Skip to content

Mūziķis Roberts Pētersons izdod dziesmu “Tevis dēļ”.

Roberts Pētersons piedāvā jaunu singlu “Tevis dēļ”, kas ir pirmā dziesma, ko mūziķis izdod pēc viņa 2014. gadā klajā nākušā debijas albuma “Apturēts laiks”. Ar šo dziesmu aizsākts arī darbs pie jauna mini albuma jeb EP.

Jaunās dziesmas melodija mūziķa arhīvā glabājusies jau labu laiku, taču līdz kādam īpašam notikumam tai nebija izdevies piemeklēt piemērotu tekstu. “Kādu dienu gāju cauri saviem demo ierakstiem un, skandinot Tevis dēļ melodiju, māsa jautāja “Kas tā par dziesmu?”. Es atbildēju, ka tā ir tikai ideja, melodijai nav teksta, lai neņem vērā. Māsa, kura tovasar gatavojās kāzām, teica: “Robert, es ļoti gribētu šo dziesmu par savu kāzu valsi!”. Un man nebija variantu, dāvanu taču vajadzēja un dziesma tapa par godu šim notikumam!”, par dziesmu stāsta Roberts.

Tā kā dziesmu bija nepieciešams ietērp īpašos vārdos, mūziķis nolēma uzrunāt daudzu dziesmu tekstu autori, dzejnieci, Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāju un visādi citādi radošu personību Maiju Kalniņu. Robertaprāt, tieši viņai varētu izdoties radīt šai melodijai un plānotajam notikumam atbilstošu tekstu. “Nekļūdījos. Maijai izdevās!”, atzīst Roberts.

Maija Kalniņa: “Es priecājos sadarboties, un tā ir vēl viena skaista mana radoša sadarbība ar Liepājas ziemeļu māsu Ventspili un tās ļaudīm, kas šogad realizējās vairākos skaistos projektos, tostarp šajā – sadarbībā ar Robertu.’’

Pateicoties dziesmas noskaņai un tekstam par kopīgu lidojumu mīlestībā, tā izskanējusi jau vairākās kāzās un, jācer, arī turpmāk būt iecīnīts muzikālais pavadījums jauno pāru vienā no dzīves skaistākajām dienām. Taču Roberts prāto, ka to var attiecināt arī uz citām dzīves situācijām, kuras īstenojušās, pateicoties kādam īpašam cilvēkam vai notikumam, un kuras radījušas saviļņojumu un īpašu sajūtu lidojumu.

Roberta Pētersona kontā ir bagāta skatuves pieredze un sadarbības ar dažādiem Latvijā pazīstamiem producentiem un mūziķiem, jaunietis kāpis uz skatuvēm tepat Latvijā un ārvalstīs. Plašāku atpazīstamību ieguvis agrākā jaunībā, pateicoties sadarbībai ar Raimondu Paulu un Guntaru Raču, bijis dziesmu konkursa Eirovīzija reģionālās atlases dalībnieks, Muzikālās bankas vairāku gadu dalībnieks, izpildītie singli rotējuši Latvijas populārākajās radiostacijās. Pašlaik Roberts studē skaņu režiju Jāzepa Mediņa mūzikas akadēmijā, kā arī jau vairāk kā gadu ir muzikālās apvienības “Elektrofolk” dalībnieks, kur savu artavu dod kā ģitārists un vokālists.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit