Skip to content

Par godu valsts svētkiem HipHop grupa ReQi kopā ar grupu Pēc tumsas radījusi patriotisku dziesmu “Latvijai”

HipHop grupa ReQi un grupa Pēc tumsas (izveidota uz grupas Tumsa bāzes) radījusi jaunu dziesmu “Latvijai” par godu valsts svētkiem. Dziesmas mērķis ir veicināt patriotismu valstī, un tā ir dāvana Latvijai tās 31. neatkarības atjaunošanas gadadienā.

Dziesmas idejas autors un viens no grupas solistiem ir uzņēmējs Edgars Bergholcs, kas atzīst, ka dziesmas ideja radās pavisam nesen un spontāni: “Ideja par dziesmu radās kā atbilde tam, kas šobrīd notiek valstī un lai stiprinātu iedzīvotāju ticību mūsu zemei. Sajutām, ka sabiedrībai ir nepieciešams iedot cerību un gaismu šajā emocionāli sarežģītajā laikā. Mēs varam nemīlēt valdību, nesaprast tās lēmumu, bet mēs mīlam mūsu zemi, ko visi kopā saucam par Latviju. Un gribas, lai šajā laikā šīs jūtas nepazūd. Manuprāt, dziesma ir lielisks veids, lai saliedētu sabiedrību. Kā grupai šī mums ir pirmā patriotiskā dziesma un tās izveidē sadraudzējāmies ar grupas Tumsu pēcteci – grupu Pēc tumsas. Šis ir pirmais mūsu kopdarbs, un, manuprāt, tas ir izdevies godam un laba dāvana mūsu Latvijai.”

ReQi vēl martā prezentēja savu dziesmu “Meksikāņu seriāls “Pandēmija”” par valdības ierobežojumiem, izaicinot politiķus paskatīties uz sevi sabiedrības acīm. Sava skarbā un tiešā rakstura dēļ dziesma kļuva populāra radio “Naba” (vairākas nedēļas turpina būt viens no līderiem) un mūzikas vietnē Spotify.

Dziemas iniciators ir Edgars Bergholcs. Teksta autori ir ReQi dalībnieki – Kristaps Kaļinka, Andris Balodis, Kristaps Krievs un Edgars Bergholcs. Mūzikas autors un aranžējums – Kristaps Krievs.

Dziesmas “Latvijai” veidošanā liela loma ir arī grupai Pēc tumsas, kas veidota uz labi pazīstamās grupas Tumsa bāzes ar tās dalībniekiem Jāni Daugali, Haraldu Dreksleri, Uldi Knapši, Kristu Dēvicu un grupas vokālistu Jāni Dreimani.

ReQi (saīsinājums no “Redz kur ir”) ir enerģiska un radoša grupa, kuras pamata ideja ir 90. gadu HipHop vēsmas ar dažādu žanru skanējumu un profesionālu mūziķu piesaisti.  Tā kopš 2019. gada, kad tika izveidota, ar savām dziesmām pievērsusi sabiedrības uzmanību sociāli, ekonomiski un politiski aktuālām tēmām. Piemēram, dziesma “Elektrība” ir veltījums bērniem, kurā aicina tos ievērot elektrodrošību. Grupas dibinātājs ir Edgars Bergholcs, tās pamatsastāvā darbojas Edgars Bergholcs, Andris Balodis, Kristaps Kaļinka, Kristaps Krievs (DJ KRII), Aleksejs Balinskis (Alex), Mārtiņš Burkevics, kā arī Egons Kronbergs. Līdz šim grupa izdevusi jau vairākus singlus – “Sprīdītis” (2021), “Elektrība” (2020), “Ātrums” (2020) , 90tie/Pilnīgi pajāt (2020). 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit