Skip to content

Nerātnās Rock Līgo dziesmas

Latviešu seksualitātes būtība ir atrodama nerātnajās dainās, kuras bieži vien kļūdaini uztver kā nepieklājīgas un vulgāras. Tomēr vēsturiski šie dzejoļi kalpoja gan seksuālās izglītības nodošanai, gan auglības veicināšanas rituāliem.

Tieši šīs Latvju dainas ir izmantotas jaunā dziesmu albumā ar rokmūzikas skanējumu.
Kaut gan albuma nosaukums ietver vārdu “rock”, taču tajā sadzirdēsit daudz tautas un country mūzikas elementus. Skanējums ir bagāts ar tādiem instrumentiem kā dūdas, stabules, kara bungas, kurām cauri vijas jaudīgas roka ģitāras.

Kā atzīmēja viens no Latvijas mūzikas apskatniekiem, kuram šis albums tika iedots vērtēšanai pirms publicēšanas:
“Ja vien nebūtu tik atklāti tautas nerātno dainu pantiņi, tad nepārprotami šis liktos kā jauns Ivo Fomina vai Raxtu Raxti megahitu salikums…”

Albuma dalībnieki slēpjas zem noslēpumaina nosaukuma “Nerātnie līgotāji, taču noklausoties to ir skaidrs, ka šīs nerātnās dziesmas jaudīgi izpilda profesionāli mūziķi ar lielu pieredzi, par ko liecina spēcīgais tautas un rokmūzikas salikums.

Visdrīzāk lielu daļu šo dziesmu mēs nedzirdēsim radiostacijās, jo tās neizturēs cenzūras sietu dēļ atklātajiem vārdiem, taču pavisam noteikti šis varētu kļūt par vasaras Līgo ballīšu grāvēju.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit