Skip to content

NOTIKUSI “ŽANNAS D’ARKAS” PIRMIZRĀDE.

Ar vairāk nekā piecas minūtes ilgām ovācijām piektdienas vakarā koncertzālē “Rīga” skatītāji sumināja Latvijas Jaunatnes teātra izrādes “Žanna d’Arka” dalībniekus, īpašas ovācijas veltot komponistam Zigmaram Liepiņam, dzejniekam Jānim Jurkānam un galvenās lomas atveidotājai Gintai Krievkalnai.

Mūzika un dziesmu teksti izrādei “Žanna d’Arka” tapa vēl 1979. gadā, taču padomju cenzūras dēļ toreiz izrāde līdz skatītājiem nenonāca –  dziesmas tika uzskatītas par pārāk “pretvalstiskām”, lai tās ļautu dziedāt uz toreizējā Dramas teātra skatuves.

  1. gadā skatītājiem tiek piedāvāta jauna versija leģendai par Žannu d’Arku, kas, lai arī vēsta par notikumiem tālajā 15. gadsimtā, ir aktuāla arī mūsdienās: “Izrādes galvenā varone – Žanna savā naivajā ticībā ir tikpat vientuļa un apkārtējo neatbalstīta, kā mūsdienās Ukraina, kas cīnās par savas nācijas brīvību un no citām valstīm saņem vien gudras pamācības, nevis reālu palīdzību”, teic izrādes producents un libreta autors Juris Millers.

Latvijas Jaunatnes teātra iestudējumu “Žanna d’Arka” veidoja režisors Ivars Lūsis, scenogrāfs Kristaps Skulte, kostīmu mākslinieks Dāvids un mūzikas aranžētājs Kristaps Krievkalns.

“Pēc Jaunatnes teātra pirmā iestudējuma – mazākajiem skatītājiem domātās izrādes “Un atkal Pifs”, kas ir guvusi milzīgu skatītāju atsaucību, mēs apzināti izvēlējāmies dramatiski sarežģītu materiālu, kas atspoguļo viduslaiku tikumus, galma intrigas, cīņas par varu, nodevības – visu, ko mēs varam saskatīt arī mūsdienu sabiedrībā. Domāju, šis iestudējums kļūs par lielisku vēstures stundu vecāko klašu skolēniem un arī pieaugušajiem, jo ikviens no mums ir dzirdējis leģendu par Žannu d’Arku, bet diez vai visi spēs atcerēties, kādēļ tieši viņa tika sadedzināta”, teic režisors Ivars Lūsis.

“Es biju patīkami pārsteigts par to entuziasmu, ar kādu darbojās viss izrādes ansamblis un to, ka šajā iestudējumā ir Latvijas teātriem netipiski augsts aktieru dziedāšanas līmenis”, pēc pirmizrādes sacīja Zigmars Liepiņš.

Iestudējumā darbojas dziedātāji Ginta Krievkalna, Atis Auzāns, Jaunatnes teātra aktieri Rūdolfs Plēpis un Ivars Brakovskis, kā arī Raimonda Vazdika, Jūlija Ļaha, Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Imants Vekmans, Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča, Sandis Bergholds un šogad savas skatuves gaitas sākušie Latvijas Jaunatnes teātra Jauno aktieru studijas audzēkņi. Šajā sezonā ir paredzētas vēl trīs “Žanna d’Arka” izrādes – 20. aprīlī, kā arī 5. un 14. maijā. Biļetes uz izrādēm nopērkamas visas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Dziesmas video:  http://youtu.be/RjVUnHR3vsU?list=UUeFkd5szTdI6qsj9eCUQWlQ 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit