Skip to content

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” papildina muzikālo programmu

No 5. līdz 7. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” notiekošais, mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” izziņo ārvalstu viesus un papildina pašmāju muzikālo programmu.

Papildus jau izziņotajiem pašmāju mūziķiem, festivāla programmu papildinās perkusionista Nila Īles pasaules mūzikas grupa “Kanisaifa”, vīru kopa “Vilki”, East Bam jeb Roberts Gobziņš, panku banda “PND”, regeja apvienība “Riga Reggae”, mākslinieka Kristiana Brektes un viņu domu biedru grupas eksperimentālās mūzikas projekts “+K+M+B”, kā arī nozīmīgā latviešu sintpopa grupa “LLL”, kura īpašam koncertam apvienosies tieši “Laba Daba” festivālā. Programma vēl tiks papildināta ar koru un etno mūzikas priekšnesumiem, par kuriem tiks ziņots drīzumā.

Šogad festivālā gaidāma gan par tradīciju kļuvusī “Ej apskrieties” pankroka skatuve ar deviņām pašmāju mūziķu grupām un projektiem, gan divu nakšu vietējo ārvalstu DJ programma lielajā Ratnieku šķūnī uz “Suņa skatuves”, kā arī uz noskaņu skatuves “Pūces miga”.

Ārvalstu muzikālajā programmā būs leģendārais vācu mūziķis, dīdžejs Westbam, elektroniskās mūzikas māksliniece “Zavoloka” no Ukrainas, enerģiskais izraēļu duets “AGAT” un Salum Matata no Tanzānijas.  Programma vēl tiks papildināta ar māksliniekiem no Ukrainas, Kanādas un Lietuvas.

Kā “Laba Daba” galvenais ārvalstu viesis jāmin vācu mūziķis Westbam, jeb īstajā vārdā Maksimilians Lenzs (Maximilian Lenz), kurš savas mūziķa gaitas sāka 1978. gadā dzimtajā Minsterē. Savu dīdžeja karjeru Westbam sāka 1983. gadā, savukārt gadu vēlāk mūziķis pārcēlās uz Berlīni, sekojot savam mentoram, vācu tehno mūzikas leģendai un vienam no “Mayday” festivāla rīkotājam Viljamam Rotgeram (William Rottger). 1985. gadā Westbam publicēja ietekmīgo rakstu “What is Record-art?”, kurā stāstīja par dīdžeja spēles tehnikām un apgalvoja, ka dīdžejs ir mūziķis– kāds, kurš rada savas dziesmas un ierakstus. Pāris gadus vēlāk Gētes institūts iekļāva Westbam projektā, kurš uzstājās Seulas Olimpiskajās spēlēs. Westbam uzstājās arī pirmajā Berlīnes “Love Parade” 1989. gadā un ir vienīgais mākslinieks, kurš labi zināmajos svētkos uzstājies katru reizi – līdz pat 2008. gadam, kā arī bijis “Love Parade” himnas autors no 1997. līdz 2008. gadam. 1991. gadā dienasgaismu ieraudzīja “Mayday”, viens no nozīmīgākajiem mūsdienu techno festivāliem. Westbam bijis gan pirmā, gan vēlāko “Mayday” iniciators un viens no rīkotājiem. Līdz šim Westbam izdevis vairāk nekā desmit albumus, neskaitāmus singlus, remiksus un kompilācijas. Ierakstu tapšanā mūziķis sadarbojies ar  Iggy Pop, Ričardu Butleru (Richard Butler), Lil Vaijnu (Lil Wayne), Braienu Molko (Brian Molko), Hjū Kornvelu (Hugh Cornwell) un daudziem citiem.

Kopā ar Westbam uz skatuves kāps East Bam jeb Roberts Gobziņš – ilggadējs Westbam biedrs. Viņi vairākkārt uzstājušies kopā Berlīnē un citur Eiropā, kā arī East Bam piedalījies arī vairākos Westbam dziesmu ierakstos.

Drīzumā tiks izsludināta plašā teātra, dejas izrāžu un performanču programma, kā arī kino, meistarklašu, radošo darbnīcu un Radio NABA tiešraides programma. Informāciju par iepriekš izziņotajiem māksliniekiem atradīsiet: www.labadaba.lv.

Šis festivālam būs jau divpadsmitais norises gads. Par šī brīža cenu biļetes pieejamas līdz 31.jūnijam vietnē www.labadaba.lv/biletes un “Biļešu servisa” kasēs. Bērniem līdz 13 gadu vecumam (vecāku pavadībā) ieeja ir bez maksas. 2020. un 2021. gadā iegādātās biļetes ir derīgas šī gada festivāla apmeklējumam, un to maiņa nav nepieciešama.

Vairāk par festivālu: www.labadaba.lv, facebook.com/LABADABAfestival/.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit