Skip to content

Mūziķis Imants Daksis ar dziesmu Karš ir beidzies piesaka jauno albumu

Ar simbolisku dziesmu Karš ir beidzies Imants Daksis piesaka savu jaunāko studijas albumu Vientuļās revolūcijas. Albums tiks prezentēts, izpildot trīs dziesmas akustiski 9.maijā plkst.13:00 Bastejkalnā. Šī būs pop-up akcija, uz kuru ir aicināts ierasties ikviens, apliecinot brīvības nozīmi mūsdienu pasaulē un vienojoties cerībā, ka karam tik tiešām drīz pienāks gals.

Ar dziesmu Karš ir beidzies mūziķis un dziesmu rakstnieks Imants Daksis piesaka savu jaunāko albumu Vientuļās revolūcijas, kas nonāks straumēšanas vietnēs sākot ar 10.maiju. Sākotnēji būs pieejama albuma A puse, bet pilnais albums vinila plates formātā tiks izdots rudens sākumā. Albums tiks prezentēts ar pilnvērtīgu koncertu 10.maijā mākslas centrā NOASS.

albuma preview – https://promo.theorchard.com/CX52dJ4rnYQ1l6Ml1Doy

Darbs pie albuma Vientuļās revolūcijas sākās jau 2018. gadā. Tas stāsta par cilvēka emocionālo stāvokli kara apstākļos un ir dziedinošs jebkuram, kas šobrīd cieš par notiekošo Ukrāinā.

Par kliedzošā folka vienīgo pārstāvi Latvijā dēvētais Imants jau gadiem ilgi vēlējās izveidot ierakstu, kurā uz ģitāras sacerētās dziesmas skanētu kokles izpildījumā, kas nu beidzot ir izdevies, latviski tautiskās kokles papildinot ar mazliet džezīgu kontrabasu, perkusijām, elektrisko un akustisko ģitāru un kinematogrāfisku noskaņu veidojošām skaņām, tostarp pašrocīgi ierakstītu fragmentu ar Latvijas Simtgades salūtu Daugavas krastmalā. Dziesmu skanējums zināmā mērā ir pietuvināts pasaules mūzikai ar Imantam raksturīgiem folkroka un pankroka elementiem.

Ierakstam Imants pieaicinājis raibu mūziķu kompāniju no dažādām Latvijas mūzikas scēnām – tautas mūzikas pārstāvjus: koklētāju Kristīni Ādmini-Liepu, perkusionistu Miku Čavartu un akordeonistu Oskaru Patjanko, kā arī džeza basistu Tomu Valmieru, blūza ģitāristu Miķeli Vanagu, dziedātāju Elizabeti Helmani. Tomēr galvenais radošais darbs notika studijā kopā ar muzikālo producentu Mārtiņu Krastiņu, ar kuru Imants ir sadarbojies jau iepriekš albumu Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi un Ilgais ceļš kapos veidošanā. Sākotnējā iecere bija ierakstītās dziesmas izpildīt koncertos sadarbībā ar postfolka apvienības Pērkonvīri mūziķiem, taču plāni apsīka sākoties plašajai pandēmijai.

Gaidāmajā atkāšanas pasākumā Imants izpildīs dziesmas no jaunā albuma, kā arī pavisam jaunas dziesmas un savus leģendārākos kliedzošā folka manifestus Pasaule ir vaļā, Pasaules gaisma, Andromeda, mēs nākam etc. Pasākumā piedalīsies arī dziedātāja Keitija Bārbale.

Biļetes uz koncertu Noasā 10.maijā

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit