Skip to content

Ozols izziņo koncertfilmas “No Rajona līdz Arēnai” reģionālās pirmizrādes

Otrdien, 23.aprīlī kinoteātrī “Forum Cinemas” Rīgā notika Latvijas hiphopa pamatlicēja Ozola koncertfilmas “No Rajona līdz Arēnai” pirmizrāde, kurā pulcējās filmēšanas komanda, Ozola Arēnas lielkoncerta dalībnieki, kā arī citi aicinātie viesi un pirmizrādes apmeklētāji, lai kopīgi nosvinētu un pirmo reizi vēsturē noskatītos Latvijas hiphopam veltītu koncertfilmu uz Baltijā lielākā kinoekrāna. Turpinot filmas izrādīšanas maratonu, Ozols izziņo reģionālās pirmizrādes Liepājā, Valmierā, Ventspilī un Rēzeknē, kā arī papildseansus Rīgā.

Jau šajā nedēļas nogalē 26. un 27. aprīlī koncertfilma “No Rajona līdz Arēnai” būs skatāmā papildseansos kinoteātrī Forum Cinemas, Rīgā. Savukārt koncertfilmas reģionālās pirmizrādes ar Ozola viesošanos notiks Liepājā, kino “BALLE” 28.04. plkst.16:00, Valmierā kinoteātrī “Gaisma” 30.04. plkst. 18:00 un Ventspilī “Kino RIO” 3.05. plkst. 20:00. Būs arī pirmizrāde Rēzeknē, Latgales vēstniecības “GORS” kinoteātrī 9. 05. plkst.18:00, šoreiz gan bez paša Ozola klātbūtnes.

No 24.aprīļa koncertfilma skatāma arī LMT Viedtelevīzijas abonentiem.

Koncertfilma “No Rajona līdz Arēnai” caur šešpadsmit kameru objektīviem ļauj ielūkoties Ozola radošās darbības divdesmitgades iespaidīgākajā šovā “Arēnā Rīga”, kā arī no jauna tuvplānos ieraudzīt un piedzīvot aizvadītā gada lielāko pašmāju hiphopa notikumu. Skatītājiem ļauts ielūkoties arī Arēnas aizskatuvē, ieraudzīt koncertu no otras puses aiz tumšā priekškara, sajust atmosfēru un emocijas, kas valdīja lielkoncerta dalībnieku ģērbtuvēs un pirms kāpšanas uz skatuves.

“Šī filma ir kā vēlviens foršs atskats gan uz Arēnas lielkoncertu, kas norisinājās 2023.gada 28.decembrī, kā arī, protams, tāds pārskats par visu daiļradi. Man liekas, ka filmas režisors Rolands Rekke dabūja to sajūtu. Man pašam personīgi patika, kā tika izmantots VHS materiāls šajā filmā, kas dod tādu autentiskāku, dokumentālāku sajūtu. Un, protams, skaņa, ko Didzis Simanovičs taisīja studijā, arī iedeva savu lielu vērtību kopējā filmas kontekstā. Šis zināmā mērā ir vēlviens posms, kas ir noslēdzies ar labām, pozitīvām atmiņām. Ceru, ka visi, kas šo filmu skatīsies, redzēs un arī sajutīs līdzīgas emocijas,” stāsta Ozols

“Liels paldies par uzticēšanos veidot tik apjomīgu un nozīmīgu projektu. Paldies Ozolam, ka viņš ar savu vilkmi, jaudu un lielām darba spējām spēj radīt tik lielu piedzīvojumu ne tikai sev ar koncertu Arēnā, bet arī visiem iesaistītajiem. Koncerta ierakstīšana, aizkulises un viss pēcapstrādes process bija liels notikums gan manai operatoru grupai, gan noteikti daudziem mūziķiem, kā arī man pašam. Paldies par vienu no dzīves foršajiem piedzīvojumiem,” gandarīts ir koncertfilmas režisors Rolands Rekke.

Jau ziņots, ka 23.aprīlī ekskluzīvi uz Baltijā lielākā kino ekrāna “PEPSI” kinoteātrī “Forum Cinemas” Rīgā, 13. janvāra ielā notika Ozola koncertfilmas “No Rajona līdz Arēnai” pirmizrāde, kurā klātienē varēja satikt gan filmas tapšanas komandu, gan māksliniekus, kas piedalījās aizvadītā gada nogalē notikušajā Ozola lielkoncertā “Arēnā Rīga”. Jau no plkst. 18:00 “Forum Cinemas” ceturtā stāva vestibilā valdīja pamatīga burzma, DJ PM2AM atskaņotās pašmāju hiphopa mūzikas pavadībā notika saviesīgā daļa un iesildīšanās pirmizrādei. Par dzērieniem parūpējās Hennessy, CULT un “Cido Grupa”, cilvēki drūzmējās, Ozols sniedza intervijas žurnālistiem, kā arī ar viesiem fotogrāfējās pie speciāli pasākumam veidotās fotosienas. Turpat blakus apmeklētāji varēja iegādāties Ozola merču jeb atribūtiku ar jaunākā albuma “1979” tematiku. Mazliet pēc 19:00 viesi ieņēma ērtos “PEPSI” zāles krēslus un lielā ekrāna priekšā iznāca pats Ozols kopā ar filmas režisoru Rolandu Rekki un visiem sanākušajiem koncertfilmas veidotājiem un Arēnas koncerta dalībniekiem. 

Ģirts Rozentāls jeb Ozols savu muzikālo darbību uzsāka 1996. gadā grupu “Fact” un “Rool Makaz” sastāvā. Solokarjeru uzsāka aizvadītās desmitgades sākumā ar debijas singlu “Neko 2005” (2000), pēc kura sekoja albumi “Cieņa un mīlestība” (2001.), “Augstāk, tālāk, stiprāk” (2002.), “Dūzis” (2003.) un 2009. gadā izdotais albums “Neatkarība”. Pēc vairāku gadu pārtraukuma 2015. gadā Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar piekto studijas albumu “Atpakaļ nākotnē”, kuram sekoja albumi “Semestris” kopā ar grupu “Tehnikums” (2017.), “Neona pilsēta (2018.), EP “Kruīza Kontroles Zēni” ar Katpullt (2019.) un “YAUDA” (2020.).

2023. gada 1. decembrī pirms lielkoncerta “Arēnā Rīga” izdots jaunākais Ozola albums “1979”, kurā piedalās virkne pašmāju hiphopa kultūras pārstāvju, kuri bijuši līdzās Ozola muzikālajiem eksperimentiem daudzu gadu garumā no pirmssākumiem līdz pat šai dienai.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit