Skip to content

Projektā EtnoZoom iznāk Japānas un Latvijas etnomūziķu kopdarbs

Marta beigās iznācis etnomūziķa, komponista, aranžētāja un producenta Artūra Uškāna (Art U) pasaules mūzikas projekta EtnoZoom ietvaros radīts videoklips Japānas un Latvijas mūziķu skaņdarbam “Lēni, lēni / Sakura”. Latviešu un japāņu tautasdziesmas kopā savijuši vairāki etnomūziķi – japāņu dziedātājs Masaki Nakagava, kā arī Artūrs Uškāns, Indra Mētra un folkloras grupa Laiksne.  

“Video iznāca sakuras ziedēšanas laikā, dziesmu ierakstījām vēl pirms pandēmijas, bet video filmējām pērnās vasaras sākumā,” stāsta idejas autors un projekta producents Artūrs Uškāns. “Zīmīgi, ka projekts ir pabeigts šogad, kad Japāna un Latvija atzīmē draudzības 100. gadadienu. Videoklipu ievada un noslēdz 17. gadsimta japāņu haiku meistara Macuo Bašo dzeja Masaki Nakagawa izpildījumā. Šī haika parāda Latvijas un Japānas kopību – lai arī ģeogrāfiski tālas zemes, tomēr tās vieno dvēseliska radniecība dabas uztverē. Ne velti latviešiem haikas ir tik tuvas, tām ir liela saturiska līdzība ar mūsu pašu tautasdziesmām.”

Videoklipu radošās brigādes – režisores Marijas Miglinieces un operatora Raita Lapāna vadībā filmēja gleznainajā Tūjas jūrmalā un tās apkārtnē. Savā pirmajā galvenajā aktierlomā debitēja projekta EtnoZoom skaņu režisors un līdzproducents Edgars Skrāģis.  

Projekts EtnoZoom paredz apvienot vienā skaņdarbā latviešu un dažādu pasaules valstu tautasdziesmas. No Latvijas puses projektā piedalās zināmi pop, roka un etnomūziķi – Renārs Kaupers, Ieva Akuratere, Leila Alijeva, grupas Laiksne, Ducele, māsas Dimantas u.c. Ārzemju mākslinieki pārstāv Somiju, ASV, Gruziju, Sardīniju, Franciju, Panamu, Senegālu, Japānu, Azerbaidžānu un citas valstis. Skaņdarbi tiek sadalīti pa mākslinieku duetiem – viens latviešu un viens ārvalstu mūziķis. “Kopskaitā paredzēti 12 dueti dažādos mūzikas stilos – no elektronikas un deju mūzikas līdz džezam un kantrī,” piebilst producents A. Uškāns. “Pēc  pirmā video nonākšanas Youtube mūziķi no dažādām valsīm sāka iesūtīt savus materiālus projektam, tāpēc, iespējams, būs jāveido vēl viens albums.”

EtnoZoom projektā nav piesaistīts papildu finansējums, tas balstās uz pašu mākslinieku vēlmi popularizēt sevi un savas tautas folkloru pasaulē.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit