Skip to content

Pianists Toms Mikāls apkopo četrus personiskus stāstus mazalbumā Teikas

6. aprīlī, plašākai sabiedrībai tiek prezentēts pianista Toma Mikāla mazalbums Teikas, kurā dzirdami četri klavieru skaņdarbi par lietām, vietām un cilvēkiem.

“Spēlēju klavieres jau vairāk kā divdesmit gadus un ticu, ka spēlēju, jo sargāju un turu ļoti augstā cieņā mirkļa burvību, kurā pazūd aizspriedumi un vēlme ko pierādīt. Šai burvībā es itkā izzūdu – palieku par vērotāju, skatītāju, kurš arī pieredz ko nebijušu. Četri stāsti, kuri apkopoti manā debijas mazalbumā ir neskarta, neizdomāta un neatkārtojamu sajūtu improvizācija. Esmu bezgala pateicīgs skaņu inženierim, manam draugam, Tomam Lismentam, jo tieši viņš bija šī ieraksta iniciators,“ stāsta Toms Mikāls.

”Ne bieži dzīvē nākas sastapt tik muzikāli apdāvinātus un idejās brīvus cilvēkus kā Toms Mikāls. Strādāt ar tādu mūziķi ir iedvesmojoši un vispatīkamākajā veidā izaicinoši. Tāpēc varu teikt, ka pirmkārt mans dzinulis bija tīri savtīgs – vēlme būt klāt Toma domas lidojumā mūzikā un to iemūžināt. Interesanta šķita ideja par dažādu instrumentu skanējumu nokrāsām caur viena mūziķa spēli, likās aizraujoši ierakstīt Toma improvizāciju uz dažādiem klavieru veidiem un sajust katra instrumenta individuālo raksturu, un Toma spēles manieres mijiedarbību ar tiem”, komentē Toms Lisments.

Par albuma vizuālo noformējumu parūpējusies māksliniece Laura Tuča. Mazalbums Teikas ir pieejams iemīļotākajās mūzikas straumēšanas platformās. Pianists Toms Mikāls ir viens no šī brīža aktuālākajiem mūziķiem Latvijā. Absolvējis Prinča Klausa konservatoriju, Nīderlandē, spēlējis starptautiskos projektos un albumu ierakstos. Šobrīd visvairāk sastopams uz skatuves kopā ar pazīstamiem pašmāju māksliniekiem – Aiju Andrējevu, Aminatu, Eviju Vēberi, Kristīni Prauliņu, Elzu Rozentāli un citiem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit