Skip to content

Psihedēliskā rokgrupa Advanced Blue izdod singlu ”Aka”

Grupa “Advanced Blue” laiž tautās singlu “Aka”, kas ir pirmais no gaidāmā pilnmetrāžas albuma “Svabads”. Singls izdots 2022. gada 17. decembrī, kad tas pirmo reizi plašākai publikai tika atskaņots prezentācijas koncertā bārā “Tallinas Pagalms”. Vienlaicīgi ar koncertu dziesma publicēta arī visās populārākajās straumēšanas platformās. “Aka” apdzejo cilvēka radošo potenciālu. Katra radošā procesa kodols ir aka, no kuras smeļamies, lai kaut ko radītu – projicējot ko jaunu vai reproducējot iepriekš uztvertās pieredzes un iedvesmas avotus.

Dziesma ierakstīta “Broders Audio” studijā, kā daļa no grupas topošā pirmā pilnmetrāžas albuma. Atšķirībā no iepriekšējiem ierakstiem, kad tika mēģināts notvert dzīvās performances sajūtu, jauno albumu ierakstot, grupa vērš lielāku uzmanību ierakstam kā atsevišķam mākslas
izpausmes veidam, nebaidoties eksperimentēt ar dažādām skaņām un ieraksta metodēm. Dziesmu miksēja Edvards Broders un masterēja “Abbey Road” skaņu inženieris Sean Magee. Dziesmu papildinošos vizuālos materiālus veidoja Marta Gusāre un Arta Volbeta.

Grupa ”Advanced Blue” dibināta 2018. gadā, taču aktīvu darbību sākusi 2020. gadā. Grupas sastāvu veido trīs mūziķi – Gustavs Gerhards Gailītis (ģitāra, vokāls), Rūdolfs Mikus Stelps ( basģitāra, vokāls) un Oskars Vismanis (bungas). 2021. gadā izlaists grupas debijas EP ”Ego”.
Šobrīd grupa aktīvi koncertē un strādā pie gaidāmā albuma.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit