Skip to content

Mārcis Auziņš, koris “Kamēr…” un vides objekts “Savpatība” Jūrkalnē

Jūrkalnes dabas koncertzāle „Vējturu nams“ arī augustā piedāvās mūzikas un mākslas programmu. Tās ietvaros uz skatuves kāps ģitārists Mārcis Auziņš, savukārt jauniešu koris „Kamēr…“ pirmo reizi ieskandinās Vējturu nama kora podestūru. Tikmēr Jūrkanes Ugunspļavā skanēs vides mākslas objekts „Savpatība“.

12. augustā plkst. 21.00 Jūrkalnē viesosies Mārcis Auziņš ar koncertprogrammu „Lielā plūsma“. “Pārdomas par laiku, telpu un esību ir iedvesmojušas mani trešajam solo albumam. Muzikālā materiāla pamatā ir iekšēji rezonējošas sajūtas un atklāsmes par Visuma mūžam mainīgo dabu, neapturamo laika un notikumu ritumu un manu kā cilvēka un mūziķa lomu šinī procesā – Lielajā plūsmā. Es ticu, ka mana artava un loma bezgalīgā laika nogrieznī ir muzicēšana, komponēšana un koncertēšana. Mijiedarbībā ar klausītāju tas ir tas, kas mani spēcina, iedvesmo un motivē nekad neapstāties un būt pastāvīgā muzikālas izaugsmes virpulī,“ stāsta Mārcis Auziņš.

Albumā “Lielā plūsma” apkopota jaunrade, kas tapusi pēdējo trīs gadu laikā dzīvojot, vērojot un dienu no dienas esot muzikālā fokusā, praktizējot ģitārspēli un jaunatklājot. Koncertprogrammā līdzās albumā iekļautajai jaunradei dzirdēsiet arīdzan īpaši koncertprogrammai tapušas ģiāras solo aranžijas skaņdarbiem no tādiem pasaules mūzikas smagsvariem kā The Beatles, Sting, Evis Presley un daudziem citiem.”

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.  Obligāti jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments un personalizēta biļete.

No 13. līdz 21. augustam Ugunpļavā būs satiekama „Savpatība“ – unikāla publiska instalācija un mūzikāls vēstījums, kas aicina saredzēt un sadzirdēt pašam sevi. Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt kultūras un dabas mijiedarbību vienuviet. Vides multimediālā instalācija sastāvēs no spoguļu objektiem, kuru muzikālajā noformējumā izmantots latviešu komponistu Santas Ratnieces un Ērika Ešenvalda radītie skaņdarbi. Atkarībā no atrašanās vietas un pārvietošanās ceļa, apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt atsevišķus instrumentus un balsis dažādās kombinācijās. Objektu šķautnēs spoguļosies režisora Roberta Rubīna dokumentētie Latvijas tīrradņu dziedājumu kadri, kurus diriģents Sigvards Kļava saticis savā pētnieciskajā ceļā vairāku gadu garumā – bērni ar eņģeļu balsīm un dzīvesgudri, dažādu vietu ļaudis.

Jauniešu koris “Kamēr…” 21. augustā plkst. 19.00 aicina uz koncertu “Rotāšana”, paverot iespēju klausītājiem baudīt šajā vietā vēl nepiedzīvotas sajūtas, jo kormūzika Vējturu namā plašākai auditorijai līdz šim nav skanējusi.

Kora “Kamēr…” parādīšanās Vējturu nama koncertprogrammā nebūt nav nejaušība, jo korim ir izveidojusies lieliska un vairāk nekā divdesmit gadus ilga sadarbība ar Jūrkalnes pagasta kultūras vadītājiem un iedzīvotājiem. Katru gadu koris rīko vasaras nometni Jūrkalnē un koncertē Jūrkalnes baznīcā, bet 2020. gada vasarā koncerts notika brīvdabā – Jūrkalnes bijušajā raķešu bāzē.

Koncerta “Rotāšana” apmeklētāji varēs ieklausīties Ugunspļavas garam atbilstošos un korim mīļos latviešu komponistu skaņdarbos gan no Dziesmu svētku un kora “Kamēr…” “zelta fonda” repertuāra, gan arī īpaši korim veltītās latviešu tautasdziesmu apdarēs, ko radījuši pašmāju un ārvalstu autori – viņu vidū Emīls Dārziņš, Imants Kalniņš, Uldis Stabulnieks, Pēteris Plakidis, Rihards Dubra, Ītans Sperijs, Vītauts Miškinis, Renārs Kaupers.

Kora „Kamēr…“ koncertā sēdvietas būs pieejamas personām ar derīgu digitālo vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Koncertā tiks ievēroti visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Vēl jāpiebilst, ka 14. augustā Jūrkalnes dabas un atpūtas parkā gaidāmi Burdona dziedāšanas svētki. Suitu etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas izdziedās un izrādīs Māras klātbūtni dažādos cilvēka mūža ritējuma notikumos un dabas norisēs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit