Skip to content

Pieeajams albums “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi” – mūsdienu ritmiskās mūzika ar Eduarda Veidenbauma vārdiem

Decembra sākumā, noslēdzot Eduarda Veidenbauma 150. jubilejas gadu NABA MUSIC izdevniecības paspārnē nāca klajā mūsdienu ritmiskās mūzikas albums “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi”, kurā 12 pašmāju mākslinieki radījuši savu skanējumu Eduarda Veidenbauma dzejai.

Veidenbauma atstātais intelektuālais mantojums – īpaši dzeja – ir pamatā ritmiskās mūzikas izlasei, par muzikālo kompozīciju pamatu ņemot Veidenbauma dzeju un citus rakstītos tekstus. Pirmatskaņojumi vairākām kompozīcijām jau bija dzirdami radio “Naba” ritošajā studijā – īpašajā Baltās nakts tramvajā. Vienā albumā apkopotas 12 mūsdienīgas kompozīcijas, kas atspoguļo bezcerību, nolemtību, dzīves absurdumu, mantas un varas kultu, apmātību un cerību mainīt pasauli – vismaz savējo. Vārdi, kas vēl aizvien liek pārdomāt dzīves īstās vērtības, transformējušies līdzi laikam, lai katrs spētu ieraudzīt savu Veidenbaumu.

Dzejas ritmiskas interpretācijas veidojušas muzikālās apvienības: “MMMM”, “Martas Asinis”, “Tehnikums”, “Hipstokrātija”, “ISMS”, “Čipsis un Dullais”, Roberts Gobziņš un Westbam (Vācija), “Ir OK”,  “Āres” kopā ar Eviju Vēberi, “Rāva”, kā arī mūziķis Jānis Irbe.

Albums tiek izdots  ciklā, kas veltīts dažādām Latvijas vēsturē un ideju vēsturē spilgtām un nozīmīgām personām. Šajā ciklā līdz šim izdots – Latvijas neatkarīgās mūzikas oriģināldziesmu izlase ar Aspazijas tekstiem “Pretējības” un instrumentālās mūzikas izlase “Janis Rozentāls. Bez vārdiem”, kas tapusi iedvesmojoties no Jaņa Rozentāla gleznām.

Visi iznākošie ieraksti pieejami naba.lv, tajā skaitā aktuālais, vinila platēs pārizdotais Yaputhma Sound System albums “Rigas Disco”.

Mūzikas izdevniecība “NABA MUSIC / MELO RECORDS” tika izveidota 2001.gadā Rīgā kā viens no Radio NABA projektiem. Albums tapis ar Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, sadarbībā ar festivālu “Dzejas dienas”. Albuma prezentācijas pasākums notika šī gada 2. decembrī, “Nebijušu notikumu koncertzālē” Aspazijas bulvārī 5.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit