Skip to content

Marta Ritova ukraiņu bērniem veltītajā dziesmā dzied ukraiņu valodā

Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova kopā ar studijas RASA bērniem radījusi “Gaismas dziesmu”, kurā skan latviešu un ukraiņu valoda. Dziesmas idejas autore un studijas “RASA” vadītāja Līva Bondare stāsta: “Man bija vēlme, lai tiktu radīta dziesmu, kas veltīta ukrainas bērniem, kuri šobrīd ir izklīdināti pa visu pasauli. Vēlējos ar dziesmu nodot ukraiņu bērniem vēsti, ka šeit, Latvijā, bērni zina par viņiem, jūt līdzi un vēlas tos atbalstīt.  Šo domu brīnišķīgi uztvēra un dzejas izpildījumā ietērpa Guntars Račs, savukārt Marta Ritova radījusi skaistu, smeldzīgu melodiju.”

Dziesmas ierakstā piedalījies un čella partiju iespēlējis Raimonds Macats, kā arī bundzinieks Artis Orubs, kas iespēlējis perkusijas. Dziesmu producējis un papildus instrumentus ieskaņojis pieredzējušias producents Artūrs Palkevičs. Dziesmu miksējis Jānis Kalve.

“Gaismas dziesmai” tapis arī video, kurā piedalās bērni no Ukrainas, kuri šobrīd mājvietu atraduši Latvijā. Klips tapis vasarā, Užavā, kad studijas RASA bērni pulcējās nometnē, lai iemācītos, ierakstītu un noslēgumā uzfilmētu šo video. Video versijai pievienoti arī subtitri ukraiņu valodā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit