Latvijas Mūzikas Ziņas

August

17

Aug

Grupa AGE OF STONES laiž klajā otro singlu “Tiek pielādēts un šauts” no septembrī gaidāmā albuma

Grupa “AGE OF STONES” ir atgriezusies un klausītājiem nodod savu otro singlu ar nosaukumu “Tiek pielādēts un šauts” no gaidāmā albuma, kas tiks izdots š.g. septembrī.

Pateicoties operatoram Uģim Brālēnam, aktierim Paulam Iklāvam, Valmieras Drāmas teātrim un “Cafe Tērbata”, tapis arī dziesmas video klips, stāsta grupas dalībnieki: “Šī dziesma tika sarakstīta pie Burtnieku ezera, mazā lauku namiņā, kur sienas bija noklātas ar dzīvnieku ādām un ragu trofejām. Uzturoties tur vairākas dienas, tie mūs neatstāja vienaldzīgus un par godu šiem dzīvniekiem, radās šī dziesma un video klips. Neteiktu, ka esam radikāli dzīvnieku aizstāvji, bet tur piedzīvotais radīja mūsos divējādas pārdomas par tēmu – medīt, lai izdzīvotu, vai dzīvot, lai medītu.”

Paldies par skaņu Reinim Kārkliņam (grupa “Franko Franko”)  un Ģirtam Laumanim (Hodila Records).

» Lasīt vairāk

17

Aug

Imants Daksis ar savu projektu The Bubble Gum expLOTION publicē atspirdzinošu videoklipu

Seksuālā sintīpopa trio The Bubble Gum ExpLOTION piedāvā jaunu videoklipu, kas būtu piestāvējis šīs vasaras karstākajam posmam. ““Limonāde” nu jau izskan kā nostalģisks veltījums lipīgai laimei, nepretenciozai baudkārei un sportiskai mīlestībai” - ar nelielu smeldzi vasaras beigu sajūtu pauž Imants.

“Limonādes” videoklipa režisors Kristaps Ločmelis ikdienā filmē meitenes peldkostīmos. Jau pēc pirmās dziesmas noklausīšanās viņam bija skaidrs, ka jāsadarbojas ar grupu. Tad arī radās ideja klipam, kuru viņš apvienoja ar Pētera Vīksnas filmēto koncerta materiālu no bāra "Aleponija". "Grupa, meitenes, limonāde - tur ir erotiska sinerģija. Kādam tas bija jānotver!" komentē Kristaps. Brīvajā laikā viņš dzer limonādi un fantazē par savu nākamo eksotisko sapņu atvaļinājumu.

Vārdi, mūzika - Imants Daksis, producents - Mr. Myster, vokāls - Imants Daksis, Anna Kalnā. Meitenes klipā - Klinta Paegle, Sabina Ščerbina.

The Bubble Gum expLOTION izsaka pateicību veikalam Sexy Style par grupas solistes apgādāšanu ar jutekliskiem koncerta aksesuāriem!

» Lasīt vairāk

15

Aug

Zēns, kurš nekad negribēja būt pieaudzis – Mārtiņš Freimanis

Jau pēc divām nedēļām aizsāksies koncertu sērija “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”. Koncerttūrē visā Latvijā apvienojušies daudzi populāri, iemīļoti mākslinieki, kuri unikālās, pašu radītās versijās izpildīs M. Freimaņa zināmās un mazāk zināmās dziesmās, savukārt šo koncepciju un stāstu izveidot apņēmusies aktrise un režisore Marija Bērziņa.

M. Bērziņa stāsta: “Neviltotais bērna skatiens vīrieša ķermenī, bērnišķība labajā nozīmē, spēja brīnīties – tas bija Mārtiņa fenomens. Kad mēs kļūstam pieauguši, mēs kļūstam ļoti apdomīgi reizēm, bailīgi un neizmantojam trakas un drosmīgas idejas. Lai ko es varētu mācīties no Mārtiņa, tā ir viņa absolūtā drosme un bezkaunība, jo viņš metās uz galvas iekšā visārprātīgākajās avantūrās, nekad nezināja, kas no tā iznāks. Reizēm, protams, nepadevās tik labi kā plānots, bet reizēm šīs idejas ieguva brīnišķīgu rezultātu – tapa brīnišķīgi projekti un tika atklāti daudzi jauni talanti.”

Aktrise M. Bērziņa jau vairāk nekā desmit gadus ir Latvijas Nacionālā teātra štatā, savukārt šogad beigusi Režijas mākslas kursu Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā. Koncerttūre “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” būs viens no pirmajiem plašāk redzamajiem režijas darbiem – zīmīgi, jo savulaik M. Bērziņas profesionālo karjeru M. Freimanis kopā ar Mareku Bērēntu, grupas “Tumsa” menedžeri, ietekmējuši vistiešākajā mērā, iesakot aktrisi Ritas lomai seriālā “Neprāta cena” (vēlāk arī “Ugunsgrēks”).

M. Freimanim šogad veltīts ne tikai jaunais mūzikas albums, bet arī biogrāfiska grāmata, kurā mūziķa laikabiedru un draugu atmiņās ieskatījusies Daiga Mazvērsīte. Grāmatas atvēršanas svētki tiks aizvadīti tieši koncerttūres pirmajā vakarā, 28. augustā Dzintaru koncertzālē.

M. Bērziņa uzsver: “Kad es lasīju grāmatas manuskriptu, Daiga bija pievērsusi uzmanību četrām mīļākajām Mārtiņa bērnības grāmatām – “Vinnijs Pūks un viņa draugi”, “Mana ģimene un citi zvēri”, grāmatām par trollīšu Muminu piedzīvojumiem,  kā arī “Pīters un Vendija”. Pēdējam es pieķēros īpaši, jo grāmatas virsraksts ir “Zēns, kurš nekad negribēja būt pieaudzis”. Pīteram Penam vienmēr bija Nekurnekadzeme, kur paslēpties no realitātes. Un kas vēl svarīgāk – aizvest tur arī savus draugus, lai viņi var tur izdauzīties. Kā teikts grāmatā – katram bija savs Mārtiņš, katram viņš bija citādāks, un visiem likās, ka viņi viņu pazīst vislabāk. Bet kāds Mārtiņš bija īstenībā – to zina tikai viņš pats.”

Koncerttūre “Mans draugs Mārtinš Freimanis” viesosies 28. augustā Jūrmalā, 22. septembrī Liepājā, 12. oktobrī Tukumā, 3. novembrī Jelgavā, 10. novembrī Aizputē, 30. novembrī Valmierā un 8. decembrī Rīgā.

“Man šķiet, ka uz skatuves drīkst kāpt tikai tie cilvēki, kuriem ir ko teikt – kuri ir traki tādā labā nozīmē un aizrautīgi ar to, ko dara. Un mums vajadzētu šo Pītera Pena bezkaunību paņemt un aiznest, un iedot cilvēkiem ne tikai vēlmi skumt, bet izlobīt no sevis un no Mārtiņa kaut ko šodienai – ienest savu personības daļu tajā visā. Ir pienācis laiks ne tikai gremdēties sērīgās atmiņās, bet saprast, ko mūsos Mārtiņš ir izmainījis un kas ir tā sirds stīga, kas Mārtiņa mūzikā šodien joprojām ir aktuāla,” aicina M. Bērziņa.

Biļetes uz koncertiem pieejamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

» Lasīt vairāk

14

Aug

Grupa “Kautkaili” publisko savu pirmo studijas singlu “Darbs”

Dziesmas “Darbs” autore ir grupas dziesminiece Kristīnes Pāže, kura dziesmas ideju radījusi jau pirms vairākiem gadiem, studējot Kopenhāgenā. Dziesmu producējis Didzis Bardo, līdzproducents Arnis Račinskis. “Stāsts ir par mūsu ikdienu un tās lielu daļu veidojošajiem darbiem, kas vienlaicīgi spēj mūs celt debesīs, bet tajā pašā laikā padarīt par vāverēm ritenī, kurā bez atelpas skrienam, līdz krītam” stāsta Kristīne.

“Darbs” ir pirmais priekšvēstnesis no “Kautkaili” gaidāmā albuma, kas iznāks jau šogad. Sadarbībā ar režisori Lindu Jakuboni un aktieri Ivaru Krastu, dziesmai tapis arī video klips.

Kristīne Pāže plašāku sabiedrības uzmanību guvusi sadarbojoties reperi Ansi, ar kuru kopā ierakstīta šobrīd viena no aktuālākajām dziesmām Latvijā - “Zemes stunda”

Singls “Darbs”  pieejams lejuplādei vai straumēšanai digitālajās platformās – Itunes, Spotify, Deezer.

“Kautkaili” ir Kristīne Pāže, Kaspars Vizulis un Didzis Bardo.

» Lasīt vairāk

12

Aug

Grupa "My Radiant You" laiž klajā "Ogres disko"

Grupa My Radiant You šo gadu ir iesākusi ar darbu pie sava jaunā studijas albuma "Horizonti" ieraksta. Albumā plānotas 12 dziesmas latviešu valodā. Albumu plānots izdot 2019 gada martā, taču līdz tam grupa nodos klausītājiem četrus singlus: "Ogres Disco", "Atnāc, pat ja līst", "Ja tu dejo" un "Horizonti"


Dziesma "Ogres disko" iezīmē jaunā albuma skanējumu. Savā skanējumā tā atsaucas arī uz MRY pirmo albumu "The City of Love" - indie pop ar nelielu astoņdesmito un deviņdesmito gadu piesitienu. Dziesma saglabā pilsētas pulsu un viegli uztveramajā mūzikā ir paslēptas un risinātas arī dziļākas problemas kā satikšanās un šķiršanās, ilgas un piepildījums, vientulība burzmā, kā arī aizmiršanās dodoties jaunos piedzīvojumos. 

Ieraksts tapis Kaspara Ansona studijā un tā tapšanā piedalījušies grupas uzticamie mākslinieki kā Didzis Bardovskis (bass), Kaspars Pļavnieks (bungas, perkusijas), Kaspars Vizulis (elektriskā ģitāra), Ilze Driksna (taustiņi), Jānis Driksna (vokāls, ģitāras). Dziesmas producents ir Kaspars Ansons, melodijas un teksta autors Janis Driksna, dziesmu miksējuši Krišjānis Geidāns un Kaspars Ansons, māsterējis Martijn Groeneveld (www.mailman.nl). Albuma vāciņa un singlu mākslinieciskais noformējums tapis sadarbībā ar dizaina kompāniju "Overpriced" (www.overpriced.design).

» Lasīt vairāk

9

Aug

Latviešu mūziķis Markus Riva uzsāk sadarbību ar unikālu fanu iesaistes platformu Fanvestory un izdod jaunu dziesmu angļu valodā.

Latvijā un arī ārpus tās plaši atpazīsatmais mūziķis un TV šova XFaktors vadītājs Markus Riva uzsācis sadarbību ar unikālu, Igaunijā bāzētu fanu iesaistes platformu Fanvestory, kuras ietvaros jebkuram mūziķa atbalstītājam ir iespēja tikt iesaistītam Marka radītājā mūzikā, ražotajās precēs, kā arī kļūt par nelielas autortiesību ienākumu daļas saņēmēju. Reizē ar sadarbības uzsāksānu, klausītāju vērtējumam tiek nodota arī pirmā dziesma, kas tapusi šī projekta ietvaros ar nosaukumu “Please Don’t Give Up”.

Liela daļa mūziķu nepārtraukti  meklē jaunus ceļus, kā ieinteresēt un aizraut savus fanus , bet mūsdienu mūzikas straumēšana un digitalizācija ir radījusi situāciju, kad klausītājs var noklausīties pāris dziesmas sekundes un Spotify sarakstā viegli  atrast citu mūziķi un dziesmu un kuru pārslēgties, nenoklausoties iepriekšējo līdz galam. Ir pazudusi ekskluzivitāte, tāpēc Markus Riva ir nolēmis fanu iesaisti pacelt citā līmenī kopā ar fanu iesaistes platformu Fanvestory.

“Esmu mūzikā no trīs gadu vecuma un esmu laimīgs veiksmīgi darot to, kas man visvairāk patīk – radot jaunas dziesmas un nododot tās klausītājiem. Visu to es nevarētu pinvērtīgi darīt bez saviem klausītājiem. Tāpēc esmu nolēmis uzsākt sadarbību ar Fanvestory, lai izrādītu pateicību saviem lielākajiem atbalstītājiem un dalītos ar savu mūzikas ienākumu daļu arī ar viņiem”, saka Markus Riva.

“Mēs izvēlējāmies Marku Rivu kā savu pirmo sadarbības partneri Latvijā, jo nav šaubu, ka viņam piemīt  dabisks talants kopā ar ievērojamu starptautisku fanu bāzi, kā arī pastāvīgu un strauju izaugsmi. Viņa fanu bāze aptver tādas valstis, kā Baltijas valstis,  Krievija, Ukraina, Kazahstāna, Baltkrievija un citas, kurās viņa dziesmas regulāri nokļūst lielāko TV mūzikas kanālu pastāvīgajās rotācijās, kā arī sasniedz pirmās pozīcijas radio un iTunes topos. Marka starptautiskās darbības dēļ, kā pirmo dziesmu sadarbībai un fanu iesaistei esam izvēlējušies dziesmu angļu valodā ar nosaukumu “Please don’t give up” “, piebilst Fanvestory vadītāja un īpašniece Birgita Karus.

"Please don’t give up” ir dziesma, kas sarakstīta Londonā, bet ierakstīta Rīgā, kopā ar producentu Kasparu Ansonu, ar kuru Markus Riva uzsācis sadarbību aizvadītā gada beigās ierakstot dziesmu “This Time” Supernovas dziesmu konkursam.

Dziesmas ideja un melodija radās maģiskās piecās minūtēs Londonas “Shoreditch” rajonā, Ace Hotelī, kas ir nozīmīgs kultūras un mākslas rajons. “No rīta pamodos, iegāju dušā, galvā sāka skanēt melodija un steidzos to piefiksēt ar numuriņā esošo ģitāru. Dziesmas fināla versija sanāca pavisam citā stilā, kā sākumā biju iecerējis, bet vienmēr radot un producējot mūziku, es uzticos Kasparam (Ansonam). Man ar viņu ir viegli strādāt, man patīk kā viņš redz un dzird mūziku”, stāsta Markus.

Dziesma “Please don’t give up” ir saldsērīgs autobiogrāfisks stāsts par attiecību glābšanu - mana sirds ir kā bungas sitieni, maršējot spēcīgi kā zaldāti. “Radot jauno albumu angļu valodā, katra dziesma ir ar savu autobiogrāfisko stāstu. Lielākais jaunā albuma iedvesmas avots noteikti ir pārdzīvojumi, pasaules iespaidi un mūsdienu laikmeta straujais ritējums.

Markus Riva arī beidzot ir izziņojis jaunā albuma angļu valodā izdošanas datumu. Jauno mūziku un dziesmu apkopojumu ar nosaukumu "I CAN” pilnā garumā varēs klausīties no 20. septembra. Paralēli notiek arī darbs pie albuma latviešu valodā.

Fanvestory ir tehnoloģiska investīciju platforma, kura ļauj mūzikas faniem atbalstīt mākslinieku un pirmajiem saņemt ekskluzīvu ieskatu topošajā mūzikā, mūziķu radītās preces, kā arī kļūt par nelielas autortiesību daļas turētāju, saņemot arī autortiesību atlīdzību par savu iesaisti. Līdz šim Fanvestory ir veiksmīgi sadarbojušies ar tādiem populāriem māksliniekiem, kā Tommy Cash, Tanel Padar, Liis Lemsalu un 26.jūlijā ir uzsākuši sadarbību arī ar Marku Rivu.

Informācija par platformu: www.fanvestory.com

» Lasīt vairāk

9

Aug

Grupa “Tautumeitas” prezentē singlu “Sadziedami” un izsludina papildkoncertu

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” šodien saviem klausītājiem piedāvā singlu “Sadziedami”, kas tapis sadarbībā ar vienu no Latvijas labākajiem producentiem - Reini Sējānu.  Tieši “Sadziedami” ir izvēlēta kā pirmā dziesma latviskākās un sievišķīgākās grupas debijas albumā ar nosaukumu “Tautumeitas”, kas tika prezentēts 30.maijā. Kopš albuma izdošanas brīža, tas veiksmīgi saglabā augstākās vietas Latvijas pārdotāko albumu topos.  

“Būsim godīgi - mēs nezinām, kas notiks. Ar mums un starp mums. Vienīgais, kas var būt īsts ir tagadne un uzmanība, ko cits citam veltām”, stāsta dziesmas mūzikas autore Lauma Bērza. “Tautasdziesma, no kuras iedvesmojoties tapis dziesmas piedziedājums, ir tradicionālās daudzbalsības paraugs. Tieši daudzbalsīga dziedāšana ir mūsu īpašais kultūras dimantiņš, kurš atspoguļo prasmi, apzinoties katram savas stiprās un vājās puses, būt kopā, saliet balsis vienā skaņā, nejautājot, kas notiks tālāk.”

Līdz ar singla “Sadziedami” prezentāciju, ir izsludināts arī grupas “Tautumeitas” koncerta Rīgā papildkoncerts, kurš notiks 29.septembrī koncertzālē “Palladium”. Biļetes ir iespējams iegādāties www.ekase.lv

Grupa “Tautumeitas” izveidota 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā “Tautumeitas” ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums par kopprojektu ar dūdu un bungu grupu “Auļi”. Maija sākumā tika izdots grupas pirmais videoklips dziesmai “Pāde”, bet jau 30.maijā Mūzikas namā “Daile” notika debijas albuma “Tautumeitas” prezentācija. Grupa veiksmīgi koncertē kopš pagājušā gada, kad plašāku atpazīstamību ieguva, piedaloties TV3 šovā X Faktors, kura laikā arī uzsāka sadarbību ar producentu Reini Sējānu.

Dziesma ir pieejama iTunes, Spotify, Deezer u.c. mūzikas straumēšanas vietnēs.

» Lasīt vairāk

8

Aug

Pārdošanā papildu biļetes uz koncertu “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” Jūrmalā

28. augustā Dzintaru koncertzālē tiks aizvadīts koncerttūres “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” atklāšanas koncerts. Lielās skatītāju intereses dēļ tirdzniecībā pieejamas papildu sēdvietas koncertzāles terasē, kā arī stāvvietas. Biļetes pieejamas visās Biļešu servisa kasēs un internetā.

Šī gada jūnijā klajā nācis mūziķim un dziesmu autoram Mārtiņam Freimanim veltīts albums, kurā viņa dziesmas unikālās un savai daiļradei raksturīgās versijās ieskaņojuši populāri latviešu mākslinieki. Gan albumā ieskaņotās dziesmas, gan vēl citas, M. Freimaņa radītās un plaši iemīļotās melodijas būs iespēja klātienē izbaudīt emocionālā un košā koncertā divās daļās.

Īpašu šo 28.augusta vakaru Dzintaru koncertzālē padarīs Daigas Mazvērsītes grāmatas “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” atvēršanas svētki. Biogrāfiskā grāmata, kurā ar saviem stāstiem dalījušies M.Freimaņa laikabiedri un tuvākie cilvēki, dos iespēju ielūkoties tajās dzīves lappusēs, kuras daudziem līdz šim ir bijušas nezināmas. Dzintaru koncertzālē šī grāmata pirmo reizi būs iegādājama par īpašu cenu, kā arī būs iespēja koncerta starpbrīdī un pēc tā saņemt pašas autores autogrāfu.

Veltījumu albuma un grāmatas izdošana tiks atzīmēta ar koncertu sēriju, kura turpināsies ar koncertiem Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā, Liepājā, Aizputē un Tukumā un noslēgsies ar grandiozu koncertu 11. decembrī Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē.

Koncertos uzstāsies: Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, Zintis Žvarts, Z-Scars, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Gatis Mūrnieks, Madara Grēgere, Maija Kalniņa un citi mūziķi. Katrā koncertā mākslinieku sastāvs atšķirsies.

Koncertu sēriju caurvij cēls virsmērķis, kuru tūres organizatori “Micrec PM” un “Mārtiņa Freimaņa fonds” un mūziķi uzņēmušies sadarbībā ar ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību. Ikvienā tūres koncertā būs iespēja veikt savu ziedojumu, lai kopā atbalstītu neārstējami slimu bērnu aprūpes multifunkcionālā centra “Sapņu tilti” celtniecību.

Daktere Anda Jansone, BPAB valdes priekšsēdētāja, stāsta: "Centram esam devuši M. Freimaņa dziesmas nosaukumu – to izveidojot, ceram būvēt sapņu tiltus uz priecīgu, kvalitatīvu un pilnvērtīgu dzīvi, neskatoties uz veselības stāvokļa radītajiem ierobežojumiem. Patlaban Latvijā  un Baltijā nav analoģisku centru, tomēr “Sapņu tiltu” būvēšana nav iespējama bez sabiedrības atbalsta, tāpēc ikviens apmeklētājs, ikviena atvēlētā doma un resursi mums ir īpaši svarīgi."

Vairāk informācijas

» Lasīt vairāk

8

Aug

Ērmaņu muižā uzstāsies Montrē festivāla vokālā konkursa uzvarētāja Arta Jēkabsone

Īpašs notikums Ērmaņu muižā – 18. augustā ar savu Ņujorkas džeza kvintetu uzstāsies prestižā un leģendārā Montrē festivāla vokālā konkursa uzvarētāja Arta Jēkabsone.

Dziedātāja, komponiste un aranžētāja Arta Jēkabsone ir NMV Rīgas Doma kora skolas absolvente džeza un mūsdienu ritmiskās mūzikas specialitātē. Piedalījusies un atzinību saņēmusi vairākos starptautiskos džeza festivālos, muzicējusi ar izcilībām Kurt Rosenwinkel, Marcus Miller, kā arī bijusi Sheila Ray Charles (Reja Čārlza meita) pavadošo balsu grupas sastāvā.

Džeza kvintets (Arta Jēkabsone – balss, Lucas Kadish – ģitāra, Theo Walentiny - taustiņinstrumenti, Nick Dunston - kontrabass, Connor Parks - bungas) prezentēs savu debijas albumu „Light“ Baltijas turnejā, kura sāksies 12. augustā.

Ieeja brīva

» Lasīt vairāk

8

Aug

Elizabete Balčus izdod jaunu dziesmu un mūzikas video“IKA”

Elizabete sadarbībā ar mākslinieci Zani Zelmeni laiž klajā jaunu mūzikas video dziesmai “IKA”. Dziesmu 17.augustā oficiāli izdos Londonas leibls “Wall of Sound”

Pēdējā pusgada laikā Elizabete aktīvi koncertē Eiropā un ārpus tās, ar savu mūziku pietuvinoties performances mākslas virzienam. Kad koncerttūres ietvaros Elizabete uzstājās Londonā, aizsākās sadarbība ar leiblu “Wall Of Sound”, kas izdevis tādus zināmus mūziķus kā Royksopp, Grace Jones, Mogwai, Propellerheads, Zoot Woman u.c. “IKA” tiks izdota leibla paspārnē un no 17.augusta būs pieejama visās mūzikas straumēšanas vietnēs. Dziesma ir pašas ierakstīta un producēta, to miksēja Silvestrs Zemgals.

”IKA” ir iedvesmota no Grieķu mitoloģijas stāsta par Ikaru, kurš tiekot prom no labirinta, eiforijas vadīts lidoja pārāk augstu un tuvu saulei. Mana vīzija par Iku ir kā par hiperreālu, drosmīgu, piedzīvojumu kāru būtni, kuras alkas atrauties no zemes un īstenot savas idejas ir apkārtējo apdraudētas. Ika, spīta un eksperimenta vadīta, tiecoties pēc jauniem apvāršņiem, balansē uz maģiskas robežas starp spozmi un sadegšanu, realitāti un ilūziju.”

“Kad es pavasarī apmeklēju jaunās mediju mākslinieces, mākslas akadēmijas absolventes Zanes Zelmenes interaktīvo izstādi “Simulacrum” un ar virtuālās realitātes brillēm uz acīm spēlēju spēli viņas izveidotajā realitātē, šķita, ka tā realitāte atbilst Ikai. Tā pieredze bija kā nokļūšana apzinātajā sapnī, kurā vari kontrolēt, kur un kā lido. Mēs sākām sadarbību balstoties uz “Simulacrum” darbu un papildus, integrējot mani, iefilmējām kadrus Londonā. “IKA” kļuva par saikni dabas un tehnoloģijas simulācijai.”

Mūzikas video savu pirmo skati piedzīvoja nedēļu atpakaļ, ekskluzīvi internet-žurnālā “Clash Magazine”, savukārt “God Is In The TV” tas tika izvēlēts kā “Nedēļas video”, par “IKU” rakstīja arī “Electronic Sound”, kā arī “CMU” ievērojis jauno video, piebilstot, ka Elizabetes 2016.gadā izdotais albums “Conarium” ir obligāts tiem, kuriem patīk dīvains pops, bet “IKA” ejot vēl tālāk.

Elizabetes tuvākās uzstāšanās:

11.08. Ionoteka, St.Pēterburgā

23.08. Autentika, Rīgā

30.08. Sebright Arms, Londonā

31.08. Amersham Arms, Londonā

02.08. Maskavas Mūzikas nedēļā

07.08. Royal Fish festivālā Bādenē

15.08. TOLM festivālā Tallinā

 

» Lasīt vairāk