Skip to content

MM Orķestris laiž klajā albumu “Aiz ko garš pavasar’s?” un aicina uz dzīvo pirmatskaņojumu deju uzvedumā

“MM Orķestris” ir jauna jau zināmu mūziķu apvienība, kurus vieno komponista Mārtiņa Miļevska mūzika. Albuma ierakstā piedalījušās dziedātājas Ieva Sutugova, Beāte Zviedre, Zane Dombrovska, dziedātāji Ivars Cinkuss, Andrejs Planders, Edgars Kārklis un Mārtiņš Miļevskis, kurš ierakstā rosījies arī kā multiinstrumentālists. Mūzikas instrumentus ieskaņojuši ģitārists Jānis Kalniņš, koklētāja Latvīte Cirse, vijolnieks Otto trapāns, un dūdinieks Kaspars Bārbals.

12. aprīlī Ķīpsalas hallē programmas dzīvajam izpildījumam pievienosies arī bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” un dziedātājs Ernests Medenis.

Albums radīts speciāli Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansambļa “Vektors” 65 gadu jubilejas deju uzvedumam “Aiz ko garš pavasar’s?”, kuru vairāk kā 120 dejotāju izdejos jaunās un daudzveidīgās Dagmāras Bārbales horegrāfijās.

Režisors Reinis Suhanovs uzveduma stāsta pamatā izmantojis Edvarta Virzas poēmas “Straumēni” daļu “Pavasaris”. Caur dziesmām, dejām un stāstiem vīsies mainīgais, cerībām pilnais pavasara laiks, kas piepildīts dabas norisēm, tradicionāliem lauku darbiem un ieražām. Uzvedums ir horeogrāfisks vispārinājums par cilvēka un dabas saskaņas nebeidzamajiem meklējumiem un nepieradināmo plūdumu.

Mārtiņš Miļevskis daudzus gadus bijis pazīstams kā vairāku latviešu pop grupu bundzinieks, zināms arī kā “Orķestra Rīga” un “Auļu” mūziķis. Taču pēdējos gados Mārtiņš plaši pievērsies komponēšanai. Īpaši veiksmīga izrādījusies sadarbība tieši ar skatuviskās tautas dejas horeogrāfiem. Mūzika komponēta gan multimediālai dejas izrādei “Latvju zīmēs rotāties”, gan dziesmu un deju svētku lielkoncertam “Balts”. Mārtiņa mūziku caurvij izsmalcinātas melodijas un suitu kultūrtelpā mantotās tautas mūzikas saknes.

Jaunais mūzikas albums klausāms visās straumēšanas vietnēs
https://open.spotify.com/album/6ZhtJqLkqpbSFiP0YuNXqW?si=qmRBk1RvS2-uF_a1BHPv6w

Skaņu režisors Kaspars Bārbals studijā “Lauska” albuma skaņas dizainu izveidojis arī Dolby Atmos telpiskajā skaņas formātā, kuru savās mājās var izbaudīt atbilstošas aparatūras īpašnieki.

Uzvedumu rīko biedrība “Vektors” ar VKKF un RTU atbalstu. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit