Latvijas Mūzikas Ziņas

January

22

Jan

“Laime Pilnīga” ieraksta dziesmu kopā ar Ralfu Eilandu

Iepriekšējā gada nogalē tika izdots grupas ”Laime Pilnīga” ceturtais albums ”Atoms”, līdz ar ko tika pieteikts grupas, līdz šim lielākais solokoncerts ar tādu pašu nosaukumu, kas notiks šī gada 17. aprīlī, koncertzālē Palladium.

Jaunajā albumā “Atoms” ir iekļautas piecas kompozīcijas latviešu valodā, starp kurām izceļama dziesma “Esmu, Tu Esi Es”.

“Dziesma ir aicinājums nebaidīties paust savas domas, rīkoties no visas sirds, kā liekas pareizi, nevis noraustīties, un tā vietā izvēlēties būt pasīvam un izlikties vienaldzīgam,” par dziesmu stāsta grupas solists Ervīns Ramiņš “Dziesmas ierakstā piedalās mūsu labs draugs un fantastisks mūziķis Ralfs Eilands, kuram šī tēma arī nav vienaldzīga."

Bilžu kolāžas video, fotogrāfiju autors: Alkesandra Volka

Grupas koncertā Palladium kopā ar vairākiem īpašajiem viesiem “Laime Pilnīga” uzstāsies ar jau zināmām kompozīcijām un arī ar jauniem skaņdarbiem.

Biļetes uz grupas ”Laime Pilnīga” koncertu iegādājamas www.aula.lv

» Lasīt vairāk

22

Jan

Latvijas muzikālo telpu sasniegusi jauna un provokatīva mūzikālā apvienība “EFFEKTS”

Pašmāju mūzikas grupa “EFFEKTS” šonedēļ iziet pasaulē ar savu debijas singla videoklipu “Paņem priekšā”, kas ironiskā manierē stāsta par cilvēka smalko robežu starp paškontroli un atkarību. Protams, piemetot tam savu sauju greznības - gliterus.

“EFFEKTS” ir industriālā sintpopa grupa, kas savu darbību uzsāka pagājušā gada rudenī. Tās dalībnieki ir 3 nešķirami kolēģi - Rektors, Vektors un Sektors. Grupa  savas daiļrades tapšanā iedvesmojas no tādiem populāriem mūzikas gigantiem kā Deivids Bovijs, Rammstein, Talking Heads un, protams, A-Eiropa. Grupas daiļrade stāsta par tuvību, attiecībām, narkotikām un visu pārējo, ko viņi vēl nav pieredzējuši uz šīs Zemes. Kā saka paši mākslinieki: “Mēs esam mazi spridzeklīši sekundi pirms eksplozijas.”

Grupas debijas singls “Paņem priekšā” ir spīduma pilns skatījums uz cilvēka paškontroles vājumu, kas padodas nebeidzamajam atkarības jūgam. Videoklipa režisore ir Elvīra Blumfelde, režisora asistentes - Marija Migliniece un Jana Orlova, operators - Raitis Lapāns, operatora asistents - Eduards Deičmanis.

7. februārī grupa “EFFEKTS” kāps uz LMA 82. karnevāla "Utopija.Distopija" skatuves.

Seko arī grupas jaunumiem Facebook un Instagram.

Klausies arī Spotify

» Lasīt vairāk

21

Jan

Joprojām nesalaužams – klajā nācis videoklips Markus Rivas dziesmai „Impossible”

Klajā nupat nācis plaši apspriestās Markus Rivas dziesmas „Impossible” videoklips. Tas ir pirmais Markus mūzikas video, kas filmēts uz 35 mm kinolentes, taču kopumā ir 30. klips viņa karjerā.

Dziesma „Impossible”, kas radīta kopā ar dziedātāju Aminatu, ir stāsts par apņēmību, pārliecību, ticību saviem spēkiem un nebeidzamu cīņu ar apstākļiem, kas stājas mūsu ceļā,–  to skaitā arī ar pašu bailēm un šaubām.

„Video centrā ir pats Markus, un tajā dažādi tēli un simboli atspoguļo viņa iekšējo pasauli, domas, izjūtas un dziesmas vēstījumu, ” stāsta klipa režisors Pāvels Trebuhins. „Lai piešķirtu video nepieciešamo noskaņu, izvēlējāmies to filmēt uz 35 mm kinolentes. Tas padara video uzņemšanu gana sarežģītu, taču tā iespējams panākt mūsdienām neierastu sajūtu un kvalitāti. ”

Video uzņemts E. Fon Trompovska kvartālā dienu pirms Ziemassvētkiem. Filmēšanā piedalījās gandrīz 20 cilvēku, un tā ilga līdz trijiem naktī. Kā smejas pats Markus, filmēšanas laikā viņam pašam sev bijis vairākkārt jāatgādina, ka ir nesalaužams – neapdzīvotajās rūpnīcas telpās bijis patiešām vēsi –, taču par rezultātu viņš ir patiesi gandarīts.

Nav noslēpums, ka tieši dziesma „Impossibe” tika iesniegta šī gada konkursam „Supernova” un Markus ar to bija iecerējis cīnīties par tiesībām pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas risināsies 12. maijā Roterdamā. Lai arī notikumi nu pavērsušies citādi, Markus priecājas par paveikto un cer, ka dziesma iedvesmos viņa fanus.

„Šī dziesma tik daudz ko pastāsta par to, kas notiek šobrīd pasaulē un konkrēti arī manā dzīvē. Lasiet rindiņas un arī starp tām! Un dariet dzīvē labas lietas! Dariet to, kas jums patīk! Un esiet drosmīgi!” tā Markus.

Markus Riva šobrīd strādā pie materiāla jaunam albumam, turpina koncertdarbību Latvijā un NVS valstīs, kā arī sadarbībā ar kustību #Neklusē gatavojas apciemot vairākas Latvijas skolas, lai aktualizētu mobinga problēmu jauniešu starpā un veicinātu tā novēršanu.

» Lasīt vairāk

21

Jan

“Supernova 2020” finālists Edgars Kreilis izdod dziesmas “Tridymite” video

Pagājušās nedēļas izskaņā kļuva zināmi deviņi dziesmu autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” finālisti, kuru vidū ir arī Edgars Kreilis ar dziesmu “Tridymite”. Kompozīcijai tikko tapis video, kas tiek nodots plašākas auditorijas vērtējumam.

“Tridymite” tapusi kopā ar grupas “Prāta Vētra” basģitāristu, komponistu Ingaru Viļumu, kurš uzrunāja Edgaru, piedāvājot radīt kopdarbu šī gada konkursam “Supernova”. Dinamiskā darba procesā radās dziesma, kas tika nodēvēta par tridimītu, līdz ar to izraisot plašas diskusijas par to, kas tas ir un kāpēc dziesmu sauc tieši tā.

“Tridimīts ir polikristāls, kurš mazos daudzumos ir atrodams uz mūsu planētas – Zeme. Taču liels bija pārsteigums, kad ievērojamos apmēros amerikāņu zinātnieku grupa no NASA to atklāja uz planētas Marss. Šī mistērija joprojām nav atrisināta. Dziesmā šis daudzšķautņainais kristāls simbolizē nezināmo un līdz galam neizskaidroto mīlestības formulu, kura mīt Visumā. Jo kas gan var pārspēt enerģiju, kad divu garām ejošu cilvēku acu skatieni uz mirkli satiekas un notiek “neizskaidrojamais’’? Pasaule ap mums mirdz un zaigo, un tajā brīdī šķiet iespējams it viss – it kā nebūtu robežu ne laikam, ne telpai,” dziesmas spēku, domu un enerģiju skaidro viens no tās autoriem – Ingars Viļums.

 

» Lasīt vairāk

21

Jan

“Carnival Youth” paraksta mūzikas izdevniecības līgumu un turpina albuma “Good Luck” tūri Latvijā un Eiropā.

Grupas “Carnival Youth” dalībnieki Emīls Kaupers, Edgars Kaupers un Roberts Vanags ir parakstījuši autoru līgumus ar mūzikas izdevniecībām “Radicalis Music” un “Progressive/Bosworth Creative”  (Šveice/Vācija).

“Carnival Youth” menedžere Guna Zučika, “Every Little Thing” skaidro, ka arvien spēcīgākas infrastruktūras izveidošana mūzikas industrijas ietvaros mērķa tirgos ir viens no menedžmenta primārajiem uzdevumiem, lai attīstītu grupas starptautisko karjeru: “Vācijas, Austrijas un Šveices mūzikas industrija un klausītāji ir bija vieni no pirmajiem, kuri pozitīvi novērtēja “Carnival Youth”  daiļradi, tādēļ liels prieks sadarbības partneru lokam, kurā ir jau koncertaģentūra un ierakstu kompānija šajā reģionā, pievienot autoru pārstāvniecību – mūzikas izdevniecību, kurai ir stabila un veiksmīga darbība gan reģionā, gan starptautiski.”

“Radicalis Music” vadītājs Dievids Burgers (David Burger) ir gandarīts kompānijas katalogam pievienot “Carnival Youth” un viņu radītās dziesmas: “Esam priecīgi, ka viena no Baltijas valstu veiksmīgākajām grupām pievienojas mūsu kompānijām. Mēs atbalstīsim viņu karjeras izaugsmi, izmantojot savus globālos partnerus.”

“Carnival Youth” šogad turpina pērn izdotā albuma “Good Luck” koncertturneju gan Latvijā, gan Eiropā. Latvijā grupa koncertēs 20.martā Jelgavā, “Melno Cepurīšu Balerijā” un 21.martā Cēsīs, “Fonoklubā” (ieeja 18+). Biļetes pārdošanā no 21.janvāra un atrodamas carnivalyouth.com

Trešdien, 22.janvārī “Carnival Youth” uzstāsies mūzikas festivālā “Bise” Nantes, Francijā. Martā un aprīlī grupa dosies uz Vāciju, kur paredzētas sekojošas uzstāšanās -  28.martā  radiostacijas “Ego FM” festivālā Minhenē, 18.aprīlī “Hanse Song” festivālā Štādē, kam sekos  solo koncerti Oldenburgā, Leipcigā un  Nirnbergā. 25.aprīlī grupa ar koncertu uzstāsies Vīnē, Austrijā.

“Carnival Youth” koncerta “Good Luck” Hanzas Peronā 23.11.2019. atskata video:

 

» Lasīt vairāk

21

Jan

Grupa “Everstate” laiž klajā otro singlu un video

Grupa “Everstate” piedāvā savu otro singlu un video “Ik uz soļa” no pavasarī gaidāmā EP, kurā būs dzirdamas sešas dziesmas. Tā ierakstā piedalījušies producents Gregs Heivers (Greg Haver), kurš pazīstams ar savu darbu pie vairākiem “Manic Street Preachers” albumiem, kā arī skaņu inženieris Klints Mērfijs (Clint Murphy). To masterējis Raiens Smits (Ryan Smith) “Sterling Sound” studijā Nešvilā, ASV. EP iznāks sadarbībā ar kompāniju “MicRec”.

“Dziesma “Ik uz soļa” ir veltījums manām brīnišķīgajām meitām Gabrielai un Lilitai Annai. Tā ir par mīlestību, par ikdienas priekiem un grūtībām, ko piedzīvojam kopā, un to gaišumu, ko viņas ienes manā dzīvē,” stāsta dziesmas autors un grupas “Everstate” ģitārists Uldis Blaževičs. “Paldies par palīdzību dziesmas teksta radīšanā manai dzīvesbiedrei Dacei Melbārdei, kā arī senajam draugam un cīņu biedram mūzikā Jurim Nikonovam. Dziesmas ierakstā piedalījās arī grupas “Dzelzs Vilks” taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis,” turpina mūziķis, “ savukārt dziesmas video klipa režisors ir Jānis Krivāns”.

Grupa “Everstate” ir Uldis Blaževičs (ģitāra, ex “Superhuman”, “UB United”, “Exit”), Ģirts Zebuliņš (balss, ex “Wild”), Raimonds Bērziņš - (basģitāra, ex “Exit”) un Māris Ozoliņš (bungas).

Dziesma ierakstīta “Sound Division” studijā Rīgā.

» Lasīt vairāk

20

Jan

Catalepsia izlaiž savu otro pilnmetrāžas albumu “Inheritance”

Pašmāju doom metal grupa Catalepsia savu darbību uzsāka šī gadsimta pirmās desmitgades noslēgumā un, kā jau daudzi kolektīvi, ir piedzīvojusi vairākas dalībnieku sastāva izmaiņas. Kopš karjeras pirmsākumiem grupa ir paspējusi arī pielikt punktu savai darbībai, taču pēc pāris gadiem tomēr nolēma mēģināt vēlreiz un atgriezās, izdodot savu debijas albumu “World of Cliché”. Pēdējos pāris gadus Catalepsia ir darbojusies 4 cilvēku sastāvā – Ervīns Francs (vokāls, ģitāra), Jānis Emīls Katinskis (bass), Juris Kreilis (ģitāra) un Krišjānis Purens (bungas).

“Inheritance” ir grupas otrais lielais veikums, un, atšķirībā no debijas ieraksta, šis ir konceptalbums, kas ir stāsts par varoni, kurš no iepriekšējām paaudzēm ir mantojis lāstu jeb dēmona iemiesošanos. Katra kompozīcija ir atsevišķa dēmoniskās apsēstības stadija, un stāsta varonis apraksta savas sajūtas, kā arī atsevišķās vietās starp varoni un dēmonu notiek dialogs.

albums BANDCAMP

Muzikāli šajā albumā ir saklausāma atkāpe no gotiskā metāla, kas vairāk bija rasturīgs debijas albumam. “Inheritance” ierakstam raksturīgākas tumšākas un smagākas noskaņas, garākas kompozīcijas, dinamiskākas kompozīciju struktūras un dzīvāks skanējums.

Šogad grupa plāno aktīvāku koncertēšanu, kā arī beidzot grupas dzīvajā sastāvā atgriezīsies taustiņi.

Albums izdots ierobežota daudzuma vinila platēs (2x180g) , kompaktdiskos, kā arī pieejams straumēšanai populārākajās mūzikas straumēšanas vienēs.

albums SPOTIFY

Albuma noklausīšanās, tikšanās ar grupu, albuma autogrāfu sesija piektdien, 24. janvārī, plkst. 20.00 krogā „Zobens Un Lemess” (A.Briāna ielā 10, Rīga), savukārt albuma prezentācijas koncerts notiks 1. februārī Jelgavā, klubā “Melno Cepurīšu Balerija”.

» Lasīt vairāk

17

Jan

Dziedātāja BAIBA izdevusi jaunu singlu “I Believe You”

Mūziķe BAIBA 2019. gada nogalē publicēja savu jaunāko dziesmu – “I Believe You”

Austrijā dzīvojošā latviešu dziedātāja un producente BAIBA, pilnajā vārdā Baiba Dēķena 2019. gadu noslēdza izdodot jaunu dziesmu kopā ar videoklipu. “I Believe You” ir dziesma, kurā zem tradicionālas popdziesmas struktūras slēpjas stāsts par ilgošanos, apmātību un pakļāvību, kuru cilvēki dažkārt izjūt pret saviem iemīļotajiem. 

"Es gribēju uzrakstīt popdziesmu, kuru varētu interpretēt dažādās nozīmēs. Ko klausoties pirmo reizi, varētu nodomāt – forša un dinamiska mīlas dziesma, tomēr, iedziļinoties tekstā, atklātos, ka, iespējams, tur slēpjas kas vairāk. Mums vienmēr ir stāstīts, ka mīlestība mūs atradīs, lai padarītu mūs brīvus, bet ja nu dažkārt tā ciemojas, lai mūs sagūstītu?", tā par dziesmu izsakās BAIBA.

Dziesma pieejama visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās un to bez maksas iespējams lejupielādēt šeit.

Dziesmas “I Believe You” videoklipu ir veidojis vietējais Austrijas režisors “Cho”. Tas veidots, lai papildinātu dziesmas stāsta dubulto nozīmi un vēsta par neveselīgām attiecībām, kurās cilvēki dažkārt mēdz nokļūt. Par ilgām piederēt un mīlēt, un cīņu izveidot ciešākas emocionālās saiknes. Kas mūsdienu pārpilnībā dažkārt nav viegli. Vienalga, vai tās būtu mūsu ģimenes, draugu, koleģiālās vai mīlnieku attiecības.

“I Believe You” ir trešais singls no BAIBAS gaidāmā albuma “Lighter”. Šobrīd BAIBA lielāko daļu savu dziesmu producē pati un ar savu elektronisko solo popa programmu uzstājas Austrijā un Itālijā. Iepriekšējais singls "Waiting" tika plaši atskaņots dažādās radio stacijās Rietumeiropā un nokļuva arī dienas rotācijā vienā no lielākajām Austrijas radio stacijām "FM4".

BAIBA augusi Tukuma novadā, studējusi Liepājā un jau kādu laiku dzīvo Austrijas slēpotāju paradīzē Insbrukā. Bērnībā baudījusi Latvijas lauku dabas maģiskumu un pasaku tēlu klātbūtni, BAIBA joprojām šajās atmiņās smeļas iedvesmu savu dziesmu tapšanā. Aizvadītajā gadā BAIBA studējusi mūzikas producēšanu un gaidāmais albums iezīmē jaunu ēru mākslinieces izaugsmē – no melanholiskām notīm pievēršoties dinamiskākai un elektroniskākai popmūzikas virzībai. Šobrīd BAIBA strādā pie sava daļēji pašproducētā albuma pabeigšanas.

» Lasīt vairāk

17

Jan

Kriss Noa (Chris Noah) iznāk jauns singls “The Line”

Kriss Noa (Chris Noah) piedāvā jaunu  singlu “The Line” no martā gaidāmā EP jeb mini-albuma. Kā stāsta Kriss, dziesmā “The Line” viņš ir centies izstāstīt stāstu par to, kā dažkārt vide un apstākļi mainās, pats cilvēks arī mainās, taču ir sajūtas un emocijas, kas paliek tevī pašā nemainīgas - lai arī kā tās censtos atstāt pagātnē. 

Muzikālo materiālu dziesmai Kriss sāka rakstīt viens, taču vēlāk pievienojās pavadošās grupas taustiņ instrumentālists Mārcis Jukumsons-Jukumnieks, ar kuru kopā pabeidza dziesmas rakstīšanu un ievirzīja to žanriskajos rāmjos. Gan šo singlu, gan pārējās mini-albumā iekļautās dziesmas Krisa Noa ierakstīja sadarbībā  ar britu mūzikas ierakstu producentu Kristoferu Harisu (strādājis ar Bear’s Den, Belle and Sebastian, Ghostpoet, u.c.), ar kuru mūziķis jau sadarbojās iepriekš.

“The  Line” klajā nāk ierakstu kompāniju “Made in Baltics”/”Sony Music Entertainment” paspārnē un tā tapšanu atbalsta “Spirits&Wine”.

Singls digitālajās platformās

Kriss Noa, īstajā vārda Krists Indrišonoks ir bijis saistīts ar mūziku jau no bērnības un līdz 11 gadu vecumam apguva ģitārspēli mūzikas skolā. Pēc tās pabeigšanas Krists nolēma, ka sports viņu interesē vairāk un sākotnēji pievērsās basketbolam un nedaudz vēlāk hokejam. Taču tā kā no sevis aizbēgt nav iespējams, Krists atgriezās pie muzicēšanas 17 gadu vecumā un trīs gadus vēlāk klajā nāca debijas singls “Had It All” un mūziķis pieņēma skatuves vārdu Chris Noah. Singls tika sacerēts kopā ar brāli un tā kā guva pozitīvas atsauksmes, Krists nolēma mūzikai pievērsties nopietnāk. Otrais singls “You” iznāca vēl pēc gada un kļuva par Latvijā vienu no spēlētākajām dziesmām 2016. gadā un ieguva Autortiesību Bezgalības balvu.

Sekoja debijas EP jeb mini albums “What About Tomorrow?”, kura materiāls tapis un iedvesmots pēc šķiršanās no mūziķa vidusskolas draudzenes. EP tika nominēts labākajai debijai Latvijas mūzikas ierakstu  gada balvai “Zelta Mikrofons”. 

2018. gadā Chris Noah sadarbībā ar producentu Kristoferu Harisu ierakstīja 3 dziesmas “River”, “Fall Through” un “Inside Out”.  Līdz ar šo dziesmu iznākšanu Kriss Noa mūziku sāka ievērot un pievērst uzmanību starptautiski mūzikas blogi (Indie Air, AlexRainBirdMusic, Wolf In a Suit, Uranium Music, Purple Melon Mystic Sons, Music Injection), savukārt  “Fall Through” kļuva par mūziķa visvairāk Latvijas radio stacijās atskaņoto dziesmu.

2019. gadā Chris Noah izpārdeva solo šovu Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā un parakstīja ierakstu līgumu ar “Made in Baltics”/Sony Music Entertainment.    

Publicitātes foto - Filips Šmits.    

» Lasīt vairāk

16

Jan

Starptautiskajā mūzikas konferencē "Eurosonic Noorderslag 2020” Latviju pārstāvēs Evija Vēbere un ANNNA

Laikā no 15. līdz 18. janvārim Nīderlandes pilsētā Groningenā norisināsies mūzikas industrijas konference un festivāls  "Eurosonic Noorderslag 2020”, kurā šogad uzstāsies arī divas latviešu mūziķes – Evija Vēbere un ANNNA.

Evija Vēbere ir viena no atšķirīgākajām latviešu mūziķēm ar pasakainu balsi, kas klausītājus pakāpeniski ved caur sintezatoru skaņu mežs tuvāk labi zināmām, bet piemirstām patiesībām. Savu mūziku Evija rada uz vairākiem modulāriem sintezatoriem, kā arī koncertos izmanto trompeti. Viņas debijas solo albums “Sirdsbūt” 2019. gadā saņēma “Zelta Mikrofonu”  kā gada labākais alternatīvās mūzikas albums.  "Eurosonic Noorderslag 2020” Evija Vēbere ar solo priekšnesumu uzstāsies 16. janvārī.

ANNNA jeb īstajā vārdā Anna Madara Pērkone ir mūzikas producente un dziedātāja no Latvijas, kura šobrīd dzīvo un strādā Amsterdamā. Klausītāji Latvijā ANNNA iepazina 2019. gada vasarā ar singlu “The One That Got Away”, kuru Madara sarakstīja “RIGaLIVE” nometnes ietvaros kopā ar Uku Moldau un Kasparu Ansonu. Tāpat pagājušajā vasarā ANNNA iesildīja pasaulslavenās dziedātājas LP koncertā Siguldas pilsdrupu estrādē. 2019. gada oktobrī dziesma “Stardom/Hater” uzvarēja “Amsterdam Dance Event”  demo ierakstu sacensībās.

Ar savu veldzējošo balss tembru, atrodot vislabāko kombināciju starp alternatīvo mūziku un indie pop, ANNNA mūzika ir enerģētiski pacilājoša un prātā paliekoša.  Taču tās nav ierastās dziesmas par mīlestību. Tie ir stāsti par būtisko - ilgtspējību un vienlīdzību, un citām tēmām, kuras šobrīd nodarbina cilvēkus visā pasaulē. "Eurosonic Noorderslag 2020” ANNNA kopā ar grupu būs dzirdama 17. janvārī.

“Eurosonic Noorderslag” ir ikgadējā mūzikas industrijas konference, kurā tiekas delegāti no visas pasaules, lai veidotu sadarbību  dažādās  nozarēs, tostarp ierakstu izdevējdarbībā, koncertu turneju un festivālu organizēšanā, mediju plānošanā.

» Lasīt vairāk