Skip to content

“Pacel Acis!” Reperi Deniss un Reiks startē vasaru ar jaudīgu singlu un Holivudas cienīgu video

Ar motivējošu un pacilājošu singlu pašā vasaras sākumā sevi, atkal apvienojoties, piesaka mūziķis, cīņas sportists Deniss Stepanovs un reperis Reiks.

Šī gada 2. februārī populārais latviešu reperis, grupas “Olas” dalībnieks Reiks kopā hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” pārstāvi Denisu Stepanovu devās uz ASV, lai piepildītu savu sapni un pieliktu spēcīgu punktu abu kopā radītajam singlam “Pacel Acis”.

Dziesmas uzdevums ir pārliecināt klausītāju par to, ka dažkārt ir vērts riskēt, jo nekad nevar zināt, kas sagaida aiz nākamā pagrieziena, skaidro Reiks: “Varbūt nekas, bet varbūt viss. Uzdrīksties sapņot, un, lai arī kas notiktu, nekad nebeidz ticēt!”

Iedvesmu sniedz Latvijas 3×3 olimpiskie čempioni

Iedvesma šai dziesmai radusies vēl pagājušā gada vasarā, atklāj Deniss: “Bijām pie Reika mājās, viņš sāka spēlēt klavieres un dziedāt. Es izdzirdēju šo melodiju un man spontāni radās virkne ideju tekstam. Šī bija no tām reizēm, kad dziesma veidojas dabīgi un brīvi.”

Deniss un Reiks atklāj, ka tajā laikā viņus kā mūziķus ļoti motivējis arī kopējais draugs, par olimpisko čempionu 3×3 basketbolā nupat kā kļuvušais Kārlis Pauls Lasmanis.

Lasmanis, kā zināms, kopā ar savu komandu Latvijai olimpisko zeltu izcīnīja 2021. gada 28. Jūlijā, Tokijā. Dziesmā Kārlim veltītas pat dažas rindas: “No rajona, līdz olimpiskajam zeltam”.

Savukārt dziesmas videoklips ir nofilmēts ASV un tā bijusi visai spontāna ideja.

“Tā bija Reika dzimšanas diena, 2021. gada 19. novembris. Sēdējām mašīnā, apspriedām idejas – kādam vajadzētu būt dziesmas videoklipam. Pieminam dziesmā Holivudu Beverlihilsu, Lasvegasu… kāpēc gan nefilmēt videoklipu tur, reizē izdzīvojot savu sapni, ja mums ir visas iespējas to izdarīt? Biļetes nopirkām tajā pašā dienā,” atceras Deniss.

Uz ASV – cauri asiņainai cīņai

Zīmīgi, ka vien divas dienas pirms paredzētā lidojuma uz ASV Denisam Lietuvā bija paredzēts aizvadīt savu pirmo “bare-knuckle boxing” cīņu.

Lieki piebilst, ka cīņas ar kailām dūrēm ir riskants pasākums – īpaši jau pirms ieplānotas mūzikas videoklipa filmēšanas –, taču cīņā pret lietuvieti Vaidotu Staškausku Deniss uzvarēja, ar nokautu.

Topošās dziesmas līdzautors un Denisa draugs Reiks par šādu pārgalvību nebija sajūsmā. Taču Deniss jutis, ka ieplānotā debijas cīņa ir daļa no dziesmas stāsta: “Sirdī zināju, ka jāļaujas šim piedzīvojumam. Man bija pārliecība, ka viss notiks tā, kā tam jānotiek.”

Denisam gan cīņā tika salauzts deguns, taču tas viņu neatturēja no brauciena uz ASV. Attiecīgi videoklipā Denisu brīžiem var redzēt ar apskādētu aci.

Dziesma “Pacel Acis!” tuvākajās dienās būs pieejama visās lielākajās straumēšanas platformās (“Spotify”, “Apple Music”).

Būtiski, ka jau šajā sestdienā Tallinas Kvartāla “Angārā” Deniss un Reiks prezentēs abu mūziķu jaunāko veikumu uz skatuves.

Tas vienlaikus būs arī Reika atvadu moments no iemīlētās pašmāju publikas pirms ilglaicīgākas došanās ārpus valsts robežām.

Mūziķi par ieguldījumu singla un videoklipa tapšanā īpašu paldies saka Tomam Auziņam, Elīnai Halilovai, Jānim Ķirpim, Ričardam Cerus, Jānim Šmēdiņam, Rihardam Bērziņam un kompānijai “MMK Riepu Serviss”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit