Skip to content

Mūziķis Miks Galvanovskis izdod patriotisku dziesmu un videoklipu novembra noskaņās

Līdz šim Miks iepazīts ar spēcīgām roka dziesmām un ugunīgām performancēm. Dziesma “Par savu zemi saukt” apvieno ne tikai roka un  elektriskās ģitāras virtuozos rifus, bet arī tautisko kodu, kas atspoguļojas gan dūdu, gan arī kokles skanējumā.

Miks: “Vārdus es sarakstīju kādā siltā jūnija vakarā un tie pie manis gandrīz vai kā atnāca paši. Biju vēl tādā kā patriotisma ekstāzē pēc nesen notikušā hokeja čempionāta un tad nu tas vienkārši izbira uz papīra. Katrā no pantiem es atspoguļoju kādu no tuvām un latviskām vērtībām, bet par galveno dziesmas motīvu izvēlējos pirmā panta rindiņu – “Par savu zemi saukt”, jo šī frāze manās acīs nozīmē visvairāk un ietver visas sajūtas, gan valodu, gan tradīcijas, visu, kas liek man justies piederīgam Latvijai.”

Dziesma tapusi sadarbībā ar producentu Reini Briģi, ar ko kopā jau strādājam gadiem un ir izdotas desmitiem dziesmas, bet patriotiskās noskaņās ar Reini kopā strādājām pirmo reizi. Dziesmas ierakstā piedalījās arī vairāki mūziķi, tostarp, Edgars Lipors un Dzintars Lipors, kas iespēlēja kokli un dūdas. Zīmīgi arī tas, ka šos instrumentus studijā vēl nekad nebijām ierakstījuši.
Šis nav pirmais Mika projekts patriotiskās noskaņās, jo pirms vairākiem gadiem viņš izveidoja projektu “Jauno mūziķu apvienība”, kas savā aranžijā ierakstīja dziesmu “Div’ Dūjiņas gaisā skrēja”, kas skatīšanās vietnē youtube ir sasniegusi vairāk kā 850 tūkstošus skatījumu.

Videoklips dziesmai  “Par savu zemi saukt” parāda latviešu vērtības, talantus un tradīcijas. Sākot ar maizes kukulīša cepšanu, rotu darināšanu, līdz pat svētku galdam un dejas kultūrai. Šajā klipā varam redzēt, cik būtiska ir kopā būšana ģimenes lokā un cik nesalaužams ir mūsu atbalsta gars.
Radošā komanda – režisors Rihards Romušs, operators Elvis Lācis, gaismu dizains Artūrs Feldmanis un producente Lāsma Neulāne. Videoklips tapis sadarbībā ar Baltu Rotām, kuras daiļoja katru klipa aktieri, un Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, kur norisinājās filmēšana.

Miks, šī gada izskaņā, plāno izdot albumu un izsludināt nākamā gada pavasarī gaidāmo koncerttūri lielākajās Latvijas pilsētās.

Foto: Emīls Freimanis
MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit