Skip to content

Nesankcionētās pašdarbības trio “Nodrāztie Zīmuļi” piesaka sevi pasaulei ar pirmo singlu “Cērt!(Bende Nāk)”

Trio sastāvā darbojas sekojoši trīs līdz šim citos labi pazīstamos smagās mūzikas projektos iesaistīti vīri : Lauris Ābele (Soundarcade, Sonntags Legion), Ernests Lībietis (Mary Jane, Backflow, Heaven Grey) un Gustavs Terzens (Sia Radikal, DeadLine).

L.Ābele uzņēmies basista lomu, G.Terzens turpina ģitārista funkciju, bet E.Lībietis apvienojis vokāla un bundzinieka pienākumus.

Trio rīcībā šobrīd ir 4 skaņdarbi, starp kuriem ir arī kāda leģendāra dziesminieka daiļdarba koveratdarinājums.

Kā pirmais publiskais vēstnesis no gaidāmā EP plašākai publikai tiek atslepenots skaņdarbs “Cērt ( “Bende Nāk)”, kas ir stāsts par kādu bendi, kam senākos laikos šepat Latvijā reiz neizdevās nocirst kādam nelaimes putnam galvu līdz galam. Lai cik paradoksāli tas arī neizrādītos, šis skaņdarbs šobrīd iemieso negantu aktualitāti, jo tepat, austrumos, arī ir pamodies bende, kuram neizdodas savam kārotajam upurim galvu nocirst līdz galam… “Nodrāztie Zīmuļi” pat savos psihedēliskākajos sapņos nespēja iedomāties, ka šāda rūgta sakarība radīsies mūsdienu laika gara ietvaros.

Trio “Nodrāztie Zīmuļi” aizmetņi meklējami tālajā 2019.gadā, kad L.Ābele un G.Terzens kopīgi devās uz Polijas dienvidiem klātienē raudzīt kādas pasaulē diženas grupas dzīvo sniegumu. Garajās lielceļa stundās noskaidrojās abu subjektu objektīvās muzikālās saskaņas notis un atlika tikai ķerties pie instrumentiem. Nepagāja ne mirklis, kad divotnei pievienojās Ernests un pilnasinīga grupas darbība varēja sākties. Grupa sāka ar intensitāti viens mēģinājums gadā, kā rezultātā radās pirmais kopīgais veikums – dziesma “Cērt”. Pārējais materiāls sekoja pēc tam. Drīzumā gaidāms arī pirmais EP, kura nosaukums, visticamāk, būs “Doma baznīcu katoļiem”.

Lai nemazinātu vilšanos, trio steidz piebilst, ka ilgstošais perfekcijas nogurums savos iepriekšējos projektos ir darījis savu , tāpēc “Nodrāztie Zīmuļi” ir kā tīrā mežonīgā radošuma retrīts, kas nepakļaujas ķirurģiskai tīrskaņas tirānijai, bet tieši otrādi – pieļauj visnetīrāko un primordiālāko sevis izpausmi izvēlētajos ampluā. Drīz būs kasete un ja tā būs, tad noteikti būs arī kāda dzīvā performance.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit