Skip to content

“Novembris” apvieno “Saldās sejas”, Marhilu, Aiju Andrejevu un Ivo Fominu

Grupas “Saldās sejas” šī gada augustā uzsāktais projekts “12” turpinās, un solījums publicēt jaunu dziesmu katra mēneša pirmajā datumā, joprojām tiek pildīts. Šoreiz tā ir dziesma “Novembris” un mūzikas autors ir Uldis Marhilevičs. Uz dziesmas ierakstu pulcējusies vesela zvaigžņu plejāde un patiešām spēcīgu balsu īpašnieki – grupas “Saldās sejas” solists Jānis Narkevics, nepārspējamā Aija Andrejeva, pats Marhils (Uldis Marhilevičs) un spītīgais liepājnieks un sava ceļa gājējs Ivo Fomins.

Novembris ir īpašs mēnesis Latvijas vēsturē, ne velti dēvēts arī par “patriotu mēnesi”, jo 11.novembrī dedzam sveces krastmalā, atzīmējot Lāčplēša dienu, bet jau 18.novembrī svinam Latvijas Republikas proklamēšanu. Tāpēc šoreiz dziesmas temats nav nejaušs.

Guntars Račs: “Gribējās uzrakstīt kaut ko iedvesmojošu savai valstij, saviem tautiešiem. Bez pagātnes nav nākotnes, teikuši daudzi gudri cilvēki. Tāpēc šī dziesma ir sava veida pateicība tiem, kuri cēlās un krita, un izcīnīja mums savu valsti, brīvību un cerību. Mēs kā lāpas to visu nesam tālāk un nododam saviem bērniem. Ar Marhilu rakstīt dziesmas ir īsts baudījums. Tā ir garantēta profesionāla pieeja, muzikalitāte, nopietna attieksme pret tekstu un viņam vien raksturīgs melodisms un fundamentālas harmoniju faktūras. Arī studijas producents Gints Stankevičs ir daudz ieguldījis dziesmas skanējumā. Milzīgs paldies Aijai un Ivo, ka neatteica. Viņu balsis ir īpašas.”

Ivo Fomins: “Mēs šo dziesmu uzreiz nosaucām par “lielgabalu”, ar to saprotot, ka tā ir liela dziesma! Un ja ne mūsu izpildījumā, tad kāda kora vai orķestra aranžējumā, tā dziesma vēl sevi apliecinās. Esmu lepns, ka man bija iespēja būt klāt šīs dziesmas dzimšanā. Ir labi padarīta darba sajūta.”

Jānis Narkevics (Saldās sejas): “Man bija patiess gandarījums pastrādāt vienā studijā ar šīm leģendām. Es nebaidos šī vārda. Es ļoti novērtēju šo iespēju. Arī tāpēc, ka šoreiz man uzticēja iespēlēt ģitāras partijas, ko parasti “Saldajās sejās” dara vai nu mans ģitāras skolotājs Tomass Kleins vai Uģis Tirzītis.”

Dziesmas teksta video izmantoti Latvijas Nacionālo bruņoto spēku foto materiāli. Paldies LR Aizsardzības ministrijai par laipnu un operatīvu atļauju tos izmantot.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit