Skip to content

Mainot vietām gada ritējumu, Latvijas mūzikā debitē Emīlija

Pavasara pilnbriedā ar dziesmu “Augustā” plašākai publikai sevi piesaka jaunā dziedātāja un dziesmu autore Emīlija. Dziesmu producējis grupu “The Sound Poets” / “Pienvedēju Piedzīvojumi” dalībnieks Pēteris Lunde.

Dziesmas nosaukums, iespējams, klausītājiem liks pabrīnīties. Taču dziesma nav par mēnešiem vai gadalaikiem, bet gan par to, kā gads var saplūst vienā divvientulības mirklī. Sajūtas un atmiņas pat ziemas aukstumā ļaus uzplaukt ziediem, bet dziesmas “Augustā” videoklipā pļavu ziedu vietā ir redzamas ziedošas plūmes.

Emīlija savas dziesmas raksta pati un par savu stilu sauc indie-popu. Šobrīd viņa studē Ventspils Mūzikas Vidusskolas džeza nodaļā un paralēli sadarbojas ar Agnesi Rakovsku mūzikas menedžmenta platformā “Zvaigznājs”.

“Satiku Emīliju Ventspils Mūzikas Vidusskolā un pirmajā nodarbībā vaicāju, vai viņa raksta dziesmas. Emīlija atbildēja, nē. Bet teica, ka uz nākamo nedēļu ko atnesīs. Beigu beigās Emīlija uz katru stundu nesa pa jaunai dziesmai, reizēm pat divām, bet pusgadu vēlāk viņa jau spēlēja savu solo koncertu, kura programmā bija tikai orģinālmūzika. Man kā Emīlijas skolotājai bija ļoti iedvesmojoši piedzīvot viņas radošo garu, neizsmeļamās darba spējas un, pāri visam, būt klātesošai šajā mirklī, kad no mazas meitenes izaug skaista jauniete, kurai ir ļoti daudz ko teikt caur ļoti gaumīgām, prātā paliekošām dziesmām, “ saka Evija Vēbere, viena no pirmajām Emīlijas skolotājām.

“Emīlija rada ļoti nopietnas un pieredzējušas mākslinieces iespaidu, neskatoties uz to, ka viņai ir tikai 17 gadi. Mani ļoti pārsteidza viņas emocionālā brieduma pakāpe un izteiksmes valoda, šķiet, Emīlijai ir sena dvēsele. Man ir liels prieks, ka mūsu popmūzikas skatuvi papildinās saturiski vērtīgs notikums – dziesma “Augustā”, “ pauž Agnese Rakovska.

“Mani uzrunāja Agnese ar lūgumu noproducēt Emīlijas dziesmu. Iepriekš par Emīliju nezināju un nebiju viņu dzirdējis. Pāris reizes noklausījos demo ierakstu un tad, pēc sava ikrīta rituāla – kafijas krūzes, sāku darbu. Vispirms ļāvu “Augustā” skanēt galvā, tad piesēdos pie klavierēm un ļāvos savām sajūtām. Likās, ka šeit pats svarīgākais ir izcelt Emīlijas lielisko balsi. Kad satiku Emīliju studijā, biju patīkami pārsteigts, cik raiti ar viņu var strādāties. Emīlija ir talantīga meitene un ja turpinās radīt mūziku, mēs noteikti vēl daudz dzirdēsim par viņu, “ pirmajos iespaidos par jauno dziedātāju dalās Pēteris Lunde.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit