Skip to content

Muzikālā apvienība “Rāmi Riti” izdod ceturto studijas albumu “Sudrabiņu sijādam`” un video dziesmai “Saule brida rudzu lauku”

Muzikālā apvienība “Rāmi Riti” laiž klajā ceturto studijas albumu “Sudrabiņu sijādam`”, kurš ietver divpadsmit jaunas kompozīcijas ar tautasdziesmu tekstiem un oriģinālmūziku. Albuma atklāšanas svētkus papildina skaņdarba “Saule brida rudzu lauku” video. Albums pieejams digitāli populārākajās mūzikas straumēšanas platformās un drīzumā arī mūzikas veikalos.

Neskatoties uz situāciju, kad gandrīz jebkāda radoša izpausme un darbība ārpasaulē ir apstādināta, grupas radošais gars dzīvo. Pagājušā gada pavasarī tika sacerētas visas jaunā albuma dziesmas un šajā pavasarī tās tika ierakstītas, apkopotas vienā albumā “Sudrabiņu sijādam`”, kas turpina “Rāmi Riti” muzikālo tradīciju – aiznest līdz klausītāja sirdij mūsu skaistākās, svētākās, dziļākās dainas, izpildot tās ar oriģinālmūziku. Tautasdziesmu  tekstus atlasa un melodijas rada apvienības soliste Inese Kozuliņa, bet aranžijas un kopējais skanējums top, sadarbojoties visiem apvienības mūziķiem – Kalvis Vītols (vokāls, perkusijas, dūdas), Mārtiņš Miļevskis (taustiņi, perkusijas, vokāls), Alisa Klimanska (flauta) un  Ivars Štubis (ģitāra).  Kā arī diviem viesmūziķiem, ar kuriem laiku pa laikam notiek sadarbība –  Undīne Balode (čells) un Kaspars Bārbals (dūdas).

“Tautadziesmu atlasīšana, izvētīšana ir kā pērļu zvejošana.  Katru reizi, kad lūkojos dainu sējumos, lasu un izlasu četrrindītes, kuras tālāk jau virknējas virtenītēs, lai atrastu savu melodiju, tas ir kā sijāt sudrabiņu no mūsu tautas vissvētākās gara mantu glabātuves. Tas ir trausls, reizē pat pārpasaulīgs process, kur vienā mirklī satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Vārdi ir informatīva sēkla, enerģija, kura, krītot auglīgā augsnē, turpina dzīvot, nest labumu un augļus. Tautasdziesmas ir latviešu tautas gara  un rakstura sargātājas. Kamēr saistāmies ar senču doto viedo padomiņu, to izprotam, saskaņā ar to dzīvojam, mēs kā tauta turpināmies, “ saka Inese Kozuliņa.

“Pavasarī, pabeidzot albuma ierakstu ar “Saule brida rudzu lauku” vēlējāmies to ietērpt Latvijas lauku, pavasara krāsās un noskaņās. Apvienojot šīs dziesmas trauslās muzikālās nianses ar dabas dāsno skaistumu. Tuvojas vasaras saulgrieži, ar katru dienu jūtamāks saules spēks, dabas  dzīvīgums un devīgums, gribējās šo noskaņu ieaust, saaust dziesmā un tās vizuālajā izpausmē,” stāsta Inese Kozuliņa

Albums ierakstīts divās studijās – “Lauska” un “Jump Sound”, sadarbojoties ar Kasparu Bārbalu un Aigaru Grāveru. Dziesmu mikss un masters Aigars Grāvers.

Pats muzikālās apvienības nosaukums “Rāmi Riti” ietver un noskaņo klausītāju uz mieru un tai pat laikā uz iekšēju modrību un notikumu. “Rāmi Riti” mūzika ir bagāta ar latviski meditatīvām noskaņām, kuras jaušamas tepat ap mums, kokos, pļavās, vējā, mežā, akmeņos, zemes smaržā, uguns siltumā, debess zilgmē, cilvēka tuvajās attiecībās ar dabu un mīļumā vienam pret otru. “Rāmi Riti” muzikālais vēstījums ļauj klausītājiem pietuvoties, pieskarties tautasdziesmās ievītajai latviskajai Dievsajūtai, katra paša iekšējai pasaulei, sajust vienotību, harmoniju ar visu dzīvo, kas mums apkārt.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit