Skip to content

RAUM un MARTA piedāvā kopīgas “Brokastis”

Šodien, 19. oktobrī, Latvijas mūziķis RAUM (īstajā vārdā Reinis Straume) un MARTA (Marta Grigale) nodod klausītāju vērtējumam kopīgi radītu dziesmu “Brokastis”. Dziesma pieejama visās lejupielādes un straumēšanas platformās.

“Brokastis ir dziesma par satikšanos – kur un kā, tas ir iztirzāts dziemā, bet galvenā emocija, par kuru gribēju klausītājiem atgādināt, ir tās pozitīvās sajūtas, kas mūs pārņem pašās pirmajās jaunu attiecību stundās un dienās. Labi pavadīts laiks, flirts un viss vienlaicīgi ir gan vienkāršs un tiešs, gan noslēpumains un nezināms,” par jauno dziesmu stāsta RAUM. “Rakstot šo dziesmu, apstājos pēc pirmā piedziedājuma un sapratu, ka šeit nepieciešama sievišķīga enerģija un otra stāsta puse. Nesen biju sadraudzējies ar Martu, kad kopā sarakstījām citu dziesmu,  un jaunajā dziesmā “Brokastis” prasījās tieši tāds noslēpumains, samtains balss tembrs, kāds ir Martai. Pabeidzām darbu pie dziesmas kopā, un rezultāts nu ir gan klausāms, gan skatāms video.”

Dziesmas mūzikas un teksta autori ir abi mūziķi, savukārt dziesmas producents ir  JJ LUSH (Jānis Jačmenkins). RAUM ar ziņu par savu solo mākslinieka karjeras sākumu un sadarbību ar Warner Music Baltics paziņoja šī gada pirmajā pusē, savukārt jaunākā dziesma “Brokastis” ir trešais singls, kas seko iepriekš izdotājām dziesmām “Laimīgāks” un “Jumts brauc”.

“Kad Reinis parādīja dziesmas demo, jau ar pirmo reizi to klausoties, man bija skaidrs, ka piekritīšu piedalīties – mani uzrunāja gan dziesmas stāsts, gan skanējums. Tomēr vispārsteidzošākais mūsu sadarbībā bija tas, cik viegli viss notika: cik dabiski pie manis “atnāca” dziesmas otrais pantiņš, cik ātri atradām dziesmas vizuālos risinājumus un cik nepiespiesti kļuvām par duetu šī projekta ievaros,” tā MARTA par sadarbību un dziesmas ieraksta procesu.

Dziesmas “Brokastis” video tapšana, tāpat kā dziesmas radīšanas process, notika visai organiski – visiem iesaistītajiem ātri nonākot pie vienotas idejas un spontāni atrodot pareizās lokācijas, vienas nakts laikā tika nofilmēts videoklips. Tapšanā piedalijās Roberts Āboltiņš, Elvijs Lācis, Inese Saulāja-Dobele, Līva Drešere un, protams, abi mūziķi RAUM un MARTA.

RAUM (īstajā vārdā Reinis Straume) ir izpildītājs un dziesmu autors, kurš 2021. gadā piesaka sevi kā solo mākslinieku. Reinis vairākus gadus ir bijis viens no grupas “Double Faced Eels” vadošajiem dalībniekiem un mūzikas un teksta autors vairākām grupas pēdējo gadu veiksmīgākajām dziesmām (Atspulgs, Liesma/Fire, Viņa nedejo, Kur esi tu?, Neformāts). Ar grupu uzvarēja Best.Cover.Ever Losandželosā. Reinis ir piedalījies X Faktors 2. sezonā un nokļuvis starp finālistiem.

Raum ir arī pirmais latviešu izpildītājs, kurš ir parakstījis līgumu ar mūzikas ierakstu kompāniju Warner Music Baltics.

Par MARTA MARTA (īstajā vārdā Marta Grigale) ir latviešu dziedātāja un dziesmu autore. Ieguvusi muzikālo izglītību Londonas Mūzikas koledžā, kopš 2016. gada ir aktīva  Latvijas mūzikas industrijas dalībniece. Dziedātājas debijas pilnmetrāžas albums “Lietas, kas notiek manā galvā” ir saņēmis “Zelta Mikrofons 2021” nomināciju popmūzikas albumu kategorijā. MARTA sadarbojusies ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Intars Busulis, DJ Rudd, Kashuks, Reinis Sējāns, Kaspars Ansons u.c.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit