Skip to content

Pirmizrādi piedzīvos Jāņa Šipkēvica mini opera “Babītes Baobabs” jauktā kora MASKA iestudējumā

Šī gada 4. jūnijā Latvijas Nacionālās Operas Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos kora mini opera “Babītes Baobabs”, kuru iestudējis viens no labākajiem Latvijas amatierkoriem, Babītes pagasta Kultūrizglītības centra jauktais koris MASKA, diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Operas mūzikas autors ir dziedātājs un komponists Jānis Šipkēvics, bet tekstus radījis dzejnieks Marts Pujāts.

“Babītes Baobabs” ir mini opera jauktajam korim, solistiem un instrumentiem – četrrocīgām klavierēm, basģitārai un perkusijām. Latvijas kormūzikā šāda tipa jauniestudējums ir kas nebijis. Un, lai gan jauktais koris MASKA pazīstams tieši sava neordinārā repertuāra dēļ, mini opera kolektīva repertuārā nonāk pirmo reizi.

“Ar “Babītes Baobabu” būsim pirmais amatierkoris Latvijā, kas klausītājus un skatītājus iepazīstina ar šāda formāta kormūziku. Koris no ierasti stacionāra skaņas avota pārtaps par kustīgu kopumu, kļūstot par daļu no izrādes scenogrāfiskā noformējuma, kas cieši savijas arī ar iestudējuma kustību režiju. MASKAI šis ir izaicinājums, taču esam priecīgi satraukti par gaidāmo pirmizrādi un ļoti izbaudām mēģinājumu procesu,” komentē “Babītes Baobaba” idejas autors un kora MASKA diriģents Jānis Ozols.

Iestudējuma stāsts skatītājus vedīs ceļojumā pa Babītes ezera viļņiem, meklējot tajā augošo baobabu, kura simbolisko nozīmi atklāj kora mini operas mūzikas autors Jānis Šipkēvics:

““Babītes Baobabs” ir stāsts par to, kā puisis un meitene brauca pāri Babītes ezeram meklēt Babītes baobabu, bet atrada viens otru. Un arī baobabu.” 

Kora mini operas kustību režisore ir horeogrāfe un kustību māksliniece Elīna Gediņa, savukārt scenogrāfiju un kostīmus veidojusi scenogrāfe Pamela Butāne. Iestudējuma vizuālā noformējuma galvenais elements ir kora dziedātāju skatuves tērpi. Kustību režija cieši mijiedarbojas ar scenogrāfiju un izmanto mainīgo kora koptēlu iestudējuma stāsta izklāstīšanai.

Pēc pirmizrādes “Babītes Baobabu” plānots izrādīt publikai arī citviet Latvijā. Iestudējums un tā scenogrāfija apzināti veidoti mobili un viegli uzstādāmi teju jebkurā telpā, lai kora mini opera spētu nonākt pie pēc iespējas plašāka un daudzveidīgāka klausītāju loka.

Biļešu tirdzniecība uz jauktā kora MASKA jauniestudējuma pirmizrādi 4. jūnijā Latviajs Nacionālās Operas Jaunajā zālē. Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.  

Mini operas “Babītes Baobabs” realizēšanu atbalsta Mārupes novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit