Skip to content

Pēc trīs gadu pauzes atkal pasniegs Latvijas metālmūzikas Gada balvas

Mūzikas un pasākumu industrijai atgriežoties ierastajā ritmā, ko uz brīdi bija apturējusi visaptverošā pandēmija un tai sekojošie ierobežojumi, atkal tiks pasniegtas Latvijas Metālmūzikas gada balvas, turklāt šoreiz tās piešķirs par veikumu trīs gadu periodā, suminot labākos 2020., 2021. un 2022. gada ierakstus un māksliniekus.

“Pēdējo reizi mūziķus un izdevējus aicinājām iesniegt vērtēšanai smagās mūzikas ierakstus 2020. gada nogalē, taču, lai arī veikums tolaik tika apkopots, publisku pasākumu pagaidu aizlieguma ieviešanas dēļ balvu pasniegšana tā arī nenotika. Šīs  nedienas turpinājās arī nākamajā ziemas sezonā, tālab 2021. gada ierakstu apkopošana nemaz netika uzsākta. Tomēr nekas nav aizmirsts! Pasākumu norise pamazām atgriezusies ierastajā gultnē, laiks atgriezties arī Latvijas Metālmūzikas gada balvai. Lai nepaliktu apdalīti nedz tie, kas jau paspēja iesniegt vērtēšanai 2020. gadā padarīto, nedz tie, kas kārtīgi pastrādājuši 2021. gadā, šoreiz  vienā ceremonijā balvas tiks pasniegtas par katru no iepriekšējiem trim gadiem,” norāda Latvijas Metālmūzikas gada balvas ilggadējais organizators Valdis Bērzvads.

Tā kā pieteikumi par 2020. gadu jau savulaik tika iesūtīti, Latvijas Metālmūzikas gada balvas organizatori aicina Latvijas smagās mūzikas grupas un izdevējus iesniegt 2021. un 2022. gadā tapušus ierakstus albuma vai minialbuma (EP) formātā. Tiek gaidīti jebkuri šajā laika periodā iznākuši smagās mūzikas ieraksti — metāls, hārdroks, postroks un postmetāls, kā arī jebkuri to apakšžanri un hibrīdi.

Pieteikumi tiks gaidīti līdz 2023. gada 15. janvārim (ieskaitot) uz e-pastu latmetgadabalva[at]gmail[dot]com. Pieteikumā jānorāda saite uz interneta vietni vai straumēšanas servisu, kur pieejama ieraksta digitālā versija, kā arī obligāti jānorāda ieraksta izdošanas gads. Pieteikšanās Latvijas Metālmūzikas gada balvai ir bez maksas.

Uzvarētājus, līdzīgi, kā iepriekš, noteiks žūrija un interneta balsojums. Šajā reizē, lai balsotāji neapjuktu trīs gadus krātā materiāla priekšā, žūrija par katru vērtējamo gadu atlasīs 5 labākos ierakstus, kurus izvirzīt interneta balsojumam.

Interneta balsošanas sākums tiks izziņots 23. janvārī, bet pati balvu pasniegšanas ceremonija notiks 10. februārī klubā “Melnā Piektdiena”. Grupas, kas ar savu dalību uz skatuves kuplinās pasākumu, tiks izziņotas vēlāk.

Metālmūzikas gada balvas pasniegšana šogad Latvijā notiks divpadsmito reizi. Tās iniciatori ir apvienības «Zobens un Lemess» un mūzikas kluba «Melnā piektdiena» pārstāvji, kas ar metālmūzikas pasākumu organizēšanu nodarbojas jau kopš 1996. gada.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit