Skip to content

Mārcis Auziņš laiž klajā pirmo jaunā albuma vēstnesi – skaņdarbu “Pilsētas pulss”

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš piedāvā ieskatīties sava trešā solo albuma materiālā, publicējot tā pirmo vēstnesi – skaņdarbu “Pilsētas pulss”.

Turpinot iepriekšējos albumos iesākto muzikālo konceptu, arī šajā skaņdarbā Mārcis Auziņš muzicē viens pats, liekot uzsvaru uz īpašu ģitārspēles tehniku – fingerstyle, kas, ieguldot smagu un regulāru darbu, ļauj no viena instrumenta izvilināt visplašāko muzikālo krāsu paleti un panākt veselas instrumentālās grupas skanējumu.

“Skaņdarbs “Pilsētas pulss” ir mūzikā tērpts dialogs ar sevi par to kā cilvēka maņas, sensorus, fokusu un ķermeņa valodu nosaka un maina atrašanās urbānā vidē. Tā ir nepārtraukta dinamika un neatslābostošs iekšējs draivs,” par jaunā albuma vēstnesi saka Mārcis Auziņš. Jaunā albuma muzikālā materiāla pamatā ir iekšēji rezonējošas sajūtas un atklāsmes par Visuma mūžam mainīgo dabu, neapturamo laika un notikumu ritumu un cilvēka lomu šinī procesā – Lielajā plūsmā. “Es ticu, ka mana artava un loma bezgalīgā laika nogrieznī ir muzicēšana, komponēšana un koncertēšana. Mijiedarbībā ar klausītāju tas ir tas, kas mani spēcina, iedvesmo un motivē nekad neapstāties un būt pastāvīgā muzikālas izaugsmes virpulī,” saka mūziķis.

Mārcis Auziņš ir viens no vadošajiem solo ģitāristiem Latvijā, izdevis divus solo albumus – “Viens” (2016) un “Aizrautība” (2018), sadarbojies ar teju visiem Latvijas mūziķiem un komponistiem. Kā solo mākslinieks regulāri koncertē gan Latvijā, gan ārpus tās, aizraujot klausītājus ar žilbinošu spēles tehniku, orģinālmūziku un pasaulē pazīstamu dziesmu aranžijām ģitārai. Kā komponists veidojis mūziku Cabaret šoviem, teātra izrādēm, televīzijas raidījumiem, veodojis nacionālās lidsabiedrības “AirBaltic” muzikālo identitāti.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit