Skip to content

“Radio Trio” dalībniece, komponiste un dziedātāja Katrīna Anna Vīgante nāk klajā ar orģināldziesmu “Gaimiņas”

Katrīna Anna Vīgante, kuru plašāka publika atpazīst kā grupas “Radio Trio” dalībbnieci, klausītājiem svētkos dāvina pašas producētu orģināldziesmu.

Dziesma tapusi sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) fondu “Izglītības un kultūras atbalstam”. Vijoles partijas ieskaņoja Ilze Gagaine un skaņas pēcapstrādi nodrošināja Jānis Čubars.

Kā Soliste, Katrīna uzmirdzējusi režisora Viktora Runtuļa koncertiestudējumā “Cabaret Absints”, dalot skatuvi ar Miķeli Putniņu un Elzu Rozentāli. Kopā ar “Radio Trio” iekļuvusi šova “X-faktors” finālā un pārstēvējusi Latviju konkursā “Jaunais Vilnis” Sočos, sadarbojusies ar Raimondu Paulu un Latvijas Radio Bigbendu. Ar savu sievišķīgo balsi papildina arī mūziķi “Gacho” projektā “Mesa”. Katrīna, kā spēcīgākais soprāns, ir arī Rīgas Gospelkora dalībbniece, gospelmūzikas ietekmes ir jūtamas arī viņas orģinālmūzikā.

“Šo dziesmu es radīju par godu vērienīgam pagrieziena punktam savā dzīvē. Pirms pusotra gada es gandrīz aizgāju no šīs pasaules. Es nonācu uz dzīvības un nāves robežas un atnācu atpakaļ pilnīgi vesela un jau pavisam cita es. Par to, ko es piedzīvoju, es pastāstīšu nākamajos “dziesmu stāstos”.

Vēlāk es ievēroju, ka dziesma “Gaismiņas” ir sanācis kā turpinājums dziesmai “Sauc Mani”, kuru sarakstīju grupai “Radio Trio” gadu agrāk. Tā savu pirmatskaņojumu piedzīvoja Laimas Vaikules festivālā “Laima Rendezvous Jūrmala” 2019. gadā.

Mana kaislība ir komponēšana, kad to daru, laiks vairs neeksistē, tikai prātam netverama gara un dvēseles saruna caur skaņu. Skolā mani mīļākie priekšmeti bija mūzikas kompozīcija un ansambļa vadīšana, vēlāk pati saviem spēkiem apguvu producēšanu, iekārtoju savu mājas studiju, lai ļautu vaļu tam orķestrim no manas galvas iemājot arī citiem satveramos skaņu viļņos,“ stāsta Katrīna.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit