Skip to content

Pasaules mūzikas festivāla „Porta” programmu papildina elektrofolka zvaigznes „Onuka”

Pasaules mūzikas festivālā „Porta” programmu papildina viena no šī brīža spilgtākajām elektrofolka grupām „Onuka” no Ukrainas, kā arī apvienība „Shono” no Burjatijas. Šie mākslinieki uzstāsies 12. novembrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.

„Onuka” ir talantīgās ukraiņu vokālistes Natas Žičenko un atpazīstamā mūzikas producenta Jevgeņija Filatova vairākkārt apbalvots kopprojekts, kura mūziku koncertos izpilda 7 cilvēku sastāvs. Viņu mūzikā sastopas vairāki mūzikas žanri, skaista inovatīvo, futūristisko, dziļi sakņoto un tradicionālo elementu saskaņa, modernu aranžējumu apvienojums ar Ukrainas tautas mūzikas elementiem.

Eiropas mūzikas konferencēs ievērību ieguvusī „Onukas” koncertprogramma izceļas ar sev raksturīgo iekšējo dramatisko kompozīciju, īpašu atmosfēru un daudziem pārsteigumiem. Žičenko vokālam piemit unikāls skanējums, jutekliskums un dziļums. Jevgeņija aranžējumi pielīdzināmi Henrika Švarca vai Deimiana Lazarusa prasmju līmenim. Viņa metodes un skaņas kvalitāte lieliski iederas šodienīgajā Eiropas tendencē, kurā inovatīva elektronika aktīvi asimilē dažādu valstu etnisko mūziku.

Ukraiņu ansamblis viesmākslinieku lomā uzstāsies arī šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kas notiks 13. maijā Kijevā. Onuka stāsta: “Daudzas reizes mūs ir aicinājuši startēt Ukrainas nacionālajā konkursa atlasē, lai cīnītos par iespēju pārstāvēt Ukrainu, bet es vienmēr kategoriski atteicos, saprotot, ka tā nav mana auditorija un maniem grupas atbalstītājiem tas arī nešķiet pareizi. Turklāt savā dzīvē esmu piedalījusies daudz dažādos konkursos, tādēļ vairs nevēlos  tajos piedalīties. Taču uzstāties kā viesim un parādīt savu mūziku un pārstāvēt Ukrainu šādā veidā ir pagodinājums un iespēja sevi parādīt.”

Līdzās „Onuka” Cēsīs 12. novembrī koncertu sniegs arī mūzikas grupa „Sohno” (tulkojumā no burjatu valodas – vilks), kas izveidota 2014. gadā. Grupas līderis Aleksandrs Arhinčejevs ir vadošais virstoņu vokālists Burjatijā un improvizācijas meistars, viņš ir izslavēts ar savu burjatu nacionālo eposu – uligeru – un tautas stāstījumu izpildīšanas mākslu. Aleksandru dēvē cilvēku–orķestri, viņš spēlē daudzus mūzikas instrumentus: morinhuru, suhhuru, limbu, homushembardu u.c.

Šogad festivāla „Porta” norise atšķirsies no iepriekšējo gadu pieredzes – vairāki koncerti notiks arī citās Latvijas pilsētās, ne tikai Rīgā. Līdz šim izziņoto mākslinieku vidū ir Aboss Kosimovs (Uzbekistāna) un Karina Gomeša (Gvineja–Bisava), kas 4. novembrī klausītājus priecēs mūzikas namā „Daile”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit