Skip to content

Oskars Deigelis, Patriks Peterson un Kaspars Ansons izdod dziesmu “Parā’ man!”

Klausītāju vērtējumam tiek nodota vēl viena dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” 6. sesijas laikā radīta dziesma. Singlu “Parā’ man!” radījuši mūziķi Oskars Deigelis, Patriks Peterson (Elviss Patriks Pētersons) un producents Kaspars Ansons.

“Lai gan dziesma pauž nostaļģiskas pastaigas laikā izjustu pārdzīvojumu (esot nedaudz jautrākā prātā) par to, ka viss ir beidzies, tai nav pārlieku “dziļas” nozīmes. Tā ir vairāk par pozitīvām sajūtām, par cerību, ka viss vēl var mainīties. Es gribētu, lai šī dziesma cilvēkos izraisa prieku un vēlmi dejot,” stāsta Patriks.

Dziesma tapa dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” ietvaros, kas notika šā gada augustā. Komandas dalībnieki skaņdarbu radīja vienas dienas laikā, tikai no rīta uzzinot savu konkrētās dienas kolēģu vārdus. “Sadarbība bija organiska, un bez liekas vilcināšanās mums izdevās noķert pareizo sajūtu gan strādājot, gan domājot par dziesmas skanējumu. Katram komandas ietvaros bija savs uzdevums, taču dziesmu radījām kopīgi, radot melodiju, un domājot par tās kopējo noskaņu un virzienu, kurā vēlamies doties. Es lielākoties uzmanību pievērsu dziesmas tekstam, Kaspars – aranžēšanai, bet Patriks dziesmas izpildīšanai,” atklāj Deigelis.

“Jāatzīst, ka projekta tapšanas dienā, ierodoties ieraksta telpā, mana vīzija bija pavisam cita. No rīta, braucot mašīnā, lija lietus, nebiju izgulējies un pie sevis nodomāju: “Šodien gan es gribētu iedziedāt kaut ko melanholisku, akustisku, emocionālu.” Toties līdzko mūsu dinamiskā trijotne pirmo reizi sanāca vienā telpā, darba process aizveda pavisam citā virzienā. Vēl šodien atminos, kā vēl pāris minūtes pirms dziesmas nodošanas to klausījāmies, atgāzušies katrs savā istabas stūrī, visi saskatījāmies un bez vārdiem sapratām – ir hits! Esmu gandarīts par mūsu veikumu. Šis man bija kas jauns – gan žanrs, gan arī tapšanas process “RIGaLIVE” ietvaros,” stāsta Patriks.

Dziesmu rakstīšanas nometne “RIGaLIVE” kopā pulcē mūzikas autorus, dziesmu tekstu autorus, izpildītājus, dziesmu producentus. Strādājot komandās, dienas laikā tiek sarakstīts dziesmas demo ar hita potenciālu. “RIGaLIVE” aizsākās 2017. gadā un notiek divas reizes gadā, komandas veidojot gan no vietējiem, gan no ārzemju mūziķiem. Iepriekšējās “RIGaLIVE” nometnēs ir radītas tādas plašākai auditorijai zināmas dziesmas kā “Zemes stunda”, “Varbūt šodien, Varbūt rīt”, “Saku tev atā”, “Viņa nedejo” un citas. Dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” notiek ar LaIPA un Kultūras ministrijas atbalstu.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit