONS laidīs klajā savu trešo epizodi no projekta DOMOTAPES - DJ subkultūras brīvās skatuves Youtube platformā – ar Fabio Veranda DJ setu.

Domofons ir mūzikas platforma, kas savieno mākslinieku un baudītāju – “mēs iestājamies par kvalitatīvu un brīvu saturu. Saturu, kurš sevī neietver nekādus rāmjus, pieņemtās sabiedrības normas vai uzskatus” – saka Domofons producents Mārtiņš Goldbergs.

Līdz šim Domofons savā YouTube kanālā www.youtube.com/domofons ir izlaidis 16 “Dzīvās sesijas,” kurās uzstājās dažādu žanru mūziķi. Šī gada 16. aprīlī Domofons uzsāka savu jauno projektu, kas saucas DOMOTAPES, kas pārstāv DJ subkultūru, lai to attīstītu un aktualizētu šāda veida DJ setu klausīšanos. Tā ir 45min DJ performance, nostrādāta līdz sīkumam gan audiāli, gan vizuāli. Katrā epizodē uzstājas viens dīdžejs un katra pārraide tiek translēta kā pirmizrāde, tādā veidā skatītājiem ir iespēja čatot onlainā, vērojot DJ setu kopā, un sajust veco labo piektdienas ballīšu sajūtu.

Pati komanda par DOMOTAPES projektu izsakās šādi: “DOMOTAPES ir DJ subkultūras brīvā skatuve, kurā labākie no labākajiem var dalīties savā mākslā. No kliedzoša reiva līdz plates skrāpējienam, DOMOTAPES ieraksti ir šeit, lai iekustinātu mūsu dienu nedzirdētos ritmos!”

Pirmajā epizodē uzstājās DJ Magnuss Eriņš un otrajā epizodē - DJ Makree jeb Mārtiņš Makreckis.

Šodien plkst. 22.00, trešajā epizodē uzstāsies noslēpumainais DJ Fabio Veranda. Spied uz linka, lai nepalaistu garām šī vakara DJ setu.

» Lasīt vairāk

13

May

Imants Daksis publicē Latvijai veltītu dziesmu un videoklipu

Imanta Dakša dziesmas “Brīvības dziņa” videklipa režisors Jāzeps Podnieks vēsta: “Var iztirzāt videoklipa konceptu un tā izpildes nianses, taču primitīvi izsakoties, filmējām pieklājīgā pankā - kortelītis, pāris cigarešu paciņas uz dzelzceļa sliedēm pie Zemitānu tilta.

Videoklipā izmantoti arhīva materiāli no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, kas dažbrīd harmoniski mijiedarbojas, bet dažbrīd – konfliktē ar dziesmā paustajiem motīviem. Pārējais materiāls operatora-inscenētāja Ritvara Blukas izpildījumā filmēts ar rokas kameru uz Hi8 kasetēm”.

“Brīvības dziņa” ir singls no Imanta Dakša gada nogalē gaidāmā albuma “Vientuļās revolūcijas”, kuru ievadīja mūziķa pērn izdotais minialbums “Ilgais ceļš kapos”.

Spotify

Videoklipa režija un montāža - Jāzeps Podnieks, operators-inscenētājs - Ritvars Bluka, VFX - Sintija Andersone, videoklipā piedalās Austrums, Anna Kalnā, Miķelis Vanags un Imants Daksis.

Dziesmas ierakstā piedalījušies: Imants Daksis - balss, ģitāra un skaņu efekti, Kristīne Ādmine-Liepa - kokles, Miķelis Vanags - elektriskā un akustiskā ģitāra, Toms Valmiers - kontrabass, Mikus Čavarts - sitamie instrumenti, Mārtiņš Krastiņš - skaņu producents. Mūzikas un vārdu autors - Imants Daksis. Ieraksts veikts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

» Lasīt vairāk

13

May

Apvienība BANDA BANDA izdod dziesmu “GANGx100”

Latvijas repa mūzikas pasaulē sevi piesaka jauna apvienība BANDA BANDA, kurā apvienojušies Latvijā jau zināmi reperi – Steps, rolands če, xantikvariāts un PRUSAX.

BANDA BANDA ir četru jaunās skolas smagsvaru - Stepa, rolands če, xantikvariāta, PRUSAX apvienība. Ideja par šāda kolektīva izveidi radās pēc dalībnieku kopējā koncerta “PALIEC SKOLĀ” 2019. gada rudenī. “Pēc koncerta sapratām, ka šāds sastāvs ir nepieciešams gan klausītājiem, gan mums pašiem”, apgalvo reperi.

“Šajā dziesmā mēs vienkārši esam mēs. Nevarējām un, visticamāk, nemaz nebija jēgas censties atrast citu veidu, kā pieteikt šo jauno projektu. Sauciet šo par klasisko BANDA BANDA pieeju,” stāsta apvienības pārstāvji.

Klausies dziesmu šeit.


Singla “GANGX100” autori ir Artūrs Staprēns, Rolands Čivčs, Reinis Jurkovskis un Rihards Jānis Ķullītis, to producējuši Klimonglue un rolands če.

» Lasīt vairāk

12

May

Sevi piesaka producents ArtifexLV

”Seja, kas smejas” ir pirmais producenta ArtifexLV singls, taču jau šogad gaidāms debijas EP, kurā plānots sadarboties ar dažādiem mūziķiem.

ArtifexLV –  projekts, kura ietvaros ir plānots  radīt dažāda rakstura un žanru orģinālmūziku, sadarboties ar Latvijā zināmiem un jauniem māksliniekiem.

Dziesma liek domāt par to, kāpēc reizēm valkājam maskas. Vai tas ir labi vai slikti? Nav vienas atbildes uz šo retorisko jautājumu. Vai vispār kādam ir tiesības izteikt viedokli par otra vēlēšanos uzlikt vai noņemt  masku. Un runa šoreiz nemaz nav par covid pandēmiju, bet par visparastāko cilvēka vēlmi sevi pasargāt no kritizējošiem skatieniem un runām.

Tomēr jāatzīst, ka valkāt masku un nesaaugt ar to, ir stipra cilvēka pazīme. Ir mirkļi, kad jābūt patiesam ne tikai pret citiem, bet galvenokārt pašam pret sevi, jo citādi maska var sākt smieties par maskas valkātāju.

» Lasīt vairāk

11

May

Par dziedātāju kļuvusī stjuarte Agamma izdod jaunu singlu un klipu

Pandēmijas dēļ bez darba palikusī stjuarte Agamma pērn nolēma pilnībā pievērsties mūzikai un ar skatuves vārdu Agamma izdeva radiosinglu “Alcatraz”, kas sekoja Krievijas dziesmu topos iekļuvušajam debijas hitam “Adrenalin”. Tagad Agamma laiž klajā savu jaunāko, trešo singlu “Viraži” jeb “Virāžas”, kam tapis arī videoklips.

Jaunā dziesma ierakstīta krievu valodā, veltīta personīgajā pieredzē balstītām mīlestības peripetijām un ir dāvana dziedātājai pašai sev dzimšanas dienā, kas ir tieši 11. maijā. Vienlaikus tā ir dāvana visiem, kam dzīvē gadījušās līdzīgas mīlestības likstas, kā arī tiem, kurus izmisumā dzen krietni ieilgušais pandēmijas laiks.

“Ar jaunās dziesmas un klipa palīdzību es vēlos vienot cilvēkus un likt saprast, ka viņi nav vieni savās grūtībās,” saka dziedātāja. “Tagad nav viegli visiem. Dziesma “Virāžas” ir sava veida aicinājums atbalstīt citam citu. Nevajag nolaist rokas, vajag iet dzīvē uz priekšu! Un katram no mums ir kāds sirdij tuvs cilvēks, ar kuru izveicam pastāvīgu dialogu un esam sadevušies rokās, lai arī dažreiz tikai domās.”

Dziesmas līdzautors ir Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, strādājošais producents Ivans Zmitrovičs, kurš sadarbojas ar vairākiem zināmiem māksliniekiem, tajā skaitā arī ukraiņu dziedātāju Svetlanu Lobodu, kas pārstāvējusi savu valsti arī “Eirovīzijas” dziesmu konkursā. Dziesma “Virāžas” apzināti radīta deviņdesmito gadu stilistikā, kas ir sava veida iegremdēšanās dziedātājas bērnībā – laikā, kas ļauj atcerēties daudzas patīkamas atmiņas.

Jaunā singla video tapis iespaidīgajā Rubelhālī tuksnesī, kas iesniedzas arī Dubaijas emirātā. “Vēlējos aizlidot uz vietu, kur iespējams visu sākt no nulles,” izvēli filmēt klipu tuksnesī komentē dziedātāja. “Tuksnesis ir vieta, kur nekā nav, kas nozīmē, ka tā ir visīstākā vieta, kurā dzimt kaut kam jaunam.” Klipa režisore ir atzinību arī ārvalstīs guvusī Latvijas režisore Jūlija Kova, bet kostīmmāksliniece – Ksenija Krasnodembska, kura strādājusi arī ar latviešu aktieriem Rēziju Kalniņu, Kristīni Nevarausku, Juri Žagaru, Mārtiņu Vilsonu, Andri Keišu un Mārtiņu Kalitu seriālā “Bezvēsts pazudušās”, kā arī bijusi kostīmmāksliniece “Amazon” studijas seriālā “Britannia”. Jaunajā videoklipā redzama arī “TikTok” blogere no radošās apvienības “Latvian Sisters”, kam ir 1,7 miljoni sekotāju.

Agammas radošais ceļš aizsākās ar negaidītiem panākumiem Krievijas dziesmu topos un uzaicinājumu piedalīties Krievijā ļoti populārajā kanāla TNT televīzijas šovā “Borodina pret Buzovu”. Tas pamudināja bez darba palikušo stjuarti turpināt popdziedātājas karjeru un radīt dziesmu “Adrenalin”, kas tika pamanīta arī Latvijas radiostacijās un citos masu medijos. “Esmu sapratusi, ka nevajag turēt savas sajūtas pie sevis,” piebilst Agamma. “Labāk tās realizēt radoši. Iedvesmu var smelties arī brīžos, kad viss ir slikti…”

Jaunais singls “Virāžas” no 11. maija pieejams lielākajos straumēšanas servisos.

» Lasīt vairāk

11

May

“Peldētājs” iepeld Latvijas popmūzikas viļņos

Jaunā dziedātāja un autore Loreta Reide un pieredzējušais producents Reinis Briģis, kuri sastrādājās pagājušā gada vasarā, dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE#6”,  publisko dziesmu “Peldētājs”.

Dziesma “Peldētājs”  stāsta par cilvēku, kas daudz runā un maz dara, bet beidzot ir nolēmis uzņemties vadību pār savu dzīvi. Dziesma paliks prātā ar viegli ironisko tekstu un viegli dungojamo piedziedājumu, kas ir Reiņa Briģa pienesums, savukārt Loreta Reide pantiņos uzbūrusi ainu par kopējo situāciju. Radošajā kolektīvā muzikālo artavu  devis arī Mārtiņš Rudzītis, savukārt dziesmas pēcapstrādi veikuši Krišjānis Geidāns un Kaspars Ansons.

 “Tā ir labdabīga iesmīnēšana par lieliem vīriem, kas ārpus savas komforta zonas kļūst maziņi,” dziesmu raksturo Reinis.

“Lai gan šajā dziesmā galvenā varoņa loma tikusi puisim, mums visiem ir kāda lieta, ko iemācāmies vai uzdrīkstamies krietni vēlāk, nekā bijām vēlējušies, “ saka Loreta.

Dziesma Spotify

Pie dziesmas videoklipa izveides strādāja pašmāju uzņēmums “371 Production” kura komandā ietilpst šī videoklipa režisors Bruno Rejs Corns un operators/montāžists Marks Landmanis. ''Loreta mums deva lielu ideju brīvību, līdz ar to atlika tikai vienoties par videoklipa kopējo noskaņojumu un konceptu. Noķērām īsto ''vilni'' un radījām šo sapņaino peldētāja stāstu.''

Loreta Reide ir 16 gadus veca dziedātāja un dziesmu autore, kas ar savu mūziku plašāku publiku iepazīstināja 2020. gadā. Singlus “Zāles”, “Ieroči” un “Stāvi manā priekšā tu” labi uzņēma Latvijas radiostacijas, savukārt 2020. gada maijā izdotais EP albums “Ieroči” tika nominēts “Zelta Mikrofons 2021” kategorijai “Debija”. Ar singlu “Stāvi manā priekšā tu” Loreta uzstājās “Zelta Mikrofons 2021” apbalvošanas ceremonijā. Šajā gadā viņa pastiprināti apgūst mūzikas producēšanu gan pie vietējiem speciālistiem, gan plāno studijas ārzemēs.

» Lasīt vairāk

11

May

Dokumentālists Ivars Zviedris sadarbībā ar “Duceli” radījuši muzikālu manifestu

Ivars Zviedris kopā ar grupu “Ducele” ir radījuši jaunu publicistiski muzikālu manifestu – Viļņa Baumaņa dziesmas “Dzintarjūra” video. Dziesmas radīšanas vēsture aizsākusies pagājušā gadsimta 70. gados, kad to izpildīja trimdas latviešu muzikālā apvienība “Trīs no Pārdaugavas”, kuru dziesmas iekļautas jaunākajā “Ducele” albumā un aprakstītas nesen izdotajā Noras Ikstenas grāmatā “Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts”.

Arnis Veisbārdis: “Šajā videoklipā, dziesmas “Dzintarjūra” iedvesmoti, vēlējāmies pateikt to, ka nav nekā mīļāka par Dzimteni, dzimto valodu, tēva mājām, sieviņu, draudzeni, bērniem, mazbērniem, tuviniekiem, draugiem un citiem tuvumā vai tālumā mītošajiem “dzintara gabaliņiem”, bez kuriem jēdziens “Dzinatrjūra” mums nebūtu nedz simbols nedz metafora.

Nekad nav par vēlu sevī atklāt īstā un vienīgā brīnuma apjausmi, ieraudzīt vienreizīgo un mūžīgo skaistumu, kas mums ikdienā atrodas tepat līdzās. Visi Ivara Zviedra veidoto dokumentālo filmu kontroversālie varoņi, ir mūsu “Dzintarjūras” vai “Dzintarzemes” ekosistēmas atšķirīgie, neparastie un unikālie dzintara gabaliņi, kurus ir vērts iepazīt un tajos atklāt daļu no sevis.”

Videoklipa režisors, operators un producents – Ivars Zviedris

Videoklipa līdzproducenti - Mārcis Kalniņš, Andris Alviķis, Artūrs Uškāns, Arnis Veisbārdis

Videoklipa montāža –  Zane Mace un Mārcis Kalniņš

Grafiskais dizains un krāsu korekcija – Haralds Ozols

Klipā izmantoti kadri no Ivara Zviedra dokumentālajām filmām

Noras Ikstenas grāmatu un Duceles CD varat pasūtīt šeit: https://bit.ly/2SGZaNJ

Grupas albums “Trīs no Pārdaugavas dziesmas” pieejams Spotify un citur

Fakti:

2000.gadā Latvijā bija 2,4 mlj iedzīvotāju.

2021.gadā, vadoties no CSP metodoloģijas, Latvijā ir 1,93 mlj iedzīvotāju.

EUROSTAT prognoze – līdz 2050.gadam Latvijā būs 1,5 mlj un līdz 2080.gadam 1 mlj iedzīvotāju.

Ducele: “ Kāpēc tā ir? Kāds tam ir iemesls? Vai tiešām, pēdējo trīs gadu desmitu laikā, mūsu politiskā un birokrātiskā bomonda vēlme ir bijusi iznīdēt Latviešu tautu, kura gadsimtiem ilgi ir dzīvojusi pie Dzintarjūras, Dzintarjūras krastā, tās Dzintara gabaliem izcīnot neatkarības cīņas, kopjot savu valodu, tikumu, attīstot un  pilnveidojot tikai sev pieņemamās dzīves vērtības?

Kas ir svarīgāks – daba, cilvēks vai alkatība un mantrausība? Kādi mēs esam? Kādi mēs būsim?”

Vai mums visiem nav pienācis laiks “uzvilkt sapņu buras” un darīt, lai Latviešu tauta dzīvotu pašpietiekama un  pārtikusi savā dzimtenē, savas Dzintarjūras krastos?

» Lasīt vairāk

11

May

Mūziķi Artūrs M un Ģirts L piedāvā noklausīties jaunu, emocionālu dziesmu, kuru veltījuši savām ģimenēm

Māmiņdienas izskaņā pašmāju mūziķi Artūrs M un Ģirts L piedāvā noklausīties jaunu, emocionālu dziesmu, kuru veltījuši ne tikai savām mātēm, bet arī pārējiem ģimenes locekļiem, kas arī ir pelnījuši būt novērtēti un mīlēti.

Šis skaņdarbs ir sveiciens un pateicība mātēm, tēviem un vecvecākiem par vārdos neaprakstāmu mīlestību, rūpēm un atbalstu, kas ticis sniegts līdz pat šai dienai. Laikam ejot, tikai piedzīvojot konkrētus dzīves notikumus, tiek apzinātas tādas vērtības kā vecāku klātbūtne un kopīgas atmiņas, kas nereti ikdienas steigā tiek aizmirstas.

"Ar nožēlu jāsaka, ka atrodoties ikdienas rutīnā, mēs bieži aizmirstam par pašiem svarīgākajiem cilvēkiem - mūsu vecākiem. Ar šo dziesmu mēs vēlējāmies atgādināt klausītājiem par cilvēkiem, bez kuriem viņu dzīves nebūtu iespējamas. Pat ja mēs paši paliekam vecāki, mums ir jāatrod laiks tos apraudzīt, uzklausīt un patiesi jānovērtē laiks, kas mums ir dots.", atzīst Artūrs M.

Mūziķi tic, ka šī dziesma liks klausītājiem ne tikai aizdomāties par saviem vecākiem, bet arī motivēs uzlabot vai pat atsevišķos gadījumos atjaunot ar tiem attiecības.

Dziesma tapusi "DFE" studijā pie pašmāju producenta un populārās grupas "Double Faced Eals" dalībnieka Mārtiņa Gailīša jeb Markas. Tā ir noklausāma vietnē YouTube, kā arī jau drīzumā būs pieejama arī citos populārākajos straumēšanas servisos.

» Lasīt vairāk

10

May

Rihards Bērziņš piedāvā jaunu dziesmu un video

Dziedātājs un dziesmu autors Rihards Bērziņš, piesakot gaidāmo albumu, kopā ar video izdevis dziesmu “Meitene pilsētā”.

“Tā ir dziesma par mīlestību. Par cilvēka iekšējo pasauli, kurā izvēlamies ielaist tikai pašus tuvākos. Man vistuvākais cilvēks ir mana otrā pusīte – Keita,”  atklāj Rihards.

Dziesmas mūzikas autors un producents ir Rihards Bērziņš, vārdu autors  Oskars Deigelis, ierakstu producents Reinis Briģis, vijoli iespēlējusi Viktorija Zukova. Videoklipu veidojis Dāvis Paugurs.

Rihards kopā ar Keitu audzina dēlu Taileru, kuram nupat nosvinēja 4 gadu jubileju.

“Pandēmijas laikā esam iemācījušies ļoti labi sadzīvot, sabalansēt savu laiku tā, lai pilnvērtīgi varētu gan audzināt dēlu, gan strādāt no mājām, gan nedaudz laika veltīt sev. Ja kādu dienu mājās esmu viens, tad to izmantoju jaunu dziesmu rakstīšanai un sociālajiem tīkliem, piemēram, Tiktok. To spēju darīt tikai tad, kad  mājās esmu viens,” atklāj Rihards.

Sociālajā tīklā Tiktok Rihardam ir vairāk nekā 8000 sekotāju.

Patlaban intensīvi tiek strādāts pie mūziķa debijas albuma, kura nosaukums un izdošanas datums vēl netiek atklāts, bet ir zināms, ka tajā tiks publicētas desmit oriģināldziesmas latviešu valodā country, pop un rock.

» Lasīt vairāk