Skip to content

“Peldētājs” iepeld Latvijas popmūzikas viļņos

Jaunā dziedātāja un autore Loreta Reide un pieredzējušais producents Reinis Briģis, kuri sastrādājās pagājušā gada vasarā, dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE#6”,  publisko dziesmu “Peldētājs”.

Dziesma “Peldētājs”  stāsta par cilvēku, kas daudz runā un maz dara, bet beidzot ir nolēmis uzņemties vadību pār savu dzīvi. Dziesma paliks prātā ar viegli ironisko tekstu un viegli dungojamo piedziedājumu, kas ir Reiņa Briģa pienesums, savukārt Loreta Reide pantiņos uzbūrusi ainu par kopējo situāciju. Radošajā kolektīvā muzikālo artavu  devis arī Mārtiņš Rudzītis, savukārt dziesmas pēcapstrādi veikuši Krišjānis Geidāns un Kaspars Ansons.

 “Tā ir labdabīga iesmīnēšana par lieliem vīriem, kas ārpus savas komforta zonas kļūst maziņi,” dziesmu raksturo Reinis.

“Lai gan šajā dziesmā galvenā varoņa loma tikusi puisim, mums visiem ir kāda lieta, ko iemācāmies vai uzdrīkstamies krietni vēlāk, nekā bijām vēlējušies, “ saka Loreta.

Pie dziesmas videoklipa izveides strādāja pašmāju uzņēmums “371 Production” kura komandā ietilpst šī videoklipa režisors Bruno Rejs Corns un operators/montāžists Marks Landmanis. ”Loreta mums deva lielu ideju brīvību, līdz ar to atlika tikai vienoties par videoklipa kopējo noskaņojumu un konceptu. Noķērām īsto ”vilni” un radījām šo sapņaino peldētāja stāstu.”

Loreta Reide ir 16 gadus veca dziedātāja un dziesmu autore, kas ar savu mūziku plašāku publiku iepazīstināja 2020. gadā. Singlus “Zāles”, “Ieroči” un “Stāvi manā priekšā tu” labi uzņēma Latvijas radiostacijas, savukārt 2020. gada maijā izdotais EP albums “Ieroči” tika nominēts “Zelta Mikrofons 2021” kategorijai “Debija”. Ar singlu “Stāvi manā priekšā tu” Loreta uzstājās “Zelta Mikrofons 2021” apbalvošanas ceremonijā. Šajā gadā viņa pastiprināti apgūst mūzikas producēšanu gan pie vietējiem speciālistiem, gan plāno studijas ārzemēs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit