Skip to content

Marijai Naumovai jauna dziesma – “Gavilējiet zvaigznes”

Par dziesmu “Gavilējiet Zvaigznes” Marija Naumova saka: “Mums ar Niku bija iecere –  ierakstīt Ziemassvētku  albumu, toreiz viņš man atsūtīja vairākas dziesmas.  Šim albumam, diemžēl, nebija lemts nonākt pie klausītājiem, jo Nikam bija cits ceļš paredzēts… 

Par laimi, visas dziesmas palika manā datorā un, būšu atklāta, ilgi tās nespēju paklausīties, tas bija skumjš laiks. Pagājušajā gadā, kad gatavoju Ziemas programmu “Pa īstam”, bija skaidrs, ka “Gavilējiet zvaigznes”,  būs mana koncerta pats sākums, kas klausītāju uzreiz aizvedīt tajās sajūtās un pārdomās, kas mūs apciemo tikai šajā gadalaikā, kad āra snieg sniegs. Šīs sajūtas mēs tikko sajutām koncertā, kas notika Pirmajā Adventā. Nikam Matvejevam ir ļoti īpaša, ne ar ko nesalīdzināma mūzika, tāda bija arī viņa balss un viņš pats…”

Vārdu Autors Marats Samauskis atceras: “ Tas bija 2008.gads, kad Nacionālajā teātrī, režisors Edmunds Freibergs iestudēja Kārlim Skalbem veltītu muzikālo izrādi, par pamatu ņemot dzejnieka sarakstīto noveli “Ziemassvētki būdiņā”. Muzikālo ietērpu radīja Niks Matvejevs, atainojot Ziemassvētku tradīcijas latviešu zemnieku sētā. Kā ierasts, Niks atsūtīja melodiju, bet man bija tas prieks sarakstīt vārdus. Dziesma “Gavilējiet zvaigznes”, izrādē skanēja ainiņā, kad viens no galvenajiem varoņiem – mazais puika, brauca pa sniegotiem laukiem uz baznīcu, lai būtu klāt Dievkalpojumā.”

Dziesmas Producents Kristaps Grasis: – “ Jau ilgāku laiku sarakstoties ar Mariju, gaisā virmoja doma, ka mēs varētu muzikāli sadarboties. Tā, Marijai radās doma pieaicināt mani kā Producentu. Esmu ļoti priecīgs par mūziķu sniegumu un lielisko atmosfēru ierakstu studijā “JumpSound”, kur sadarbībā ar skaņu inženieri Edgaru Skrāģis, tika ieskaņota šī Nika Matvejeva ziemas dziesma”

Dziesmas ierakstā piedalījās arī – Ingus Feldmanis – ģitāra, Rolands Beļēvičs – klavieres, Norberts Skraucis – kontrabass, Jegors Kovaikovs – ģitara, , Līga Robežniece – pavadošais vokāls, Andris Buiķis – sitamie instrumenti. Skaņu inženieris – Edgars Skrāģis, Producents – Kristaps Grasis.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit