Skip to content

Mūziķis Rick Feds nāk klajā ar dziesmu, kas pārsteidz ikoniskus ASV mūziķus

Šodien, 16. aprīlī, latviešu izcelsmes mūziķis un producents Rick Feds publicējis emocionālu un dvēselisku dziesmu art-pop, lo-fi stilistikā, par ko publiski izteikušies vairāki pasaulē zināmi džeza un soul mūzikas izpildītāji. Starp viņiem jāmin arī ikoniskais pianists Benny Green, kurš uzsācis sarunu ar mūsu pašmāju mākslinieku tīmeklī FaceBook.

Šajā kompozīcijā apvienojas juteklisks/futūristisks vokāla skanējums ar ausīm tīkamu elektroniskās mūzikas aranžējumu, ko grūti ielikt konkrētā stilistikā. Samtainās balss īpašniece ir Una Daniela, kuru pēc klausīšanās būtu grūti asociēt ar latviešu dziedātāju. Pats mūziķis par dziesmu: “Šīs dziesmas/vārdu tulkojums vairāk ir abstrakts nekā konkrēts. Tam var būt dažādas nozīmes un ir vieta  interpretācijai, bet viena no nozīmēm ir cilvēka saikne ar virsapziņu. Pāri ego, pāri apziņai un zemapziņai mums ir virsapziņa, mūsu unikalitāte, iekšējais ģēnijs. Šī dziesma ir par trauslo līkni, kas mūs savieno ar garu. Kā ieiešana meditatīvā stāvoklī, kur meklēt galvenās atbildes.

Mans uzdevums ir pārtulkot visuma enerģiju un zināšanas cilvēkiem. Mēs, mākslinieki, to izjūtam ar savu dvēseli veidos, kas nav izskaidrojami vārdos. Ar saviem darbiem varam šīs sajūtas/informāciju pārtulkot cilvēkiem. Tas būtu primārais mākslinieka uzdevums, lai spētu vest cilvēci uz augšupeju. Man patiktu ticēt, ka šī ir nākotnes dziesma Latvijā, kas spēj celt daļiņu no mūsu valsts evolūcijas stāvoklī un dod iespēju papildināt pasauli, kas tik ļoti nepieciešams mūsu, uz iekšu vērstajā kultūrā.”

Dziesmas videoklips gaidāms 23. aprīlī, kā arī 7. maijā tiks publicēts Rick Feds pirmais albums “Future Human”, kura tapšana ilga 4 gadus. LP komplektācija tiks prezentēta audio/vizuālā Livestream koncertā Latvijā, Amerikā un Hamburgā. Albuma tapšanā piedalījušies arī vairāki viesmākslinieki, kā piemēram dziedātāja Amira B (Ņujorka), repa izpildītājs KdotMelody (Londona), mūzikas producents Mad Zach (Berlīne), kā arī pašmāju mūziķi – dziedātāja Una Daniela, repa izpildītāji Ansis, March un producents Niklāvz.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit