Skip to content

Māra Čaklā jubilejā – jauna dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru” versija

Svinot izcilā un neordinārā latviešu dzejnieka Māra Čaklā 80 gadu jubileju, dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo radījusi savu interpretāciju dziesmai “Viņi dejoja vienu vasaru”.

Šīs dziesmas projekts radies spontāni, varētu teikt, minot uz papēžiem nupat kā izskanējušajam Osokina Mini Festivālam @152. Turpat, jaunatklātajā klavieru salonā Brīvības ielā, nākamajā dienā pēc festivāla noslēguma svinībām, rīts sākās ar spontānu video filmēšanu. Ieraksts tapis kā dzīvajā koncertā, ierakstot vienlaicīgi klavieres un balsi, tā izslēdzot jebkādas montāžas iespējas. Šāds ieraksta veidošanas paņēmiens tika izmantots, lai sasniegtu maksimāli dabisku sajūtu un skanējumu. Ierakstu veicis skaņu režisors Aleksandrs Volks, video radījis mākslinieks Kaspars Kambars. Vides iekārtojumu nodrošināja «Kompānija NA» ar gaismām, ziedus salons «Ar Putniem» un Vīna bārs «Garage» ar mēbelēm. Tērps no sievišķīga dzīvesveida zīmola «Amoralle».

«Apbrīnojami un likumsakarīgi, ka divi tik krāsaini un viens otru papildinoši ģēniji – Māris Čaklais un Imants Kalniņš satikušies kopīgos mākslas darbos. Šajos svara kausos, kur ir divi lielmiestari, vēlējos pievienot arī savu nelielo artavu – manu «dzeguzes balsi». Vienkārši nespēju pretoties kaut kam tādam.», saka pati mūziķe.

«Viņi dejoja vienu vasaru» ieraksts ir priekšvēstnesis Katrīnas Gupalo jaunās Imanta Kalniņa mūzikas programmas koncertsērijai. Programmā skanēs arī citas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas – «Dzeguzes balss», «Akāciju palags», «Apvij rokas», «Dūdieviņš», «Tauriņa samtainā smarža», «Sitiet bungas», «Dziesma, ar ko tu sācies», «Mežā», «Alvas zaldātiņi» un citas.

3. jūlijā brīvdabas koncertā Saulkrastu Kultūras namā «Zvejniekciems» (koncertā uzstāsies arī Vladislavs Nastavševs)

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit