Skip to content

“PRĀTA VĒTRA” JAUNAIS ALBUMS “7 SOĻI SVAIGA GAISA” IR KLĀT!

Šodien grupa “Prāta Vētra” prezentē savu jaunāko albumu “7 soļi svaiga gaisa”. Mūzikas kritiķi albumu jau nodēvējuši par labāko šā gada pārsteigumu mūzikā – rūpīgi nostrādātas kompozīcijas labākajās “Prāta Vētra” tradīcijās.

Albums “7 soļi svaiga gaisa” tapis leģendārajā ierakstu studijā “Hansa Studio”, kurā savulaik ierakstījušies arī U2, Depeche Mode un David Bowie. Kā atzīst grupas puiši – radošā studijas aura, atkaltikšanās ar  producentu Aleksu Silvu (Alex Silva) un unikāla pieeja dziesmu tapšanai ir rezultējusies ar albumu, par kuru grupa ir gandarīta: “Sākotnēji mēs vairākkārt devāmies uz Berlīni, kur  norisinājās  radošās sesijas, kuru laikā viens otram un producentam Aleksam atrādījām ‘mājas darbus’ – skices, ko katrs bijām sagatavojuši. Tad pamazām atsijājot pelavas, tikām līdz graudiem – dziesmām vai dziesmu skicēm, kuras tad arī kļuva par pamatu “7 soļi svaiga gaisa’. Mēs bijām ārkārtīgi labi sagatavojušies un izslīpējuši aranžijas līdz niansēm, tāpēc visu veiksmīgi ierakstījām divās nedēļās, kas mūsu gadījumā ir savdabīgs rekords. Turklāt – lielākā daļa dziesmu tika ierakstītas ‘dzīvajā’ jeb spēlējot visiem kopā.”

Producenta izvēle šim albumam nebija nejauša. “Prāta Vētra” atzīst: “Jau gatavojoties albuma ierakstam jutām, ka šoreiz  nav vietas eksperimentiem un ir vēlme atgriezties pie ‘vecā, labā’ “Prāta Vētras” skanējuma. Ar Aleksu  pirms gandrīz 10 gadiem mums bija ļoti        veiksmīga sadarbība, ierakstot “Četrus Krastus”. Iekāpšana vienā upē divas reizes ir absolūti attaisnojusies, jo mūsu otrreizējā sadarbība bija brīnišķīga un pat baudpilna. Kā atzīmēja Alekss pēc ieraksta, šī ir pirmā reize, kad pēc darba ar grupu viņš nejūtas saguris, bet gluži otrādi – patīkami uzlādējies. Albuma ierakstā Alekss piedalījās gan ar muzikāliem ieteikumiem un ierosinājumiem aranžiju izstrādē, gan arī iejutās jaunā tēlā, kļūstot par vairāku dziesmu tekstu autoru.”

Dziesmu tekstu autoru vidū ir arī Emīls Buiķis. Grupa par sadarbību: ”Pirms vairākiem gadiem mūs ar Emīlu iepazīstināja viņa tētis Andris Buiķis, sakot, ka dēlam itin labi padodoties rīmēt dzeju. Devām puisim iespēju. Starp mums notika tāds kā dzejas teniss – viens aizraksta otram savas rindas, un tad otrs sūta atpakaļ ar savām idejām un labojumiem, līdz mēs nonācām līdz gala versijām. Tiešām prieks par Emīlu Buiķi un viņa talantu. Šaubu nav – mēs par viņu vēl dzirdēsim!”

Ne mazāk svarīgs ir arī mākslinieciskais noformējums, kas lieliski saskan ar “Prāta Vētras” izjūtu par šo albumu. Albuma un logo dizaina autors ir Dāvis Vilcāns (WIG), kurš aizrāvis grupu ar savu entuziasmu un spējis rast kopīgu vilni ar grupas puišiem.

Līdz šim dzirdēti jau divi albuma singli – “Ziemu apēst” un “Ēdenes dārzs”. Abas kompozīcijas jau pirmajās dienās iekaroja klausītāju uzmanību un mūzikas topus. “Ziemu apēst” kļuva par sava veida pavasara moto, jo līdz ar singla publiskošanu ziema tik tiešām atkāpās. “Ēdenes dārzs”, savukārt, ir pati pirmā dziesma, ar kuru tika sākts albuma ieraksts. Dziesma par neprātīgu iemīlēšanos, arī sāpēm, un krišanu kaislību okeānā – vārdu sakot, par tiem ķiršiem sarkaniem tavos matos.

Albumu “7 soļi svaiga gaisa” atbalsta: Saldējums “Mājas”, Ergo, Spice, Volkswagen, Dardedze, JCDecaux un Papyrus. Informē: Radio SWH, LTV, DELFI, Dienas mediji un žurnāls OK!.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit