Skip to content

Mārcis Auziņš publicē Nirvanas leģendārās dziesmas “Smells like teen spirit” versiju akustiskajai ģitārai

Pirms viena no pēdējiem soloprogrammas “Viens” koncertiem, kas šovakar izskanēsMūzikas namā “Daile”, ģitārists Mārcis Auziņš publicējis leģendārās grupas “Nirvana”dziesmas “Smells like teen spirit” versiju ģitārai. Ģitārists bieži teicis, ka viņasoloprogramma “Viens” ir nepārtrauktā attīstībā, tā mainās, Rudens koncertu sērijā tajāienākusi arī 90-to gadu mūzika.

“Uz to mani iedvesmoja Jāņa Joņeva grāmata “Jelgava ’94”, ko izlasīju šovasar.Neticēsiet, bet arī Madonā metālisti cīnījās ar reperiem un reiveriem, man bija ādas biksesun gari mati, Madonā par gariem matiem tolaik varēja “dabūt pa galvu”, es arī tikai tagadesmu saņēmies atkal tos atlaist nedaudz garākus,” smejoties saka ģitārists Mārcis Auziņš.

Ģitārists Mārcis Auziņš soloprogrammas “Viens” koncerttūri noslēgs Liepājā 7. decembrīar diviem koncertiem koncertzālē “Lielais Dzintars”. Abos koncertos kopā ar Mārci Auziņuuz skatuves kāps arī divi jauni ģitārspēles talanti no Liepājas Pop/Rok skolas, “ĢitāristuDuo” jeb Tomass Mažrims (10 gadi) un Daņils Titovs (11 gadi), abi ir vēl ļoti jauni, taču jauprasmīgi pārvalda savu instrumentu.

“Es viņu vecumā tik labi ģitāru vēl nespēlēju, patiesībā, viņu vecumā es vēl vispārnespēlēju. Šos jaunos talantus pirmo reizi dzirdēju būdams žūrijā kādā konkursā. Viņos irmuzikāla degsme un tāds neviltots prieks par muzicēšanu, ka man uzreiz bija skaidrs -gribētu ar šiem puikām kādreiz kopā uzstāties, viņi man lika atcerēties manus pirmossoļus ģitārspēlē, tāpēc man liels prieks, ka varēsim uzstāties kopā un ka es šādi varuviņus atbalstīt,” par Liepājas koncertu īpašajiem viesiem saka Mārcis Auziņš.

Mārča Auziņa soloprogramma “Viens” pavasara un rudens sēriju koncertos izskanējusi jau16 pilsētās visā Latvijā. Tā sekoja debijas albumam “Viens”, kas iznāca pagājušā gadarudenī un tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” kategorijā“Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”. Soloprogrammā “Viens”iekļautas gan Maestro Raimonda Paula kompozīcijas, gan citu latviešu komponistu darbi,gan pasaules hītu aranžijas, džeza standartu aranžijas un paša Mārča Auziņakompozīcijas.

“Esmu gandarīts par lielo izpārdoto koncertu skaitu visā Latvijā, tajos gūtā enerģija dodspēku un iedvesmu bagātināt un attīstīt soloprogrammu ar jauniem muzikāliem stāstiemun darboties jau pie otrā solo albuma. Esmu pateicīgs katram trakajam (pozitīvā nozīmē),kurš atrod laiku nākt uz ģitārista solo koncertu,” saka Mārcis.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit