Skip to content

Prāta Vētras “Gads bez kalendāra”

2021.gada 21.oktobrī plkst 20.oo savu pirmizrādi piedzīvos Prāta Vētras jaunā albuma koncertfilma “Gads bez kalendāra”.

Kaspars Roga: “Zinot, ka tik drīz vēl ar klausītājiem netiksimies, gribējās Vētras jaunās dziesmas nospēlēt dzīvajā un to arī kvalitatīvi iemūžināt. Ar scenogrāfiju, ekrāniem, dejotājiem un visu, kas vien man iešāvās prātā.

Izvēloties albuma nosaukumu, Prāta Vētra, protams, domāja par 2020. gada pandēmiju, kad viss apstājās, īpaši jau mākslas un kultūras jomā. Kurš gan varēja paredzēt, ka ironiskā kārtā albums ar šādu nosaukumu iznāks tajā dienā, kad valstī atkal tiek pasludināts lokdauns!”

Līdz ar albuma iznākšanu piedāvājam noskatīties un noklausīties dziesmu, kas tapusi sadarbībā ar grupu Tautumeitas “Tur, kur Dieva kamanas slīd”. Spēcīga, Prāta Vētrai neierasta muzikāla balāde ar etniskiem dziedājumiem liek aizdomāties, kas notiek šķērsojot tās robežas, par kurām ikdienā neiznāk aizdomāties.

Par Renāra un Tautumeitu vizuālajiem tēliem jāpasakās kostīmu māksliniecei Lienei Bitei, kā arī grima un frizūru speciālistei Līvai Drešerei. Brīnišķīgi kopējo noskaņu izceļ arī Lienes Gravas horeogrāfija.

Renārs Kaupers: “Jau no Tautumeitu pirmsākumiem mēs skatāmies uz viņām ar apbrīnu. Kā tik jaunas un ārēji trauslas meitenes var tik pārliecinoši nest mūsu senču gara spēku? Pie tam tas notiek mūsdienīgi, dzīvi un ļoti ieturētā stilā. Mums ir milzīgs prieks, ka varam sadarboties šajā albumā!!”

Kopumā Tautumeitas piedalās trijās “Gads bez kalendāra” kompozīcijās, tai skaitā tituldziesmā, kurā kopā ar Renāru dzied Asnate Rancāne.

Asnate Rancāne: “Es pat neatceros, kā sākās mūsu draudzība ar Prāta Vētru. Tas notika tik organiski, un tā pavisam noteikti nebija tehniska divu mūzikas grupu sadarbība, bet gan radniecīgu dvēseļu veldzēšanās šajā brīnumskaistajā radošajā procesā, ko papildināja gaužām cilvēcīga sirsnība un mīļums.

Laikmetā, kad viss jau ir izdomāts un redzēts, puiši ir spējuši pilnībā pārsteigt. Tas viss, kas dzirdams un redzams koncertfilmā atgādina eksotisku un emocionālu ceļojumu cauri Āzijas pārsteigumu līkločiem, taču tie nebūtu Prāta Vētras puiši, ja visam cauri nebūtu jūtama latviskā stīga un siltums.”

Mēs ceram, ka šajā neziņas un ierobežojumu laikā mums kopā izdosies kaut uz mirkli ļauties mūzikas burvju spēkam un doties muzikālajā ceļojumā kopā ar Prāta Vētru un komandu!

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit