Skip to content

Muzikālā apvienība “Kalnejas” izdevusi debijas albumu “Lejas I”

Muzikālā apvienība “Kalnejas” izdevusi minialbumu jeb EP “Lejas I”. Albums vēsta par pašapziņas celšanos un nedrošības pārvarēšanu, un to noklausīties var tādās mūzikas straumēšanas platformās kā Spotify, Youtube, Bandcamp, iTunes un Apple music.

“Albumā atgādinām sev par vērtībām, palūkojamies uz to, cik daudz ir mūsu rokās ko mainīt un cik daudz mēs jau vairs nespējam kontrolēt. Trīs no albuma dziesmām ir aranžētas tautasdziesmas, savukārt dziesma “Nerausti plecus” ir mūsu orģinālkompozīcija. Mūsuprāt, tuvojoties Latvijas valsts svētkiem, ir lielisks brīdis izlaist dziesmas latviešu valodā, turklāt vairākām no tām esot tautasdziesmām. Ar šo albumu arī pasākām “daudz laimes” mūsu dzimtenei,” stāsta grupas soliste Marija Broča.

Albumā “Lejas I” ir izdoti skaņdarbi, kas ir ierakstīti laikā no 2017. gada līdz 2019 gadam. Grupa plāno izdot vēl papildu albumus “Lejas II” un “Lejas III”. Albums ir ierakstīts divās lokācijās. Skaņdarbi “Pie Dieviņa gari galdi” un “Uz ūdeņa” tika ierakstīti grupas dalībnieku drauga, režisora Mārtiņa Urķa rindu māju rezidencē, savukārt “Nerausti plecus” un “Upe” pie grupas dalībnieka Toma Valmiera. Albumu miksēja un māsterēja Edvards Broders.

Kalnejas izpilda alternatīvo tautas mūziku un ir 2017. gada nogalē radusies muzikālā apvienība, kuras sastāvā ir vokāliste Marija Valmiera, kontrabasists Toms Valmiers un vijolniece Spāre Vītola. Kā atzīst paši mākslinieki, apvienība radās brīvajā laikā, ļaujoties mūzikas improvizācijai. Toms un Marija Valmieri ir atpazīstami kā muzikālās apvienības “The Coco’nuts” sastāva dalībnieki, savukārt Spāre Vītola muzicē grupā “alejas”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit