Skip to content

Raimonds Pauls ar skaistu koncertu atzīmē albuma “Kad tu ej pie bitēm” izdošanu

Pēc ilgāka pārtraukuma klajā nācis jauns Maestro Raimonda Paula dziesmu albums ar dziesmām, kuras Maestro rakstījis šī brīža pazīstamākajiem populārās mūzikas izpildītājiem. Albuma ierakstā piedalījušies Intars Busulis, Dināra Rudāne, Marija Naumova, Normunds Rutulis, Kristīne Prauliņa, Zigfrīds Muktupāvels, Ralfs Eilands, Samanta Tīna, Mārtiņš Ruskis, Rūta Dūduma un Roberts Memmēns. Albums atvēršanas svētki aizvadīti 11. oktobra vakarā Latvijas Nacionālās Bibliotēkas restorānā “Klīversala”.

Viesus sagaidot omulīgajās telpās, saksofonista Zinta Žvarta izpildījumā skanēja populāras latviešu dziesmas, kas ieskaņotas tikko klajā laistajā albumā “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”.

Vakaru atklāja kultūras ministre Dace Melbārde, kura neslēpa savas emocijas: “Ikreiz, dzirdot Raimonda Paula sacerētas vai uz klavierēm spēlētas melodijas, mani pārņem neizsakāms lepnums par to, ka mums ir tik izcils Maestro. Vienmēr pārsteidz viņa humora izjūta, tāpat apbrīnoju viņa mūžīgo jauneklīgumu un spēju ar savu mākslu iet pāri visām robežām. Man ir patiess prieks par jauno albumu, kas ir īpaša dāvana mums visiem.”

Raimonds Pauls lakoniski ieskicē jauno ierakstu un ļauj pašai mūzikai sniegt plašāku ieskatu: “Albumu veidoju pēc principa – jo vienkāršākas melodijas, jo labāk. Gandrīz katrai dziesmai ir cits izpildītājs. Viņiem lūdzu dziesmas iedziedāt bez samākslotības, vienkārši un tautai saprotami.”

Albuma prezentācijas koncertā skanēja deviņas dziesmas no jaunā albuma “Kad tu ej pie bitēm”, kuras ar smaidu un aplausiem, un brīžiem pat līdzdziedāšanu pozitīvi uzņēma sanākušie viesi un atbalstītāji.

Jaunā albuma dziesmu vārdus rakstījuši Jānis Peters un Leons Briedis. Albuma ierakstā piedalījās: klavieres – Raimonds Pauls; sitamie instrumenti – Māris Briežkalns; ģitāra – Rihards Goba; saksofons – Gints Pabērzs. Dziesmas producēja un aranžēja Raimonds Macats (taustiņu instrumenti), ierakstīja Gustavs Erenpreiss (Latvijas Radio 1. studija), miksēja Gints Stankevičs (Factory Sounds Studio) + papildus taustiņu instrumenti.

Atbilstoši albuma tematikai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Egg Energy un ar viņu produktu Organiq, kas ir nākotnes zaļo tehnoloģiju pamatā. Albuma izdošanu atbalsta: Eveko, Papyrus, Latvijas Radio, Radio Skonto, Latvijas Avīze, TVnet, draugiem.lv, Kultūras vēstis, prezentācijas koncertu atbalstīja restorāns Klīversala, Medusveikals.lv, z/s Zemitāni un maiznīca Liepkalni.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit