Skip to content

Ozols izdod dziesmas “8 pa 8” videoklipu

Ozols izdod videoversiju sava jaunākā albuma “1979” staumētākajai dziesmai “8 pa 8”, kurā 8 repa mākslinieki piedalās katrs ar 8 rindām. Videoklipa prezetācija ar plašu pašmāju hiphopa pārstāvju piedalīšanos notika šā gada 8. martā kultūrvietā “Zefīrs”.

Dziesmā “8 pa 8” piedalās Ozols, Marko, rolands če, Prusax, Hotte, ansis, xantikvariāts un Steps. Šī ir pirmā reize, kad Ozols savā albumā iekļauj saifera formāta dziesmu. Saifera būtība ir vairāku reperu neformāla sanākšana vienkopus un savu tekstu izpildīšana, padodot mikrofonu tālāk. Hiphopa pirmsākumos saifers bija veids, kā repa izpildītāji sevi pieteica un apliecināja prasmes.

“Dziesmā piedalās mākslinieki, kas ir man apkārt esošajā pietuvināto cilvēku lokā, ar kuriem ir ilgtermiņa attiecības arī ārpus šī saifera. Man patīk un stilistiski saista viņu muzikālais formāts. Dziesmā diezgan uzskatāmi var just šo astoņu izpildītāju attieksmi un tekstu svaru,” stāsta Ozols.

“8 pa 8” kopš izdošanas brīža 2023.gada 1.decembrī ir kļuvusi par straumētāko Ozola jaunākā albuma “1979” dziesmu.

“Interesanti, ka šī dziesma ir pavisam nekomerciāla rakstura un tomēr ieguvusi vislielāko popularitāti straumēšanas servisos,” piebilst Ozols.

Mūzikas autors ir Helmuts Šteins (Katapullt), ar kuru kopā 2019. gadā Ozols izdeva EP albumu “Kruīzes Kontroles Zēni”, savukārt abu mākslinieku sadarbības pirmsākumi meklējami jau 2014.gadā. Katapullt piedalījies arī albumā “1979”, viņa muzikālais pienesums klausāms teju pusē no visa albuma materiāla – tādās dziesmās kā “1979”, “Tas ir O.Z.O.L.S.”, “Ceļš uz mājām”, “Visam sava cena”, “Vētra pats sev”, “R.I.P.” un “Kaifi gaisā”.

Videoklipa veidotājs ir vizuālais mākslinieks 91kultures (filmēšana un montāža), katrs no astoņiem izpildītājiem filmēts savā lokācijā Rīgā. Klipa fimēšanā piedalījās arī fotogrāfs Aksels Bergs (Aksels Shot It) un videomākslinieks DREE, kā arī 91kultures asistents Dmitrijs. Ar atsevišķu māksliniecisko ieceru realizēšanu palīdzēja urbānā alpīnisma apvienības “Riga Rooftops” aizsācējs (@rigarooftops).

Šī nav pirmā Ozola un 91kulturtes sadarbība, iepriekš kopīgi veidotas videoversijas tādām dziesmām kā “Klints Īstvuds”, “Nāves ēnā” un  “Sazvanāmies”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit