Skip to content

Mācis Auziņš laiž klajā solo mūzikas albumu “Aizrautība” un dodas koncerttūrē

Latviešu ģitāras virtuozs un daudzu mūzikas skaņdarbu aranžētājs Mārcis Auziņš laidis klajā otro studijas solo albumu “Aizrautība”. Albumā iekļauti 12 paša Mārča komponētie skaņdarbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā, kā arī divas citu autoru darbu kaverversijas. Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja iepazīties ar albumā iekļautajiem skaņdarbiem jau no sestdienas, 2. februāra, kad ģitārists Mārcis Auziņš dosies koncerttūrē “Aizrautība” uz dažādām Latvijas vietām, sniedzot 15 koncertus.

Otrajam Mārča Auziņa albumam dots nosaukums “Aizrautība”, kas ir mūziķa vadmotīvs radot un atskaņojot mūziku. Kā saka Mārcis: “Aizrautība ar mūziku un ģitārspēli ir tā pastāvīgā sajūta, kas atkal un atkal liek ņemt rokās instrumentu, komponēt, aranžēt un meklēt jaunus, muzikālus izpausmes veidus. Tā ir vilkme pārvērst mirkļus, iespaidus, laiku un visu apkārt notiekošo ģitārmūzikā. Tā ir vēlme izzināt instrumenta un tā skanējuma un spēles robežas – nebeidzams izaicinājums atklāt un neapstāties. Tas ir tas mirklis uz skatuves, kad trīsstūrī  – “Es. Mūzika. Klausītājs.” notiek  tā īpašā mijiedarbība, kas tik daudz prasa un vēl vairāk jo vairāk dod atpakaļ. Tas ir mans aicinājums – mana Aizrautība, kurā viss iespējams.”

Albumā iekļauti 12 paša Mārča radīti skaņdarbi, kā arī divas kaverversijas – V. Krieviņa skaņdarbam “Meitenei kafejnīcā” un I. Kalniņa “Dūdieviņš”.

Albuma “Aizrautība” māksliniecisko dizainu veidojusi māksliniece Elita Patmalniece, kura iedvesmojusies no albumā iekļauto skaņdarbu nosaukumiem, cenšoties katra vadmotīvam piešķirt kādu simbolu, kas attēloti uz albuma vāciņa.

Jau februārī būs iespēja albumu iegādāties visā Latvijā, kā arī koncertos “Aizrautība”, kas sāksies sestdien, 2. februārī Rīgā, Mūzikas namā “Daile”, tad dosies uz Alūksni, Madonu, Rēzekni, Mālpili, Saldu, Kalnmuižu, Liepāju, Ēdoli, Ventspili, Līvāniem, Dikļiem, Mazmežotni, Siguldu un Cēsīm.

Ir liels izaicinājums un reizē unikalitāte, kad tikai viens mākslinieks spēj noturēt skatītāju uzmanību ar savu priekšnesumu vairāk kā stundas garumā, šajā gadījumā – ar ģitārspēles virtuozitāti. Mārcis Auziņš ir viens no retajiem Latvijas mūziķiem, kas šo spēj realizēt. Lai šo varētu izdarīt, ir jāpavada garas stundas mēģinājumos, jāizjūt publika, jāspēj ļauties mirkļa burvībai.

Biļetes uz koncertiem „Aizrautība” iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā visā Latvijā, biļešu cenas no 10 līdz 20 EUR.

februāris, Rīga – Mūzikas nams “Daile”, 13. februāris, Alūksnes Kultūras centrs, 14. februāris, Madonas Kultūras nams, 15. februāris, Rēzekne – Latgales vēstniecība GORS, 16. februāris, Mālpils muiža, 17. februāris, Saldus mūzikas un mākslas skola, 23. februāris, Kalnmuižas pils, 24. februāris, Liepāja, “Lielais Dzintars”, 2. marts, Ēdoles pils, 3. marts, Ventspils, Pārventas bibliotēka 8. marts, Līvānu Kultūras centrs, 9. marts, 15. marts, Sigulda – koncertzāle “Devons”, Mazmežotnes muiža, 16. marts, Dikļu pils, 24. marts Vidzemes koncertzāle “Cēsis”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit