Skip to content

Mūziķis Jānis Uplejs laidis klajā pārpratumiem pilnu singlu “Zāle zaļa”

Latviešu mūziķis Jānis Uplejs 19. aprīlī izdevis indīroka singlu “Zāle zaļa”. Katra no dziesmas teksta rindiņām ir rotaļīga vārdu spēle, kas atgādina svarīgu atziņu — ne vienmēr viss ir tā kā izskatās un izklausās pirmajā brīdī. Šī vārdu nozīmju atšķirība ir ilustrēta arī animētā mūzikas video.

“Dziesmas teksta pamatā ir dažādas latviešu valodas homogrammas, homofoni un homoformas — vārdi ar dažādu nozīmi, kas tiek izrunāti vai rakstīti vienādi. Piemēram, dziesmas nosaukuma frāze “zāle zaļa” liek domāt par zāli, kas pavasarī ir atgriezusies no ziemas miega zem sniega, taču tālāk dziesmas piedziedājumā skan vārdi “kad sienas tai krāso”, jo patiesībā ir runa par zāli kā liela izmēra telpu. Ikvienu no šīm vārdu spēlēm attēloju ne vien izdziedot dziesmā, bet arī uzzīmējot — video animācijās. Bieži vien komunikācijas problēmas sākas pārpratumos, kaut vai tāpēc, ka vienu vārdu mēs varam uztvert absolūti atšķirīgās nozīmēs,” stāsta dziesmas autors un izpildītājs Jānis Uplejs.

Projektā “Jannsi”, kā arī ar grupu “Riverfall” Jānis Uplejs iepriekš izdevis singlus un minialbumus. Kā svarīgākās muzikālās ietekmes šai dziesmai mūziķis min grupas “Instrumenti”, “Muse”, “Arctic Monkeys” un “The White Stripes”.

Singls “Zāle zaļa” no 19. aprīļa ir piejams Spotify, Deezer, Apple Music un citos mūzikas straumēšanas servisos.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit