Skip to content

Otrajā Raimonda Paula dziesmu nošu krājumā daudz neparastu dziesmu!

Izdevniecība MicRec sērijā “Latviešu populārās mūzikas nošu grāmatas” izdevuši jau otro Maestro Raimonda Paula dziesmu nošu krājumu.

Pirms pieciem gadiem, 2014. gadā, nāca klajā nošu izdevums “100 populārākās un jaunākās Raimonda Paula dziesmas”. Kopš tā laika izdotas jau 17 populāru latviešu dziesmu nošu grāmatas. Taču nevienai no tām popularitātes ziņā nav izdevies pārspēt pirmās grāmatas panākumus, jo Raimondam Paulam un viņa dziesmām, latviešu dziesmu mīļotāju sirdīs ir īpaša vieta. Prieks, jautrība, sirsnība, melodiskums, skumjas un latviska romantika, tas viss ir atrodams Maestro dziesmās. Taču Pauls jau nebūtu Pauls, ja līdztekus skaistām un bezgala melodiskām dziesmām, nebūtu arī eksperimentējis un sekojis līdzi laika diktētām mūzikas tendencēm. Tieši tāpēc jaunajā izdevumā, līdzās superpopulārām dziesmām, šoreiz iekļautas arī tādas, agrāk notīs nepublicētas un retāk atskaņotas un formas, un satura ziņā komplicētākas dziesmas, kā “Lapsenes nāve” ar Imanta Ziedoņa dzeju, “Rudens ziedi” ar Vizmas Belševicas vārdiem, un “Šķiršanās dziesma” ar Austras Skujiņas smeldzīgajām rindām. Tomēr, lielākais vairums kompozīciju šajā grāmatā ir ļoti pazīstamas un ir no latviešu populārās mūzikas zelta fonda. Līdzīgi kā iepriekšējā Maestro dziesmu nošu izdevumā, arī šajā iekļautas vairākas pavisam jaunas Maestro dziesmas, kuras tapušas salīdzinoši nesen. Taču jaunā izdevuma pamatā ir tādi nemirstīgi hiti kā “Ar mani atkal runā kaijas”, “Brauciet lēnām pār tiltu”, “Baltijas jūrai”, “Genoveva”, “Grieze”, “Mežābele”, “Vardīte”, ”Ances romance”, “Inese”, “Kā caur pelniem”, “Kerijas dziesma” un arī “Vīrietis labākos gados”, kāds mūsu visu mīļotais Maestro Raimonds Pauls vienmēr ir bijis un paliks.

Rediģēja pats Maestro Raimonds Pauls! Tekstu redaktore – Līga Zemdega. Vāka foto autors – Valts Kleins. Dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks. Drukāts tipogrāfijā EVEKO.

Nākamais izdevums šajā nošu grāmatu sērija ir plānots maijā un tā arī būs Raimonda Paula dziesmu grāmata ar 100 populārākajām Maestro dziesmām bērniem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit