Skip to content

Pašmāju mūzķis FAKTS izdod jaunu dziesmu “Neuztraucies”

Šodien, 24. janvārī pēc ilgākas pauzes mūzķis FAKTS, īstajā vārdā Jānis Šmēdiņš,  atgriežas publiskajā mūzikas telpā ar jaunu dziesmu “Neuztraucies”.

“Pēc sava pirmā studijas albuma “Vainīgs Tu”, kurš klajā nāca tālajā 2017. gadā, es biju sācis darbu pie sava nākamā studijas albuma. Ik pa laikam izlaižot EP, kuri bija domāti kā noslēdzošais posms un sākums, jeb ievads manam otrajam studijas albumam. Albumam vajadzēja iznākt 2019. gadā, taču, protams, bez kavēšanās neiztikt un albumu nācās atlikt uz 2020. gadu. Kā mēs visi zinām 2020. gadā sākās globālās problēmas un es izlēmu mazliet nogaidīt ar šī albuma izdošanu. “ par ieilgušo klusuma periodu stāsta Fakts.

“Lai arī gada sākumā biju optimistisks un gatavojos pandēmijas beigām un albuma relīzei , es sastapos ar daudz negaidītām problēmām un sāpīgiem mirkļiem. Zaudēju tuvus cilvēkus, kā arī pats, dzīvē bijis stiprs un veselīgs, tiku nolemts slimībai, ar kuru man būs jāsadzīvo visu savu atlikušo mūžu. Attiecīgi viss notiekošais mani iespaidoja gan fiziski, gan mentāli. Tas lika atlikt manus plānus par personīgo karjeru un es nodevos garīgajai rehabilitācijai un ierakstu studijas darbiem.”

Pēdējo trīs gadu laikā FAKTS ir strādājis kā studijas producents, piedaloties daudzu Latvijas spēcīgu mūzikas projektu dziesmu tapšanā tajā skaitā Singapūras Satīns, Prusax, Mesa/ Gacho, Patrisha, Aminata, Kurts.

Paraleli studijas darbiem FAKTS strādāja arī pie savām dziesmām, kā rezultātā it tapis kupls skaits materiāla. Aizvadītā gada nogalē mūziķis noslēdza sadarbības līgumu ar vienu no pasaules vadošajām ierakstu kompānijām  – Warner Music un tagad ir gatavs jaunam cēlienam savā ierakstu un skatuves karjerā.

“Jaunajā 2023. gadā Jūs varat gaidīt lielu ražu ar radošo materiālu. Mēs sākam ar Janvāri. Nevaru sagaidīt, kad dzirdēsiet, ko esmu Jums saražojis, “ar apņēmību stāsta FAKTS.

Dziesma “Neuztraucies” ir par izlaušanos no ikdienas rutīnas un par uzticēšanos. Dziesmas iedvesma meklējama mūziķa personīgajā pieredzē. “Nekas nav labāks, kā aizbēgt no visa un ar savu cilvēku paslēpties no ārpasaules.”

Līdz ar dziesmu tiek publiskots arī videoklips, kam idejas un režijas līdz autors ir pats Fakts, kā arī Dāvids Stūrmanis, kurš arīdzan pilda operatora uzdevumus. Video piedalijās aktrise Katrīna Kreile.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit