Skip to content

Mūziķis Kārlis Roberts Kalējs izdevis konceptuālu bungu solo albumu Ode to Becoming

Mūziķis, bundzinieks Kārlis Roberts Kalējs pērnajā gadā, mūzikas studiju ietvaros Lielbritānijā, kā savu fināla portfolio izstrādāja solo albumu. Visas albuma kompozīcijas sarakstītas tikai un vienīgi uz bungām, kurā mākslinieka galvenais mērķis bija eksperimentēt ar instrumenta spēju radīt mūziku, ne tikai ritmus. Ode to Becoming ir mākslinieka debijas solo albums. Iepriekš mūziķis starptautiski darbojies vairākos projektos kā bundzinieks un producents, un arī šobrīd, atgriežoties Latvijā, turpina to darīt.

Ode to Becoming ir dialogs ar bungām. Albuma autors pauž: “Parasti, kad muzicēju ar citiem, bungas kalpo kā mana balss, veids, kā muzikāli komunicēt caur savu instrumentu. Taču ar šo projektu vēlējos iegūt dziļāku un daudz personīgāku saikni ar bungām, un iemācīties komunicēt un sarunāties ar pašu instrumentu.” Bungu solo albumi pasaulē ir retums, un arī Latvijā iezīmē jaunu muzikālo ceļu sākumu. Pašmāju džeza bundzinieks Artis Orubs pēdējā gada laikā uzstājies ar bungu solo performancēm, taču digitālā albuma veidolā Ode to Becoming ir pirmais šāda veida ieraksts Latvijā.

Albums ir daudzveidīgs, plūstošs un meditatīvs skaņu ceļojums. Eksperimentālās improvizācijas un džeza bundzinieku iedvesmots, mūziķis savās kompozīcijās izmanto dažādas bungu komplekta konfigurācijas, paplašinātās tehnikas, pēcapstrādes efektus, improvizāciju, melodijas un minimālismu. Daļa no autora ieceres ir mudināt klausītāju apstāties no ikdienas steigas un albumu klausīties uz austiņām pilnā formātā bez blakus nodarbēm.

Albums ir pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās.

Spotify

Plašāka informācija par iesaistītajiem cilvēkiem albuma tapšanā:
Kompozīciju autors: Kārlis Roberts Kalējs
Ieraksts: Džeimss Kots (James Coates),
Mikss: Džeimss Kots (James Coates), Kārlis Roberts Kalējs
Producēšana: Džeimss Kots (James Coates), Kārlis Roberts Kalējs
Māsterings: Džeimss Kouts (James Coates)
Albuma dizains: Terēze Brence
Foto: Vivianna Almas (Vivian Almas)
Radošā direktore: Tīna Alise Drupa

Albuma radošā direktore Tīna Alise Drupa: “Albums koncepts un izpildījums mani ļoti iedvesmoja. Tas paplašināja manu izpratni par bungām kā mūzikas instrumentu.”
Terēze Brence, kas strādāja pie albuma dizaina, Ode to Becoming raksturo kā unikālu pieredzi: “Ir tik baudāmi un interesanti! Tāda sajūta, ka es tiešām klausos kādu dedzīgu ceļotāju stāstām man savu lielo piedzīvojumu.”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit