Skip to content

Mūziķes Sign Libra trešais albums tiks izdots Japānā un Ņujorkā

Latvijas elektroniskās mūzikas māksliniece Agata Meļņikova, kas darbojas zem segvārda Sign Libra, šī gada 3. novembrī laidīs klajā trešo studijas albumu ar nosaukumu Hidden Beauty. Tas tiks izdots Ņujorkas izdevniecībā RVNG Intl.  vinila un digitālajos formātos, bet japāņu leibls Plancha Records piedāvās to arī CD izdevumā. Daļa no albuma pārdošanas ieņēmumiem tiks ziedota Coral Guardian (https://www.coralguardian.org/) – nevalstiskai organizācijai, kas strādā, lai aizsargātu koraļļu ekosistēmas.

Hidden Beauty ir noslēpumains ceļojums pa sievišķo dabu, kas rotaļīgi tiek ilustrēta muzikālā kolāžā, zemtekstos un slēptajās alūzijās. Pirmās Hidden Beauty skices parādījās 2019. gadā, bet albuma pamata kontūras tika veidotas 2020. gadā un 2021. gada sākumā.

Tāpat kā albumi Closer to the Equator (Antinote, 2018) un Sea to Sea (RVNG Intl.), arī Hidden Beauty tika radīts kā vientuļš radošs darbs, taču šoreiz tas notika unikāli hermētiski. Savienota ar pasauli tikai caur datora un viedtālruņa ekrānu pandēmijas laikā, Agata smēlusies iedvesmu no daudzām aktivitātēm: jaunām, neparastām pieejām komponēšanai, franču valodas apguvei, virtuālai pedagoģiskai praksei un dejām savā dzīvoklī, klausoties 1990. gadu deju mūziku.

Albuma radīšanas intīmā vide virza Hidden Beauty prom no Sea to Sea telpiskā skanējuma uz kamerisku. Sign Libra iepriekšējos ierakstus piesātinājušais reverbs Hidden Beauty dziesmās tiek izmantots mazāk, tādējādi sniedzot klātbūtnes un tuvības sajūtu.

Sign Libra raksturīgais bezliriskais, ēteriskais dziedājums ir aktuāls arī šajā albumā. Hidden Beauty ir rotaļīgi slāņots pastišs ar izsmalcinātām atsaucēm, smēloties iedvesmu no Erika Satī (Erik Satie) nepiespiestā vienkāršuma, Milēnas Farmēras (Mylène Farmer) un Laurēna Butanāta (Laurent Boutonnat) agrīnajiem darbiem un 1990. gadu R&B ritmiem. Pārējo šī darba slēpto elementu ir daudz, un, iespējams, vislabāk tos neatklāt, lai nesabojātu klausītāja prieku. Taču varbūt tie ir paslēpti skaidri redzamā vietā – atkarībā no tā, ko puzles gabali atklāj jūsu iztēlei.

Albums Hidden Beauty – tā ir iespēja ne tikai tikt sadzirdētam, bet arī redzētam un sajustam: atbrīvot neredzamo un celt virspusē trauslumu. Daļa no albuma pārdošanas ieņēmumiem tiks ziedota Coral Guardian (https://www.coralguardian.org/) – nevalstiskai organizācijai, kas strādā gan starptautiski, gan ar lokālām ekokopienām, lai aizsargātu koraļļu ekosistēmas.

Kā pirmo singlu un oficiālo videoklipu no albuma Sign Libra piedāvā kompozīciju Le Chat, kas sniedz New Romantic un izsmalcinātu kaķu enerģiju:

Albuma iepriekšpasūtījums: https://lnk.to/rvngnl96

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit